Jump to content


Photo

SPLOŠNA RAZPRAVA o FILMIH in priporočila


  • Please log in to reply
3313 replies to this topic

#3281 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23539 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 27 February 2024 - 09:15 AM

 Podobno kot film Schindlerjev seznam, ki naj bi bil prikrita oblika promocije nacističnih idealov. 

Več kot očitno jaz filma nisem tako razumela. Daleč od tega. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#3282 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13762 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2024 - 10:01 AM

Olivija, daj več napiši o Schindlerjevem seznamu.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3283 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14816 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 27 February 2024 - 10:24 AM

Huu, sodelavec mi je o tem razlagal 8 let nazaj - v smislu, da upodabljanje nasilja približuje in obuja te 'energije'.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#3284 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26386 posts

Posted 27 February 2024 - 10:27 AM

Enako kot otroci s postaje zoo, gre za psiholosko ucinek,ki ga ima na osebnostne karakteristike,ki niso v spektru "zdravega" al kako naj poenostavljeno napisem. Pomojem za ta fenomen Otroci snpostaje Zoo si ze slisala...
  • 0

#3285 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16523 posts
  • Gender:Male

Posted 27 February 2024 - 10:50 AM

Saj tudi na dolgo in siroko razpravljati o strelskih pohodih in podobnih psihicih v medijih ni zdravo za druzbo in rojeva se vec tega (To so v eni skandinavski drzavi dokazali, kjer so jih odrezali iz novic in si tako znizali pojavnost incidentov, ampak vam ne znam povedati kje. Bognedaj jim dajati vzdevke.).
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#3286 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25305 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 February 2024 - 11:16 AM

Ja, edina si ;)
Meni je bil zaradi pretiravanja vsec, splih tiste scene s hrano na ladji, adijo pamet.

 

Ja, tudi gledalcu malo nastavi ogledalo, ker tako hitro sodimo in jim tudi kar malo privoscimo, kar jih doleti. Fajn se je dobro pocutit o sebi in si mislit, kako si boljsi od nekih 'drugih' :) Pa seveda ima vsak neke svoje 'druge', in tudi za nas same je vprasanje, kako bi odreagirali na nek 'new money', nov svet, nov vpliv, nove druge, ceprav si lahko mislimo, da smo pa res prizemljene, trdne osebnosti in da nas pa to ze ne bi moglo doleteti. Definitivno film, ki pusti vtis, midva sva se tudi po ogledu se parkrat spomnila in navezala kaksno debato nanj. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#3287 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26386 posts

Posted 27 February 2024 - 11:34 AM

Ja d00h, pac to ni ozavescanje o dogajanju v svetu, to je ustrahovanje, prevec bolnih individuumov je,ki pa na ta nacin nabira ideje. Od kje mulariji iz Srbije ideje,da prinese kalasnikov v solo, grem levo ledvico stavit,da je fotr doma red naredil in mu izravnav vse cakre hkrati. To so neke kulturne razlike in razlike v okolju,ki se jih je potrebo zavedat, mediji pa tega filtra niso sposobni drzat. Meni je grozljivo poslusat porocila na valu 202, kaj sele da bi dnevnik gledala.
  • 0

#3288 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25305 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 February 2024 - 11:37 AM

Hitro se sirijo ideje, ja. Na to sem vceraj pomislila, ko jih je nekaj opozorilo na tiste samovzigalne proteste proti Izraelu. Ce so prav o samomorih nehali pisat na nacin, ki objavlja detajle, da ne bi slucajno se koga od bralcev navdihnili ... ne vem, no. Je pa res crno vse skupaj. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#3289 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26386 posts

Posted 27 February 2024 - 11:41 AM

Ja zdrav um se tega zaveda, to, da se pa provocira na nacin kot to izvajajo v namene zasluzka je pa moteno.
  • 0

#3290 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15177 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 27 February 2024 - 12:11 PM

Kaj o otrocih s postaje Zoo?
Meni se zdi knjiga obvezno branje za 12-13 letnika.
Prav tako Schindlerjev seznam. Mi smo ga gledali pri 13 v soli. Takrat sem sele dobro spoznala o cem se je sla 2 vv.
  • 0
 

#3291 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23539 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 27 February 2024 - 12:27 PM

meni se pa zdi oboje precej prekmalu in ne knjiga ne film mi nista kar na spošno primerna pred SŠ. Kot jima tudi nisem pustila gledat  Game of thrones  pred SŠ (pa je veliko sošolcev to gledalo pri 12ih ali 13ih). Ne vidim potrebe, razen da svari precej narobe razumejo oz si jih narobe razlagajo. 

Ampak mojadva sta res še precej otročja in zaostajata pri vseh teh stvareh. Verjetno vsak starš sam presodi. 

 

Tudi ko sem gledala film Trinajstletnici, mi je kar tema na oči padla, kaj vse pri teh letih že delajo (takrat sta bila stara cca 10) in moja zdaj pri 16ih niti po pomoti ne počne takih stvari. Zato ne vidim razloga, da bi kar posploševala tako razvoj otroka, kot  njegovo dojemanje sveta. 

 

In pri 13ih mislim, da res težko kdorkoli dojame razsežnost o čem se je šla 2WW (sploh pa na podlagi enega filma), seveda pa vidi "pogled" na eno ali dve vprašanji/problema. Je pa še veliko drugega potem za pogledat. Mi smo npr zrasli ob nadaljevanki Das Boot in smo besno navijali za nemško podmornico. In sem jo lani ponovno pogledala - še vedno se mi srce trga na koncu, pa so kao nemci. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#3292 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16523 posts
  • Gender:Male

Posted 27 February 2024 - 01:27 PM

Zadnjic je sosolec prijateljico od I., ki je btw v drugem razredu, povabil na Squid game rd zabavo. Are you fucking kidding me?!
Jaz tudi mislim, da se nikamor ne mudi. Knjiga je disturbing zdaj ali potem, ni potrebe po teh zatravmiranostih. Pa saj so se kar normalni otroci, a niso (nasi :D). Kaj jih bos predcasno strasil.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#3293 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15177 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 27 February 2024 - 02:18 PM

Mislim, saj ni neko strasenje?
Kaj pa je takega v Zooju? Da se drog boji je pravilno. Da se cokolade pa ne ravno.
Meni se je zdelo prav ds sem to videla. Mularijo se danes prevec zavija v vato.

B je ze pogledal celo Wednesday recimo....zdej ali je primerjo ali ni, ne vem. Bila mu je vsec. Jaz je nisem gledala, M je pa rekel da ni notri nic takega.
Kakorkoli, meni se pa zdi prav da ima nek najstnik ze malo sirine in da ve da njegov zahodni priviligirani svet ni celotna slika sveta.
  • 0
 

#3294 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13762 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2024 - 02:22 PM

Fiona, ful mladih se je po branju Zoo droge želela probati in so tudi jih. KO sem bila na obisku v komuni na POrtugalskem so vsi rekli, da jih je knjiga podžgala.

Tudi name je imela tak učinek, samo si nisem upala. Prebrala sem pa o drogah vse, kar sem našla.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3295 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15177 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 27 February 2024 - 02:24 PM

Wtf? A smo mi isto knjigo brali?
Kako te lahko taksna knjiga k temu podzge?
Mene je prestrasila tako kot slike zmrcvarjenih rok od petard ki so nam jih delili v soli.
Nikoli nisem probala nic, se trave ne.
(Ciki, alko ja).
Sem pa tudi Zoo film gledala malo za tem.
Mogoce jo bom se 1x sama prebrala preden mu jo dam v roke.
  • 0
 

#3296 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16966 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2024 - 02:27 PM

Kdaj so pa po vaše dovolj zreli za taka branja in filme? Js tud mislim, da se preveč zavija v vato.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#3297 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82712 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 February 2024 - 02:32 PM

Kami, to je pa pomoje res. Če primerjam tvojo T. s sabo pri teh letih, jao. :D Pa sem mislila, da je pri današnji mladini še huje. Oz. saj verjetno je.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3298 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 February 2024 - 02:33 PM

Fiona, ker smo si ljudje različni med sabo. Sicer delim tvoj pogled - ko si že omenila ta vidik, tudi meni so se tovrstna predavanja usidrala na ta način, tudi jaz se v življenju nisem pritaknila petarde, so pa ljudje, ki se na to bodisi požvižgajo, bodisi jim to vzbudi še večje zanimanje.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3299 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13762 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2024 - 02:36 PM

Wtf? A smo mi isto knjigo brali?
Kako te lahko taksna knjiga k temu podzge?
Mene je prestrasila tako kot slike zmrcvarjenih rok od petard ki so nam jih delili v soli.
Nikoli nisem probala nic, se trave ne.
(Ciki, alko ja).
Sem pa tudi Zoo film gledala malo za tem.
Mogoce jo bom se 1x sama prebrala preden mu jo dam v roke.

ko opisuje učinek, to jih je podžgalo. Moj bivši je bil mnenja, da njega ne bo zasvojilo in je zato začel(med drugim). No, je bil v komuni.

Takrat pač misliš, da si nesmrten in neranljiv.

Mene še bolj en opis v Trainspotting, knjigi(tudi film noro dober, eden redkih, ki se po kvaliteti komot meri s knjigo).


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3300 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15177 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 27 February 2024 - 02:40 PM

Okej, razumem tvoj point.
Jaz sem si zasvojenost z drogami interpretirala tako - ga ni junaka, ki ne rata zasvojen, zato tudi jaz ne bom izjema.
Pa recimo je bilo obdobje ko sem zeeelooo tezko predelovala custva in iskala izhode v obliki alkohola. To je en razlog zakaj sem cisto nehala piti.
Sem mnenja, da mene bi droge cisto odpeljale, imam ta odvisniski gen in bi se manifestiral in pri alkoholu zagotovo vodil v alkoholizem.
Ko enkrat vsa nepriejtna custva zacnes zdravit s kozarcem vina si na dovri poti v to in jaz sem bila tam.
Ne morem samo obcasno nekaj spiti ker mi je vsec okus in potem to vodi v navado. Zato razen tistih treh kuhanckov decembra nisem pila ze 3 ali 4 leta....zato ne pijem na praznovanjih, itd ker bi toliko priloznosti za pitje spet vodilo v navado.
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users