Jump to content


Photo

Čisto prvo odstranjevanje dlak


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Ginaa

Ginaa

    sramežljivec

  • Člani
  • 68 posts

Posted 20 June 2008 - 07:59 PM

Sem samo čakala, kdaj se bo začelo...in se je danes - moja skoraj enajstletnica se hoče znebiti dlak - predvsem pod pazduho. Lahko rečem, da jo razumem. Je zelo zelo razvita za svoja leta, posledično res močno poraščena. Zdaj gre čez vikend na en rojstni dan in panika...bodo v kopalkah, v bazenu...baje je že slišala kakšno "pripombo" svojih sošolcev. In me je danes prosila, da ji pomagam. Sploh nimam dilem, ali da ali ne odstranjevanje dlak, ker se mi ne zdi smiselno, da ji govorim kako je vse to naravno in da je premlada in ne vem kaj še vse. Želim ji, da uživa, je sproščena, se dobro počuti "v svoji koži".

Sem pa v dilemi: depilacija (s kremo) - katero?? ali britje?????? Kaj priporočate za prvič???? Zelo bom hvaležna in zelo se mi mudi za nasvete :-))
  • 0

#2 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 20 June 2008 - 08:02 PM

Jaz bi morda z depilacijsko kremo veet probala.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#3 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2008 - 08:08 PM

Se strinjam z MLadoLetNo. Za prvič bo to še najmanj "invazivna tehnika".

Jaz sem se prvič sicer kar z očetovim brivnikom - tistim delom, ki je za prirezovanje brade. Je bilo kar OK smile.gif
  • 0

#4 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16924 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2008 - 08:36 PM


Jaz pa rečem britvica smile.gif sam previdno, da ne bo kri tekla. Hitro, učinkovito in brez packarije wink.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#5 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 20 June 2008 - 08:40 PM

Jaz sem tudi za depilacijsko, ker sem jo tudi jaz prvič uporabila za odstranjevanje dlak (pri 13ih). Potem naprej sem pa nadaljevala z britvico.
  • 0

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 20 June 2008 - 08:44 PM

Jaz sem imela podobne izkušnje, kar se tiče prvega britja sebe. Je bilo tudi v sklopu rojstnodnevnega kopanja v bazenu, sicer sem bila par let starejša od vaše hčere, ko so "kapljali" komentarji (deževali bi bila prehuda beseda), češ kako sem lahko nepobrita pod pazduhami.
Ob tem sem se počutila kot Eva po izvirnem grehu - nerodno mi je bilo in še isti dan sem kosmate krivce pokončala z očetovo britvico. Za depilacijske kreme sem slišala šele kako leto, dve kasneje.

Mislim da sta obe metodi, tako britvice kot depilacijska krema, ustrezni in neboleči. Čez čas se bo vaša hči že sama odločila, kaj se ji zdi bolj priročno, je pa zelo lepo da hčer podpirate tudi pri tej strani odraščanja smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 20 June 2008 - 08:57 PM

Meni je mama za prvič kar brivnik ponudila. Drugače pa, depilacijska krema bi jaz rekla.
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#8 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2008 - 09:09 PM

Predlagam depilacijsko kremo, ker ima lahko po britju fejst vneto kožo. Depilacijske kreme so res da popolnoma kemične, samo je veliko manjša verjetnost vnetja, saj z britvico praktično posnameš zgornjo plast povrhnijce in potem stvar ni prijetna, posebno pa če bo kmalu tisti rojstni dan.
Sama sm mela po prvem britju pazduho tako vneto, da me je stalno pekel, potem si pa še predstavljajte vročino in potenje, ker deoderanta nism mogla uporabljati zaradi vnetja.

Torej, za prvič definitivno krema... Za naslednja odstranjevanja pa britvico- vsaj meni je bolj praktična, ker hitreje poteka postopek in mi ni treba čakat. smile.gif
  • 0

#9 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 21 June 2008 - 01:09 PM

Js tudi predlagam depilacijsko kremo za prvič, Veet je kar v redu. Js sm jo tudi za prvič uporabila, pa nisem bila kaj dosti starejša od vaše hčere.
  • 0

#10 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 June 2008 - 01:09 PM

meni so bile pa vse depilacijske kreme preagresivne (tudi tiste "najbolj mile"), me je vedno vse peklo po njih. se mi zdi, da je britvica čist v redu - malo pene, da se dlake zmehčajo, potem pa kakšen losjon čez / kamilični čaj.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 June 2008 - 01:30 PM

Za prvič definitivno priporočam depilacijsko kremo, jaz vedno tko 12-letni sestrični odstranim dlakce pod pazduhami. Je pa pomembno katero zbereš, meni se zdi daleč najbolj nežna od Balee, je pa taka tubica s temno roza pokrovčkom na navoj. Veet depilacijske kreme se mi zdijo največje sranje, sem bila nad njimi že večkrat zelo razočarana.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 21 June 2008 - 03:14 PM

Po eni strani britvica po drug stranmi d.krema.
Britvica-manj packanja, tud kakšne alergije ne moreš met.
Veet krema-lahko ima alergijo ker so te veet kreme agresivne.Jaz sem vedno imela alergijo ko sem si deplirala.

Jaz bi se na njenem mestu odločla za britvice.Pa še bolj gladke noge so.
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 June 2008 - 05:13 PM

Pa sej nima samo Veet depilacijskih krem. Meni so od Balee 100x boljše.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 June 2008 - 05:29 PM

Meni te kreme ful slabo odstranijo kucinje, niti z eno nisem bla zadovljna. Pa packarija! rolleyes.gif
Po britvicah se mi pazduhe ne vnamejo, tudi noge ne.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#15 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 21 June 2008 - 06:22 PM

Vem dilema ampak itak so vse narete po istem principu.
Crna se strinjam s tabo.
  • 0

#16 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 21 June 2008 - 06:35 PM

S tem pa se ne bi strinjala, ker jaz sem po Veetu vedno kake izpuščaje fasala, npr. od Afrodite je blo pa ql.
No, jaz sem prvič z brtvico (tudi atijevo laugh.gif ) pol pa en cajt depilacijske kreme.

Drugače pa se mi najbolj "nežna" metoda zdijo el.brivniki. Ne moreš dobit kakšne reakcije, pa vrezat ne.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#17 Ginaa

Ginaa

    sramežljivec

  • Člani
  • 68 posts

Posted 21 June 2008 - 10:17 PM

Najlepša hvala vsem!!! Operacija uspela, "pacient ni umrl" thumbup.gif Sva se ravnali po mnenju večine - depilacijska krema in upoštevali nasvet Dileme - uporabili Baleo ter "rešili" jutrišnji rojstni dan. Zdaj je hči vsa srečna in oh in sploh zadovoljna. Ob omembi britvice, je pa naredila tako prestrašen obraz, da sem kar utihnila, čeprav mene večkrat vidi pri britju :-) ampak prva pozitivna izkušnja je v vsajem primeru veliko vredna.

Je pa po mojem pri depilacijskih kremah tako, kot pri vseh drugih - eni koži paše eno, drugi drugo in v končni fazi mora vsak najti tisto, kar mu najbolj odgovorja. Pri tem pa so seveda izkušnje uporabnic zelo v pomoč.

Crna, sem pa ob tvojem prvem odgovoru ostala z odprtimi usti :-)...a ni na forumih tako, da se vsi hmm.gif tikamo?
Ja saj vem, po mojem vas tu ni veliko mamic, mogoče imam res kakšno leto več, ampak meni je tikanje cool....za drugič, ker zdaj se mi kar zdi, da bom še večkrat morila s podobnim kot je prva krema, prvo to, prvo ono...in sem prav vesela, da ste tukaj...kaj bi dala za tak forum leta in leta nazaj... smile.gif
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 June 2008 - 10:28 PM

Me veseli, da je operacija uspela!

Moja tamala sestrična je tudi kar zamrznila ob omembi britvice in jo zdej vedno porihtam z Baleino depilacijsko kremo. Se mi zdi ena najbolj nežnih, pa tudi efektivna je zelo - Veet se skrije pred njo.

Ginaa, mislim da se nam 20 in nekaj letnicam, ki še nismo mamice (vsaj večinoma ne, ni pa to pravilo) kar nekako podzavestno iz ust izmuzne vikanje. Je pa tikanje na forumih res primernejše, ker ustvarja bolj sproščeno ozračje. Sicer pa morda res pred leti ni bilo takega foruma, sedaj pa je in bi bil greh, če ne bi izkoristila njegovih čarov. tongue.gif wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Ginaa

Ginaa

    sramežljivec

  • Člani
  • 68 posts

Posted 21 June 2008 - 10:54 PM

QUOTE(DiLeMa @ 21. 6. 2008 - 23:28)  

Ginaa, mislim da se nam 20 in nekaj letnicam, ki še nismo mamice (vsaj večinoma ne, ni pa to pravilo) kar nekako podzavestno iz ust izmuzne vikanje.


Ja seveda Dilema, saj vem, upam, da me ne bo Crna narobe razumela hmm.gif . Nas 30 in nekaj letnice (tisto "nekaj" je relativno wink.gif ) pa "druženje" z 20 in nekaj letnicami in še tikanje povrhu malo "pomladi" - podzavestno smile.gif

Še nekaj bi te vprašala - ali s to kremo "urejata" tudi noge in bikini, ali to še ni prišlo na vrsto? Ker pri nas drugih zahtev razen pazduhe še ni bilo...pa da vem ko bodo. Ker ko sem za noge samo omenila vosek je skoraj omedlela od strahu sad.gif

  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 June 2008 - 10:58 PM

Ne, midve še ne urejava nog in bikinija, zaenkrat. Na nogah ima srečo, da ima zelo svetle dlake, ampak slej ko prej bo tudi to prišlo, v roku leta ali dveh zagotovo. Na začetku, ko so dlakce še mehke, je depilacijska krema super tudi za nogice in bikini predel, zagotovo vse dol pobere.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users