Jump to content


Photo

Razvijanje fotografij


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 February 2009 - 03:52 PM

Zdaj ko je doba digitalnih fotoaparatov, a še sploh kaj razvijate fotografije? Če jih, kje jih razvijate? Kako ste zadovoljne s kvaliteto fotografij, kakšna je cena fotografij? Če naročate preko interneta ali je vse tako kot mora bit.
  • 0

#2 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 February 2009 - 04:03 PM

Jaz navadnih slik nisem razvila že štiri leta. ohmy.gif
Niti fotk z digitalca. Ojoj. Se moram spravit sortirat in izbrat fotke za izdelavo, ker če ne, bojo spet propadle.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 04 February 2009 - 04:12 PM

Da. V velenju sem našla studio, ki ma matiran papir, sicer slika naj bi prej zbledela, pa nič ne de. Imam en fotoaparat na film, iz digitalca pa nosim razvijat fotografije za svoje albume, pa tudi za kakšna presenečenja.

Aja, pa še o internetu: še nikoli nisem naročala prek interneta fotografij, ne zaupam, nimam filinga da bi se kej ekstra posebej splačalo (nisem se pa šla nikoli temeljitega detektiva). Zdi se mi lažje in enostavneje preprosto it v fotostudio, daš kartico/ključek in se zmeniš tam na 4 oči v petih minutah, vse je jasno, vse je ok.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#4 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 04 February 2009 - 04:32 PM

Js jih zadnje čase dam razvit prek interneta in sicer na pošto.Pač pošlem in jih grem čez ene dva do tri dni iskat na domačo pošto, pač nastaviš kje bi jih rad dvignil oz. ali ti jih pošljejo. Cena slike je 0,12€ s slikami sem pa do zdaj zadovoljna.
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#5 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 February 2009 - 07:43 PM

Foto Tabor v Mariboru. Vedno naročim preko interneta, grem dvignit čez par dni. Slike so res ekstremno poceni in mi je kr škoda, da bi šle v nič. Si pa delam svoj album.
  • 0
Viens, reste ici!

#6 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 February 2009 - 08:34 PM

O ja, seveda jih razvijamo smile.gif Men je fotografija, ki jo držim v roki, dam v album in gledam znova in znova še vedno nekaj neprecenljivega. Tud lažje je take slike nekomu pokazat.
Mi jih pošiljamo kar v Žiri, Foto Mixi al kaj je že una trgovina, imamo njihov program naložen in dela super; cena ene fotke je mislim da cca 12 centov, so pa ful lepe.
Pošljejo po pošti približo v dveh dneh, tam smo dal delat že tudi koledarje na osnovi otk in je bilo super darilo, krasno presenečenje za obdarjence, thumbup.gif
Slike, ki jih ne damo razvit (no, tudi tiste, ki smo jih razvili), zapečem na DVD, ko se jih tolk nabere. smile.gif
  • 0

#7 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 05 February 2009 - 12:09 PM

v sparu ter dm-u. So poceni pa še kar hitri. Naročiš preko interneta, prevzameš pa v trgovini
  • 0

#8 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2009 - 12:13 PM

Printamo sami doma, ampak predvsem za namene obesanja na steno. Albumov za prijeti v roke smile.gif nimam, vse na HDD, CD in DVD. Sem se navadila, da, ko se mi zahoce, jih pac pregledam na racunalu. Se strinjam, da imajo albumi svoj car, jih zelo rada pri pobu doma listam, imajo se vse old school. smile.gif Vendar sem jaz taksna, da ne maram kopiciti stvari, ce se le da in imam cimvec v elektronski obliki. Tudi, ce si spravim kaksen izrezek iz casopisa ipd., ga skeniram, papir pa zavrzem. Vse imam tudi arhivirano vsaj na enem, ce ne dveh koncih.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#9 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 February 2009 - 12:21 PM

No mi smo včeraj dobili domov slikice, ki smo jih naročili preko TE spletne strani. Programček je ful enostaven za uporabo, skoraj preveč in sem se prav malo bala, da se bo kaj zašuštralo. Vendar se ni. Slike so lepe. 10x14 format fotografije stane 11 centov. Na večje št. slik dobiš popust. Slike ti lahko pošljejo domov ali pa jih sam dvigneš v Comshopovihj poslovalnicah. Mi smo bili zadovoljni. Verjetno bomo še naročali.

No, kot so nam v arhivu povedali, kar se tiče hrambe fotografij na digitalnih diskih (CD, DVD ipd.) vedite, da imajo ti mediji veliko krajšo življenjsko dobo kot pa razvite fotografije. Če jih že hranite, jih hranite na temnem prostoru, v tistih škstlicah, ki so zatemnjene, da pride do njih čim manj svetlobe. Pa na rezervne kopije ne pozabit.

Sicer pa meni je tako boljše kot da gledam na računalnik slike, da vzamem v roke album in ga prelistam.
  • 0

#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 October 2014 - 02:53 PM

Bom vprašala kar v tej temi: a je katera že kdaj dala izdelati foto knjigo? Kje bi se jo dalo naročiti (po možnosti prek spleta)? Kakšne so kaj cene?


  • 0

#11 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 October 2014 - 03:32 PM

Na NL so foto knjige precej pogoste, jo lahko prek skoraj vsake drogerije in se par ostalih trgovin narocis (Hema, Kruidvat, Albelli itd.) - vsaka od njih ima tudi svoj software, ki ga nalozis na racunalnik, in potem opcije za obdelavo slik in izdelavo knjig (od formatov, stevila strani, vrste papirja in tega, kako se strani odpirajo). Pri fantovih doma imajo skoraj vse albume take (so jih po vsakih druzinskih pocitnicah dali delat) in prav fajn izpade. Midva bova ravno ta teden enkrat od Spanije poslala v izdelavo, ker imava zdaj ze vse slike notri.

 

Cene se po ponudnikih razlikujejo (pa tudi glede na posebne specifikacije samih albumov) - ponavadi nudijo par standardnih izbir (z ali brez foto platnic, S/M/L/XL velikost, lezeci/pokoncni/kvadratni format, xy stevilo strani, navadna vezava, standardni papir), vse kar je vec ali drugacnega pa potem pristejejo k ceni. Tukaj se drugace splaca kaksno akcijo ujet, ker hitro ujames 10 eur popusta na knjigo (se pozna, ker je npr. standardna knjiga L velikosti pribl. 23 eur, pa foto platnice placas dodatno - 7 eur). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 October 2014 - 04:45 PM

Anouk hvala! 


  • 0

#13 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 07 November 2014 - 02:28 PM

Jaz sem je vedno naročila preko foto GM-a, tudi za zlato poroko starih staršev in je bila res čudovita, je pa samo v gorenjskem koncu (Kranj, Radovljica, Škofja Loka), tako da tudi jaz zdaj razmišljam o alternativi kje bi naročala, pa tukaj imaš program preko katerega vse naročiš je res praktično


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#14 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 November 2014 - 03:10 PM

Kalypso, bom predogled enega osnutka najine fotoknjige nalepila v Kokosnjak. Sva potem spremenila se par reci, ampak nisva potem online albuma vec spreminjala. Toliko pac, da vidis, kaj se recimo da narest.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#15 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2014 - 06:44 PM

Kje ste trenutno najbolj zadovoljne s tiskom digitalnih fotografij?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#16 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 July 2019 - 04:11 PM

Jaz navadnih slik nisem razvila že štiri leta. ohmy.gif
Niti fotk z digitalca. Ojoj. Se moram spravit sortirat in izbrat fotke za izdelavo, ker če ne, bojo spet propadle.

 

SRAM ME JE, ampak se tega lotevam šele sedaj. :lol1: Sicer sem se lotila že enkrat vmes, ampak je računalnik spet mrknil in ni bilo nič od tega. :cry:

Bolj kot razvijanje slik me zanimajo albumi - če katera sploh še razvija in zlaga v albume? Mi imamo fotke večinoma v tistih majhnih, upogljivih plastičnih albumih v velikosti fotk, in so zelo praktični, bi pa fotke tokrat raje dala v en lep, velik, da bo 'knjigast', ampak imam mešan format, enkrat horizontalo, drugič vertikalo, ne vem, kako smiselno in estetsko zložit. Hm. Moram premislit. Skratka, kje kupujete lepe albume? :) 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#17 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 July 2019 - 04:25 PM

Da bi pa v program naložila slike in album digitalno oblikovala, potem pa dala v tisk, pa ni opcija? Foto knjiga varjanta. Za nazaj je itak komot, za sproti pa.malo manj praktično (ampak ok, sprotno razvijanje slik tudi ne ravno). Midva sva sicer vzela zdaj 2 klasična albuma za probo - ampak.se ne kaže kaj dosti v smeri, da bi začela kaj izbirat, urejat, razvijat ...
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#18 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 July 2019 - 04:42 PM

Ne maram fotoknjig, res so mi zoprne. :/ Imam raje klasične fotografije, klasičen format, klasičen sjaj papirja, take... večne so mi v taki obliki. Tole je znotraj najboljši približek tega, kar iščem, a mi niso všeč te usnjene platnice. :)

 

https://www.etsy.com...ssy?ref=reviews


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#19 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 July 2019 - 04:46 PM

Poglej v kakšnem večjem foto studio, Foto Tivoli npr. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#20 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 26 July 2019 - 05:03 PM

^^
Ja, pri nas ima lokalni fotograf na zalogi kar nekaj klasičnih albumov, vsaj ko sem bila pred časom nazadnje tam, jih je še imel.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users