Jump to content


KORISTNE INFORMACIJE O SESTAVINAH


  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#221 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 October 2007 - 10:42 AM

Ja, to so barve.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#222 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 31 October 2007 - 12:30 PM

hvala smile.gif A so kemične ali naravne?
  • 0

#223 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 October 2007 - 04:15 PM

Mislim, da kemične.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#224 ZIN

ZIN

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts

Posted 01 November 2007 - 07:36 PM

QUOTE(sonchika @ 31. 10. 2007 - 16:15) View Post

Mislim, da kemične.


Ja, to so kemična barvila. Pri naravnih bi pisalo ime rastline, ki obarva izdelek, pri kemičnih gre pa vedno za šifro iz črk in številk.
  • 0
Zakaj uporabljati umetno, če pa je naravno toliko boljše?

#225 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 02 November 2007 - 12:51 PM

Ja ampak v Logoninih izdelkih so tudi ta barvila.
npr. :
http://www2.lepa-si....h...2&hl=logona

Logona pa je čisto naravna kozmetika- torej nebi mogli dat noter kemičnih barvil. hmm.gif smile.gif
  • 0

#226 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 November 2007 - 11:33 AM

Ja verjetno zato, ker je to puder.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#227 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 16 November 2007 - 07:44 PM


Mene pa zanima kaj menite o sestavini TALC, najde se jo v večini kompaktnih pudrov in sencah za veke. Zadnje čase sem malo raziskovala in po nekaterih virih je stvar rakotvorna (rak na pljučih in materničnem vratu naj bi povzročal), o drugih pa ni. hmm.gif
Sama sicer uporabljam le sence, a me mika kompaktni puder.
Torej je tu razlog za skrb ali ne?
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#228 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 November 2007 - 07:27 AM

Povsod je razlog za skrb. Tako pri kremah, pudrih, vsemu. Nič se še ne uporablja tako dolgo, da bi lahko zatrdno trdili, da povzroča raka. Previdnost ni nikjer odveč.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#229 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 17 November 2007 - 01:18 PM


Hm, verjetno je res tako. huh.gif Če pogledaš na splošno nobena stvar ni tako neoporečna, da ti nebi nič škodovala. Vseeno, hvala za odgovor!
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#230 majap

majap

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 114 posts

Posted 12 December 2007 - 07:07 PM

Punce, ful velikokrat omenjate parabene, ki so škodljivi. Kaj sploh so parabeni? Zakaj so škodljivi? Kako so zapisani pod sestavinami?
  • 0

#231 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2007 - 09:00 PM

Parabeni so konzervansi in naj bi bili rakotvorni. Ponavadi so napisani bolj proti koncu sestavin in se končujejo na -paraben, recimo methylparaben. To je vse kar vem, bo pa Sonchika zihr vedla še kaj več o tem.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#232 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 December 2007 - 10:31 AM

To je kar vse.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#233 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 January 2008 - 10:34 PM

Nekaj malega o sestavi hair conditionerjev:

http://en.wikipedia....air_conditioner
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#234 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2008 - 05:27 PM

Že nekajkrat sem na internetu zasledila, da je DIMETHYLAMINE zelo strupena zadeva, jaz jo največkrat zasledim v raznim regeneratorjih in maskah za lase. Zdle glih berem eno stran, na kateri piše tole:

More hazardous than most chemicals in 6 out of 7 ranking systems. Ranked as one of the most hazardous compounds (worst 10%) to ecosystems and human health.

Pa še link: http://www.scorecard...nce_id=124-40-3
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#235 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 28 February 2008 - 11:49 AM

Imam eno vprašanje:
Če bi že izbirale med deodoranti, ali bi vzele:
a) takega z aluminijevim klorohidratom, ki nedokazano povzroča raka ipd. ali
cool.gif takega brez aluminijevega klorohidrata, vsebuje pa alchocol denat?

Na izbiro bi imele pa samo ti dve možnosti.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#236 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 February 2008 - 12:14 PM

Jaz izbiram prvega. Ker tisti drugi samo prekrivajo vonj in ne preprečujejo potenja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#237 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 February 2008 - 12:18 PM

Jaz imam ponavadi doma skos tri različne deodorante.

1. Tistega z aluminijem uporabljam takrat, ko vem, da bom cel dan zdoma, da bom aktivna in potrebujem res dobro in zanesljivo zaščito, ne samo pred slabimi vonjavami, ampak tudi pred potenjem samim (če je res ful vroče in sem cel dan zdoma, da se izognem mokrim madežem pod pazduho).

2. Naravnega brez alkohola uporabljam direktno po depilaciji, ker čisto nič ne peče in je ob enem tudi negovalen. Uporabim ga tudi zvečer pred spanjem, da mi pazduhce lepo dišijo, ne potrebujem pa nevem kako močne zaščite ker pač ponoči ne švicam tolk.

2. Naravnega z alkoholom imam tko za vsak dan, ker je fino učinkovit (ne tako kot aluminijev, ampak vseeno je dober), če pa se mi zdi, da mi kaj izsuši pazduhe, pa ga kombiniram s tistim iz druge točke, da koži privoščim malo počitka.

Cela znanost, sej vem. tongue.gif Uglavnem, jaz bi na tvojem mestu v primeru občutljive kože pod pazduhami raje vzela aluminijevega (baje itak res ful zanemarljivo malo tega aluminija dejansko prehaja skozi kožo), če pa nimaš občutljive kože in te ne moti svinjso pekoč občutek, ko se namažeš tik po depilaciji, pa vzemi alkoholnega. Se mi pa zdi dobro imet ene dva, tri deodorante za različne priložnosti. Kot nas ima veliko kakšni dve različni kremi za obraz (glede na trenutne potrebe kože) se mi zdi tudi smotrno imet ene dva različna deodoranta, glede na to, koliko si aktiven, kje se nahajaš, itd.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#238 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 28 February 2008 - 06:42 PM

Hvala obema. sSaj imam doma le "aluminijeve klorohidrate," i se mi je zdelo, da uni alkoholni le prekrivajo vonjn Alverde ognjič, ki mi ni všeč. Si bom omislila še alkoholnega za vsak dan.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#239 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 03 April 2008 - 04:29 PM

Kaj je to zaen alhokol?: SD Alcohol 40-B

Je v redu, če je v toniku za obraz? SPloh za občutljivo kožo?
  • 0

#240 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 04:33 PM

Le kaj, le kaj vrže ven Google na prvem mestu? hmm.gif

Pa poglejmo: KLIK

Edit: NE!

It is used in deer repellant, nail polish (to discourage nail-biting), paints, antifreeze and windshield washing fluid (to prevent accidental ingestions), and to coat electrical cables to prevent rats from eating the insulation. Very dilute solutions are also used to coat children's thumbs to prevent thumb sucking.

Denatured alcohol used as a solvent. It can be drying and irritating to skin when one of the main ingredients in a cosmetic product. Lesser amounts are not cause for concern.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users