Jump to content


Photo

Šampon - DR. HAUSCHKA Shampoo with Apricot and Sea Buckthorn


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 August 2006 - 09:30 PM

Šampon za poškodovane lase in občutljivo lasišče. Vsebuje izvlečke iz preslice, listov in semen melije, grškega semena, korenike repinca, plodov šipka, morskih alg in paprike, olje iz mareličnih pečk, olje iz plodov rakitovca, jojobino in arašidovo olje, hidrolizirane pšenične in mlečne proteine. Vse naravne sestavine so organsko pridelane, šampon ne vsebuje sintetičnih dišav, barvil in konzervansov.

IPB Image

Od dotičnega šampona sem pričakovala ogromno, saj je sestavinsko izredno kvaliteten, negovalen, naraven in nežen, vendar sem bila na koncu razočarana. Pozna se, da šampon ne vsebuje nobenih sintetičnih zadev za mehčanje las, kot so na primer silikoni in zato so lasje med šamponiranjem izjemno trdi, mene so prav bodli v dlani, kot ena žica (pa imam drugače lepo mehke in svilnate). Nadalje se šampon ob prvem šamponiranju izredno slabo peni (takorekoč nič) kar se potem izboljša pri drugem šamponiranju, ko nastane dokaj velikodušna pena, pod predpostavko, da si zlijete na glavo 1/5 celotne vsebine plastenke. Vonj je meni izredno prijeten in všečen, verjetno marsikomu ne bo všeč, ker spada v kategorijo brutalno naravnih, vendar je meni resnično prekrasen in se tudi na laseh obdrži zelo dolgo.

Lase je bilo po uporabi popolnoma nemogoče razčesat brez uporabe balzama/maske, ampak je zadostovala že manjša količina in ni panike. Je pa šampon res zelo nežen in se tudi zlahka spere, poleg tega se lasje po njegovi uporabi izredno lepo svetijo.

All in all ... sprobala sem ga, zdej lahko mirno spim. ;) Naslednjič se spet vračam k Tigijevemu Oatmeal&Honey, ki ga očitno nič ne bo vrglo s prestola mojega #1 šampona. Mi je pa žal za ta Hauschka šampon, ker je drugače sestavinsko res izjemno kvaliteten, ampak mojih las ne naredi niti malo mehkih in voljnih. Sicer se mi tle poraja vprašanje, zakaj me to moti, ko pa itak potem uporabim še masko, ampak vendar ... imam rada, da mi že šampon dobro omehča lase.

Ovojnina je meni zelo simpatična in fajn za uporabo, cena pa je malo višja, sam boste za 250 mL šampona odštele okoli 3.000 tolarjev.

Priporočala bi ga kratkolaskam ali pa moškim, ki zaradi kratke frizure nimajo težav z razčesavanjem. ;) Poleg tega bo dolgolaska z gostimi lasmi naenkrat porabila pol plastenke šampona, da se bo zadeva začela solidno penit. Prav tako je tole idealen šampon za občutljivo lasišče, saj je izredno nežen in naraven.

3/5 (zadovoljivo)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 28 August 2006 - 09:51 PM

Ta šampon je mene navdušil ko sem videla sestavine, res ogromno naravnih izvlečkov vsebuje, tudi olja plus zelo nežne čistilce. Hvala bogu je alkohol pozno na spisku ker dr. hauschka je znan predvsem po alkoholu, ker pa sveda ni ok.
No da nadaljujem , ko sem ga kupila sem se prvo navdušila nad vonjem ki me spominja na propolis in ne toliko na vonj marelice, vendar nekoliko sladkast propolis in ne toliko močen in rezek-povsem naraven, aromatičen, verjetno večini ne bo ustrezal, naj omenim da se ohrani kar precej časa-verjetno zaradi eteričnih olj-so pa hvala bogu čisto na koncu

Peni se zelo slabo-lasje morajo biti zelo mokri,jaz nekaj časa plavim lase ne samo zmočim glavo in potem nekaj časa masiram in skušam razporedit šampon. Če ga je pa premalo pa dodam. Ko se speni nastane zelo gosta nežna in prejtno mehka penica ki je v pravi užitek na glavi, lasje pa so po uporabi zelo očiščeni, ampak ne posegajo v naraven balans lasišča niti ne izsušijo las-primanjkuje jim le umetnih snovi-kot je že Dilema omenila in zato lasje niso kot puhek ampak kot zdravi očiščeni lasje, kar je meni zelo všeč, saj se mi ne vozlajo in bi verjetno šlo tudi brez balazama, vendar nevem kolikokrat ker si jih likam in so suhi ter rabijo še dodatno nego. Če uporabite balzam se hitro razporedi,kar spolzi po laseh in ga niti ne potrebujete veliko ,le toliko za pikico da lase malce omehča. zelo hitro se splavi, presenetljivo hitro-to mi je zelo všeč, nimam rada plavljena las pol ure .Končni rezultat so gladki in sijoči lasje, ki še poleg tega dišijo plus meni se zdi da mi jih ta šampon malce zgladi.

Tudi moja mama ga je uporabila in ima mastne lase-bila je navdušena nad čistostjo lasišča in las, ki se ji niso tako hitro zmastili kot ponavadi.

ocena:4 od pet zaradi slabega penjenja in nekoliko manjše mehkosti las ampak mene to ne moti zato ga bom še kupila.
  • 0

#3 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 28 August 2006 - 10:00 PM

Mene je ta šampon zelo razočaral, Kupila sem si ga, ker sem delala neke promocije za firmo ki uvaža dotično kozmetiko in njihova prodajalka ga ni mogla prehvalit, po njemu naj bi imela neverjetno sijoče in dišeče lase še par dni po pranju.
No in seveda ni blo niti približno tko, najprej sm porabla ogromno količino šampona da se mi je sploh kej pene naredilo, torej po 1 pranju sem porabila že polovico 250ml šampona, vonj me je zelo odbil, nekako preveč vsiljiv, "grob" vonj.
Po 2 šamponiranjih so bli moji lasje trdi kot še nikoli, razćesat jih ni blo mogoče, ne predstavljam si kako bi zgledali brez uporabe balzama.

Je pa res da ko sem balzam sprala z las in jih posušila so se zelo lepo svetili, ampak še vedno niso bli tako mehki kot pri drugih šamponih, pa še vonj na laseh mi ni bil všeč, še dobro da se ni dolgo obdržal rolleyes.gif


tko da moja ocena tega šampona 2/5, definitivno ni vreden svoje cene
  • 0
Posted Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users