Jump to content


Photo

Rode - kardinal


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#41 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17804 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 28 March 2006 - 07:33 AM

Urana za kardinala! Pol bomo pa imeli obogaten uran. Uran-kardinal je pa še vedno lahko na ljubljanski stolici. Hm, šalo na stran. Fino je, da lahko vsak razmišlja na glas. Rode gor ali dol, takšen ali drugačen, paziti bi se morali izjav "prasec neumni", ker so žaljive. To pove več o tistem, ki jo je napisal, kot o tistem, ki mu je bila namenjena. Zanimiva je opazka o skrbi za lastno rit. Če ta lastnost ne bi bila tako izrazita, bi bilo življenje v Sloveniji za kanček prijaznejše. Ah...
  • 0

#42 Kyara

Kyara

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 100 posts
  • Location:SV
  • Interests:razno

Posted 08 April 2006 - 08:12 PM

Kaj se popi sekirajo in grebejo za zemljo, ki je itak ne bodo obdelovali, pa za gozdove, pa za..... A ne uči vera skromnosti in poštenosti in ... vse tisto, kar večina duhovnikov ni. In potem naj takim ljudem verjameš in jih spoštuješ, ko pa zivijo na račun siromakov in nevednežev. biggrin.gif
Groza. Zaradi mene je lahko kardinal ne vem kdo. Dokler bodo duhovniki eno učili in drugo počeli, do takrat moje podpore ne bodo imeli.
Sory, tisti ki verjamete.
  • 0

#43 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 19 April 2006 - 02:00 PM

QUOTE(Kyara)
Kaj se popi sekirajo in grebejo za zemljo, ki je itak ne bodo obdelovali, pa za gozdove, pa za..... A ne uči vera skromnosti in poštenosti in ... vse tisto, kar večina duhovnikov ni. In potem naj takim ljudem verjameš in jih spoštuješ, ko pa zivijo na račun siromakov in nevednežev. biggrin.gif
Groza. Zaradi mene je lahko kardinal ne vem kdo. Dokler bodo duhovniki eno učili in drugo počeli, do takrat moje podpore ne bodo imeli.
Sory, tisti ki verjamete.


Ti ljuba duša, koliko ''popov'' (si s tem mislila pravoslavne duhovnike ali kaj tretjega?) pa poznaš takole osebno? ''na račun siromakov in nevednežev''? Ta je pa dobra...se pravi ima vsak fajmošter doma najnovejšega BMWja 760 IL, na tone kaviarja in potico namesto kruha? Ne vem kdo te futra s takšnimi pravljicami (ali pa vem twisted.gif ), vendar realnost je nekoliko drugačna. Sicer imam občutek da nima smisla da ti pišem o misionarjih, karitativnih rekordih in praktično nepredstavljivi kulturni dediščini ki nas je in nas izgrajuje, narodni zavesti, opismenjevanju....ker si zabarikadirana v svojem edinem ''zveličavnem'' razmišljanju, ampak vseeno...posploševanje ni ravno znak zrelosti, odprtosti in širokem razmišljanju. Nestrpnost še manj.

G wink.gif

ps. kar se zemlje tiče, veljaki propadlega sistema so prišli ''''v imenu ljudstva'''' ter z grožnjami, mučenji in pobijanji ''nacionalizirali'' imetje, zemljo, lastnino. Res, ful ful koristno za ''ljudstvo''. Če bi meni nekdo nekaj ukradel bi to zahteval nazaj, ti pa verjetno ne laugh.gif
  • 0

#44 Kyara

Kyara

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 100 posts
  • Location:SV
  • Interests:razno

Posted 19 April 2006 - 02:28 PM

laugh.gif hehe ljuba dušica, pri nas se tako (pop) reče katoliškemu duhovniku. (narečje op:pr.) Vidim da boste rabile prevajalca, če mi kaj mimo uide in malo v dialektu napišem (jaz ne smem, druge pa lahko?).
Glede "popov" pa je to res! Poznam jih kar nekaj, z enimi sem še kar prijateljica (topli bratci in tisti, ki po 10 uri zvečer otroke po fari delajo), z drugimi nikakor ne morem biti (pedofili,....).Nič nimam proti duhovniku kot takem, če dela tisto, kar njegova vera uči.Če se pa nasprotno obnaša in uči, potem sem pa še kako proti. Prav tako nikjer ne piše ( koran), da morajo ženske rute nosit, pa jih njihove hodže prepričajo, da je to tako in pika. Kaj pa bodo duhovniki počeli z zemljo in gozdovi? A bodo njive obdelovali? Ne, ne bodo! Siromake bodo poslali delat za ubogo revno plačo, oni pa se debelo mastili.Ne mi govorit, da sem pristranska in ozko usmerjena. To kar duhovščina dela, to je hinavščina in ne dobrota( redke izjeme so vsepovsod). Velika večina pa je pokvarjena - to so moje lastne izkušnje! Pa poznam duhovnike različnih veroizpovedi,od katoliških, jehovovih prič, pravoslavnih, reformistov hodž naprej.Z vsemi sem že debatirala in vsi so mi dali prav(čeprav eni bolj potiho).
  • 0

#45 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 April 2006 - 03:49 PM

Uran mi deluje ko kak pedofil, tak odvraten mi je, Rode pa zgleda bolj kot parkeljc, še izjave ma v tem stilu. biggrin.gif
Ne maram jst teh cerkvenih "podanikov" in na splošno ustanov, ki se vtikajo v tuja življenja...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#46 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 April 2006 - 07:11 PM

QUOTE(crna)

Ne maram jst teh cerkvenih \"podanikov\" in na splošno ustanov, ki se vtikajo v tuja življenja...

In ne maram da me verni sorodniki preprečuejo zakai nisem verna, pa nai grem h maši... evil.gif
  • 0

#47 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 April 2006 - 08:05 PM

QUOTE(Lindsay)
QUOTE(crna)

Ne maram jst teh cerkvenih \"podanikov\" in na splošno ustanov, ki se vtikajo v tuja življenja...

In ne maram da me verni sorodniki preprečuejo zakai nisem verna, pa nai grem h maši... evil.gif

Moji so zelo skulirani okoli tega, še sami ne marajo cerkve. Je pa babica nekaj fantazirala, da bi me poslali v samostan... Baba zmešana rolleyes.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#48 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 26 April 2006 - 08:20 PM

QUOTE(crna)
QUOTE(Lindsay)
QUOTE(crna)

Ne maram jst teh cerkvenih \"podanikov\" in na splošno ustanov, ki se vtikajo v tuja življenja...

In ne maram da me verni sorodniki preprečuejo zakai nisem verna, pa nai grem h maši... evil.gif

Moji so zelo skulirani okoli tega, še sami ne marajo cerkve. Je pa babica nekaj fantazirala, da bi me poslali v samostan... Baba zmešana rolleyes.gif .

khm... jst takoj zbežim, če bi me poslal biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#49 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 27 April 2006 - 10:03 AM

[quote=Tanjci][quote=crna][quote=Lindsay][quote=crna]
Ne maram jst teh cerkvenih \"podanikov\" in na splošno ustanov, ki se vtikajo v tuja življenja...[/quote]
In ne maram da me verni sorodniki preprečuejo zakai nisem verna, pa nai grem h maši... evil.gif[/quote]
Moji so zelo skulirani okoli tega, še sami ne marajo cerkve. Je pa babica nekaj fantazirala, da bi me poslali v samostan... Baba zmešana rolleyes.gif .[/quote]
khm... jst takoj zbežim, če bi me poslal biggrin.gif

pri nas pa noben ne hodi v cerkev ,niti obe babici,niti dedka ,straši sploh ne....skratka super biggrin.gif
  • 0

#50 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17804 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 03 May 2006 - 07:19 AM

QUOTE(Colt)
G wink.gif

ps. kar se zemlje tiče, veljaki propadlega sistema so prišli ''''v imenu ljudstva'''' ter z grožnjami, mučenji in pobijanji ''nacionalizirali'' imetje, zemljo, lastnino. Res, ful ful koristno za ''ljudstvo''. Če bi meni nekdo nekaj ukradel bi to zahteval nazaj, ti pa verjetno ne laugh.gif


A res, nisem vedel. :confused2:
  • 0

#51 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 03 May 2006 - 05:50 PM

QUOTE(crna)

Ne maram jst teh cerkvenih \"podanikov\" in na splošno ustanov, ki se vtikajo v tuja življenja...


Tole okoli vtikanj v tuja življenja je pa čisto res, poznam nekaj primerov iz prve roke.

-Namreč nekaj tednov nazaj so se fajmoštri, redovnice, nekaj tisoč vernikov....angažirali in prek oddaje ''Sobotna iskrica'' v DVEH URAH zbrali 44 000 000 sit za reveže v stiski, otroke braz staršev itd itd....grozljivo, nedopustno!!

-Pred leti ko je blo posočje na pol porušeno, se je zbralo nekaj sto kristjanov in so se spet vtikali v življenje ljudi....lastnoročno so sezidali nekaj hiš in jim podarili (v $$, materialu in ostalih dobrinah) 60 000 000 sit. NEDOPUSTNO!!!

-In še primer iz mojih krajev...fajmošter je prodal svojo staro katro in $$$ dal materi ki jo je mož pustil s tremi majhnimi otroki da jih je lahko peljala na morje, prvič v življenju....STRAHOTA!!


-primer iz MB:MARIBOR - Škofijska karitas Maribor je lani razdelila za 167,3 milijona tolarjev pomoči. Pomagali so 5130 družinam, 1569 otrokom, 3139 ostarelim in 129 brezdomcem. V mariborski škofiji je lani 1624 prostovoljcev zbralo kar 53 ton hrane, 46.882 kosov oblačil, 1040 kosov pohištva in 15.047 kosov šolskih potrebščin. V terapevtsko - pripravljalnem centru na Ptuju so opravili 1597 storitev, v ambulanti 70, v sprejemališču za brezdomce pa 6493 v dnevnem sklopu in 7655 v higienskem sklopu. V Portorožu je letovalo 12 družin in 25 otrok. Kako grozno vmešavanje, človek ne more verjet!!


Pa kako se lahko fajmoštri in ostali tako vtikajo v življenja ljudi, da jim gradijo hiše, dajejo $$$ in pomagajo na vsakem možnem koraku?

Zadeva je zrela za prijavo v Haag...

G

ps. S pomočjo ščepca sarkazma sem pokazal tistim ki niso do konca vodeni in zaslepljeni, da sta zmeraj dve plati in da je včasih modro pogledat preko plota in pomislit s svojo glavo wink.gif wink.gif wink.gif Kdor zmore seveda laugh.gif
  • 0

#52 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17804 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 04 May 2006 - 08:04 AM

Še sreča, da colt ne izstreljuje vodenih izstrelkov. biggrin.gif
  • 0

#53 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 04 May 2006 - 02:00 PM

QUOTE(Errol)
Še sreča, da colt ne izstreljuje vodenih izstrelkov. biggrin.gif

Pravzaprav jih....polvodene. Predvsem ob vikendih twisted.gif
  • 0

#54 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 May 2006 - 02:42 PM

9mm? 8)
  • 0

#55 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17804 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 04 May 2006 - 02:43 PM

QUOTE(Colt)
QUOTE(Errol)
Še sreča, da colt ne izstreljuje vodenih izstrelkov. biggrin.gif

Pravzaprav jih....polvodene. Predvsem ob vikendih twisted.gif


Vem, vem, Colt. biggrin.gif
  • 0

#56 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 07 May 2006 - 02:07 AM

Colt hvala za take informacije... res je vedno treba slišat obe plati, sam vseen je pa cerkev nardila tud precej "usranih" stvari, ki se z lepimi dejanji vseeno ne zbrišejo

sem pa res vesela za te akcije in da so ljudje še vedno pripravljeni pomagat... jst tud rada kdaj pošljem kak sms s tistimi 230SIT za pomoč (glih včeri sem enga za Unicef)
biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#57 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 07 May 2006 - 01:17 PM

QUOTE(Colt)
QUOTE(crna)

Ne maram jst teh cerkvenih \"podanikov\" in na splošno ustanov, ki se vtikajo v tuja življenja...


Tole okoli vtikanj v tuja življenja je pa čisto res, poznam nekaj primerov iz prve roke.

-Namreč nekaj tednov nazaj so se fajmoštri, redovnice, nekaj tisoč vernikov....angažirali in prek oddaje ''Sobotna iskrica'' v DVEH URAH zbrali 44 000 000 sit za reveže v stiski, otroke braz staršev itd itd....grozljivo, nedopustno!!

-Pred leti ko je blo posočje na pol porušeno, se je zbralo nekaj sto kristjanov in so se spet vtikali v življenje ljudi....lastnoročno so sezidali nekaj hiš in jim podarili (v $$, materialu in ostalih dobrinah) 60 000 000 sit. NEDOPUSTNO!!!

-In še primer iz mojih krajev...fajmošter je prodal svojo staro katro in $$$ dal materi ki jo je mož pustil s tremi majhnimi otroki da jih je lahko peljala na morje, prvič v življenju....STRAHOTA!!


-primer iz MB:MARIBOR - Škofijska karitas Maribor je lani razdelila za 167,3 milijona tolarjev pomoči. Pomagali so 5130 družinam, 1569 otrokom, 3139 ostarelim in 129 brezdomcem. V mariborski škofiji je lani 1624 prostovoljcev zbralo kar 53 ton hrane, 46.882 kosov oblačil, 1040 kosov pohištva in 15.047 kosov šolskih potrebščin. V terapevtsko - pripravljalnem centru na Ptuju so opravili 1597 storitev, v ambulanti 70, v sprejemališču za brezdomce pa 6493 v dnevnem sklopu in 7655 v higienskem sklopu. V Portorožu je letovalo 12 družin in 25 otrok. Kako grozno vmešavanje, človek ne more verjet!


Kaj je pa tvoj problem?
Ob naravnih (in kerihkoli drugih) nesrečah je nasplošno običaj, da si ljudje pomagajo, tudi Mario je zbiral pomoč, pri poročilih in časopisih so delali isto, itd. pa verjemi, da tudi to ni bil nepomemben faktor. Niso samo verniki, ki organizirajo takšnne akcije in niso samo verniki, ki se na takšne akcije odzivajo.
Tak da sine, grozno posplošuješ.

Malo si preberi zgodovino Evrope, pa ti bo jasno kako uničujoč vpliv je imela cerkev v preteklosti, in ponekod še danes. To je vtikanje v življenje, ko ti nekdo, ki je bolj organiziran kot ti in ima vsa pooblastila da izvaja vsakršne neumnosti, diktira kaj boš govoril, kako boš živel, v kaj boš verjel.
In tega na žalost še dandanes ni malo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#58 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 09 May 2006 - 10:12 AM

QUOTE(crna)

Kaj je pa tvoj problem?
Ob naravnih (in kerihkoli drugih) nesrečah je nasplošno običaj, da si ljudje pomagajo, tudi Mario je zbiral pomoč, pri poročilih in časopisih so delali isto, itd. pa verjemi, da tudi to ni bil nepomemben faktor. Niso samo verniki, ki organizirajo takšnne akcije in niso samo verniki, ki se na takšne akcije odzivajo.
Tak da sine, grozno posplošuješ..


Se ti zdi da imam problem? laugh.gif Po moje ga imaš prej ti, namreč izredno površno, selektivno ter morda prehitro bereš moje poste, deklica mala. In daj, spomni me kje sem napisal da ''samo verniki'' pomagajo ubogim, hotel sem (očitno neuspešno) samo nakazati da sta vedno dve plati in da večina ni sposobna videti tudi druge. (ki pa seveda ni ravno moderna, je že lažje pluti s tokom ane?)


QUOTE(crna)
Malo si preberi zgodovino Evrope, pa ti bo jasno kako uničujoč vpliv je imela cerkev v preteklosti, in ponekod še danes. To je vtikanje v življenje, ko ti nekdo, ki je bolj organiziran kot ti in ima vsa pooblastila da izvaja vsakršne neumnosti, diktira kaj boš govoril, kako boš živel, v kaj boš verjel.
In tega na žalost še dandanes ni malo.


Oprosti, ampak mislim da imaš resen problem in sicer totalno nesposobnost pogledat levo in desno. Samo naravnost kot fjakarski konj. Za mlado punco ki želi biti intelektualka to ni ravno v ponos....
Kdo pa trdi da se je vedno cedil med in mleko? Verjetno precej bolje poznam zgodovino Cerkve na slovenskem in v Evropi kot ti, zato pa pravim da je vedno več plati, plus in minus. Ampak če te nafilajo z nekimi fanatičnimi '''''resnicami''''' ki služijo le in edino ideološkim bojem, je to pač malce težje spregledati. Bo treba plašnice dol pobrat in malce svetlobe poslat na podstrešje smile.gif
  • 0

#59 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 May 2006 - 11:53 AM

alo no... mal leps... in to za oba vela 8) IPB Image
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#60 Kyara

Kyara

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 100 posts
  • Location:SV
  • Interests:razno

Posted 26 May 2006 - 08:06 PM

Ja vidimo obe plati medalje, samo da ena vedno prevlada in to že od pamtiveka.In to je na žalost ta slabša. Vse ostalo je brez komentarja, saj je itak brez veze, ko si samo človek živce našpana.
Vsak pa lahko misli in pove, kaj ga muči in teži, saj vendar živimo v svobodnem svetu.
Ampak vseeno ne razumem nekaterih ljudi in jih verjetno nikoli ne bom, in to tistih, ki v cerkvi čepijo ure in ure, pol pa nam pamet solijo, ki tega ne počnemo. biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users