Jump to content


Photo

Izparilnik in eterična olja


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 January 2006 - 09:53 PM

Uporabljate izparilnik? Kakšni vonji so vam najbolj všeč?

Predlani sem za rojstni dan dobila izparilnik in moram rečt, da ga dokaj redno uporabljam. Tako da navadno v moji sobi vedno diši. Trenutno imam eterično olje z vonjem vanilije, sem pa jih imela že toliko, da se vseh ne spomnim. Najbolj pa so mi dišali vonji po pomaranči in limoni. smile.gif
  • 0

#2 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 January 2006 - 10:15 PM

Ja jst jih mam tud en kup po celi hiši. Uporabljam pa različna olja odvisno od razpoloženja. Nekak izvajam aromaterapijo. biggrin.gif

Ylang-Ylang deluje na spolni center in poživlja cirkulacijo. Primeren je za vse ljudi z nizkim krvnim pritiskom in za vse utrujene ter nemočne. Barva je močno oranžna in bolj intenzivna kot pri olju pomaranče. Odpravlja izčrpanost, tako psihično kot fizično, ter tegobe degenerativnih stanj. Poživlja ves organizem. Močno blaži tegobe staranja in željo po umiku iz centra pozornosti.

Ylang-Ylang vrača ljubezen do življenja. Daje organsko moc. Ima oranžno razposajeno barvno vibracijo.

Rožmarin deluje na krvni obtok. Barva je močno zelena. Priporočljiv je pri slabi cirkulaciji. Poživlja in preprečuje zaspanost. Bodri ustvarjalnost in daje polet

Rožmarin ima zeleno barvno frekvenco. Pomirja čustva. Na duhovnem nivoju pa pospešuje odprtost, predanost in ustvarjalnost.

Pomaranča deluje na dihalni center in presnovo. Pospešuje izločanje žolca in harmonizira delovanje žleze slinovke. Vpliva tudi na rodila. Ima nežno oranžno barvo. Ni tako močna kot bergamotka. Deluje le kot blažilo. Širi občutek veselja in radosti.

Pomaranča uravnava čustveno neuravnoteženost. Primerna je za nosečnice, ženske v menopavzi ter za ljudi s hormonskimi motnjami. Je oranžne barve.

Meta deluje kot poživilo, čisti dihalne poti in auro. Ima temno zeleno barvo, z nadihom temno modre. Odpira željo po bližini in fizičnih stikih. Razburja in šokira. Ne sme je uporabljati, kdor je nestabilen in hitre jeze, ampak le tisti, ki je depresiven in brezvoljen.

Meta je nasprotje melise - poživlja in ustvarja eksplozivnost. Je zeleno-modre vibracije, neuporabna za ljudi s čustvenimi ali dihalnimi problemi čustvenega izvora.

Limona krepi imunski sistem in je mocno razkužilo. Barva je rumena in zelo močna. Ljubeče, čustveno odpira blokade v sončnem pletežu. Poživlja in ustvarja energijski red v telesu. Pomaga ohranjati življenje v ravnotežju.

Limona ima barvo vzhajajočega sonca. Sveži in odpira. Je čustvene frekvence, zelo primerna za tiste, ki imajo težave s soljudmi na nivoju pleksusa.

Sivka deluje kot žajbelj, vendar bolj nežno. Je močno razkužilo. Barva je zamolklo modra z bisernim belim nadihom. Biserna barva ima nadih vseh barv. Rumeno jo bo videl tisti, ki mu manjka rumena, rdeče tisti, ki mu manjka rdeča. Funkcionalno je sicer v zvezi s tretjim centrom, ker krepi osebnost, v osnovi pa je le modre barve. Je kombinacija neba in zemlje. Čisti imunski sistem in krepi osebno moč. Deluje na dveh nivojih hkrati. Preko kreativnosti materializira na prvem, korenskem nivoju.

Sivka ima zelo JIN vibracijo. Primerna je za tiste, ki okrevajo po aktivni blokadi. Povezuje modro in rdečo.

No jst nekak uporabljam ta eterična olja.

Pa še to bi povedala. Pozitivne učinke imajo le prava eterična olja, ki so edina primerna za izparevanje. Ostala olja, ki imajo razne pacarije notri so lahko strupena in nevarna. Teh pa je na trgu ogromno.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 January 2006 - 11:00 PM

Ti si tak brihtna miss*sixty ... svaka ti čast, res je!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2006 - 08:35 AM

Jaz ga imam, pa ga ne uporabljam. Brez veze mi je.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 January 2006 - 11:29 AM

jaz ga uporabljam in je super ! IPB Image
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#6 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 January 2006 - 11:30 AM

Men so pa bolše dišeče svečke, sam jih ne uporablam tok k je tist vonj baje strupen.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#7 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 28 January 2006 - 03:12 PM

Kar dosti jih uporabljam. Po daljšem eksperimentiranju sem prišla do zaključka, da mi najbolj odgovarjajo: v spalnici sivka (deluje lepo pomirjevalno in čisto), v kuhinji zeleno jabolko ali citrusi (zelo sveže), v kopalnici cipresa ali smreka (zelo naraven in svež vonj) in v dnevnem prostoru španski bezeg.
Ta mi je sploh najljubši od vseh, je tako zelo pomladen in svež, da te kar v dobro voljo spravi.

LP
  • 0

#8 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 28 January 2006 - 07:19 PM

Jaz imam enega v spalnici (EO vanilija) in še tega ne rabim tako za rečt nikoli. V dnevni sobi pa imamo stalno enga ki diši po evkaliptusu.
  • 0

#9 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2006 - 10:30 PM

QUOTE(miss*sixty)
Pa še to bi povedala. Pozitivne učinke imajo le prava eterična olja, ki so edina primerna za izparevanje. Ostala olja, ki imajo razne pacarije notri so lahko strupena in nevarna. Teh pa je na trgu ogromno.

kje pa lahko kupiš primerna eterična olja? si me čisto navdušila...!!
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#10 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2006 - 11:18 PM

URŠKA... nevem, kje vse lahko kupiš ta olja, jst jih imam od Justa. Ostalih niti ne poznam. Prava eterična olja so kar precej draga. Mislm pa da bi se dalo prepoznat prek sestavin, če je olje čisto (100% aroma iz določene rastline). Veliko je kao eteričnih olj, ki imajo celotno sestavo sintetično, zraven pa imajo le dodano aromo - skor isto kokr kšna razpršila za skret al podobno. Sami strupi.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#11 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2006 - 09:52 PM

Jaz sem do zdej mela samo eno olje, ne spomnim pa se kakšen vonj je bil. Bolj uporabljam dišeče palčke, občasno, ker so cenejše kot dišeče olje.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2006 - 06:01 PM

Jaz imam tak izparilnik, pa sem ravno prejšnji teden razbila steklo sad.gif
IPB Image
  • 0

#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 02 April 2006 - 08:28 PM

js sm bla včasih mahnjena na te zadeve: dišeče svečke, palčke in eterična olja, zdej mi je pa dojadilo pa še smrdi mi. biggrin.gif raje preluftam sobo, pa je. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 April 2006 - 08:47 PM

.
Jaz sem tudi nekoč bla ful mahnjena na te reči. Sedaj ne več tlko. Zgolj tu pa tam prižgem kako eterično olje (pa še to recimo, če kaj kuham bolj z ostrim vonjem - začimbe in to - in se ne folga luftat), najraje imam vonje kokos, cimet. Sicer pa mi je slabo ob teh vonjavah (da ne omenjam one za v avtu, jak).


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 02 April 2006 - 09:16 PM

QUOTE(Jenna)
Sicer pa mi je slabo ob teh vonjavah (da ne omenjam one za v avtu, jak).


jaz že itak bolj slabo prenašam kakšne daljše vožnje z avtom, kamoli, da imam še ono reč pod nosom - garant spraznim vsebino želodca. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2006 - 09:35 PM

juhu bruhu biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#17 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 06 April 2006 - 03:00 PM

js sm enkrat kupla od yves rocher etericn olje-set,ko so 3 : purification,balance,ernergy.ful dober disijo,ne tko penetranten. biggrin.gif
  • 0

#18 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 April 2006 - 10:04 AM

Mene sicer motijo te močne dišave, imam pa vseeno sparilnik in tiste trde zadeve, ki se stopijo (najbolši so mi sveži vonji).
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#19 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 April 2006 - 05:19 PM

QUOTE(Verja)
imam pa vseeno sparilnik in tiste trde zadeve, ki se stopijo


temu js rečem tortica. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#20 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 08 April 2006 - 05:38 AM

[quote=Špela][quote=Verja]imam pa vseeno sparilnik in tiste trde zadeve, ki se stopijo [/quote]

temu js rečem tortica. biggrin.gif

No evo izraz - tortica bi bil kar pravi.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users