Jump to content


Photo

Duševno zdravje in težave


  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#21 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 September 2007 - 11:41 AM

QUOTE(Sally @ 23. 9. 2007 - 11:22) View Post

No zato nočem k psihičom. Tabletkov pa ne bom papala!


Tole mi pa tko otročje zveni. Pol očitno že ni dost hudo. Jst sem se precej časa upirala, ampak je prišlo do neke točke, ko sem si rekla, da če že ne zarad mene, pol vsaj zarad familije. Zdj ne vem kaj je s tabo narobe, ampak pri depresiji (kot jo imam jst) pride do neravnovesja kemičnih reakcij v možganih...tega ne moreš rešit brez tablet. Sicer imajo nekaj stranskih učinkov...ampak bolje žret tablete k se pa vržt pod prvi vlak, ki pripelje mimo.

Adriane. helex imam...za nujne primere...kao namesto britvice.

  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#22 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 23 September 2007 - 11:43 AM

QUOTE(Adriane @ 23. 9. 2007 - 11:30) View Post

Če ne boš želela, ti jih ne bo predpisal.
Poleg tega, bi ti, če bi želela, predpisal le antidepresive, ki pa so popolnoma drugo kot pomirjevala (Nihrida, ti to žreš?! ohmy.gif Kaj pa imaš? ). Anti depresivi ti bojo samo pomagalali pri sporoščanju endorfinov (hormon sreče), da se boš lažje spopadala s svojimi težavami, brez da bi zapadala v stanje črnega.
Kot sem že rekla, ni ti poterbno jih jemat, če nočeš. Glavno je, da govoriš o sebi!!

On te bo samo vodil po tvoji psihi, strahovih, da boš sama lahko prišla do enih spoznanj. Sally, greh ni probat.
Lahko mu boš povedala, kar boš želela, brez strahu, da bi te izdal.

Sama večkrat razmišljam, da bi šla... Včasih tak rabim nekoga za pogovor...

Natančneje antidepresivi ne regulirajo samo t.i. hormona sreče-to je noradrenalin, tudi oz. predvsem koncentracijo serotonina in dopamina. Serotonin pa vpliva na agresivnost, jezo, spanje, razpoloženje, telesno temperaturo, libido in apetit. Endorfini blažijo občutek bolečine.
  • 0

#23 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 September 2007 - 11:48 AM

..
  • 0

#24 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 September 2007 - 11:48 AM

.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#25 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 September 2007 - 11:53 AM

.
  • 0

#26 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 23 September 2007 - 11:55 AM

Jaz nimam nobenih problemov (to je itak relativno), pa vseeno bom prej ali slej zašel h kakemu psihologu. Ljudje včasih vemo najbolje lagati prav sebi. I want a second opinion (torej razen mojega) biggrin.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#27 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 September 2007 - 11:57 AM

QUOTE(Adriane @ 23. 9. 2007 - 12:48) View Post

[size=1]Nihrida, pa jih dejansko koristiš? Nikoli ne zlorabljaš? Meni to ni všeč... ermm.gif Niti malo... jaz sem se v času depresije predozirala z antidepresivi. Kaj bi šele blo, če bi takrat mela pomirjevala pri roki. Ok, nič drugače kot v drugih ternutkih, ko sem jih zlorabljala, a vsaj niso bili napisani name!


Helexe redko. Preden sem se pozdravila kr, zdaj pa ne. Osebnemu zdravniku sem se bolj odprla k uni butasti psihički....pa ga JE bilo strah, da bi jih pojedla vse naenkrat. In sem mu obljubila...sej sva mela pogovor o tem. Si vzajemno zaupava. Dal mi jih je pred 2 mesecema...od takrat sem vzela samo 2...pa še to takrat k je bilo res hudo. Če drugega ne, zarad sestre ne bi vzela vseh.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#28 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 23 September 2007 - 11:59 AM

sally, psiholog ni ben bau bau in če je dober ti bo znau prisluhnt ti bo povedal kaj od tega kar ti čutiš in kako gledaš nase je prav in katere težave moraš reševat na drugačen način,pač odvisno od tega kakšne težave vse maš. js sm mela eno krasno žensko in že po dveh obiskih sem se počutla dost bolš, mi je pomagala razločit za katere stvari v življenju sem odgovorna sama in moram nanje vplivat in kaj je skrb in odgovornost drugih(man je grozne probleme povzročala ločitev staršev,in mi jih še)
  • 0

#29 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 September 2007 - 12:02 PM


Jst bi samo še enkrat poudarila - k dobremu psihiatru...pa inteligentnemu tud. biggrin.gif Jst sem mojo vrtela okol prsta... ermm.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#30 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 23 September 2007 - 12:05 PM

Khm, še enkrat bi poudaril razliko med psihologom in psihiatrom. Sally, če se že toliko bojiš 'psihiatra', pojdi k psihologu. Ta ti ne more predpisat nobenih zdravil.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#31 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 September 2007 - 12:05 PM

.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#32 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 September 2007 - 12:05 PM

.
  • 0

#33 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 23 September 2007 - 12:13 PM

js se itak sploh ne morem z nobenim razn s psihajtrinjo o zem pogovarjat,pa nisem nikol mela problemov s tem,da bi se komu zaupala.Zdj pa se mi zdi d ne morem o tem govort,ker ni besed,ki bi povedale kaj čutim
  • 0

#34 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 September 2007 - 12:34 PM

QUOTE(Adriane @ 23. 9. 2007 - 13:05) View Post

Jaz sem tudi obljubla, da jih nem mešala z alkoholom in drugimi substancami lol1.gif



Ja, obljube držim...to pa. Drugače raje nič ne rečem. Sej sama tud mešam...alkohola sem imela v petek še preveč v riti...včeraj za poplaknit tablete pa - 3 deci špricerja... ampak to je čist nedolžno.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#35 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 September 2007 - 12:43 PM

QUOTE(ora @ 23. 9. 2007 - 13:13) View Post

js se itak sploh ne morem z nobenim razn s psihajtrinjo o zem pogovarjat,pa nisem nikol mela problemov s tem,da bi se komu zaupala.Zdj pa se mi zdi d ne morem o tem govort,ker ni besed,ki bi povedale kaj čutim

Pri meni je pa kontra - sem malo bolj introvertirana oseba in se ne maram takoj odpirat nekomui tretjemu, oz. se težje sprostim, pa mi je vseeno ok pogovarjat se o čem takem. Ko si z osebo ki je na mestu in ko je pač celotna situacija temu primerna.
Pa sploh iz pogovora ful dobiš vpogled v neko drugo mnenje, mogoče se znaš celo malo oddaljit pa pogledat z drugačnega zornega kota. Jasno imajo pa še vedno eni ljudje ful (za moje pojme) zgrešeno mišljenje (ali pa premalo izkušenj?) in ga preprosto ne morem jemat resno, je vseen treba imet en notranji občutek, stat za svojimi občutji/občutki in izkušnjami. Razmišljat z glavo no smile.gif .
Tabletov se pa tudi jaz bojim, sem skoraj nekje 90% ziher da jih ne bi jemala tudi če bi jih morala. Pa tudi tle je zdaj vprašanje koliko je to dejansko dobro.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#36 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 23 September 2007 - 12:46 PM

A po napotnico moraš k osebnemu zdravniku? Kaj pa če zdravnik potem reče, da pač si čisto 'normalen' pa da je brezveze da bi šla k psihologu? ker jaz drugače nimam problemov, pač da bi bila depresivna, sam občasno mam kakšne krize (kot vsi) pa fora je, da so ene stvari, ki jih nikomur ne morem povedat, ker me folk preveč pozna. In te stvari me težijo, pa jih ne morem povedat nikomur. zato bi rada šla h komu, ki bi se z mano pogovarjal o teh stvareh, če bi mi bilo kaj lažje.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 September 2007 - 12:48 PM

Mislim da ti dzravnica ne bi smela delat problemov, samo reči ji da bi rada napotnico za psihiatra/psihologa zaradi osebnih težav.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 September 2007 - 12:50 PM

Tole bom zdej napisala kot popoln laik, ki nima o zadevah nobenega pojma, tako da upam, da ne bo kakšnih nastrojenih odzivov. =) Jaz predvsem gledam na tablete kot na nekaj, kar zakamuflira težave oz. kot nekaj, kar nudi trenutno olajšanje, ne rešuje pa vzroka, ki se skriva nekje drugje, globlje. Se mi zdi, da je nevarnost, da gre kdo po liniji najmanjšega odpora in jemlje tablete, ne dela pa istočasno na sebi, na svoji psihi, na svojih strahovih. Tablete so pomoje samo tisto skrajno pomagalo, še vedno pa je osnova zdravljenja pogovor s kvalitetnim psihologom, podpora domačih, razmišljanje o samem sebi itd.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#39 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 September 2007 - 12:51 PM

QUOTE(crna @ 23. 9. 2007 - 13:48) View Post

Mislim da ti dzravnica ne bi smela delat problemov, samo reči ji da bi rada napotnico za psihiatra/psihologa zaradi osebnih težav.

agree. meni jo je napisala na mojo lastno željo, čeprav dam roko v ogenj, da bi ona presodila, da je ne potrebujem.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#40 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 23 September 2007 - 12:52 PM

QUOTE(DiLeMa @ 23. 9. 2007 - 13:50) View Post

Tole bom zdej napisala kot popoln laik, ki nima o zadevah nobenega pojma, tako da upam, da ne bo kakšnih nastrojenih odzivov. =) Jaz predvsem gledam na tablete kot na nekaj, kar zakamuflira težave oz. kot nekaj, kar nudi trenutno olajšanje, ne rešuje pa vzroka, ki se skriva nekje drugje, globlje. Se mi zdi, da je nevarnost, da gre kdo po liniji najmanjšega odpora in jemlje tablete, ne dela pa istočasno na sebi, na svoji psihi, na svojih strahovih. Tablete so pomoje samo tisto skrajno pomagalo, še vedno pa je osnova zdravljenja pogovor s kvalitetnim psihologom, podpora domačih, razmišljanje o samem sebi itd


Mislim da je DiLeMa lepo povedala kar mislim....Psiholog torej.
Jaz sem strogo prot tabletom, še lekadol pojem samo če je nevzdržno.

  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users