Jump to content


Photo

Spet mozolji


  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#41 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 08 May 2005 - 04:58 PM

Ja tko je, Dfferin je pri nas na tržišču šele dve( do tri) leti, je pa v svetu že nekaj časa in je do sedaj nekako najbolj učinkovitih zdravil. Deluje na podlagi kisline vitamina A. Prvi rezultati se pokažejo nekaterim že po enem tednu uporabe, večini po enem mesecu. nekje po treh mesecih pa naj bi se koža sčistila.
Skinoren je tudi dober, a večini bolj pomaga Differin( v bistvu je boljši), samo da večina osebnih zdravnikov še vedno ko nora prepisuje Skinoren pa Dalacin, Klimicin-bolj stara zdravila, ki sicer pomagajo, a žal na daljši časovni rok (včasih se pravi rezultati pokažejo šele po letu dni, ko večina že obupa).
Differin je potrebno mazati zelo natanko, ker se sicer začne koža lupiti in studi tako se pokažejo optimalni rezultati. Ko pa se koža na zdravilo navadi je vse OK.
Obstaja veliko naravnih pomagal za akne, a za vse je potrebno dovolj vztrajati, da se koža sčisti In še nekaj je potrebno vedeti: aknasta koža potrebuje dosledno nego in boj proti tem nadlogam tja do 35 leta (nekatere manj, druge več...žal). zelo dobro je kombinirat različne stvari. Npr. Differin na tanko čez noč; čez dan dobra vlažilna krema:npr.Avene; 2x tedensko maska (npr.kvasova in tudi zelo dobra: česnova z medom); notranje čaj za čiščenje in hormonsko urejanje: npr.rman, kopriva, repinec..itd..veliko svežega sadja, zelenjave, uživanje kvasa ali pa dodaten cinka in vitamina A...Rezulati potem ne zaostanejo..
  • 0

#42 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 08 May 2005 - 05:08 PM

Še nekaj sem pozabila: če vam slučajno rata en velik grd mozolj, potem ga namaži 2x dnevno z limoninim sokom; npr:čez dan lahko pod kremo(se pravi najprej očistiš kožo, nato namažeš mozolj (e) z limoninim sokom, počakaš da se posuši, nato krema, nato puder če ga rabiš). To prav izsuši mozolj.Preizkušeno tudi to.
  • 0

#43 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 09 May 2005 - 08:59 PM

Ti nadležni mozolji...

lp
  • 0

#44 morska dekilca

morska dekilca

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts
  • Interests:vse

Posted 10 May 2005 - 12:30 PM

Lana,bi te prosila če lahko lahko napišeš sestavine tonika od La Prairie.Prosim.
  • 0

#45 Charmed25

Charmed25

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 08 June 2005 - 12:06 PM

garnier SOS stop
men pomaga koj biggrin.gif
  • 0
The power of three will set you Free.

#46 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 08 June 2005 - 05:35 PM

MENI PA NI POMAGAL ČISTO NIČ.KAKO ZELO SMO SI RAZLIČNI.....
  • 0

#47 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 09 June 2005 - 08:08 AM

jaz sem pa pred dnevi začela uporabljat od nevtrogene visibly clear.
zaenkrat zgleda vredu. mogoče res nekoliko oži pore, pa to.
nisem imela nekih strašnih pričakovanj, ker je stala 1500sit, firme same pa niti ne poznam preveč. ima katera izkušnje?
  • 0

#48 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 June 2005 - 10:19 AM

Neutrogena vsebuje nekaj salicilne kisline, ki pa pomaga proti mozoljem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#49 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 June 2005 - 11:01 AM

Meni se zdi Neutrogena ena izredno v redu firma. Sama sem imela od njih gel za umivanje obraza (ne tega Visibly Clear ampak enga druzga - tega takrat še ni bilo) in nočno masko, ki izgleda kot tak prozoren gel v tubici, ki si ga zvečer naneseš na obraz in potem pustiš čez noč ... fajn zoža pore, izredno dobro osuši mozolje in tako naprej. Je pa res za bolj mastno kožo, če ne ti jo lahko ful izsuši. Oz. če imaš mešano kožo, ga ne nanašaš po licih, ampak samo na T predel.
  • 0

#50 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 09 June 2005 - 12:11 PM

ja tudi meni Neutrogena fajn:))
  • 0

#51 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 09 June 2005 - 01:26 PM

hvala, potem sem vredu izbrala biggrin.gif
se borim proti tem mozoljem po prenehanju jemanja kontracepcijskih in na momente pomišljam, če jih nebi morda spet začela jest, ker imam tako grozno kožo.
moram pa pazit, ker drugače niti nimam tako mastne kože;nekoliko na t predelu, drugače imam pa suho, luščečo se kožo, ki jo kislina lahko razdraži.
  • 0

#52 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 June 2005 - 03:44 PM

Ja, jaz imam isto mešano kožo ... to se mi zdi še najhujši tip kože, ker takorekoč ne najdeš prave kreme ... ali ti preveč zmasti T predel, ali pa ti čisto izsuši lica. rolleyes.gif

Tko da jst se po licih mažem z malo bolj mastno kremo, na T predel pa nanesem samo malo kakšnega vlažilnega fluida in se kar dobro obnese. Samo moram pa ful pazit, ker mi paše res malo katera krema ... po nekaterih dobim prave izbruhe mozoljev. rolleyes.gif
  • 0

#53 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 09 June 2005 - 03:59 PM

Dilema katera krema ti je do zdej najbolj pasala?? ker jaz imam tudi takšne probleme tako da se skoraj nič ne mažem s kremami razn s tisto proti mozoljem ermm.gif
  • 0

#54 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 June 2005 - 04:07 PM

Kreme, ki bi mi zares ful pasala, še dejansko nisem odkrila. Vendar pa mi je dokaj v redu taka zelo lahka Avonova kremica v tubi Beautiful Morning Revitalising Moisturiser SPF 10, ki jo nanašam po celem obrazu, vendar pa po T predelu res minimalno, ravno toliko da je nekaj. Na lička pa si potem nanesem še kakšno malo bolj mastno kremo, ker imam ta predel precej suh.

Zdele sem glih odkrila eno novo kremo od Oriflame, ki je namenjena prav mešani koži in sem povprašala glede sestavin v temi 'sestavine' pa bom videla, kako jo bodo punce ocenile. wink.gif

Če bodo rekle, da je fajn, si jo kar nabavim ...
  • 0

#55 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 09 June 2005 - 05:07 PM

kaj pa neka krema od nivee..emulzija za mastno kožo?? Je že kera kej sprobala?
  • 0

#56 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 June 2005 - 07:13 PM

QUOTE(Ka)
hvala, potem sem vredu izbrala biggrin.gif
se borim proti tem mozoljem po prenehanju jemanja kontracepcijskih in na momente pomišljam, če jih nebi morda spet začela jest, ker imam tako grozno kožo.
moram pa pazit, ker drugače niti nimam tako mastne kože;nekoliko na t predelu, drugače imam pa suho, luščečo se kožo, ki jo kislina lahko razdraži.


Počakaj, sej se ti bo sčistila koža, samo boš pa potrebovala kar nekaj časa. Če se vrneš na tabletke in jih spet nehaš jemati, bo spet isto.
  • 0

#57 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 June 2005 - 06:55 AM

Dilema, če rabiš še kakšen izvod kreme Beautiful morning, mi sporoči, ti jo podarim. Zame je premalo mastna in je ne morem uporabljati. V prodaji je pa mislim, da ni več.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#58 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 10 June 2005 - 08:40 AM

Ej Vrana jaz sem imela od Nivee emulzijo za mastno kožo se mi zdi kar fajn; ne maši por; nič novih mozoljev. tongue.gif ..
Meni je ful fajn ......Avene...res je prava za nežno in občutljivo kožo, ki je nagnjena k aknam...res po tej kremi imaš lepo kožo in si lahko siguren da ne dobiš novih mozoljev (zaradi nje)...vedno jo rabim za pod puder Revlon Colorstay..:.........Če ne pa sedaj več al manj rabim Exfoliac obarvano.....da mi ni treba tolko nalagat na kožo...
  • 0

#59 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 10 June 2005 - 11:39 AM

Sej mogoce sem jst bedna... imam isto kozo nagnjeno k mozoljem :arrow: ampak moja koza ima najrajs samo vodo. Kadorkol sem dala kej na kozo, sem imela vsaj par novih mozolov in pol ker jih ne znem pustit pri miru, se razpasejo pocelem obrazu, tko da padem v en zacaran krog evil.gif Zdaj pa za posamezne mozolcke (v casu menstre seveda wink.gif ) uporablam od Oriflame Tea Tree Blemish Solver, ki pa ni za ogrce ipd. ampak une prave Mozolje evil.gif
  • 0
Posted Image

#60 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 10 June 2005 - 05:15 PM

Žal smo si res zelo različni..
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users