Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2075 replies to this topic

#1101 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2018 - 05:41 PM

Saj piše ethyl ascorbic acid, enako obliko ima TO Vitamin C Suspension 23% in Vitamin C Suspension 30% in Silicone. Tudi o NIOD-a ni več dostopen.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1102 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 February 2018 - 05:43 PM

Ja, sem videla da ima enako obliko, zato mi ni bilo jasno zakaj ni vec dovoljen v EU.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1103 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22281 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2018 - 06:08 PM

Jaz sem kar Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% in Vitamin F naročila.
Me pa zanima, kdaj spomladi bo The Ordinary dal v prodajo nov serum z bakrovimi peptidi. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1104 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 February 2018 - 06:09 PM

Zdaj sta prisli ven Marine Hyaluronic & Mandelic Acid, aprila pa baje pridejo SPF kreme.
Tumac vsega je ze.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1105 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2018 - 06:25 PM

A nimajo mandelične že ful dolgo? SPF-je pa napovedujejo že eno leto. :D Upam, da bodo zato toliko bolj dodelane formulacije.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1106 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 February 2018 - 06:29 PM

Kolikor jaz vem, ne.
SPFje bom pa ziher probala, samo ne vem se kerega.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1107 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 22 February 2018 - 06:46 PM

Ni enaka oblika. V Elanu je samo se in imajo probleme z dovoljenjem v EU. Ni ista kot l-ascorbic.
Mandelicna je pa nova, lakticna je od prej. Tezko slediti :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1108 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 March 2018 - 11:55 AM

Poročam, da mi je TO retinoid v skvalenu super zadeva! Nisem si mislila, da mi bo skvalen tako pasal (sem se otepala olj, vedno). Naredi mi lepo mehko kožo, hitro se vpije, pa ipak ni tako "oljen" kot ostala olja, ne vem kako povedat. Vglavnem, meni je super in zvečer po retinoidu ne rabim nobene kreme čez. :D Saj ni nujno retinoide zakleniti se s čim, ali pač?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1109 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14907 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 06 March 2018 - 12:06 PM

Jaz cez airol ne dam nic. Samo to in nic druzga.
Izmenico zvecer uporabljam samo airol ali ha+ skvalen. Men je super.
  • 0
 

#1110 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 09 March 2018 - 11:21 AM

Jaz pa sploh ne vem kaj naj naredim z mojo nego obraza. Od prvega poroda se mi je znova pojavil atopični dermatitis (sicer so vmes sumili na luskavico,ampak je zdaj potrjen atopični dermatitis), sprva na rokah, zdaj pa tudi na licu in veki. Več ne vem katero negovalno kremo uporabit, da me ne bi srbelo, kaj šele da bi se lotila antiage nege. Zdaj, ko se mi porodniška zaključuje in se vračam v službo bi rada moje težave vsaj malo omilila. Ti vitamin C serumi in kisline kolikor sem brala so dražeči in verjetno nebi bili za mojo občutljivo, srbečo kožo? Kaj pa negovalne kreme? Do zdaj sem uporabljala 100% pure kreme, ki so jih vse prenovili in iščem nekaj novega. Ima katera kakšno idejo?

 

V maju imam sicer znova dermatologa kjer bom dobila terapijo z vitaminom A s katerim bi se naj dermatitis popravil.


  • 0

#1111 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 09 March 2018 - 03:05 PM

Bellini, na FB kontaktiraj Katarino Fajfar, ima podjetje Skin Fairytale in ustvarja naravne kreme ravno za nego kože z AD. Ravnokar je zalaufala tudi laboratorijsko izdelavo mazil in spletno prodajo. Mogoče boš morala sprobat par kombinacij, preden ugotoviš točno, kaj ti paše. Jaz imam zadnji dve leti, odkar se ravnam po njenih nasvetih in uporabljam njene izdelke, daleč najlepšo kožo.

Ti pa res priporočam, da ji pišeš. 100% ti bo odgovorila.

Pa bog ne daj kakšnih kortikosteroidov mazat gor...samo stran od krem, ki jih predpišejo zdravniki...
  • 0

#1112 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2018 - 02:10 PM

Meni je zdaj veliko obrazne kozmetike pošlo pa ravno gledam, da naročim spet pa je toliko novih stvari pri TO da sem čisto izgubljena.

 

Ful bi imela antioksidante pa ne vem katerega od teh dveh? Podgana ali katera druga? :D

 

Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3% ( Propanediol, Resveratrol, Ferulic Acid) ali EUK 134 0.1% (Propanediol, Ethylbisiminomethylguaiacol manganese chloride) ?

 

Bom pa verjetno naročila Buffet spet, ker mi je bil zakon pa mogoče še Retinoid v mešanici s Squalane. Pa še kakšno olje bi pa ne vem ali spet šipkovo ali bi tokrat končno poskusila marula olje.

 

Res je totalno preveč vsega.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#1113 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 15 March 2018 - 04:07 PM

Retinoid s sklvalenom je super, priporocam! Ampak ce bos to imela za moje pojme ne rabis se enega olja. Razen ce bos kombinirala dneve. Morda namesto drugega olja vzames kar skvalen?

Glede aox pa, Vitamin C imas? Jaz bi najprej tega, se mi zdi ena taka osnova. Glede Resveratol in EUK pa nimam pojma, jaz sem tudi gledala EUK ampak sem opustila potem to misel. Zelim ostati na cimbolj basic rutini.

Jaz bom se kak mesec, dva uporabljala Retinoid potem pa ga bom zamenjala z buffetom ali Sub Q cez poletje, nisem se ziher. Ta drugi je ful pohvaljen ampak precej drazji.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1114 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2018 - 06:21 PM

Ne tudi ne, sem tudi na lovu za vitaminom C. Samo ne vem katerega kupit, da ne bo drag kot žafran. Od tega od TO sem ful slabih ocen prebrala, ti imaš tega?

 

Ja Buffet ti priporočam, čeprav verjamem da mora biti Sub Q tudi dober za tako ceno. Meni Buffet ful lepo napne kožo tako, da mi je trenutno prav težko brez :D

Sicer pa ja tudi čisti skvalen ni napačna ideja, ker jaz sem ful navajena čez noč dat eno bolj hranilno kremo ali olje...me je pa Gothamista (youtuberka) ful razdražila s tem Marula oljem.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#1115 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 15 March 2018 - 07:02 PM

TO ima ogromno Vitaminov C, ta s slabimi ocenami je najbrž 23% v tubi? Ne, jaz imam trenutno C vitamin serum od DermaE, ampak naslednji bo ali TO 30% silikonski v tubi ali tisti s F vitaminom ali pa od Hymalide C booster - tega bi še najraje, a ga žal ne prodajajo v EU.

 

Pomoje bom za začetek Buffet vzela pa potem videla, če mi sploh ustreza, bom potem šla na SubQ.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1116 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 15 March 2018 - 07:04 PM

Ja, razumem. Mene tudi svaljkanje moti, ampak mi vse drugo odtehta, tako da ga bom še naprej uporabljala.

 

Jaz sem zdaj menjala SPF kremo in se mi ne svaljka res NIČ, tudi če jo nanesem takoj po tem serumu. Prej pa tudi če sem čakala pol ure, se je še vedno svaljkalo.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1117 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16075 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 March 2018 - 06:22 AM

Na sosednjem forumu sem zasledila, da je bil pohvaljen tale serum z vitaminom C, je katera že sprobala?

 

cadeavera-ausgleichende-.jpg

 

INCI: Aqua, Glycerin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Butylene Glycol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Sodium Lauroyl Glutamate, Stearic Acid, Citric Acid, Carbomer, Disodium Phosphate, Parfum, Sodium Hydroxide, Paeonia Lactiflora Root Extract, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Disodium Edta, Sodium Hyaluronate, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid.


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1118 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2018 - 02:39 PM

Jaz ne, ampak me pa zdaj mika, ko mi zmanjka Derma E :D Sestavine se mi zdijo kar dobre, sploh verjetno na nizko ceno.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1119 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 April 2018 - 07:44 PM

Vsebuje Afroditina Ageless krema sploh kakšno sestavino, vredno imena?

 

Dnevna:

 

Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Lecithin, Soy Isoflavones, Isopropyl Palmitate, Propylheptyl Caprylate, Triisononanoin, Polysorbate 80, Alcohol, Sodium Lactate,  Sodium PCA,  Glycine, Fructose, Urea,  Niacinamide, Inositol,  Sodium Benzoate,  Lactic Acid, Dehydroacetic Acid,  Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, BHT, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Dimethicone, Xanthan Gum, Parfum, Linalool

 

Nočna:

 

Aqua, Petrolatum, Sorbitan Isostearate, Hydrogenated Castor Oil,  Ceresin, Cera Alba, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Lecithin, Soy Isoflavones, Dicaprylyl Ether, Isopropyl Myristate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Paraffin, Cera Microcristallina, Helianthus Annuus Seed Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Polysorbate 80, Alcohol, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Triticum Vulgare Germ Oil, Retinyl Palmitate, Parfum, Magnesium Sulfate, Lanolin Alcohol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, BHT,  Ascorbyl Palmitate,  Glyceryl  Stearate,  Citric Acid, Tocopherol, Linalool


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1120 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 April 2018 - 08:37 PM

Imam eno vprašanje. Slaba dva meseca nazaj sem začela uporabljati retinoid (2%, v skvalenu) in koža je postala opazno lepša, zbudila sem se s tako kožo da niti korektorja nisem rabila, enoten ten, gladka etc. Od takrat ga uporabljam cca 3x na teden.

Zadnje 2-3 tedna se mi je koža opazno poslabšala - zbudim se z neenotnim tenom, rahlo rdečico in povečanimi porami. Se kateri sanja, kaj bi lahko bilo? C vitamin sem začela uporabljati kak mesec pred retinoidom še, ostalega pa nisem spreminjala oz dodajala novih produktov.

 

Moja prva misel je, da mi skvalen ne odgovarja, da je "tumač" zame, je to možno?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users