Jump to content


Photo

Pospešitev prebave


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 teenagerka

teenagerka

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts
  • Interests:vse

Posted 23 November 2005 - 09:06 PM

zdravo!
Zadnje čase mi rahlo nagaja prebava. oops.gif Na veliko potrebo ne grem tudi po več dni, kar zna biti precej moteče..za moj trebuh blink.gif
K zdravniku ne bi šla...
Katero hrano oz pijačo mi priporočate? Katere tablete brez recepta se lahko dobijo, približne cene?
Lp in hvala za odgovore!
  • 0
preety women walkin' down the street...
preety woman try to fly by feet..=)
user posted image

#2 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 23 November 2005 - 09:09 PM

Donat...tega se zdaj najprej spomnim
  • 0

#3 teenagerka

teenagerka

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts
  • Interests:vse

Posted 23 November 2005 - 09:10 PM

QUOTE(bellini)
Donat...tega se zdaj najprej spomnim

...že preiskušeno...ne deluje rolleyes.gif
  • 0
preety women walkin' down the street...
preety woman try to fly by feet..=)
user posted image

#4 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 23 November 2005 - 09:14 PM

vem da se v lekarni dobi caj pa tablete..najbols da tam vprasas...
  • 0

#5 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 November 2005 - 09:26 PM

Ricinusovo olje. laugh.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#6 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 November 2005 - 10:39 PM

Kaj pa če zdravnika vprašaš? Sej nevem, če bo pomagalo, samo mogoče bo pa imela kakšno rešitev.
  • 0

#7 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 24 November 2005 - 12:31 AM

V lekarni kupi odvajalo Rektal mislim da se reče, če je res tak hudo, al pa kaki odvajalni čaj in pol ko to spiješ pojej ene par žlic ovsenih kosmičev v mlačnem mleku, pa boš letela biggrin.gif Je moj imel enkrat probleme z zaprtjem, 1 teden ni mogel it na veliko potrebo, trebuh kot nosečnica, neznosne bolečine, sprobal vse, spil ne vem kolk odvajala, pa nič, pol pa je samo eno žlico kosmičev v mleku pojedel, pa gasa laugh.gif Mi ni treba povedat kak dolgo ga ni bilo iz wc-ja ne biggrin.gif

Pa good luck, zna bit zoprna zadeva tole ja.
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 November 2005 - 08:17 AM

Seveda pomaga. najprej probaj z Donatom, potem s suhimi slivami, ki jih namočiš čez noč v vodo (izgleda ogabno), jej veliko zelenjave (vlaknine). Če ne gre tako po naravni poti, posezi po zeliščnih odvajalih. Šele potem zdravnik.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 MuCa_MaCa

MuCa_MaCa

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 24 November 2005 - 11:07 AM

zjutraj na tesce spij mlacno vodo + pojej kivi. vsak dan. preizkuseno!
  • 0
°LoVe Is LiKe Pi - NaTuRaL, IrRaTiOnaL aNd vErY iMpOrTaNt°

#10 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 24 November 2005 - 11:21 AM

meni pomagajo tablete METABOLAN. Dobiš v lekarni ali zeliščnih prodajalnah. Prvi teden po tri na dan, nato po eno. Meni se je uredilo.
  • 0

#11 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 24 November 2005 - 07:27 PM

Aja pa sveže fige, pa gor spij kaka dva kozarca vode. To požene hehe. biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#12 keya

keya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 333 posts
  • Location:gorenska
  • Interests:marskej... :P predvsem pa turizm pa potovanja :))

Posted 24 November 2005 - 08:18 PM

pejt k zdravniku pa reč nj ti da portalak (sirup) je ful dobr pa pomaga resno!!! wink.gif
  • 0
~ ženske znamo fejkat orgazem, moški pa celo zvezo ~

by:LiLLaNaB

#13 teenagerka

teenagerka

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts
  • Interests:vse

Posted 29 November 2005 - 05:39 PM

QUOTE(Chandra)
V lekarni kupi odvajalo Rektal mislim da se reče, če je res tak hudo, al pa kaki odvajalni čaj in pol ko to spiješ pojej ene par žlic ovsenih kosmičev v mlačnem mleku, pa boš letela biggrin.gif Je moj imel enkrat probleme z zaprtjem, 1 teden ni mogel it na veliko potrebo, trebuh kot nosečnica, neznosne bolečine, sprobal vse, spil ne vem kolk odvajala, pa nič, pol pa je samo eno žlico kosmičev v mleku pojedel, pa gasa laugh.gif Mi ni treba povedat kak dolgo ga ni bilo iz wc-ja ne biggrin.gif

Pa good luck, zna bit zoprna zadeva tole ja.

Kateri čaji točno so odvajalni? oops.gif
  • 0
preety women walkin' down the street...
preety woman try to fly by feet..=)
user posted image

#14 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 November 2005 - 07:04 PM

QUOTE(keya)
pejt k zdravniku pa reč nj ti da portalak (sirup) je ful dobr pa pomaga resno!!! wink.gif


Jap, preizkušeno in res pomaga
  • 0

#15 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 29 November 2005 - 10:46 PM

QUOTE(teenagerka)
QUOTE(Chandra)
V lekarni kupi odvajalo Rektal mislim da se reče, če je res tak hudo, al pa kaki odvajalni čaj in pol ko to spiješ pojej ene par žlic ovsenih kosmičev v mlačnem mleku, pa boš letela biggrin.gif Je moj imel enkrat probleme z zaprtjem, 1 teden ni mogel it na veliko potrebo, trebuh kot nosečnica, neznosne bolečine, sprobal vse, spil ne vem kolk odvajala, pa nič, pol pa je samo eno žlico kosmičev v mleku pojedel, pa gasa laugh.gif Mi ni treba povedat kak dolgo ga ni bilo iz wc-ja ne biggrin.gif

Pa good luck, zna bit zoprna zadeva tole ja.

Kateri čaji točno so odvajalni? oops.gif


V lekarni reči, da ti dajo odvajalni čaj, ampak pazi, če ti slučajno ne bo pomagal, ga pol ne pit skoz, ker se črevo poleni, pa pol ne moreš brez tega čaja na wc sploh.
  • 0

#16 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 30 November 2005 - 07:49 AM

QUOTE(MuCa_MaCa)
zjutraj na tesce spij mlacno vodo + pojej kivi. vsak dan. preizkuseno!

to pa res deluje wink.gif
Drugače pa jej bol lahke stvari (odkar jem spet čokolino-nimam teh problemov) in spij kak odvajalni čaj oz. čaj ki prečišćuje.
Če pa ne bo bolje pa takoj zdravniku, ker to niso mali problemčki in je lahko kaj narobe.
  • 0

#17 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 26 December 2005 - 12:27 PM

Z odvajalnimi čaji ne boš kaj prida rešila. Mogoče za dan, dva, potem pa se bojo težave vrnile, ker moraš najti vzrok in ga popravit, ne delat telesu potuho z odvajali (ki so bye the way škodljiva, če pretiravaš).
Mislim, da ti je že ena napisala.....pojej veliko zelenjave (balast), veliko spij čez celi dan v malih požirkih. Aja, pa da poješ dost tople hrane, ne sam sendviče, sladkarije....to je mene ful j...v študentu, k ni blo cajta, poli sem si pa začela kuhat in na kosilo hodit, se je pa full uredilo. Donat za trenutno olajšanje pomaga, če je malo topel, pa da ga spiješ ene 2dcl, al pa klistir, če te res že vse boli (samo to je spet potuha telesu, ki mora biti samo sposobno odvajat). Mogoče zvenim kako neka, k se dela kok to vse ve...sam te zadeve sem pobrala zadnč v bolnici, k so sosednjim revam delal kolonoskopijo in uboge ženske dober vejo, kaj je to slaba prebava.

Aja, pa spomnim se, da sem včasih dobla res ultra speedy prebavo, če sem spila par kozarcev kivijevega soka za razredčit laugh.gif (ni zdravo-cukr, pomagal pa je).
  • 0

#18 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 26 December 2005 - 01:15 PM

emm...donat pomaga, sam ce ga toplega pijes...za kako minutko v mikrovalovno...sicer je res ful ogabno, sam pomaga..
  • 0

#19 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 26 December 2005 - 03:14 PM

QUOTE(*mala*)
emm...donat pomaga, sam ce ga toplega pijes...za kako minutko v mikrovalovno...sicer je res ful ogabno, sam pomaga..


ali pa ga v 3 urah spij 12 litrov laugh.gif Zihr bos cela spucana. Sam predvidevam, da si prav nobena ne želi takšne čišče.
  • 0

#20 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 26 December 2005 - 03:21 PM

js mam tud ful probleme s tem :/. sam kej k moram jest sladkarije k drgac ne zdrzim. in pol se takoj pozna kak dan ko se nazrem sladkarij da mi pol nagaja prebava. sam se pač prisilim in grem na wc pa tudi če sm tam ppol ure al več! samo da gre vn k ne prenasam tistega obcutka k ves da mas neki polno not sad.gif sam je pa grozno ker pol pridm na pol zmucena in rabim pocitek. sam bom pa probala kj od tega k ste navedli tuki smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users