Jump to content


Photo

Rekreacijsko plezanje


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 cobra007

cobra007

    sramežljivec

  • Člani
  • 96 posts

Posted 06 September 2007 - 06:41 PM

hellow!!!

kmal se bo začelo novo študijsko leto in spet bo nas velik v ljubljani. potrebna bo rekreacija, da se ne bomo čist zapustil po poletju. zato me zanima, če ve katera za kakšno rekreativno plezanje, v kakšni dvorani... pa to ne mislem za kakšen tečaj plezanja ali šolo...čist tko rekreativno, da bi se dalo dan dva v tednu hodit ke, pa se mal rekreirat na tak način. gledala sem že na strani od šoušporta, pa tega ni nič razpisanega, vsaj za enkrat še ne.se priproročam za kakšno info, če pa je na forumu še kakšna s takimi željami, pa se mi lahko oglasi na ZS.

lep pozdrav vsem smile.gif
  • 0
[size=7]It's better to lose a moment in your life, than life in a moment!!!

#2 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 06 September 2007 - 09:48 PM

mislm, da se da na škofijsko gimnazijo v šnetvid it plezat tko ob večerih. vsaj par let nazaj se je dal. celo sezonsko se je dal kupt. bom mal pobrskala še
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#3 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 September 2007 - 10:02 PM

Cobra007 si ti že plezala kdaj (oz. plezaš?) al bi sam rada mal sprobala?
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#4 cobra007

cobra007

    sramežljivec

  • Člani
  • 96 posts

Posted 07 September 2007 - 07:32 AM

Cvetka* ja sem že plezala, sam sem zdej imela ene 2 leti pavzo sad.gif

drugače pa v tem ful užiwam in se mi v užitek...


pa ti?

  • 0
[size=7]It's better to lose a moment in your life, than life in a moment!!!

#5 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 07 September 2007 - 08:36 AM

Plezala sem kakšni 2 leti, pol sem se pa poškodovala in od takrat sem šla glih 2krat plezat. Tkda že tud nisem 2 leti plezala. Bi pa šla spet, če bo priložnost. (sam nevem, če mi bo še pas prav biggrin.gif )
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#6 cobra007

cobra007

    sramežljivec

  • Člani
  • 96 posts

Posted 07 September 2007 - 09:06 AM

a res? pa je bla hujša poškodba?

ma men je res ful superca tko plezat na steni....sam zdej te dve leti nekak nisem imela možnosti, zato bi pa letos izkoristla mal, če bi se kje dalo smile.gif
  • 0
[size=7]It's better to lose a moment in your life, than life in a moment!!!

#7 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 07 September 2007 - 02:16 PM

Jaz sem pa trenutno tako švoh, da bi mogoče preplezala do polovičke, pol bi me pa prsti izdali wink.gif
Ja, zaradi teka, celo leto sem bolj ali manj mirovala, ker nisem nič mogla. Bi sprobala spet. smile.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#8 cobra007

cobra007

    sramežljivec

  • Člani
  • 96 posts

Posted 07 September 2007 - 02:34 PM

no, če se pokaže kakšna možnost, se pa lahko zmenva, če bi bla za. pa še kakšna druga tudi, če se še najde...

lp
  • 0
[size=7]It's better to lose a moment in your life, than life in a moment!!!

#9 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 12 September 2007 - 06:17 AM

Stena? V okolici LJ kje? Count me in, jaz bi to probal kdaj ... nikol nisem še, kot froc pa plezal na vse živo. laugh.gif
Ni pa da bi si hobi iz tega delal, imam drugih dosti (jasno, ta dražje si izberem, heh huh.gif )
  • 0

#10 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2010 - 10:37 AM

Obujam staro temo...
Zanima me, če kera hodi plezat in če me lahko usmeri na kak tečaj? Kako to sploh poteka, kaj vse rabim?

Gledala sem zadnjič po TV in me je ful zagrablo oops.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#11 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 August 2010 - 11:41 AM

Rabiš plezalke, pas in magnezij+magnezij vrečko. Za osnovno opremo je začetni vložek tam ene 200€, kolikor se spomnim.

Na začetku je težko; lahko imaš še tako natrenirane roke, pa te bo vse bolelo, filing bo, kot da ti bodo odpadli prsti. Po kakšnih 2h mesecih ti pa postane v užitek, vsakič lahko dlje, hitreje splezaš, zelo utrdi telo, ker ko si v steni si čisto našponan.. Ni ravno fajn, da imaš strah pred višino, jez sem bila totalna flegma, pa mi je bilo kar neprijetno bingljat gor na začetku.V Velenju je za 1x tedensko po urco in pol bilo ene 25-30€na mesec, čisto za občutek, v Ljubljani bo verjetno dražje.


Aja pa dolgi nohti so no go, ne da se s krempeljci plezat, ker si
a_vse polomiš,
b_ne moreš se dobro oprijet. (:

Jaz se nekako ne morem vrnit nazaj v steno, mogoče če bi imela enega fajnega in izkušenega plezalnega partnerja.. (:



  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#12 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2010 - 11:45 AM

Vau hudo, sej jst bi najprej šla na tečaj pa magar s kšno skupinco... seveda najprej umetna stena. No sej to ni tko iz dons na jutri, pač enkrat, ko bo prilika.

Se pa kao višine bojim...

Ampak upam si že skor vse.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#13 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 August 2010 - 11:53 AM

Ja ja, sej ti tečaji so v skupinah. Pri nas je bilo tako, da so bili eni 4je izkušeni plezalci, pa te učijo osnov, potem si pa znotraj skupine izbereš enega ustreznega soplezalca (= da pribl. enako tehtata (: ) in delaš z njim. Men je bilo blazno fajn, verjamem, da bo tebi tudi, je tak šport, da ga hitro vzljubiš.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#14 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2010 - 12:03 PM

Meni so nori športi, kjer začutim občutek svobode. Plezanje mi je vedno dajalo tak občutek, že ko sem gledala. Nimam pa nekega strahu... itak je vse v glavi.

No, mal bom mela ušesa napeta pa mislim, da poznam eno plezalko-sošolko, se bo treba mal zanimat. Pol pa k bo priložnost... smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#15 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2010 - 12:07 PM

Redkvica tudi nekaj pleza.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#16 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 30 August 2010 - 12:40 PM

Moja sestra je plezala celo osnovno šolo. imela je res natrenirano postavo, roke pa sploh.
od teh treningov ma pa noge deformirane, še dons. Je trenirala 5× tedensko.

Jaz pa za plezanje nisem, se bojim višine ermm.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users