Jump to content


Photo

POMOČ pri izbiri šampona


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#81 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 27 April 2009 - 06:52 PM

DiLeMa[u], meni šampon Lavera -Plavica krasno pusti lasišče. Uau, rekord podiram v tem, da mi lasišče uspešno prenaša že drugo flaško šampona. Gre že h koncu druga thumbup.gif

Te lahko vprašam; ali misliš, da bi mi ustrezala Plavica - s pomarančo za večji volumen? Ali dejansko ta kaj pripomore k večjemu volumnu?

Hvala ti za pomoč.
Pozdravček wink.gif

  • 0

#82 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 April 2009 - 08:41 PM

QUOTE(sara28 @ 27. 4. 2009 - 19:52) View Post

Te lahko vprašam; ali misliš, da bi mi ustrezala Plavica - s pomarančo za večji volumen?

Plavica je samo ena in edina, ni plavice s pomarančo. Obstaja pa Lavera šampon pomaranča za večji volumen, ampak ne deluje proti prhljaju in lahko, da bi se ti potem prhljaj in srbečica spet pojavila. Jaz bi na tvojem mestu ostala pri plavici, sploh zato, ker pomoje noben Lavera šampon ne daje bistveno večjega volumna (niti pomaranča, čeprav ga obljublja). Nasploh ne verjamem v šampone za povečanje volumna, ker se sperejo z las, za večji volumen pa je potrebna neka pena (ali kaj podobnega), ki ostane na laseh in jih fiksira.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#83 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 28 April 2009 - 05:51 AM

Hvala ti DiLeMa.
Joj, zdaj vidim, da sem bedarijo vprašala. Mislila sem, če je Lavera s pomarančo ja. Kak sem jaz to čudno vprašala tongue.gif

Hvala ti za nasvet. Štima, bom jaz danes potem kar vzela še eno plastenko Lavere - plavica.
Saj res je ja, bi blo mal čudno, da bi šampon pomagal za večji volumen; sploh ker se ga mora dobro sprati iz las. Mašina, znajo dobro napisat na plastenko da te res lahko hitro zavedejo. Hm, mene vidiš so že skoraj smile.gif

Pozdravček

  • 0

#84 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 26 May 2009 - 05:49 PM



Morda katera ve, kje bi v Novem mestu prodajali Lavera šampone za lase (plavica)? Ta teden imam pot v Novo mesto, pa res ne vem, kje bi lahko imeli te šampone. Do zdaj sem jih kupovala v Celju in Ljubljani.

Hvala za pomoč wink.gif

  • 0

#85 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 26 May 2009 - 06:33 PM

sara28 v Čajarni verjetno majo, ne vem kako je kaj z zalogo pri njih. Je pa na Glavnem trgu pri kandijskem mostu.
  • 0

#86 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 27 May 2009 - 07:57 AM


Hvala ti Goddess. Je to morda blizu Mullerja? Je to glavni trg?

Novo mesto ravno ne poznam najbolje. Bližina bolnice ter zdravstvenega doma še gre. Tudi Muller...območje BTC, Planet Tuš. Ostalo pa bogo smile.gif

  • 0

#87 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 27 May 2009 - 01:09 PM

Ja zraven Müllerja ja, samo nižje pri mostu.
  • 0

#88 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 27 May 2009 - 02:36 PM

V Čajarni so kar dobro založeno ponavadi, tko da pomojem bodo imeli. So pa stvari za kak 1, 2€ dražje kot pa če bi naročala po netu.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#89 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 27 May 2009 - 05:46 PM



Hvala obema za pomoč wink.gif Bom poročala, kako bodo kaj založeni smile.gif
  • 0

#90 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 11 June 2009 - 03:10 PM



Hm, imam spet problem sad.gif
Lasišče me je spet začelo srbet. In tudi po obrazu težave...In sem bila na alergološkem testiranju in so mi med drugim, našli cel kup alergij...tko da so mi potem še na določene izdelke testirali in sem tudi za vsak slučaj dala še moj šampon za lase (Lavera-plavica), da ugotovimo, čemu se mi dela prhljaj in zakaj me tko srbi hitro lasišče.
In so mi testirali v tem tednu; to poteka po posebnem postopku. In danes po 72 urah, sem bila zopet na drugem, zadnjem odčitanju in mi je za ta šampon nardilo največjo reakcijo.
Kaj pa naj zdaj DiLema? Ko mi že itak vse škoduje, kar sem probala do zdaj? cry.gif

Ugotovili so mi tudi reakcijo na barvo. Sicer drugo. Ker sem se že bala, če bi mi slučajn za to pokazalo, ki mi zdaj frizerka daje...vendar za to k sreči ni reakcije. Je ok. Bi blo zlo hudo, če bi mi dala torej drugo.

Za šampon Lavera mi je pa nardilo zlo velik srbeč flek in točno tak občutek, kot ga imam na glavi, ko si umijem; potem drugi dan, ko začne srbet. A evo, sem si mislila, da bo tko ugajal. Ker me je pri drugih še prej začel srbet -kar sem do zdaj probala (npr. Aubrey organics, Alverde)...

Kako bi mi zdaj svetovala DiLema?

Hvala tudi za druge pomoči!





  • 0

#91 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 June 2009 - 06:35 PM

Samo jaz ne razumem - če praviš, da ti je plavica ful dolgo ugajala. A se ne bi pokazalo že takoj neugodje, ne šele po dveh uporabljenih plastenkah? Kokr js vem, če si alergičen na nekaj, se simptomi pokažejo takoj, ne pa po parih mesecih uporabe. Ti alergijski testi so krneki, no. Ne vem kaj druga ti čem predlagat, res nimam pojma. Če si na tako veliko zadev alergična, potem bo izbira težka. Mogoče lahko poskusiš Eucerinov šampon, imajo neko linijo prav za zelo občutljivo lasišče. Jaz sem imela tega proti prhljaju in mi je bil zelo v redu.

http://www.eucerin.s...e/hair_care.asp
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#92 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26296 posts

Posted 11 June 2009 - 06:37 PM

Ne, reakcija se kolkor jaz vem lahko razvije tudi šele po dolgem času. Npr.,kot pri čebeli, lahko te 100 čebel piči, enkrat pa pride do anafilaktičnega šoka in se lahko tudi zadušiš, zaradi hude reakcije.
  • 0

#93 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 June 2009 - 07:06 PM

Ja, to za čebelo vem. Sem pa nekak mislila, da če si alergičen na nek kozmetični izdelek ali hrano, se pa pojavi reakcija takoj. Recimo če si alergičen na banane, se reakcija pojavi zelo kmalu po zaužitju, ne pa čez en mesec. Podobno sem jaz alergična na nekaj v Lush Flying Fox gelu za prhanje (menda na jasmin) in postane moja koža takoj zabuhla in rdeča. Mislim, da je tisto s čebelo bolj izjema, kot pa pravilo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#94 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26296 posts

Posted 11 June 2009 - 10:06 PM

Ja ampak tudi kdor je alergičen na banano, se alergija najbrž ne pojavi prvič, ko banano zaužie.
  • 0

#95 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 12 June 2009 - 06:07 AM



Hvala punce, da ste se vključile v debato. Vsaj nisem sama tu gor wink.gif

Glede alergije na ta šampon. Ne vem, pri meni je včasih tudi trajalo, da sem ugotovila, da mi nekaj ne paše. Sploh s šamponi. Lahko sem porabila celo plastenko in me je skoz npr. srbelo. A na koncu potem ugotoviš, da res nekaj s šamponom ne štima.
In pri meni je glede šamponov za lase tako, da traja nek čas, da se ugotovi. Pa magari porabim že do takrat dve ali več plastenk. Enostavno se mi dlje časa razvija.

Tudi pri koži obraza. Zdaj vidim, da se mi prej razvije nekaj: čutim po tem, da koži nekaj manjka. Ko sem si npr. namazala samo zvečer z Avene kremo: dobila tester za utrujeno kožo od vseh alergij..evo, se mi je čudežno pojavila reakcija takoj zjturaj. Novi mozoljčki, alergija.
To je blo res hitro.
Sicer pa mi vedno traja, da se nekaj pojavi.



  • 0

#96 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 16 June 2009 - 08:20 AM



Včeraj sem dobila končno diagnozo in cel kup nasvetov.
Zdaj imam tkole diagnozo.

Sem Atopijsko intenzivno alergična na pršice, na celo vrsto rastlin iz grupe zeli in plevelov, na plesni in na sestavine oljke in jesena.
Zato mi odsvetujejo vsako kozmetiko, ki vsebuje različna zelišča, rastlinske ekstrakte in vsekakor dišave. Ne sme uporabljati ničesar, kar vsebuje frangrance mix ali pa peru balzam ali kaj podobnega.
Za lasni šampon priporoča Freederm šampon firme Shering Plough.


Kar se tiče Lavera šampona plavica, je tudi rekla, ker je naravni in vsebuje Plavico, ki je tudi dražilna za alergike in še cel kup drugih dražečih snovi (žajbelj), tudi lecitin je zlo dražeč in vse snovi, ki jih ta šampon vsebuje.
Ne vem sicer zdaj, ker nisem še vidla tega; ki mi ga je zdaj priporočla Freederm...Kakšen je ta.
Pokazala sem ji tudi sestavine šamponov Alverde; ki sem jih prej imela in mi tudi niso pasali. Ji ni blo nič čudnega. Kajti spet vsebujejo zelišča in rastlinske ekstrakte ter parfume, ki jih moj šampon ne sme imet. Tudi Oronazol, ker imam prhljaj, mi je rekla, da vsebuje dražeče snovi zame, zato mi je tudi škodoval.
Enako Dan na Dan -kopriva; spet zelišča in to škoduje meni.


  • 0

#97 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 25 August 2009 - 07:23 PM

Joj boga ej sad.gif

Kaj pa Harologi? A nista v osnovi oba šampona (EFA in gel) neparfumirana in brez tovrstnih ekstratov in se jih potem po potrebi dodaja?

Dilema evo sestavine, če bi preverila - od vseh njihovih šamponov:

GEL ŠAMPON
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Laureth-2, Hydrolized Wheat Gluten/Hydrolized Wheat Protein, RNA, Tocopheryl Acetate,Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Pantothenate, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone/ Methylisothiazolinone, Parfum, C,I,16255, C,I,28440.

E.F.A. ŠAMPON
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA/ Laureth-2, Polysorbate 20/ Linolenic Acid/ Arachidonic Acid/ Oleic Acid, Coco Glucoside/ Glyceryl Oleate, Stearic Acid/ Glycostearate/ Laureth 10/ Ceteareth-12/ PEG-7 Glyceryl Cocoate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride/ Lauryl Methyl Gluceth 10, Tocopheryl Acetate, Riboflavin,Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Pantothenate, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone/ Methylisothiazolinone, Parfum.

VOLUMEN ŠAMPON
Aqua, MEA-Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucuside/Glycerol Oleate, Cocamide DEA, Laureth-2, PEG-20, Dimethicone Copolyol, Algae, Panthenol,Methylchloroisothiazolinone/Methylisothiazolinone, Parfum.

T- ŠAMPON
Aqua, Sodium Laureth Sulfate/ Lauryl Glycoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside/ Glyceryl Oleate, Citric Acid, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Wheat Gluten/ Hydrolyzed Wheat Protein, Green Tea Extrakt, Parfum, Methylchloroisothiazolinone/ Methylisothiazolinone.

PRE CLEANSER
Aqua, Disodium Lauryl/ Sodium Myristyl Sulfate/ Sodium Cetyl Sulfate/ Sodium Stearyl Sulfate/ Laureth-10,MEA-Lauryl Sulfate, Cocamide DEA/ Laureth-2, Methylchloroisothiazolinone/ Methylisothiazolinone, Parfum.

OTROŠKI ŠAMPON
Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Laureth Sulfate/ Magnesium Laureth Sulfate/ Sodium Laureth 8-Sulfate/ Magnesium Laureth 8-Sulfate, Sodium Oleth Sulfate/ Magnesium Oleth Sulfate, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Collagen/ Keratin Hydrolysat, Hydrolyzed Elastin/ Potassium Undesylenoyl/ Hydrolyzed Collagen, Cocoamphodiacetate, Hydrolyzed Wheat Gluten/Hydrolyzed Wheat Protein, Coco Glucoside/Glyceryl Oleate,Hydrolyzed Elastin, PEG-20, Allantoin, Methylchloroisothiazolinone/ Methylisothiazolinone, Parfum


  • 0
Why so serious?

#98 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 16 October 2009 - 12:08 PM

Zadnje čase imam tako suhe in naelektrene lase, da groza sad.gif včasih so bili taki mejčkn obteženi, gladki na dotik, svileni.
A je mogoče problem v izbiri šampona-včasih sem uporabljala od Elseve Loreal Nutri Gloss ta rozast šampon, zdej pa od TIGIja Control freak??
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#99 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 16 October 2009 - 05:28 PM

Ja, pomoje bo to zelo verjetno zaradi šampona, ker je Lorealov bolj negovalen ...Tigijev je bolj čistilen nima nič kaj negovalnega.
Gladki in svileni so bili zaradi silikona(če se prav spomnim ga ima ta šampon).
  • 0

#100 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 16 October 2009 - 06:31 PM

Aha, torej so meni silikoni kul. Hvala za razlago.

Aja še to-kaj pa Keune silver refleks, a ma ta kej negovalnega notri?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users