Jump to content


Photo

katere leče uporabljate?


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#161 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 09 December 2010 - 04:06 PM

Mojih leč (Zeiss) ni na spletni strani od AP sad.gif Prejle sem dobila mail od lecke, da je paket že odposlan. Wiihuu, jutri torej dobim!
Do sedaj sem vedno kupovala pri okulistki in so bile 30€+. Poleg tega mi je še bolj priročno naročit preko spleta, kot hodit do okulistke, ker sem redko na Obali.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#162 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 18 December 2010 - 11:04 PM

Jaz imam tudi že leta Zeissove, se mi super obnesejo.
Enkrat vmes sem samo za probo imela od Bausch&Lomb, ki so kao nekaj boljše, ker bolj prepuščajo pa so mi bile grozne, skoz sem imela zamegljen vid :S
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#163 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 20 December 2010 - 10:51 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 9. 12. 2010 - 7:56) View Post

Jaz naročam leče preko te spletne strani: http://www.contactforlenses.com/

Pridejo ful poceni - 1 škatla mojih je 18 funtov (21€), na lecke.si pa 27€. S poštnino vred pride ceneje, kot pri nas smile.gif



Kolko pa te pride poštnina?
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#164 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2010 - 01:15 PM

6 funtov
  • 0

#165 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 February 2011 - 05:54 PM

Na Lens Planet imajo trenutno akcijo za Acuvue Oasys leče:

For a limited time only, you can get £5 off all Acuvue Oasys (6pk) lenses.
Use Voucher Code JA258X on checkout. Hurry, offer expires Feb 25th.




  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#166 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2013 - 09:05 AM

A je katera že naročala na najcenejse-lece.si?


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#167 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 29 August 2013 - 09:14 AM

ja jaz sem!

to je "moja" optika v Radomljah, kjer že nekaj let kupujem vse (očala, leče, tekočino).

Jaz sem tudi že naročila leče preko spletne strani in jih spotoma v Kamnik prevzela pri njih.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#168 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2013 - 09:16 AM

Ok, hvala :) Ful so poceni in me je rahlo zaskrbelo, zdej sem pa kar naročila :thumbsup: Če bo vse kul, bo pomojem cela družina prešaltala tja - dobila sem leče IN tekočino ceneje, kot moja optika prodaja samo leče, lol.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#169 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 September 2016 - 07:44 AM

kljub temu, da uporabljam 14 dnevne leče, imam še vedno suhe oči; kar mi je potrdil tudi okulist.

Imate kakšne izkušnje katere kapljice za oči so najboljše oz. vam najbolj odgovarjajo.

 

Meni je kolegica predlagala Vogel kapljice, saj ne vsebujejo konzervansov.

 

avogel-kapljice-za-oci-2014.png?m=141872


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#170 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 05 September 2016 - 08:46 AM

Umetne solze nabavi in redno kapaj.

Tele: http://www.mojeoko.si/hyabak.html so meni super, tudi brez konzervansov. Jaz sicer uporabljam enodnevne leče, ker jih ne nosim vsak dan.


  • 0

#171 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2018 - 03:17 PM

Osvežujem temo.

Katere leče uporabljate in kje ter za koliko jih kupujete?

Jaz sem že od začetka zvesta Bausch & Lomb znamki, jih oči odlično prenašajo že od prvega stika in ne eksperimentiram z drugimi. Od natega pri optiku sem nekaj let preko preverjenega prodajalca na eBayu kupovala mesečne PureVision 2HD v paketu po 6 ali 12. Zdaj sem ugotovila, da v primerjavi s slovenskimi spletnimi trgovinami nisem nič kaj prihranila.
Ker leč ne nosim več vsak dan, sem se odločila, da si nabavim SofLens dnevne leče, 30 jih je v paketu, za 10 €.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#172 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2018 - 03:39 PM

Zadnja leta nosim 14-dnevne Acuvue Oasys in so mi enkratne, nosim jih pa več kot 2 tedna. Naročam jih na Lecka.net, kjer 6 leč stane 13 - 14,5 €, odvisno od akcij. 

Imela sem nekaj testnih parov (nazadnje AirView HD Plus) in so mi bile vse tako zanič, da jih nisem mogla uporabljati niti cel dan. Tekočino pa vedno vzamem Clean Active Premium.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#173 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2018 - 04:25 PM

Vidim, da so PureVision in Acuvue Oasys primerljive po lastnostih https://www.optix-no...uvue-oasys.html
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#174 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2018 - 04:38 PM

Meni se zdijo te specifikacije brezvezne, ker je leče treba probati. Na hitro - PureVision so na voljo samo v eni bazni krivini, ki mi ne ustreza, nimajo UV zaščite, so trše in prepuščajo malenkost manj zraka.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#175 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 August 2018 - 04:53 PM

Jaz tudi Acuvue oasys dnevne, jaz imam za astigmatizem. Narocam pa na mojelece.si ali na lecka.net.
  • 0

#176 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2018 - 06:28 PM

Jaz tudi sem skoz uporabljala Acuvue Oasys 14 dnevne in sem vedno naročevala preko interneta, zdaj sem bila pa že parkrat lena in sem vzela mesečne leče kar sproti v Dm-u ali drugih drogerijah, čeprav na koncu ko preračunaš daš za par cca 10€+ in je potem že boljše preko interneta naročiti pa še skoz so kakšne akcije. Sem bila pa sicer zadovoljna z Dmovi Visiomax navadnimi, nazadnje sem vzela Visiomax silikon hydrogel in so bile tudi super.

Tekočine za shranjevanje leč pa tudi vedno vzamem kar v Dm/Mullerju in so čisto ok. Sem poskusila veliko različnih od dražjih do manj dražjih in sem ugotovila, da so te drogerijske čisto zadovoljive. 

 

Poskusila sem tudi z različnimi dnevnimi pa mi niso bile nobene všeč, pri veliki večini sem imela težave s suhimi očmi, ker ponavadi leče vedno nosim preko 8 ur.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#177 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 February 2019 - 08:57 AM

Zanima me, katere dnevne leče priporočate. Imam precej suhe oči in do sedaj sem uporabljala 14 dnevne Acuvue Oasys


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#178 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 February 2019 - 07:52 AM

Če imaš 14 dnevne leče in jih uporabljaš samo 1x tedensko (za rekreacijo) ali potem lahko ta par uporabljaš kaj dlje ali jih je vseeno dobro zavreči po npr 3 tednih?

Ne razumem kakšna je razlika med temi lečami zato ne vem ali lahko eno lečo vstaviš npr 14x v določenem času (pač je ves čas hranjena v tekočini)  ali naj bi jo po 14 dneh zavrgel ne glede na uporabo.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#179 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2019 - 08:54 AM

Jaz bi ti raje priporočila za ta namen 1-dnevne leče. Mislim, da je iz higienskih razlogov potrebno tudi 14-dnevne po 3 tednih zavreči ne glede na rabo. V nasprotnem primeru bi jih lahko imela 14 tednov... s tem se ni za hecat.

 

Da odgovorim še na zgornje vprašanje, jaz imam izkušnje samo z Bausch&Lomb SofLens (hilafilcon B) 1-dnevnimi lečami, kjer za cca 10 € (naročila iz tujine) v paketu dobiš 30 lečk skupaj. Za to znamko sem se odločila, ker zelo dobro prenašam njihove mesečne leče. Moram rečti, da dnevnih ne prenašam tako dobro, ker 1.) so zeelo mehke in jih je težje spravit v oko in rabiš več grifa, pri mesečnih sem to naredila 1-2-3; 2.) občutek v očeh je slabši kot pri mesečnih, so malenkost manj udobne in prej se začnejo motnit/jih začutim pri celodnevnem nošenju. Kot pravim, pa jih ne morem primerjati s katerimi drugimi 1-dnevnimi lečami. Poskusi, ni tak velik denar, če ti sploh ne bi ustrezale.. :)

Na dolgi rok je pa za zdravje oči absolutno najboljša in najcenejša opcija nošnja očal, povsem pa razumem, da so v marsikateri situaciji nepraktične, tudi meni, zato imam za te primere leče kot nujno "zlo".

 

soflens-daily-disposable-30-pack-contact


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#180 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 February 2019 - 02:54 PM

Hvala Matilda!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users