Jump to content


Photo

Glavobol


  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#81 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 January 2012 - 01:40 PM

Ja, to obstaja, imaš prav. Ne vem pa če je s tem povezana migrena.

Drugače je tudi ena moja prijateljica en dan dobila migreno, in od takrat naprej jo ima na 3 mesece.


To je Frida napisala:


QUOTE(Frida @ 5. 11. 2008 - 7:46) View Post

Jaz mam tud težave in sicer z migreno. Prve dni menstruacije jo imam vedno in takrat moram ležat dva dni z obkladki, ful me kljuva, sili me na bruhanje, ampak bruhat ne grem. Vem, da je moja migrena hormonsko pogojena, zdravnik mi je dal Nalgesin 550, k mi nič ne prime, zato mi je grozno, ker v tistih dneh pojem tok tablet, da ko grem lulat, voham kemikalije...
Sploh pa zdej, ko imam službo - takoj ko pride menstruacija, vzamem tablet za preventivo, (ker drugač ne bi mogla delat, no way), ker mi je že nekajkrat uspelo, da sem vzela tablet še pravočasno in ni blo ne migrene ne krčev. Sploh ne vem kaj naj še naredim, grozno mi je samo zarad količine tablet no, jem pa kombinirane praške.

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#82 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 22 January 2012 - 02:10 PM

QUOTE(Immortelle @ 22. 1. 2012 - 12:59) View Post

A je to hormonsko? In zakaj se mi je to začelo zdaj dogajat, prej pa nikoli?? cry.gif

Kaj lahko naredim, da preprečim to slabost? Ima katera podobne izkušnje?


Ja, verjetno. Pač se pojavi. Meni se je pri 19. Včasih je bilo hudo večkrat na mesec, zdaj pa je najhujše prvi dan menstruacije in zadnja 2.

Da se narediti nič, žal. Jaz sem bruhala po 10x na dan. Temna, hladna soba, tišina in spanje. Ampak je drek, ker zaradi kljuvanja in slabosti težko zaspiš pa še cel dan ne moreš spati cry.gif Painkillerji tu ne pomagajo oz. samo v res velikih količinah. Boljši so triptani.

Their action is attributed to their agonist[1] effects on serotonin 5-HT1B and 5-HT1D receptors in cranial blood vessels (causing their constriction) and subsequent inhibition of pro-inflammatory neuropeptide release. Evidence is accumulating that these drugs are effective because they act on serotonin receptors in nerve endings as well as the blood vessels. This leads to a decrease in the release of several peptides, including CGRP and substance P.

Meni so zagotovo spremenili življenje (sliši se kot reklama, ampak je res, trpljenje pred tem je bilo neznosno...).
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#83 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2012 - 03:57 PM

Hvala vsem! smile.gif

Sicer sem že prej več let prvi dan menstruacije imela grde glavobole z rahlo slabostjo, ampak nikoli ni bilo tako hudo in nisem bruhala.

Potem se je to pred kakšnim letom nehalo - nobenega glavobola, nobene bolečine (krčev), nobene slabosti.

Zdaj je pa kar naenkrat vse prišlo nazaj, v še hujši obliki.

Naj povem še to, da sem imela takrat (pred veliko leti), ko sem še jemala KT, grozne migrene, se mi zdi, da še hujše, kot zdaj. ermm.gif

Sem pa malo brala in vzrok za te migrene naj bi bil padec nivoja estrogena.

Potem sem pa razmišljala, če bi bilo varno poskusiti s kakšnimi prehranskimi dodatki (na bazi zelišč), namenjenimi menopavzi - ki višajo raven estrogena. Da bi pač jemala par dni pred pričetkom menstruacije. hmm.gif

Je pa zanimivo, da po tem, ko bruham, slabost mine, glavobol pa tudi počasi pojenja... tako je bilo zadnjič in tudi danes. blink.gif
Imam pa tudi sicer težave z zelo nizkim pritiskom. Mogoče ima tudi to kaj veze? hmm.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#84 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 22 January 2012 - 07:18 PM

Pri meni so tudi problem migrene enkrat na mesec že par let. Problem je, ker sem jaz to imela za navaden glavobol in sem šele pred kratkim prišla do tega, da so to migrene. ermm.gif Verjamem pa, da imam blažjo obliko migren od večine ljudi.
Včasih, ko sem čutila da me prijemlje glavobol sem šla ven na svež zrak in nekaj časa globoko dihala, potem je minilo. Ne pomaga pa vedno. Imam pa tudi jaz nizek pritisk in na splošno plitvo diham. Je verjetno potrebna kar konkretna sprememba življenjskega stila. Čimveč bit zunaj in se gibat, omejit sedenje pred računalnikom itn. Včasih pozabim popit dovolj tekočine. Na migrene pa lahko vpliva tudi določena hrana.
  • 0

#85 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 31 January 2012 - 04:10 PM

Danes sem spet imela migrenski dan. cry.gif

To je že tretjič - prvič je bilo prejšnji mesec, zadnji dan menstruacije.
Ta mesec sem jo imela prvi dan menstruacije + danes, zadnji dan menstruacije.

Groza. cry.gif

Vsakokrat je enak potek: zjutraj se zbudim z glavobolom, ki v roku ene ure postane zelo močan (migrena), pridruži se mu še slabost. Vse to traja tja do 10 ur, potem me pa začne glavobol minevat in kot zakleto me takrat tudi zvije v želodcu in bruham. Ko bruham, se takoj počutim boljše. blink.gif

Nisem pa jemala nobenih tablet, ampak razmišljam, da bom šla k zdravnici, da mi pove, kaj bi bilo najbolj smiselno zame in da se pozanimam tudi o triptanih.

Ker tole ni več za nikamor. Da bom 2x na mesec tako boga - cel dan mi gre, nič ne morem, samo ležim lahko in globoko diham. down.gif

Čudi pa me, da se je to kar iznenada pojavilo - te močne migrene s slabostjo in bruhanjem! Vem, da imajo veze hormoni, ampak kaj se je spremenilo, da se je to zdaj pojavilo? Prej pa nikoli! hmm.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#86 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2012 - 11:11 AM

Sem malo brskala po netu in zdi se mi, da imam težave z estrogenom, oz. visokim nivojem le-tega:

http://www.natural-h...high-levels.htm

Od naštetih simptomov imam:

• Bloating and weight gain
• Tender breasts (že 10 dni pred začetkom M)
• Headaches/Migraines.
• Nausea and vomiting
• Leg cramps (zelo redko, a vseeno)

cry.gif

Opazila sem tudi, da so se migrene poslabšale zdaj, v času, ko nisem več redno fizično aktivna (ker sem prenehala s fitnesom 3-4x tedensko). Bo treba spet začet... hmm.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#87 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2012 - 11:14 AM

to mi je pa tudi moj trener povedal - k njemu je hodila ena zdravnica, ki je imela stalne migrene. Ko sta začela s treningi, so tudi migrene nehale. Pred kratkim ga je klicala, da se ji migrene spet začenjajo (nehala je z rednim gibanjem). Voila...
  • 0

#88 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2012 - 11:52 AM

Ja... izgleda, da je imel tudi moj fant prav... mi je že enih 5x rekel, da je prepričan, da je to zaradi tega, pa sem se mu samo smejala. sad.gif
I hate it when he's right. rolleyes.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#89 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 20 February 2012 - 09:25 PM

Immortelle, a si še kaj pogruntala glede svojih migren?
Jaz razmišljam, da bi šla do zdravnice, čeprav mi ne bo rekla drugega kot 'to je normalno'.
Pa pri meni niso povezane z menstruacijo, kadarkoli v mesecu (včasih se zgodi tudi 5X, 6X na mesec) lahko dopoldne začutim, da v glavi začne kljuvat in začnem piti malo več vode, ampak je itak prepozno, dokler pridem domov, pa je itak veselica, tablet pa nimam nobenih, samo dvomim, da bi kaj prijelo. Prej sem 6h ležala kot mrtva riba, zdaj sem se prisilila in vstala, ker sem morala nujno uredit ene zadeve preko mejla, ampak komaj sedim, ker mi v desni polovici glave še vedno razbija.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#90 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2012 - 10:06 AM

Malo sem še brala in ugotovila, da pri meni definitivno gre za previsoko vrednost estrogena, oz. premalo progesterona.
Obstajajo tablete za to, ampak jaz tega nočem. Našla sem tudi naravno holistično kremo - http://www.holistic....nska-krema.html, ampak bom zaenkrat sama poskusila na naraven način uravnati estrogen. Začela sem dva dni pred menstruacijo in sem vsak dan pojedla konkretno porcijo brokolija. Ne vem, če je to le naključje, ampak ta mesec migrene ni bilo!! :woot:
Zdaj imam ravno M in bom nadaljevala z brokolijem vsak dan, pa me zanima, če tudi ob koncu ne bo migrene... v tem primeru je res nekaj na tem in bom aktivno šla v boj z estrogenom, ker vidim, da ima visoka vrednost na dolgi rok zelo slab vpliv na zdravje.

Coco, preberi si malo o tem, kakšni so simptomi povišanega estrogena. Po mojem ima veliko žensk s tem težave, pa ne vedo. :hmm:
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#91 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 21 February 2012 - 01:32 PM

Coco, pojdi. To ti gredo potem samo dnevi v nič pa sčasoma so lahko glavoboli še bolj obsežni. Slabo ti je tudi?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#92 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 21 February 2012 - 02:14 PM

Ja, noro slabo, tako, da se ne morem premaknit, ker mislim, da me bo pobralo, bruham pa ne (čeprav prav molim, da bi, ker sem prepričana, da bi mi bilo kasneje lažje). Problem pri moji zdravnici je v tem, da je njej vse normalno in bi me poslala domov točno s temi besedami. Kolegica ima vrsto let migrene in je hodila h njej, naj jo pošlje na kake raziskave, pa jo je vedno odslovila. Zdaj ima sicer neke močne tablete na recept, a še to samo zato, ker je šla enkrat ponoči na dežurno, ker ni zdržala več, in prosila za protibolečinsko inekcijo.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#93 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2012 - 09:21 PM

Danes 5. dan M, spet migrena cel dan + na koncu bruhanje. :cry:

Torej: migreno sem imela do sedaj že na 1. dan M, zadnji dan M., prvi IN zadnji dan M, in zdaj še vmes. :cry1:
Super. :AJEBEŠ:

Bom pa vseeno upoštevala nasvete za zbijanje estrogena, oz. poviševanje progesterona. Škoditi ne more. Me zanima, kaj bo rekla zdravnica... se takoj jutri naročim na pregled.

FML. :lart:

Ps. sem malo prej brala, da se med migreno prebava skorajda ustavi. Zato nam je slabo. Telo očitno zaznava hrano v želodcu kot nekaj slabega, neprebavljivega (ker pač prebava ne deluje) in se potem ob prvem zagonu hoče tega znebiti. To bi pojasnilo, da se meni takoj, ko bruham, migrena ustavi - ampak je v resnici obratno - ko migrena že izginja, se prebava zažene in se hoče znebiti tujka v želodcu.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#94 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2012 - 09:45 PM

Še kot zanimivost, če katero zanima - dober članek o tem, kako prenasičeni smo z estrogenom: http://archive.newsm...8/6/85704.shtml
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#95 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2012 - 10:03 PM

Immortelle, kako boš pa zbijala estrogen?
Jaz imam tudi migrene, praktično vsak mesec med menstruacijo, včasih drugi dan, včasih tretji dan... Prejšnji mesec je bil prvi po dolgem času brez migrene, ne vem kako je to ratalo. Včeraj sem jo spet imela, drugi dan menstruacije. Jaz jemljem tablete Imigran sprint (sumatripan) in traja eno uro, da migrena izgine. V tem času se bolečina ful stopnjuje, potem pa naenkrat izgine. Sem naštudirala svoje telo in če takoj po zaužitju tablete ne grem ležat/spat, sem potem zadeta, mišice me bolijo, vrti se mi... Ko migrena poneha, mi postane slabo in grem vedno bruhat. Sicer vedno bruham žolč in vodo, ker sem ponavad vedno brez apetita in imam prazen želodec. Po bruhanju se pa ful dobro počutim, ampak moram it nazaj spat.
Men je to za znoret, najhujše mi je, ko traja migrena tri dni, takrat bi se najrajši vrgla v kanto. Baje ful pomaga tudi hipnoza. To bi znalo bit zanimivo. Nekaj časa sem hodila tudi na akupunkturo, ampak premalo časa, da bi se pokazali učinki.
Moj fant ima prijateljico, ki je osteopatinja (to pri nas še ni priznano) in takoj ko se preselim tja, grem k njej, fantova sestra je imela iste težave in zdaj že nekaj let živi brez migren, odkar jo je ta punca pozdravila.
  • 0

#96 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2012 - 10:17 PM

Pred pol leta sem iz svojega jedilnika izbrisala ribe in jajca, nadomestila pa s tofujem in izdelki iz soje, katere sem sicer že prej jedla, ampak nikoli toliko, kot zdaj. Ugotavljam, da je bila to slaba izbira, ker soja viša estrogen. :/
Poskusila bom s tem, da bom izločila vse sojine izdelke in drugo hrano, ki viša estrogen, oz. ki deluje v telesu kot estrogen, potem se bom spet lotila fitnesa, da izgubim še nekaj kg (ki so se mi čez zimo spet nabrali), in jedla bom več hrane, ki tvori progesteron.

Piše, da po 30. letu nivo progesterona vztrajno pada, estrogena pa se viša. Strah me je, kaj bo takrat z mano, če imam že zdaj težave. :(

Vse bolj razmišljam o tisti naravni progesteronski kremi, ampak bom res najprej poskusila s pravilno prehrano in vadbo, potem bomo pa videli.

Frida, prosim poročaj, če/ko boš šla k osteopatinji in če bo kaj pomagalo.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#97 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2012 - 10:24 PM

Jutri bom mal več prebrala o tej kremi in teh zadevah.
K tej osteopatinji grem pa maja, bom poročala kako to zgleda in vse skupaj :)
  • 0

#98 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2012 - 11:22 PM

Immortelle, jaz sem pa ravno za brokoli prebrala, da naj bi višal estrogen. Mi je prav v spominu ostalo, ker sem pred leti zaradi ščitnice gledala. Glede soje tudi jaz pazim, brokolija pa vseeno precej pojem.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#99 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2012 - 11:30 PM

A brokoli tudi? :huh: Meni gre prav na živce, ker povsod drugače piše!
Nekje sem prebrala, da kofein pomaga, drugje piše, da se ga je treba izogibat. Isto je pisalo še za olivno olje, laneno seme, pa za fižol, čičeriko in na sploh stročnice. Groza! Se bom morala res poglobit v vse tole. <_<

Primer:

Foods that increase estrogen in the body include: soybean products such as tofu and soy milk, lima beans, berries, apples, papaya, dates, plums, pomegranates, beets, eggplant, tomatoes, yams, olives, potatoes, barley, rice, hops, oats, wheat, flaxseeds, chickpeas, garlic, parsley, clover, split peas, sprouts and licorice.



Na neki drugi strani pa:


To optimize your diet for lower estrogen levels, eat plenty of fruits, vegetables, and whole grains. Foods that are high in fiber help bind with and remove excess hormones. There are many benefits to flax seeds, lower estrogen levels for one. Put two tablespoons of ground flax seeds into a smoothie, cereal or on your salad every day to lower estrogen levels.


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#100 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2012 - 11:37 PM

Ja, razno zato se jaz samo soje izogibam. Kakšne zelenjave se ne mislim, če jo rada jem.
Za olivno olje pa piše v tistem članku, ki si ga prilepila zgoraj, da je v redu.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users