Jump to content


Photo

napetost v prebavilih


  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#421 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2019 - 06:34 AM

Jaz imam Bio-Kult pa sem zelo zadovoljna. Je tudi cenovno ok.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#422 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 17 April 2019 - 07:20 AM

Hvala!
  • 0

#423 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 June 2021 - 08:28 AM

Meni se je porusila prebava zadnje tedne, ker se zaradi terenskega dela res cudno prehranjujem (samo restavracije + iz trgovine kaj na hitro) + premalo sadja in sveze zelenjave jem. Probiotiki bi pomagali? Prisotne so zadnje dneve bolecine, kot da bi me hotelo zvijat (in en dam me je cisto povozilo zjutraj) & kaksno jutro je bolecina se vedno prisotna, preko dneva izzveni..
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#424 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2021 - 08:39 AM

Probiotiki škodili ne bodo. Poskusi si obroke poštimat, sploh če opažaš da je v povezavi s tem. Kaj več pa ne bom svetovala, nimam vseh info. 😉
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#425 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 June 2021 - 09:14 AM

Hvala!

Ma tezko si obroke trenutno kaj fejst spremenim, saj nimam kuhinje in sem vezana na bolj uborno ponudbo kje in kaj lahko jem - zadnja 2 tedna (& naslednjih 6) v hotelski sobi + teren, zajtrki so basic in v takem casu/tempu, kot ga nisem vajena. Stres prida svoje. Ni mi pa do tega, da bi vsak dan za narocevala (in preplacevala) solate, ki so vse skup ena srednja zalost, pa se lacna sem po tem. Meni pase formula sadni zajtrk + brunch + malica + vecerja, tu sem pa na obilnem zajtrku in do poznega popoldneva/zgodnje vecerje nic. Mislim, da je sprememba v bioritmu tudi problem. Pa pojem zdaj vec glutena/preprostih OH, doma si namesto psenicnih sestavin raje pripravljam riz, ajdo, ipd... zdaj je pa 2 tedna bil konkretno spremenjen meni in italjanska hrana. Pizza, testenine/njoki, sendvici. :) Saj je dobra, samo..

Bom previdno uvedla se malo sprememb.

Probiotiki v jogurtu so verjetno bolj kozmeticni, si najdem kaksno lekarno tu?
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#426 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 June 2021 - 02:13 PM

Uhh, te zelo razumem, kolikor je terensko delo fino, je po drugi strani utrujajoče, ker si čisto vržen iz ritma v vsakem pogledu. Jaz sem si po zadnji poti čisto sesula prebavo, ker sem z desetdnevnega prehranjevanja s testeninami, kruhom, pecivi in sladkarijami z nekaj malega sadja in zelenjave) šla nazaj na na svojo ustaljeno prehrano, ki vključuje bistveno več sadja, zelenjave, jogurtov in juh; me je potem še cel teden šraufalo po vsaki zaužiti stvari in sem posledično en teden zobala skoraj samo prepečence, dokler se ni normaliziralo. :/ 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#427 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 June 2021 - 02:19 PM

Jaz zdaj en teden jemljem probiotike Bactoflor 10/20, ker sem imela posledice po trebusni virozi, poleg prebavnih se napihnjenost, utrujenost. Svetovala mi jih je v Sanolaborju. Cena je posastna, ampak je 100 kapsul.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#428 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 June 2021 - 03:19 PM

Coco, ja, točno to. :( 

 

Sem šla v lekarno, Bio-kult niso imeli, mi je dala neke pastile, pro-life. Pa Molkosan še grem iskat v ponedeljek. Če bo dolgotrajen problem, kar zna bit, bom šla v neko večjo lekarno iskat Bactoflor, hvala, Jina. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#429 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2021 - 10:29 PM

Jaz imam tudi Bactoflor 10/20, cena je res pošastna, ampak so menda eni boljših. Naredim občasno kuro z njimi.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#430 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 June 2021 - 08:21 AM

Bom šla iskat, hvala vama, res, ker je bolečina prisotna vedno bolj pogosto/dlje traja, nimam sicer driske, ampak zbadanje v prebavilih je pa res neprijetno  :/ 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#431 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 06 June 2021 - 08:30 AM

Kaj pa če nabaviš kakšne vlaknine in jih dodajaš v takih primerih?
  • 0

#432 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 06 June 2021 - 10:05 AM

Ja, tudi to lahko, če ne gre z normalno hrano, recimo https://www.dm.si/mi...8172308390.html

Pri čemer do max količine povečuj postopno, saj v nasprotnem primeru lahko na začetku težave še poslabša.
Če bi se pa vse skupaj vleklo in ti dodatki ne bi pomagali, je pametno obiskat zdravnika.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#433 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 June 2021 - 10:11 AM

Aha, hvala! <3 <3

 

 

Bom.. mislim (upam) da je povezano s trenutnim stresom in odporom do dela/odgovornosti, ki mi je naložena. :( 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#434 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 June 2021 - 02:19 PM

Ja, tudi to lahko, če ne gre z normalno hrano, recimo https://www.dm.si/mi...8172308390.html

a je možno, da te tole precej nasiti?

Sem kupila, ker se zavedam, da pojem premalo vlaknin in sem bila po enakem zajtrku še 2 uri dlje sita :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#435 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2021 - 03:13 PM

Seveda, vlaknine pomagajo k daljši sitosti
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users