Jump to content


Photo

True Detective (2014)

HBO serija nadaljevanka drama kriminalka

  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#1 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 February 2014 - 11:43 AM

The lives of two detectives, Rust Cohle and Martin Hart, become entangled during a 17-year hunt for a serial killer in Louisiana.

 

true-detective-poster-16.jpg

 

 

Najprej trailer:

 

 

Fantastičen intro:

 

 

IMDB

 

 

 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#2 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 08 February 2014 - 11:56 AM

Se en presezek iz HBO. Na momente me spominja na 6.sezono Dexterja ('Doomsday killer'), intro pa na True Blood.
Aaampak! Je zelo specificna, sicer detektivska, ampak se klisejev in ponavljanih kadrov, nestetokratvidenih v mnogih serijah, ogne v sirokem loku. Rust Cohle je en tak nenavaden karakter, cudak in outsider, upam samo, da ga ne bodo pokvarili prevec s tem, da bo nezmotljiv in nepremagljiv. Igra ga Mathew McConaghey, ki se mi z vsakim filmom bolj priljubi, otresa se oznake komedijanta in nabildanca, juhej. Kdo bi si mislil.



Aja, pohvaliti je treba tudi hcerki, taka pristna igra, kot bi gledal domace posnetke. I'm impressed!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#3 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 February 2014 - 12:15 PM

Ja, se popolnoma strinjam glede Matthewa. Take vloge kot tukaj, v Mud in Dallas Buyers Club mu nadvse pašejo. Ima pa tak smešen južnjaški naglas. :) 

 

V seriji zasenči Woodyja, ki mi je tudi drugače zelo zelo pri srcu, ampak pred Matthewom pa lahko rečemo samo: kapo dol. 

 

Atmosfera je super, temačna; ni pa ta zadeva za ljubitelje akcij, bolj za tiste, ki se navdušujemo nad dramami. 

 

Posneto je na 35 mm filmski trak. Fotografija in atmosfera: odlična.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#4 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16265 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 08 February 2014 - 08:17 PM

Pogledala prvi del in mi deluje precej obetavno.

Na začetku sem sicer dobila preblisk na serijo Hannibal, ampak zgolj zato ker se umor z rogovi pojavi tudi tam. :)

 

Matthew je res odličen. Je za to vlogo tako hujšal, mislim da ne? Še vedno mi deluje precej shujšan. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#5 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 February 2014 - 08:35 PM

Ne, za Dallas Buyers Club


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#6 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 11 February 2014 - 07:29 PM

Nov del! :woot:


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 13 February 2014 - 09:29 PM

Ravnokar sem pogledala 4. del. Fantastična je! 

Matthew se je očitno zelo razvil kot igralec ali pa ga jaz slabo poznam. Pa super mi izgleda v tej seriji, kot mlajša različica seveda.

A je vsak teden nov del?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#8 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15484 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2014 - 09:07 AM

Jaz sem ga tudi včeraj pogledala. Matt res blesti. Pa ful je blo napeto.


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#9

  • Guests

Posted 14 February 2014 - 11:19 AM

Vsak teden je nov del, razen en teden je bla vmes lukna. 8 delov bo samo.

 

Meni je tudi fantastična serija, prav najboljše, kar se trenutno vrti na TV. Komaj čakam vsak ponedeljek! :)


  • 0

#10 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 14 February 2014 - 04:12 PM

8 delov, whaaat, a samo?!?

 

Ah. Kratko in sladko bo tole druzenje z Rustom.

 

Mislim, saj bom pa vsak del po 3, 4x pogledala, ker se kar ne navelicam, z vsakim ogledom se kaj novega vidim, kar sem pri prejsnjem pogledu izpustila.

Pa res si poglejte se the making of, behind the scene prispevke na You Tube.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 February 2014 - 11:52 PM

To pa bo treba pogledat, sem slišala same hude pohvale!


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82943 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 February 2014 - 11:58 PM

Jaz bom tudi. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 February 2014 - 12:03 AM

:cool:


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 February 2014 - 07:44 PM

Se pridružujem navdušenju, nadaljevanka je briljantna! Matthew je prava bomba, tudi Woody je vreden omembe!

Mislim, da bo to kultna serija.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 February 2014 - 02:31 PM

172470765054304498199412.jpg


  • 3
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#16 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2014 - 03:01 PM

I'd ravish him


  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#17 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2014 - 09:03 PM

Aha :yes:


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#18 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82943 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2014 - 11:07 PM

Meni je pa oduren, ze nekaj let. Prav neverjetno se je pogrsal, ko je bil mlad, je bil prav ceden.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#19 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2014 - 07:29 AM

Meni je on dober le v tej nadaljevanki. Prej mi ni bil sicer grd, ampak v kombinaciji s pronicljivimi komentarji, ki jih ima (tisti ob tistem šotoru, ko poslušata pridigo mi zmagajo) mi je izjemno seksi. Inteligenca je seksi :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#20 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 21 February 2014 - 07:32 AM

Točno to, karakter ga dela sexy. :) Pa seveda, da se totalno zlije z vlogo.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users