Jump to content


Photo

Tek


  • Please log in to reply
800 replies to this topic

#41 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14741 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 April 2006 - 02:44 PM

Sajk mene pa po teku na asfaltu nasledn dan boli [golenica. In to vedno samo po asfaltu, ko grem na makadamsko ali travnato podlago ni nikool problemov. je stvar samo da pač nimam potreniranih nogic še, in da se bom sčasoma navadla na trš podlago, al bi 'pomagale' kake supergice, da ma ekstra kake blažilce/stabilizatorje? smile.gif zdej mam ene najkice, nič posebnega. nevem no:) mela bi take da bi bli in za travnate podlage in za po asfaltu, mizuno mogoče, pa pod 25.000:) je možno?smile.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#42 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 25 April 2006 - 06:59 AM

Pri meni pa zadnje leto zelo v kolenu škripa ermm.gif Nič ne boli, samo če skrčim nogo ali pa grem po stropnicah navzdol mi glasno zaškripa, kot da v sklepu nimam nič sklepne tekočine al kaj že pač je tam in bi kosti med sabo drgnili. Zdaj kolegica je bila zaradi istega problema pri zdravniku in ji je ta rekla, da dokler koleno ne bo začelo bolet ne more nič nardit ermm.gif blink.gif
Zdaj pa me zanima al bo to s časom nehalo al kaj...ker jaz tudi tečem (ne po asfaltu) in nebi rada prekinla s tem smile.gif
  • 0

#43 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 26 April 2006 - 03:59 PM

kaj mislite, da je dobro naredit odmore med treningi(tekom)?anybody?
  • 0

#44 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 26 April 2006 - 07:00 PM

ja če ne zaradi drugega, že zato, da ne guzneš od napora. če si začetnica, počasi stopnjuj s pavzami umes, npr. na vsake 2-3 dni, kasneje kombiniraš z aerobiko/fitnesom-en dan to, drug dan ono. Sej prisluhneš telesu, če boš izmognana, najbrž tudi ne bo motivacije za naslednjič wink.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#45 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 26 April 2006 - 07:11 PM

saj to vem, da ni fajn pretiravat.
hvala za odgovor
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#46 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 26 April 2006 - 08:20 PM

QUOTE(cvetkolinka)
Sajk mene pa po teku na asfaltu nasledn dan boli [golenica. In to vedno samo po asfaltu, ko grem na makadamsko ali travnato podlago ni nikool problemov.

Dobri tekaški copati sicer pomagajo ... oz. ne da pomagajo, kakor koli obračaš so nujni tudi pri teku po neasfaltiranih površinah. Glej Nike AirMax in podobne modele z izdatnim blaženjem. Tudi spredaj!

Če imaš že sama taka opažanja da te po teku na trdi podlagi kaj boli, jaz res ne bi tja nazaj rinil in čakal, da ne boš dosegla namesto "utrditve" to, da še po kaki drugi podlagi ne boš mogla tečt. biggrin.gif Najdi makadam/travo. Potke tipa PST so super, poti čez polja ...
  • 0

#47 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14741 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 27 April 2006 - 08:39 PM

Tenkju, bom upoštevala.
sem pa odkrila super makadamsko potko, bo namest laufa do cerkve&okol po trdi cesti biggrin.gif gre skoz dva železniška tunela, bom mela lučko zraven, mal je na samem, morm enga za zravn zahaklat:) Kuuul, sam da se mi vreme poštima.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#48 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 27 April 2006 - 08:43 PM

QUOTE(cvetkolinka)
Tenkju, bom upoštevala.
sem pa odkrila super makadamsko potko, bo namest laufa do cerkve&okol po trdi cesti biggrin.gif gre skoz dva železniška tunela, bom mela lučko zraven, mal je na samem, morm enga za zravn zahaklat:) Kuuul, sam da se mi vreme poštima.


heh, js bi rabla enga fajnega pred sabo, da bi laufala...ce bi bil zram mene, se neb nc matrala wink.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#49 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14741 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 27 April 2006 - 08:47 PM

Oooo, bi bla več kot dobrodošla:) Sestra noče it z mano, kao premal kondicije, ati bil pred kratkim na operaciji meniskusa(še manj primeren kandidat biggrin.gif ), kolegica ma tud kolen fardirban. Drugi pa nočjo smile.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#50 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 April 2006 - 01:52 AM

Iz kje pa si sploh?
  • 0

#51 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 28 April 2006 - 09:48 AM

kolko minut je pa priporočeno jogging teka na dan?? jas sem msilila da bi tekla zjutraj še preden grem v šolo pa me zanima kako dolgo naj približno tečem...?

hvala...
  • 0

#52 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 April 2006 - 10:14 AM

Dosegla kaj? Kurjenje maščob? >40min. Lahko si pa lena in se poslužiš goljufije z imenom thermo drine ... tečeš 15min, ostalo hitro hodiš, ali pa samo hodiš. biggrin.gif
Aja ... še bolje je če je to pred zajtrkom.
  • 0

#53 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 28 April 2006 - 10:22 AM

ok bom probala laugh.gif
  • 0

#54 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 April 2006 - 11:27 AM

jaz se vedno malo prisilim s tekom ko grem s pesotom na sprehod.. za oba je dobro, on se zlaufa, jaz pa nabiram kondicijo wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#55 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14741 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 28 April 2006 - 06:10 PM

QUOTE(sajk)
Iz kje pa si sploh?


Blizu SG-ja:)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#56 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 21 May 2006 - 09:49 AM

Ah ja. Izkupiček tega tedna: cca. 36km v petih urah, od tega cca. 15km teka, en izmed njih po dolenjskem, kar pomeni posledično vzpon 100m. Vsak dan pred zajtrkom. biggrin.gif
  • 0

#57 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 25 May 2006 - 11:31 PM

Jest tud rada laufam (v srednji šoli mi je šel tek še na kozlanje), tak ene 3-4x na teden kaki dve uri (pozimi malo manj, poleti malo več). Je tolk fajn, ko dam možgane na pašo med učenjem, malo manj fajn pa je, ko mi kaki kreteni trobijo iz avta al pa komentirajo rolleyes.gif jebat ga, moja steza je glih ob cesti nekaj časa.
  • 0

#58 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 27 May 2006 - 12:08 AM

A je možno, da te od teka, naslednji dan bolijo trebušne mišice? oops.gif

Zdanjič sem šla namreč tečt...pa mislim, da spet dolgo ne bom šla, ker sem bila fertik po 5 min teka...
  • 0

#59 Juliet

Juliet

    odvisnik

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 3705 posts
  • Location:New Village, Celje
  • Interests:kr dost stvari...

Posted 27 May 2006 - 01:13 AM

Ja, itak, da je možno... sej če prej nisi neki redno tekla... te potem itak, da malo boli, ker je le nek napor za telo to.... wink.gif
  • 0

#60 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14741 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 27 May 2006 - 07:55 AM

ponosno sporočam da po včerajšnjih 50minutkah laufa danes brez musklfibra. Mam mizunike, wave rider in so superca. Mal so mi ble drage za tako amatersko tekačico kot sm jst, sam je res super filing na nogah, tud po asfaltu me več ne boli golen. Zuperca.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users