Jump to content


Photo

AKTUALNO: NEGA IN ZAŠČITA LAS POLETI


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#81 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 09 July 2008 - 10:57 AM

Btw:Ja Jina sem hotla prejle napisat pa sem pozabla laugh.gif

En moj prijatelj ma tud leče pa smo na morju skakali v vodo pa ni blo nič(njemu)..oz njegovim lečam.
  • 0

#82 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 July 2008 - 10:31 PM

Klavdija, zdle nimam čas brat kaj so ti druge svetovale, tako da se opravičujem, če bom napisala kaj takega, kar ti je povedala že katera druga pred mano. So, here goes ...

Zdi se mi ful neumno uporabljat globinske šampone na morju, ker to totalno ni potrebno. Sol se da temeljto spat tudi samo z vodo, ob uporabi blagega šampona pa niti slučajno ni možnosti, da bi na laseh ostala kakršnakoli sled morske soli. Poleg tega ti bo morska voda tak že sama zase globinsko razmastila in očistila lase vseh predhodnih oblog in bi bilo popolnoma brez smisla oz. škodljivo čez nanašat še agresivne šampone. Uporabi čim nežnejši šampon, fajn pomasiraj lase in temeljito speri, pa bodo lasje 100% čisti.

Pozabi na Pantene, na morju je čas za najbolj kvalitetne negovalne proizvode, ki so bogati z olji in proteini. Tudi regeneratorji brez silikonov v manjši meri ostanejo na laseh oz. se vanje vpijejo, zato ščitijo lase. Poleg tega boš itak uporabljala še zaščitni sprej, ki bo dodatno 'zlepil' konice. Če skozi vse leto kvalitetno neguješ lase (kar verjamem da jih), potem je lahko nega las na morju enaka kot sicer, samo izogni se globinskim šamponom in dodaj zaščitni sprej.

Aja, pa še tole - če si ena tistih, ki na morju ne dajo veliko na neko blazno urejenost (zame je morje sprostitev in se niti slučajno ne lišpam in ne gledam, kako mi štrli kak lasek) potem imej lase skos nežno spete in premazane s tanko plastjo kakšnega olja (avokadovo, sezamovo, jojobino), nekateri pa delajo tudi tako, da pred odhodom na plažo rahlo navlažijo lase in nanje nanesejo kakšno res hranljivo masko, potem pa jo imajo na plaži cel dan gor, ker žgoče sonce še dodatno pomaga, da se obloga res temeljito vpije. Pazi tudi, da las ne močiš preveč, torej imej spete in glavo nad vodno gladino, razen če se rada potapljaš ... v tem primeru to odpade.

Jaz pred odhodom na plažo lase vedno natrem z oljem ali masko, pa probam jih potem čim manj močit. Če jih zmočim (res se mi ne da skos pazit), potem ob prihodu z vode spet nanesem olje, ki nahrani lase in raztopi sol. To potem naredim skoraj vsakič, ko pridem iz vode oz. takrat, ko imam občutek, da se je olje spralo z las.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#83 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 July 2008 - 10:21 PM

Hevea, enkrat mi je sol razžrla lečo, nič kaj prijetno. down.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#84 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 11 July 2008 - 07:24 AM

Morska voda?
  • 0

#85 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 11 July 2008 - 02:46 PM


Huh? blink.gif Jaz imam tudi leče, samo se nikoli ne potapljam brez maske.

Poleti pa za lase nič posebnega ne naredim, nobenega spreja al karkoli. Imam naravne lase kar ok, se mi sicer minimalno cepijo (zato ker so tok dolge) ampak jim ne posvečam posebne pozornosti (edino enkrat sem eksperimente z kokosovim oljem delala, pa so se mi samo konice skup zlepile laugh.gif ). Kar je, če sem veliko na soncu še bolj blond ratajo down.gif
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#86 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 11 July 2008 - 03:21 PM

In to ti ni fajn da ti mal posvetli lase? biggrin.gif
  • 0

#87 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 11 July 2008 - 07:22 PM

biggrin.gif Ja, saj problem je ravno to, ker sem na morju preveč šlampasta +nerodna, poleg tega se rada zmočim cela (norenje, tunkanje), mi paše, tak da sem cela pol slana. Ne ne morem se temu odreči, ker v tem uživam in sam par dni na leto sem na morju cry.gif Dilema, ne, nisem nič kaj pretiran zrihtana na morju, je pa res, da kdaj vmes rada zavijem na kak sladoled, pijačo na teraso, in mi tam ni za bit z oljnimi lasmi... Sem se odločila, da si v lase vtrem olje (mam avokado in lešnikovo) preden grem zvečer pod tuš, kar na slane lase, počakam kako urco, in potem pač običajno negujem lase. Boljše bo ziher kot nič, čeprav bo to na slanih, a ne.



Poleg tega pa imam problem, ker jaz opazim sol in na laseh in na koži, četudi se sploh ne grem kopat. Že v luftu se sol nosi, posebej na kakih divih plažah, kjer valovi butajo ob plažo...Tak da tle se tudi bolj težko mirkaš...



Sicer pa hvala za nasvete, bom držala tace stran od Pantena in globinskega šampona.


  • 0

#88 kartika

kartika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 12 July 2008 - 09:03 AM

Pred kratkim sem kupila izdelke za lase po sončenju, in sem totalno navdušena nad njimi....res super.
Kupila sem jih v frizerskem salonu v akciji...plačale sem samo dva izdelka in tretjega dobila zastonj + lepa torbica za jih nosit na plažo.
Cena 35 evrov.

Attached Files


  • 0

#89 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 12 July 2008 - 07:32 PM

QUOTE(november.rain @ 11. 7. 2008 - 14:21) View Post

In to ti ni fajn da ti mal posvetli lase? biggrin.gif


Ne laugh.gif Že tako imam čudne barve, malo svetlo rjave, malo blond. Bi ful raje imela rjave samo bi še bolj bleda zgledala.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#90 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 12 July 2008 - 07:53 PM

Kaj pa če si daš preliv gor?
Al pa tonirano kremo?
  • 0

#91 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 13 July 2008 - 10:01 PM

jz sm bla zj 3 dni na morju pa sm mal upoštevala vaše nasvete, bolj ne, ker sm čist brez keša (polcaji verymad.gif ). uglavnem, vsak dan preden sm šla na plažo sm si dala na lase (konice) olivno olje pa poj vsakič ko sm iz vode pršla, pa vsak večer sm si poj lase umila z oil nutritive (gliss kurr) šamponom pa masko zmešano gliss kurr 19 pa O&H balzam (zato sm si s tem umivala, ker sta o&h čist prevelika pa preštorasta da bi to sabo trogala in pol sm kr v to 19 masko mal balzama dala pa premešala). uglavnem počesala sem se kot za šalo pa ful mam mehke lase. tole masko bom še naprej delala tongue.gif edin mal mi je še sonce posvetlilo lase, tko da sm za moje pojme že kr mal presvetla. ampak sm se odločila da se do jeseni ne barvam več, pa tut če mam ful narastka. pol pa en temnejši preliv, nč več barv (ful se mi manj kodrajo od tega barvanja
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#92 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 July 2008 - 07:52 PM

Samo tole moram napisat. Nekatere ste spraševale, zakaj je tudi za lase sonce tako grozno, pa da se malo navežem na to - ne gre samo za to, da močna sončna svetloba izsušuje lase, pač pa bi se naj pod vplivom sonca keratin in melanin v laseh še veliko hitreje razgrajevala (lasje so na soncu še bolj izpostavljeni delovanju prostih radikalov).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#93 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 15 July 2008 - 08:11 PM

Kaj pa to, da naj bi pod vplivom sončne svetlobe lasje in nohti hitreje rasli? (zame zakon biggrin.gif )
  • 0

#94 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 July 2008 - 08:30 PM

Kokr jaz vem, lasje dokazano hitreje rastejo spomladi in poleti, jeseni in pozimi pa se hitrost rasti umiri. Niso pa to neke dih jemajoče razlike.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#95 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 16 July 2008 - 05:32 PM

QUOTE(november.rain @ 12. 7. 2008 - 18:53) View Post

Kaj pa če si daš preliv gor?
Al pa tonirano kremo?


Ah, čist sem OT. Ne vem, se bojim barvat, ker se še nikol nisem in nimam pojma kako bi barva izpadla. Itak se mi pa potem mama odpove laugh.gif , ker je rekla da imam tako posebno barvo in da je ne bom več nazaj dobila. To samo malo gruntam, dvomim da bi se kdaj zares pobarvala.


Dvomim da zaradi sonca lasje hitreje rastejo, meni skoz isto (je pa res, da sem soncu izogibam koliko se le morem).
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#96 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 16 July 2008 - 06:21 PM

Ja sj če maš pa naravne si jih pa ne barvat.Men je najbol žau da sm se na črno šlka pobarvat pa sm mela zlooo dolge lase pa lepe. sad.gif

Če se izogibaš soncu pa itak ne morš vedet če hitrej rastejo laugh.gif

Js sem bla lani na morju dost na soncu ker sem se pač kopala pa bla zuni in so bli lasje večinoma skoz izpostavljeni soncu in so tisto poletje res hitro rasli.
  • 0

#97 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 21 July 2008 - 03:37 PM

Jaz sem pa danes dobila tale fluid! woot.gif Tak fajn občutek naredi na laseh pa še tok lepo dišiii. wub.gif
IPB Image
  • 0

#98 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 28 June 2009 - 03:03 PM

Iščem sprej ali olje za lase z zanesljivim FAKTORJEM in negovalno funkcijo. Rabim za na morje wink.gif .
Hvala.
  • 0

#99 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 28 June 2009 - 07:34 PM

PJ, tale fluid ki si ga lani objavila.. a veš mogoče kakšne so kaj sestavine?
  • 0
Memento mori.

#100 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 07 July 2009 - 12:59 PM

Kaj je boljše, da vzamem na morje - Tigi ali Balea sprej? hmm.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users