Jump to content


Photo

AKTUALNO: NEGA IN ZAŠÈITA LAS POLETI


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#61 roxy

roxy

    pametnjakoviè

  • Redni èlani
  • PipPipPip
  • 1348 posts
  • Location:Kranj

Posted 03 July 2008 - 02:17 PM

Pretekla leta sem se vedno sprejala z neko zašèitno tekoèino. Letos pa za moje lase nisem storila še niè, da bi jih ubranila pred soncem. Res pa je, da jim enkrat na teden namenim hranilno masko, ki je med letom niso deležni. biggrin.gif
  • 0
IPB Image Smo del vesolja - vse v vesolju pa poteka natanèno tako kot je treba. IPB Image

#62 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2008 - 08:33 PM

Jaz uporabljam sprej za po sonèenju - REVLON Equave Sun Extra Hydrating Treatment, pa sem ful zadovoljna! smile.gif

IPB Image

Formula enriched with moisturising agents Restores softness and nourishes hair fibre. Provides softness and silkiness and makes the hair easy to detangle and style.

Plaèala sem €5 pri svoji frizerki zanj. smile.gif


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#63 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred raèunalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo obèutij

Posted 06 July 2008 - 08:38 PM

Dej sliki mal svoje lase oops.gif . Ti maš naravno blond, pa koliko so zdaj dolgi?


oops.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#64 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 July 2008 - 08:38 PM

Tega še nikol nism vidla. Lahk sestavine napišeš? oops.gif Jaz bi tudi rada lase vidla. tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v èloveka prikrade poèasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskonèno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, èutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoèe se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskonèno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oèi in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#65 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2008 - 07:08 AM

Sestavine (niè kaj naravne, vem):

Aqua, Cyclomethicone, Octyl Methoxycinnamate, Dimethicone Copolyol, Dimethiconol, Polyquaternium-6, Polyquaternium-16, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Parfum, Benzophenone-4, Imidazolidynil Urea, Methylchloroisothiazolinone, Methylisotiazolinone, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA Copper, Sodium PCA.

Acid pH = 2,5

Las zadnje èase ne pušèam daljših kot do pasu... pa razmišljam, da bi si jih še malo skrajšala...
Slikca pa ko pridem nazaj s poèitnic. tongue.gif

  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#66 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2008 - 10:16 AM

Jaz pa uporabljam tale sprejèiè, lani sem mela še ostalo iz te kolekicije pa je bilo fajn.
IPB Image

  • 0

#67 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni èlani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 07 July 2008 - 11:10 AM

A ma fajne sestavine? biggrin.gif
  • 0

#68 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2008 - 11:39 AM

Ne vem. oops.gif Bom mal pogledala, pa dala ocenit.
  • 0

#69 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni èlani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 07 July 2008 - 06:15 PM

Oki doki biggrin.gif
  • 0

#70 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2008 - 07:07 AM

Nisem najdla. cry.gif Bi slikala doma, samo mislim, da se ne vidi veè.
  • 0

#71 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 08 July 2008 - 03:21 PM

Prepiši?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#72 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Èlani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 08 July 2008 - 03:39 PM

Jaz bi pa tule prosila za mnenje forumske poznavalce smile.gif .



Namreè, ves èas niham kateri šampon bi uporabila na morju. Po eni strani se nagibam k možnosti, da bi na vsake 3-4 dni uporabila globinski šampon (Herbal Essences ali od Balee), èez pa seve OH tigi regenerator. Da bi bila res sigurna, da se je sprala vsa sol in znoj umazanija iz plaže, ker vem, kak krep od las mi naredi sonce na plaži+sol. Še posebej, ker sem èisto morska, in sem na dan vsaj po 6x v vodi, èe ne veè, skoz not pa ven, lasje se stalno moèijo, sušijo, na tej plaži pa tušev ni, in sol ostaja gor do veèera.



Po drugi strani toèno vem, da agresivni globinski šamponi niso dobri, še posebej, ko so lasje obèutljivi. In da bi morala imeti èim bolj blag šampon. Kaj menite, je to pametna rešitev, da vseeno za 3 dni uporabim nežnega (imam Lavero in Aubrey GPB), potem pa 1x globinskega? Ker na morju bom 14 dni, in v tem èasu se na laseh nabere svega in svašta. Glede balzamov imam tak že vse izbrano, Tigi OH, Aubrey Honeysuckle balzam in Reele kuro v tubicah in jih bom uporabila po vsakem pranju.



Po drugi strani razmišljam, da bi ta dva tedna uporabljala šampon in balzam Pantene s silikoni. Edino z njima imam izkušnje (pa Gliss kur masko), da so bili lasje kljub silikonom mehki, svileni, niè potlaèeni. Silikonov sicer ne uporabljam veè, a morda bi bilo v tem èasu ravno to dobro, da z njihovo pomoèjo "umetno zaprem las", dokler sem izpostavljena soli in soncu? A hkrati se mi misel na silikone upira, ker sem res nardila selekcijo in ne uporabljam nièesar z njimi, in imam nek nerazložljiv odpor do njih, èetudi za kratek èas. Smotana sem evil.gif , pa še tehtnica po horoskopu, k se za nobeno stvar ne znam odloèit.



Zakaj kompliciram? Ker se že veè kot 3 mesece trudim za svoje lase ful, imam predhodno beljene, sedaj pa samo popramenane, in sem popolnoma nehala uporabljat silikone, in po dolgem èasu nimam veè leteèih las brez silikona, so se uravnovesili in so postali lepi. Odstrigla sem si 20 cm las, sedaj so dolgi cca 15 cm èez ramena, in so zdaj okej, gosti, samo malo bolj suhi po dolžini, a se najdem veè nobenega scepljenega ali nalomljenega laska. Niti sluèajno si ne želim to delo unièit zaradi nepravilne nege, ker si želim pustit res dolge lase, pa imet seveda zdrave, ne take kot prej-scepljen krep. V glavnem, verjetno veèina razume, ki je nehala uporabljat silikone, èez kako zoprno fazo greš, preden dosežeš normalen status las, še posebej, èe uporabljaš bolj kot ne naravne balzame+šampone, kar traja še dlje, da dosežeš lepši videz las (na videz).



Mah veè ne vem. Razpeta se med možostmi, in skoz samo prekladam stvari iz kopèka na kupèek (že po malem pakiram).



Bi rada vaša mnenja, kaj si mislite o tem, da vidim še druge perspektive na tole...


  • 0

#73 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni èlani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 08 July 2008 - 05:03 PM

Herbal Essences je zelo agresiven šampon..èe že se potem za globinskega raje odloèi za Baleo.

Èez pa uporabi kak sprej za zašèito pred soncem ko greš v vodo(Revlon,Joico Sun Teraphy,Avon Sun Rescue) da boš zašèitila lase pred sonènimi žarki+soljo.
Pantene zadeve so zaniè.Èist niè negovalnega nimajo, samo kemijo.Raje nesi zraven AO,Tigi in Lavero.


  • 0

#74 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Èlani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 08 July 2008 - 05:34 PM

Ja sam tele sprejèki vsi vsebujejo silikone...èe se ne moreš spravit uporabljat silikonov, pa uporabi kaka olja (sezamovo ima menda tudi UV zašèito), drugaè pa èe te ne moti si daj kopalno kapo na lase al pa si jih vsaj spni na glavo ta se ti ne bodo tko namakali v vodi. Ne vem èe to kej pomaga - ena punca si jih zmoèi z navadno vodo, in si jih zvije v kite da se tko ne premoèijo z slano vodo???

Js k sm bla zanè na morju sem si z Revlonovim sprejèkom ful pomagala. Je pa fora, da sem si vsakiè ko sem prišla ven lase sprala z vodo (ne bi preživela brez tuša na plaži, nikoli) in pol nasprejala in je šlo ful fajn skozi. Mogoè bi si vzela flašo vode s sabo pa bi si jih vsaj mal splahnila....
  • 0
Why so serious?

#75 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Èlani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 08 July 2008 - 05:51 PM

Mene je tud strah, kaj bo z mojimi lasmi po morju - ker se že dooooolgih 15 mesecev truuudim kot budalo in zapravim ogromno keša za njih, da so zdravi in si nočem zdaj tega na morju pokvarit. Čisto slamo bom imela pomojem cry.gif Mejbi se sploh kopat ne bom šla ... Imam RES občutljive lase. Mislim, če pa jojobino olje, Joico šampon, Tigi balzam in Revlonov sprej za nego ne bojo dovolj, pa tud ne vem ... cry.gif

Btw, november rain, kateri sprej za zaščito pred soncem se ti zdi boljši? Sama imam z Joicom zelo dobre izkušnje, vendar se še odločam, kateri sprej bi vzela.


Aja, čemu takšna panika pred silikoni? Saj tako trdovratni pa spet niso, da bi se ti nalagali kot nori gor ... In ti sprejčki itak vsebujejo še negovalne reči.
  • 0

#76 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Èlani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 08 July 2008 - 08:03 PM

Aa, sem pozabila, imam spray od Avona, ima nekaj keratina in silikonov (že to me matra), samo za pošpricat kot zašèito, v to si bom namiksala tudi avokado olje in kremo za sonèenje zaradi UV zašèite. HE uporabljam tudi doma na vsako 5. pranje, niè mi ne skrepa las, ker takoj povrnem nego z balzami. Ampak na morju pa verjetno res ne bo preveè pametno to uporabit, bom vzela za obèasno Baleo, ja.



Zakaj panika, ne vem...imam tak obèutek, pa sploh ni nujno da je res, da je kar nekaj èasa trajal, da sem te obloge dol spravila (èe raèunaš, da sem prej vsakodnevno uporabljala klas silikon, pa vedno silikon maske), èeprav sem lase prala in s kisom in globinskim šamponom. Mogoèe se bojim, da bodo ob novi uporabi silikona lasje spet taki krep kot prej in si bom vse unièila. Saj pravim, vse imam v glavi...Drugaèe Pantene se je meni ful dobro obnesel v srednji šoli, ko sem imela lase do r..i, pa ga imam zdaj še v dobrem spominu...Vidim pa da je sama kemija. Mah, jaz sama ne vem kaj naj nardim. Trenutno se nagibam kar k naravnemu...Kar se tièe uporabe doma (okamot), nimam zadržkov, toèno vem, kaj treba uporabit...ko pa pride do soli in sonca in gužve v kampu (ni placa, èasa za daljše obloge z maskami..), se pa izgubim...





Joj, kape pa ne morem nosit na plaži. Priznam, da bi me blo ornk sram s plastièno kopalno kapo na glavi.. evil.gif , to asiciiram s starimi mamcami v bazenih. Imam pa drugaèe lase zvite v figo...mogoèe si jih prej pomažem s kakim oljem. Ampak v kampu, ko šotoriš, pa so vedno gužve v kopalnicah, so tele ceremonije prave muke...


  • 0

#77 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2008 - 08:26 PM

Jaz imam na morju vedno spete lase, nikoli si jih niti ne zmoèim (itak zaradi leè ne smem pod vodo down.gif ), in pridem domov z enako lepimi, kot sem šla. Perem si jih na 3 dni, pribl., sprej uporabim 1X dnevno, èe se spomnim. oops.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#78 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Èlani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 09 July 2008 - 07:52 AM

QUOTE(Klavdija27 @ 8. 7. 2008 - 21:03) View Post

Joj, kape pa ne morem nosit na plaži. Priznam, da bi me blo ornk sram s plastièno kopalno kapo na glavi.. evil.gif , to asiciiram s starimi mamcami v bazenih. Imam pa drugaèe lase zvite v figo...


Ja sej vem, zato sm rekla da èe te ne moti wink.gif A pa se ful tunkaš in potapljaš?
  • 0
Why so serious?

#79 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni èlani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 09 July 2008 - 09:17 AM

QUOTE(reddish ancha @ 8. 7. 2008 - 18:51) View Post

Mene je tud strah, kaj bo z mojimi lasmi po morju - ker se že dooooolgih 15 mesecev truuudim kot budalo in zapravim ogromno keša za njih, da so zdravi in si nočem zdaj tega na morju pokvarit. Čisto slamo bom imela pomojem cry.gif Mejbi se sploh kopat ne bom šla ... Imam RES občutljive lase. Mislim, če pa jojobino olje, Joico šampon, Tigi balzam in Revlonov sprej za nego ne bojo dovolj, pa tud ne vem ... cry.gif

Btw, november rain, kateri sprej za zaščito pred soncem se ti zdi boljši? Sama imam z Joicom zelo dobre izkušnje, vendar se še odločam, kateri sprej bi vzela.
Aja, čemu takšna panika pred silikoni? Saj tako trdovratni pa spet niso, da bi se ti nalagali kot nori gor ... In ti sprejčki itak vsebujejo še negovalne reči.

Joico je super ampak mislim da bi se lahko primerjal z cenejšo alternativo-Revlonom.Jaz bi na tvojem mestu vzela Revlonovega ker je to navsezadnje le pika na i in ne naredi glavne naloge(ki jo naredita šampon in balzam..)....ti maš pa itak zravn Tigi balzam,Joiv šampon in pa jojobino olje.Super nega.. thumbup.gif
  • 0

#80 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2008 - 10:28 AM

QUOTE(Jinadaze @ 8. 7. 2008 - 21:26) View Post

Jaz imam na morju vedno spete lase, nikoli si jih niti ne zmoèim (itak zaradi leè ne smem pod vodo down.gif ), in pridem domov z enako lepimi, kot sem šla. Perem si jih na 3 dni, pribl., sprej uporabim 1X dnevno, èe se spomnim. oops.gif


Jst imam leèe, pa grem pod vodo brez zadržkov. Kaj to ti o leèah na splošno al je to kšna tvoja specialnost?
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users