Jump to content


Photo

Zavese, roloji ipd.

Vse o zavesah...

  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#61 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 23 July 2010 - 10:58 AM

IPB Image
IPB Image

  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#62 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 October 2010 - 02:33 PM

IPB Image
IPB Image
  • 0

#63 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 October 2010 - 12:24 PM

IPB ImageIPB Image
IPB ImageIPB Image
  • 0

#64

  • Guests

Posted 19 June 2012 - 06:26 PM

Kaj menite o zavesah, kakšne so vam všeč, slikce zaves z neta, fotke vaših zaves..... Skratka vse o zavesah :)

Prosim pa še za en nasvet: ravno izbiram zavese in nimam pojma za kakšne naj se odločim. Kakšne barve, kakšne oblike... Fant je valda to prepustil meni, ampak bolj kot gledam zavese, manj mi je jasno, kakšno bi imela. Zato prilagam fotko, na kateri so vidna okna, kjer bi imela zavese in bi prosila za kakšno idejo, če se kateri porodi v glavi. Upoštevajte, da bi rada imela nekaj rož tam kjer je okenska polička. Je pa prostor ful svetel, naj vas fotka ne zavede glede tega. Saj vem, da to moram sama izbrat, okusi so različni, itd., ampak mogoče mi bo katera od idej všeč (če bo katera kaj predlagala).

Posted Image
  • 0

#65 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 19 June 2012 - 08:27 PM

Meni zavese povečini (z redkimi izjemami) izpadejo kmečko. Sploh tiste bele, z resicami, ow gawd. Mi jih sploh nimamo. :lol:

Mela bi jih edino v spalnici.
  • 0

#66

  • Guests

Posted 19 June 2012 - 09:07 PM

PJ, jaz tudi ne bi imela tistih klasičnih, čipkastih, belih. Razmišljam o panelnih zavesah.
  • 0

#67 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5730 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2012 - 07:19 AM

jaz ne prenašam zaves in jih zato nimam. zadostujejo žaluzije, sem v 1. nadstropju brez neposrednih sosedov. razmišljam samo o zavesah za spalnico, tistih o tal, ki ne prepuščajo svetlobe.

moj nasvet za tvoj primer: ne imet zaves. oz. počakaj neaj časa in ko boš živela v stanovanju boš videla kakšne zavese rabiš in kaj bo optimalno.
  • 0

#68 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25739 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2012 - 07:57 AM

ravno to sem prišla napisat...jaz sem bila 2 leti brez zaves...pa tudi če jih ne bi imela, bi mi bilo čisto kul :) Če pa ŽE...bi jih dala samo na okno - do polovice okna...nekaj enostavnega, nevpadljivega. Brez raznih čipk itd...
  • 0

#69 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30772 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 June 2012 - 03:05 PM

Jaz bom imela na panoramski steni zavese, ker drugače se ne bi dobro počutila, so druge hiše v bližnji okolici in ta stena je še proti cesti obrnjena. verwejtno bova dala lamelne zavese, tiste trakove.

pri nas doma recimo, kjer nimamo nobenih sosedov, pa jaz ne bi imela nobenih zaves, ker mi je tudi bolj všeč tako.
  • 0

#70 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22409 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2012 - 02:25 PM

Kje se dobijo kakšne res poceni zavese, razen v Ikei, ker je nimam ravno pri roki? Kolikor vem, so zavese kar drage. Rabim pa za tisto klasično karniso z unimi "gumbki" za obešanje. Všeč so mi tudi panelne zavese, da daš nekaj širokih kosov na dve tirnici, ampak te so sigurno še dražje, kot navadne. Imajo v Baumaxu kaj, ali pa mogoče JYSK?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#71 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30772 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 October 2012 - 03:00 PM

Marmelada, jaz sem lani kupila blago za 1,8m široko okno in sem zanj plačala 12 € (dve različni barvi), potem sem pa rabila samo nekoga, da mi jih je odrezal v pravo mero in zarobil, to je storila kar stara mama in sem prišla res zelo poceni skozi, ker sem prav tako iskala sam začasno rešitev.
  • 0

#72 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22409 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2012 - 06:19 PM

Jaz bi rabila za približno 220 cm dolžine. Sta okno in balkonska vrata eno poleg drugega. a v takem primeru se daje cez celo zaveso do tal ali pri oknu samo do okenske police?

Saj bom najprej šla pogledat v kakšen salon, mogoče se dobi kaj ugodnega, ker ne rabim da je ne vem kaj. Šiviljo pa tudi poznam eno. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#73 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30772 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 October 2012 - 06:30 PM

Aja, meni je odrezala potem 4 kose širine 60cm, dva kosa sta bela z oranžnimi liki), dva pa cela oranžna in potem jih poljubno razporejam na karnisi (ta je dvotirna), enega ponavadi skrijem zadaj in so po širini razprostrti trije.
  • 0

#74 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23528 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 February 2018 - 11:13 AM

ker imam nad oknom precej grde škatle za rolete, bom tokrat težko izvedla pliseje (pa da tiste škatle ne sekajo ven).
Sem razmišljala o panelnih zavezah, saj imam itak samo 3 okna in ena balkonska vrata. Verjetno ne bo prišlo celo premoženje.

 

Imate kaj izkušnje s panelnimi zavesami? Jaz bi čim bolj prosojne (da prepuščajo veliko svetlobe), po drugi strani pa da se nič not ne vidi, saj so okna obrnjena na ulico.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#75 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25299 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 February 2018 - 11:22 AM

Midva sva v kuhinji (ki je obrnjena na ulico) montirala top-town-bottom-up pliseje na ta nacin in nama fajn sluzijo:

 

0704736l1.jpg

 

Cenejsa opcija bi bila folija (kar tudi precej vidis po hisah v mestih) in potem cez obicajne zavese/rolete kot kombinacija:

 

website02.jpg?w=653&h=285&mode=pad&bgcol

 

Dobis vse sorte vzorcev, ce so ti take stvari vsec:

1cc6a193d71a307c738df546c8af18db--privac

bathroom-window-designs-bespoke-frosted-

 

StaticCling.jpg

 

Lamelnih zaves jaz ne bi dajala na okna, nasploh se mi zdijo neprakticne.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#76 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23528 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 February 2018 - 12:03 PM

jaz bi z veseljem pliseje in tudi vse predlagane ideje so mi všeč, ampak je ravno tista škatla nad oknom problem, ki jo moram nekako skrit.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#77 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25299 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 February 2018 - 12:21 PM

Kako točno pa to izgleda, a je tako hudo? Kakšnih stvari se ne splača sanirati, sčasoma večine itak ne opaziš več. Če škatle niso funkcionalne jih mogoče lahko odstranis in nadomestis s cim drugim? Kaj drugega je brez slikovnega gradiva težko predlagat.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#78 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23528 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 February 2018 - 12:23 PM

roleta je še vedno notri in deluje (in jo nujno rabim pred radovednimi pogledi zvečer :)))) )

Ma saj ni nič posebnega, le ni ravno najlepše narejena. Zavesa bi pa to malo zakrila.

 

Bom čez vikend slikala.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#79 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3131 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 18 February 2018 - 08:56 AM

Vem kaj mislis, tudi midva imava to, sicer sva dala zavese (tudi prosojne ki prepuscajo veliko svetlobe) od D brat in zena pa imata panelne zavese, samo ne vem kje sta jih kupila, lahko jih pa vprasam
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#80 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16959 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2022 - 10:31 AM

Kako imate rešeno na notranji strani, "pred pogledi sosedov"? Navadne zavese, panelne zavese, kaj tretjega? Kakšna je razlika, prednost ali slabost enega ali drugega?
Za v spalnico bi imela panelne zavese, ampak se mi zdi izbira v teh običajnih salonih porazna.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users