Jump to content


Photo

Glavobol


  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#21 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 June 2006 - 09:26 AM

QUOTE(Anja88)

Imam tudi nizek pritisk takrat mi pomaga rekracija na svežem zraku, hoja v hrib. Pa kopel z eteričnimi olji. Če se me loteva omedlevica in se mi začne bleščat se pa sklonim, počepnem in primem za glavo in samo počakam da je konec in počasi vstanem.


js isto. usedeš se, daš glavo med noge, da ti kri pride nazaj in se počas ustaneš. simpl, ampak full pomaga. pa skos mam sabo vodo pa kej sladkega. dober test, da se pokaže, da maš omedlevico je test s pregibno mizo. napotnico dobiš pri osebnem zdravniku. pa full en prjazen striček tam dela. 8)
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#22 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 05 June 2006 - 09:06 AM

Hvala za nasvete. Sem že obiskala zdravnika in mi je rekla, da je to migrena. Predpisala mi je Nalgesin, če pa mi ne bo pomagal pa mi bo dala kake druge. Je rekla, da bi naj to bilo od stresa(matura) pa baje so lahko vzrok tudi kontracepcijske. Sicer pa tudi pritisk imam nizek ... 95/60 tako, da to vse lahko k temu pripomore. Sam najprej sem se res vstrašla. Sej, če bi slučajno imela še kakšne druge čudne simptome bom se spet oglasila pri zdravnika potem pa na kak pregled glave itd.

Lp
  • 0

#23 Kity

Kity

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 05 June 2006 - 06:56 PM

Živjo!
Zanimivo, da imate odprto temo glede glavobola. Sama sem imela s tem kar nekaj resnejših težav.
Meni osebno je najbolj pomagala pri odpravljanju teh težav refleksoterapija s kombinacijo akupunkturne masažne terapije. Resnično. Nič drugega mi ni bolj pomagalo. Ko so se mi pojavile težave z glavoboli sem začela obiskovat terapevtko. In stanje se je precej zboljšalo. Imela sem tudi druge težavice in z refleksoterapijo se mi je stanje neverjetno izboljšalo.
Vsakemu pa pomaga svoj način zdravljenja:)

Lp
  • 0

#24

  • Guests

Posted 05 June 2006 - 08:07 PM

Pri blazjih glavobolih (pri cemer upostevam tut hude, sam ne glih take za v bolnico alpa migrene biggrin.gif ) limonada, zeleni caja, masaza vratu in senc (ce te boli tam blizu).. Ce me glava boli v sprednjem delu, si na celo in okrog senc namazem tigrovo mast, saj veste, una stvar iz kitajske, vietnama itd.., in to vedno pomaga. Vcasih pa, ce vem, da me boli zarad oci, si prevezem problematicno oko in gledam samo na enega. Ce me boli zarad obeh oci (prevec branja...) si prevezo na nekaj casa menjujem. Malo gledam na eno, malo na drugo oko. Neverjetno pomaga!!! Samo js nisem pristas tablet..najbrz kemija keri od vas pomaga bolj kot vse ostalo.. Js se na to ne zanesem..
Pa koscek crne cokolade naj bi baje pomagal, ceprav sm zadnjic nek zasledila, da bi te lahk glava bolela tudi od cokolade. Ka pa vem..
  • 0

#25 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 June 2006 - 09:28 PM

No, še vedno je opcija da se lepo glava odseka ... head gone, problem gone twisted.gif
  • 0

#26 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 08 June 2006 - 08:39 AM

QUOTE(sajk)
No, še vedno je opcija da se lepo glava odseka ... head gone, problem gone  :twisted:


Na najbolj enostaven recept nikoli ne pomislim... laugh.gif
  • 0

#27 Juliet

Juliet

    odvisnik

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 3705 posts
  • Location:New Village, Celje
  • Interests:kr dost stvari...

Posted 08 June 2006 - 08:45 AM

Men ne pomaga pa pri glavobolu popolnoma nič, samo dva aspirina pa spanje, in takoj neha bolet... če pa tablete ne vzamem, me glava boli še cela dva dni potem... tak da ja aspirin je nujno zlo pr men.
  • 0

#28 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 08 June 2006 - 08:48 AM

Mene ponavadi še po dveh ali treh tabletih glava dva dni skupaj boli...
  • 0

#29 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 08 June 2006 - 04:47 PM

...se kresneš po palcu na nogi, pa se bolečina v prst preusmeri biggrin.gif Meni pomaga samo in edino Nalgesin forte. Ker sem si kupla tud Aspirin posebej za migrene, ampak je blo tolk napisano o stranskih učinkih, da sm se jih prestrašla!
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#30 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 09 June 2006 - 08:35 AM

Joj, ko jih dobim zaradi matematike pomaga samo eno :arrow: v hrib v takem zmernem tempu, z ogromno limonade in psom, da me v dobro voljo spravi. Pa kako prhanje, kopel to tud pomaga.
  • 0

#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 June 2006 - 09:52 AM

nimam pogosto glavobolov tako da ko ga že imam pomaga lekadol
  • 0

#32 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 June 2006 - 06:54 PM

QUOTE(inchika)
...se kresneš po palcu na nogi, pa se bolečina v prst preusmeri biggrin.gif Meni pomaga samo in edino Nalgesin forte. Ker sem si kupla tud Aspirin posebej za migrene, ampak je blo tolk napisano o stranskih učinkih, da sm se jih prestrašla!


Nalgesin ruls!
  • 0

#33 *sarca*

*sarca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1149 posts

Posted 17 June 2006 - 09:23 PM

mene je še pred kakima 2 mesecema skoraj vsak dan bolela glava,sedaj se je malo umirilo a me še zmeraj če me močno in takrat vzamem lekadol.pa kadar me boli ne prenesem hrupa in svetlobe.bila sem tudi že pri nevrologu in pri okulistu(če je kaj z očmi povezano)a so rekli da ni nič..čudno... ermm.gif
  • 0
Nasmeh prinaša veliko pozitivne energije - ne hranite ga v dnu duše - nosite ga na obrazu.

#34 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 June 2006 - 10:42 PM

QUOTE(Katrin)
QUOTE(inchika)
...se kresneš po palcu na nogi, pa se bolečina v prst preusmeri biggrin.gif  Meni pomaga samo in edino Nalgesin forte. Ker sem si kupla tud Aspirin posebej za migrene, ampak je blo tolk napisano o stranskih učinkih, da sm se jih prestrašla!

Nalgesin ruls!

Absofakinglutli!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#35 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 June 2006 - 11:11 PM

QUOTE(Jenna)
QUOTE(Katrin)
QUOTE(inchika)
...se kresneš po palcu na nogi, pa se bolečina v prst preusmeri biggrin.gif  Meni pomaga samo in edino Nalgesin forte. Ker sem si kupla tud Aspirin posebej za migrene, ampak je blo tolk napisano o stranskih učinkih, da sm se jih prestrašla!

Nalgesin ruls!

Absofakinglutli!


Se tudi jaz podpisujem (četudi ne smem več kot pol ga vzet ermm.gif ).
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#36 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2006 - 11:16 PM

Zakaj ne?
  • 0

#37 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 18 June 2006 - 11:48 AM

Baje pomaga tudi sex. twisted.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#38 Manola

Manola

    sramežljivec

  • Člani
  • 38 posts

Posted 18 June 2006 - 12:34 PM

tinktura sivke bi naj tud pomagala smile.gif drugače pa jaz povečini posežem po nalgesinu
  • 0
Ni nam lahko!

#39 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 June 2006 - 06:11 PM

QUOTE(Michelle)
Zakaj ne?

Zarad moje kilaže.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#40 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 June 2006 - 10:01 PM

QUOTE(black_sweety)
Baje pomaga tudi sex. twisted.gif


bog mi je priča, da je glavobol resnično edini izgovor, s katerim se ne poslužujem seksa, ker mi ne paše takrat seksat, ko mi v glavi kljuje. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users