Jump to content


Photo

kitke


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 keks

keks

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 16 April 2007 - 09:48 AM

no..jst bi si pa dala splest kitke biggrin.gif ...tiste k jih imaš lahko več mescov...pa me zanima kje bi si jih lahko nrdila..pa da bi bile kvalitetne...pa po možnosti v ljubljani..ali pa usaj v okolici?? oops.gif
  • 0

#2 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 16 April 2007 - 03:06 PM

samo povedala bi ti, da mi je mami povedala, da si je dala njena sodelavka narest te kitke, prej imela čudovite lase, potem pa čisto uničene, polomljene, skrepane itd. .. malo za v premislek smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#3 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 16 April 2007 - 05:26 PM

jz pa eno poznam k ma zj isto lepe lase k prej, ji ni niti mal uničl. sam je pa res da si je dala delat v londonu pa za ful pocen, za slo razmere pa ne vem...
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#4 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 25 August 2007 - 06:56 AM

jst sm si dala med počitnicami delat pletene kitke čist ob glavi (po celi glavi)
Dala sm si jih sicer delat na malti in mi jih je delala cca 1h, plačala sm pa nekje okol 50 € Blo je pa res ful fajn...nč česanja, umivanja glave, vedno si bil ˝urejen˝... Ful je blo fajn. Mela sm jih pa 2tedna pa pol, pol sm si jih pa podrla (niti nevem zakaj smile.gif ), čeprv bi jih mela komot še ene 2, 3 tedne.
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#5 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 26 August 2007 - 09:36 AM

dva tedna si nisi umivala las? ermm.gif poznam eno, ki ima kitke pa si normalno umiva glavo enkrat na teden.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#6 ššiva

ššiva

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 27 August 2007 - 12:11 AM

@ Keks: Seveda si lahko lase normalno umivaš, je pa pametno biti pazljiv pri šamponiranju, saj prekomerno dregnenje lasišča lahko kitko razrahlja. Če želiš imeti kitke dlje obstojne pa je najbolje, da se izogibaš uporabi balzamov.

Če si še zainteresirana za izdelavo kitk, me lahko kontaktiraš preko mejla naya@naya.si, telefon in vse ostalo pa najdeš na naya.si


Uživajte
  • 0

#7 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 27 August 2007 - 06:11 AM

umivala sm si jih nekje na pol tedna (prv s šamponom), drugač pa kr z vodo mal čez glavo-pa itak sm bla na morju pa sm se kopala...
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#8 Lacrima

Lacrima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts
  • Location:Ok. Ljubljane :)

Posted 28 August 2007 - 09:34 PM

Tako kot Slončica, sem tudi jaz imel kitke. Super zadeva!!!! Nič česanja zjutraj, nič več (zame) mučnega umivanja las, predvsem pa vedno za akcijo! tongue.gif Ob kateri koli uri.

Imela sem čisto ob glavi kitke, stil Alicie Keys. Imela sem jih 4 tedne.

Ko sem jih podrla, sem imela blaaaaaaaazno mastne. Imela sem jih v takem stanju (videz je biu Ok, le na otip in na njihovi voljnosti se je poznalo) še kaka 2 dni, ker sem imela pravi afro od teh drobnih kitk.

Las je izpadlo ogromno. Ampak to je za pričakovati. Na dan izpade pr. 100 las in če to pomnožiš krat 1 mesec... tadam smile.gif

Fina izkušnja. Sicer pa ta zadeva lase precej izmuči, če jo imaš dlje časa. 1 mesec je več kot dovolj.

Sicer pa zgleda super! Jaz sem bila res v dilemi: ja, ne, ja, ne. Ampak očitno ta zadeva paše prav vsem!
  • 0
Beauty is only skin deep.

#9 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 August 2007 - 09:36 PM

Meni ne, ker mi uhe štrlijo. biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#10 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2007 - 08:29 AM

Frizure iz drobnih kitk spletenih ob glavi, podaljšanih z umetnimi dodatki, lahko povzročijo plešavost.

Frizure, pri katerih so lasje napeti tesno ob glavi in hkratna uporaba kemikalij, s katerimi ravnajo lasje, lahko povzročijo, da si lasni folikli pri nekaterih ljudeh nikoli več ne opomorejo, kar lahko privede do izpadanja las v krogih oziroma alopecije. Ljudje tako lahko sčasoma postanejo delno ali pa celo popolnoma plešasti. Frizura iz kitk
Ljudje, ki dolgo časa nosijo frizuro iz tesno spletenih kitk, lahko postanejo plešasti (Foto: Reuters) Južnoafriški dermatologi so do teh rezultatov prišli po proučevanju 2.000 odraslih in otrok s takšno frizuro. Vsak sedmi otrok in vsaka tretja ženska, kot lahko preberemo v znanstvenem časopisu British Journal of Dermatology, trpi za alopecijo.Rezultate potrdili tudi Britanci

Rezultate znanstvenikov iz Južne Afrike so potrdili tudi njihovi kolegi iz britanskega Združenja dermatologov. Tudi britanski znanstveniki so namreč ugotovili, da vsak peti otrok, ki ima takšno frizuro, trpi zaradi izpadanja las.Nevarno britje lasZnanstveniki pa so prišli še do enih zelo zanimivih rezultatov. Pri moških, ki si pogosto brijejo lase, se lahko razvije zelo huda aknavost. Povzroči jo aparat za britje, ki ob pritisku na glavo poškoduje lasišče. Poleg aken se poveča tudi nevarnost za okužbo z virusom HIV in hepatitisom.Težave je dobro odkriti čimprej

"Najpomembnejše, da težave zaznamo v zgodnji fazi, ko folikli še niso trajno poškodovani," je povedala doktorica Nonhlanhla Khumalo, odgovorna za raziskavo, ki so jo opravili v Južnoafriški republiki. "Trajni izpad las pa pripelje še do novega problema. Ljudje se potem soočajo še s pomanjkanjem samozavesti," je še povedala Khumalova.

vir: 24ur.com
  • 0

#11 ššiva

ššiva

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 30 August 2007 - 08:51 PM

Tale študija se mi ne zdi na mestu, temelji na raziskavah narejenih v Afriki. Tam pa že tradicionalno nosijo kitke skoraj celo zivljenje in je izpadanje las čisto logičen pojav. Nobena nebo plešasta če si bo kdaj pa kdaj privoščila kitke na glavi ;)
  • 0

#12 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2007 - 09:18 PM

Razumljivo. Kdaj pa kdaj je še OK, ne pa da bi to nosile cel lajf.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users