Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#921 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2016 - 09:39 PM

Mislim, da jo imaš lahko max 12 ur, ali 10, ne vem na pamet. Ja, saj to si že lahko skoraj vedno tako urediš, da si jo doma sprazniš. Recimo v službi bi bilo meni neprijetno to početi, pa s flašo vode spirat itd.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#922 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 November 2016 - 09:39 PM

Ja, odvisno malo od dneva, jaz jo recimo prvih nekaj dni spraznim recimo 3x na dan (odvisno od toka), potem pa komot manj (ampak se vedno vsaj zjutraj in zvecer, se mi zdi to nekako higienski minimum). Ponavadi itak nisem od zgodnjih jutranjih ur pa do vecera zdoma, tako da ce ravno kam grem za znatno stevilo ur, potem jo spraznim tik pred odhodom. Pa res nikoli nisem imela tezav z vstavljanjem in/ali odstranjevanjem, sem hitro fertik. Ok, pac malo je packarije, ker jo moras spraznit in splahnit (midva imava k sreci umivalnik cisto zraven wc-ja, tako da je prirocno, ce ze bideja nimava). Ponavadi jo vstavim ze dan ali dva pred predvidenim zacetkom, da me kak rdec flek ne preseneti za dobro jutro. Prve dni imam pa tudi jaz ponavadi kar zoprne krce, ampak me skodelica nic ne moti pri tem, mi je samo z vlozkom precej bolj zoprn obcutek. Za zadnje dni je pa tudi fajn, konec koncev nic ne stane in ne izsusi (kot recimo tamponi), pa se vlozkov ne rabis podlagat. Meni je res super in sploh ne predstavljam bit vec brez. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#923 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2017 - 11:21 AM

Jaz sem končno kupila skodelo. V bistvu sem že malo pozabila, da ta zadeva obstaja...pa tudi kar težko je bilo priti do nje. V Dmu v centru je niso imeli so me napotili v lekarno, v lekarni je niso imeli na zalogi in so me napotili v Sanolabor. Tam sem jo končno dobila vendar ne od Lunette in imeli so samo navadno prozorno, sem si ful želela barvno. Ta je od Natu vzela sem številko 1, cena 20€.

Danes sem jo prvič sprobala, zaenkrat je v redu le malo čutim pecelj, ko se usedem ali premaknem v sedečem položaju, da me špikne....verjetno bi ga morala vsaj za eno bunkico skrajšat...se pa ne upam še, ker ne vem koliko ta zadeva potem globoko zleze. Sicer je zaenkrat super občutek je sploh ne čutim - le pač pecelj na čase - ampak to bom uredila pri prvem praznjenju.

Pri vstavljanju nisem imela posebnih težav, sicer sem si sprva mislila kako bom spravila to vase ampak kar gre...počasi (sploh, če si uporabnik tamponov pa itak si ni potrebno vstaviti preveč globoko) pa sproščen je treba bit in gre lepo.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#924 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 March 2017 - 12:07 PM

Jaz skodelico pred vstavljanjem vedno splahnem z vodo, prepognem/zlozim in gre b.p. Ce ti je pecelj v napoto, ga komot malo skrajsas (jaz sem tudi oklevala na zacetku, ampak sem ga potem vseeno odrezala za tretjino in je zdaj fajn). V tem delu cikla je maternicni vrat itak malo spuscen, tako da je manevrskega prostora prikladno manj ;) 

 

 

Imam se vedno cisto prvi Mooncup, vsake toliko (=ko zacne postajat cudne barve) jo cez noc v skodelici namocim v peroksidu (3%) in je potem spet ok. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#925 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2017 - 11:38 AM

Anouk, kje kupuješ peroksid?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#926 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2017 - 02:04 PM

Jaz sem tudi v fazi kupovanja skodelice, ker imam tamponov in ogromnih vložkov res že vrh glave, da ne omenjam, koliko enega odpadka je to.

Bom pomoje tudi vzela Natu.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#927 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 March 2017 - 03:53 PM

Jaz tudi že en čas razmišljam, ampak se nisem še spravila raziskat, katera naj bi bila najboljša. Verjetno ni bistvene razlike. Skrbi me edino to, ker nimam ne vem kako močne menstruacije pa še ta prava traja 2 ali 3 dni, ostale dni ni vse skupaj nič. Takrat bi verjetno še vedno rabila dnevni vložek.

Mi je pa smešno, ker ponavadi piše, da so ta male skodelice za tiste pod 30 let (ali tiste, ki še niso rodile po naravni poti), kot da se po 30. kaj razširi. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#928 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 March 2017 - 03:57 PM

Anouk, kje kupuješ peroksid?

 

V drogerijah (NL), Etos in Kruidvat recimo. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#929 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 March 2017 - 03:59 PM

Jaz tudi že en čas razmišljam, ampak se nisem še spravila raziskat, katera naj bi bila najboljša. Verjetno ni bistvene razlike. Skrbi me edino to, ker nimam ne vem kako močne menstruacije pa še ta prava traja 2 ali 3 dni, ostale dni ni vse skupaj nič. Takrat bi verjetno še vedno rabila dnevni vložek.

Mi je pa smešno, ker ponavadi piše, da so ta male skodelice za tiste pod 30 let (ali tiste, ki še niso rodile po naravni poti), kot da se po 30. kaj razširi. :D

 

Zakaj bi te to skrbelo? Eden od plusov skodelice je itak ta, da jo rabis manj pogosto praznit/menjavat kot tampone, pa se izsusujejo ne. Jo komot uporabljas skozi cel cikel (jaz jo ponavadi vstavim ze dan pred pricakovanim zacetkom cikla, da me slucajno zjutraj ne preseneti kak flek na perilu/jogiju). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#930 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 March 2017 - 06:31 PM

Ne vem, sem mislila, da je neprijeten obcutek med vstavljanjem in odstranjevanjem. Pred zacetkom je itak ne bi vstavila, ker se mi ne vlije kar naenkrat in nikoli je ne dobim ponoci.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#931 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 March 2017 - 07:20 PM

Ne, nic ni neprijetno :)
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#932 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2017 - 07:38 PM

 
V drogerijah (NL), Etos in Kruidvat recimo. 


Aha, ker v Slo je kar izziv priti do njega. : ) Kupujem koncentriranega in potem redčim za razne potrebe razkuževanja.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#933 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 March 2017 - 07:41 PM

Kje ga pa ti kupujes? Pri nas kaj drugega kot 3% v malih flaskah sploh se nisem zasledila. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#934 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2017 - 07:51 PM

V Mavrici (od Belinke, 30 %, redčim ponavadi na 6 %), ampak že en čas ne moreš več kupiti kot fizična oseba, tako da jemljem na firmo.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#935 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 March 2017 - 08:43 PM

Aha, se mi je zdelo, da ni v prosti prodaji. Hvala!


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#936 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 March 2017 - 08:55 PM

O kakem peroksidu je tukaj govora?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#937 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2017 - 09:17 PM

https://sl.m.wikiped...odikov_peroksid

http://www.dolenjske...roksid-3-120-ml

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#938 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 March 2017 - 09:19 PM

Aha. A to je ta isti ki se ga uporablja pač pri barvanju las? :butl: Če ja, potem ga dobiš v vsak trgovini z barvami.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#939 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2017 - 09:27 PM

Ja, to je to. : ) Tam se nikoli nisem spomnila pogledati, kakšne koncentracije pa prodajajo?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#940 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 12 March 2017 - 10:35 PM

3,6,9,12 :)
  • 0
Viens, reste ici!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users