Jump to content


Photo

Sanje-more


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#21 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 March 2005 - 07:48 PM

Joj nočne more znajo biti pa res nakej izredno groznega ...

Jaz se spomnim mojih mor oz. blodenj že precej let nazaj, ko sem bila še dekletce, posebej pogoste so bile kadar sem bila bolana pa tudi kar tako v sanjah ko sem bila zdrava, sedaj pa se je stvar umirila. Bilo je naravnost grozno.

Spomnim se, da sem bila nekako v polsnu in sem se počutila tako bolestno utesnjeno, kot da se nisem zmožna premakniti niti za milimeter, name je padla taka teža da sem se dušila in nisem mogla iz sebe spustit niti najbolj tihega glasu čeprav sem se na vso moč trudila zakričat ... vse je bilo videti tako kot kadar televizor nagaja pa vse šumi in so same gomazeče pikice na ekranu ... težko je to razložit ... npr. tisti efekt pri starih televizorjih če ne dela antena in ne lovi programov. Večkrat sem se potem zbudila v glasnem joku, grozno me je tudi nosila luna, včasih so me sredi noči predramili starši, ker sem sredi noči sedla za pisalno mizo pri prižgani luči in risala neke čačke, zraven pa neutolažljivo jokala. Ko sta me zbudla se nisem niti malo spomnila kdaj in kako sem vstala, prižgala luč in tako naprej ...

Nimam pojma od kod je to izhajalo, ker nisem imela nikoli kakšnih večjih problemov, tudi družino imam super, je pa res da sem izredno občutljiva oseba. Če kdaj še imam kakšne more, kar je sicer zelo redko, pa se še vedno pojavlja tisti grozni občutek ujetosti, utesnjenosti in predvsem nemoči.
  • 0

#22 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 20 March 2005 - 08:44 AM

Dilema

more in utesnjenost nastaja zaradi nekaj straha v sebi, ki ga ne upamo dati ven. Predvsem nas je sram, da bi sebi priznali nemoč drugim. Nikartega ne delaj. Česetizahoče, dabi kričala kriči samo pojdi prejv gozd. Ali če želiš nekakor to ven dati na glas povej indelaj to kar se ti takrat zahoče, dase znebiš utesjenosti in straha. Na takšen način se boš sprostila in se sčasoma vsega znebila. Nekatere spremlje mora ali utesnjenosti zaradi nesproščenosti. Sanje so tudi napoved preteklosti sedanjosti in prihodnjosti. Tako, da jevčasih dobro si slediti, davidiš kaj sledi ali kakšno sporočilo dobiš.
Toliko zaenkrat
LP
Venesa
  • 0

#23 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2005 - 11:38 AM

Hvala Venesa, mislim da imaš prav ...
  • 0

#24 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 20 March 2005 - 11:54 AM

Me veseli, da si razumela.
Lep sončen dan ti želim.
Venesa
  • 0

#25 LiL' FoXy

LiL' FoXy

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 20 March 2005 - 12:40 PM

Hey!
No, tole so moje sanje malo me začenja skrbeti, kaj se bo zgodilo..

Ali je to napoved da se bo to res zgodilo? iščem odgovore, a jih ne najdem, in vedno bolj me skrbi..

No, sanje pa so take..

Ravno danes se mi je sanjalo, da sem se spravljala iti pod tuš, ne vem iz kakšnega vzroka sem oblekla kopalke? in s seboj vzela kalkulator?..
Ko sem stala pred balkonskimi vrati, pa sem zagledala mojega fanta, kako se je poljubljal z mojo prijateljico. cry.gif

Podobne sanje so se mi sanjale že zadnjič, le da sem ju videla v drugačnih okoliščinah.. Vedno je on in ona!


Pliss pomagajte mi čisto sem že na tleh.. cry.gif sad.gif


hvala!
  • 0
WeLCoMe To HeLL :D

#26 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 20 March 2005 - 01:15 PM

Sanje ti nekaj sporočajo ali pa vajina veza ni čista in se poraja v tebi dvom in nezaupanje. S tem tudi dokazuješ, da premalo zaupaš sebi. Tuširanje pomeni čistost.
Kalkolator pomeni kako vodiš svoje račune, se pravi malo bo treba varčevati.
Kopalke pa pomenijo lahko varanje ali pa kakšna sramota od ženske plati sepravi, da lahko doživiš neprijetnost. Ampak ni komično.
Kaj ti u stvari je pravilnost sanj veš sam ti ker jih ti doživljaš in kolikovlečeš nase negative in dvome (NEZAUPANE). Potem se tudi to pojavlja v sanjah.
Upam, da sem ti dovolj odgovorila.
LP
Venesa
  • 0

#27 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 03 May 2005 - 05:55 PM

2x sem sanjala o smrti brata. Kao je rekel, da bo umrl pa ni hotel umreti, njegova smrt se pač ni zgodila....Sanje so bile tako žive, da sem začela jokati med sanjami in to tako močno, da sem se zbudila.

Pred pol meseca je imel operacijo zaradi nekega mozolja na nogi in so mu vbrizgali neko snov proti bolečinam. Ker so mu je preveč vbrizgali, mu je postalo slabo in začel se je dušiti, oživljali so ga. Komaj so mu rešili življenje. Je to naključje ali kaj drugega?Glede svojih sanj sem zelo zmedena, ker vsako noč nekaj sanjam, od tega imam 2x do 3x na teden nočne more....ne znam si pomagati
  • 0

#28 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 03 May 2005 - 06:05 PM

men se tud čist prevečkrat sanja da mi umre mami ali pa fant. zbudim se v krčevitem joku in ne morem nazaj zaspat itd. to se mi pa ful velikrat dogaja. sploh ne vem kaj naj k sm pol čist izmučena.
  • 0
lp, Martina

#29 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 03 May 2005 - 11:46 PM

Take sanje pomenijo nekomu podalšati življenje. Tako da nikar ne bodite zmedene, ampak vesele. Je pa tudi odvisno kaj je še zraven takih sanj vidite. Tako da se naredi povezava s temimi sanjami. Smrt pomeni resnična takrat če sanjate krvavo meso ali pa človeško podobo, ki je v krvi. Takrat drugače pa ne.
Toliko o tem, da vaju malo potolažim.
LP
Venesa
  • 0

#30 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 04 May 2005 - 02:42 PM

jaz pa dosti krat sanjam da mi izpadejo vsi zobje .. grooozno blink.gif potem pa se zbudim pa sprobavam če še jih mam tongue.gif kaj bi naj to pomenlo ? ermm.gif

Lp
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#31 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 04 May 2005 - 02:49 PM

QUOTE(Venesa)
Take sanje pomenijo nekomu podalšati življenje. Tako da nikar ne bodite zmedene, ampak vesele. Je pa tudi odvisno kaj je še zraven takih sanj vidite. Tako da se naredi povezava s temimi sanjami. Smrt pomeni resnična takrat če sanjate krvavo meso ali pa človeško podobo, ki je v krvi. Takrat drugače pa ne.
Toliko o tem, da vaju malo potolažim.
LP
Venesa


Hm....ker je toliko razlag o sanjah, več v njih ne verjamem, oz. si jih nočem razlagati. Seveda se tudi jaz vprašam, kaj pa če kaj pomenijo??? Ampak se temu izogibam iz dneva v dan bolj ter se ne obremenjujem kaj bo ju3. Sem pa v različnih knjigah brala o sanjah in v vsaki knjigi je smrt opisana drugače. Včasih pravijo, da ko nekaj sanjaš, se ti bo zgodilo čist obratno, včasih pa da tako kot si sanjal....Ne vem no, glede na to da je to večno vprašanje ali sanje kaj pomenijo, ali so za sanje krivi duhovi ali marsovci ali kar pač že, na razlago sanj se bolj slabo razumem in se nočem obremenjevati s tem kaj pomenijo. Priznam pa, da so me sanje o smrti brata tako prestrašile, da sem posegla po knjigi..... oops.gif
Vseeno pa hvala za tolažbo
  • 0

#32 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 04 May 2005 - 03:31 PM

Hm.. Pupa... za zobe je slabo... v bistvu je vedno tako, da z izgubo zoba, se napoveduje smrt. Če je boleča izguba, pol je lahko to iz sorodstva, če pa neboleča, pa da slišiš za nekoga, ki je umrl No, tako piše v sanjski knjigi.

Lahko pa je tudi mal na pshihični bazi, da se nekak izgubljaš v vsakdanjem življenju.

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#33 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 04 May 2005 - 03:41 PM

vedno je neboleča izguba zob.. ne vem, ne spomnim se da bi imela takšne sanje potem pa bi kdo umrl.. nisem se toliko poglabljala v to, vem pa da zobje ne pomenijo nič dobrega.. ermm.gif mogoče pa je kaj na tem.. ali pa se preveč obremenjujem z eno zadevo..

Vilma, hvala za odgovor
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#34 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 04 May 2005 - 09:36 PM

ispadanje zob pomeni da se rešuješ nekaterih zadev in se ti obrača na boljese pravi, da zaključiš eno zadevo in začneš drugo. Kot naprimer
Da moraš rešiti domačo nalogo. Potem pa kaj pospravit ali pa kaj drugega narediti. Tako pa se to odvijja. Upam, da si me razumela.
LP
Venesa
  • 0

#35 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 May 2005 - 08:03 PM

Jaz tudi velikokrat sanjam da padam. Dostikrat sanjam, da moja postelja lebdi v temnem vesoju, vidijo se zvezdice, meglice, galeksije,... Kar naenkrat pa padem iz postelje in se v tistem trenutku zbudim (tudi se nekaj casa zatem, ko sem ze budna imam še vedno obcutek da padam in potem iscem kje je postelja oz. nekaj za prijet).
Dostikrat tudi sanjam, da zelim nekam stopiti, pa mi zmanjka tal pod nogami in zacnem padat. Potem se pa zbudim in se zalotim da brcam in iscem podlago, da bi lahko stopila nanjo.

Imam pa se ene sanje, ki me spremljajo skozi vse zivljenje.
Sanjam da se zamano kotali krogla, ki se neprestano veca in se mi priblizuje. Pri teh sanjah vedno vedno prevladujejo rdeča, črna in siva barva. Zbudim se pa vedno tik preden me ta velika gmota dohiti in zmecka pod sabo.
  • 0

#36 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 10 May 2005 - 08:24 PM

Tole za zobe jst stalno sanjam...in cutm kako mi odpada cist vsak zob posebej...kako se majejo ne zacetku kako jih premikam z jezikom,cutm korenino zob itd...in tpol mi pade vn plunem in jih mam v roki par...in tok zivo js to sanjam da se pol k se zbudim rabm par minut da k sbe pridem...feeling je paq isti ko takrt k sm bla mejhna pa so mi odpadal..k d abi se enkrat vse to podozivljala,
  • 0

#37 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 14 May 2005 - 04:35 PM

Jst mam pa ta problem, da že zloo dolgo nisem sanjala!! Sploh ne sanjam več, oziroma se sanj ne spomnim..

Pa bi zlo rada sanjala, ker "ko sem še sanjala" se spomnim, da mi je blo prov fajn, k sm v sanjah vidla kakega tipa k mi je všeč, al pa kej podobnega, vedno sem imela lepe sanje-redko kdaj more... Pa so mi te sanje potem nekak še polepšale dan (ne vem zakaj oops.gif ).. U glavnem, zna kera razložit, zakaj nič več ne sanjam?? wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 May 2005 - 04:39 PM

Po moje pa sanjaš, ampak se ne spomniš. ermm.gif:
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 14 May 2005 - 04:48 PM

Hja sej, v bistvu sm hotla uprašat zakaj več ne sanjam oziroma se sanj ne spomnim...
Včasih sem vsaj parkrat na teden sanjala, vedno nekaj lepega in se tega spomnila.. Sedaj pa že par let "tema" rolleyes.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#40

  • Guests

Posted 14 May 2005 - 10:34 PM

QUOTE(*simoncy*)
Včasih sem vsaj parkrat na teden sanjala, vedno nekaj lepega in se tega spomnila.. Sedaj pa že par let \"tema\" rolleyes.gif


Mogoče že par let vsak dan full zmatrana padeš v postejo in spiš premalo ali ravno prav, tako da možgani niso tako zelo spočiti, da bi kar sanjala tik preden vstaneš (mislim, da se samo teh sanj spomnimo, ki jih sanjamo čisto na koncu). Ne vem no, moja mama je tudi imela obdobje, ko se ni nobenih sanj spomnila, potem pa enkrat -klik in spet sanj na pretek. smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users