Jump to content


Photo

Kabala


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 05 November 2005 - 11:12 AM

Kaj je to kabala. Maddonna in ostale zvezde so zelo navdušene nad njo. Nosijo rdeče trakce okoli roke.
  • 0

#2 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2005 - 11:32 AM

Kabala ni neka prazna vera. Ni religija, dasiravno so vse množične religije Zahoda nastale iz Kabale. Tudi Krščanstvo naše Katoliške cerkve je nekakšna podmnožica mogočne množice Kabale. Vsak kabalist inu kabalistka z lahkoto v nauku Cerkve odkrije kabalistične zakonitosti. Dober vernik je lahko tudi dober kabalist. Sodelovanje pri verskem obredu je za kabalista pogojeno z drugačnim motivom, kot za tradicionalnega vernika. Navaden vernik / nevernik sodeluje pri verskem objektu vsled tradicije inu navade, redko kdaj ga vodi resnična notranja pot. Kabalist v verskem obredu prepoznava alegorijo svoje poti. Lažje sledi obredu in aktivneje je udeležen. Za kabalista ni greha, kazni in odpuščanja. Je samo osebnostna rast.
  • 0

#3 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 22 December 2005 - 11:52 PM

Matr...kdo me bo nagnau spat, ker sploh nč več ne vidm...sm klobasa prebrala biggrin.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#4 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 25 December 2005 - 01:00 AM

QUOTE(TASH)
Matr...kdo me bo nagnau spat, ker sploh nč več ne vidm...sm klobasa prebrala biggrin.gif

biggrin.gif biggrin.gif hahaha klobasa
QUOTE
Klobasa ni neka prazna vera. Ni religija, dasiravno so vse množične religije Zahoda nastale iz Klobase. Tudi Krščanstvo naše Katoliške cerkve je nekakšna podmnožica mogočne množice Klobase.


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
KDOR HOČE VIDETI, MORA GLEDATI S SRCEM. BISTVO JE OČEM NEVIDNO.
user posted image user posted image

#5 Hinko_Gnito

Hinko_Gnito

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 01 February 2006 - 11:25 AM

Kabala ni nekaj izrazito ameriškega. Pri nas na Koroškem je ponekod tud del ljudske religije - pač nekih verovanj in vraž zunaj cerkve, pretežno v ruralnem okolju. Pač te coprnije okoli Kolomonovega žegna, ki samo posredno izhaja iz Kabale, ker gre kar za stare prepise, ki so od 15 stoletja ustrazali napol- ali pa nepismenemu podeželskemu prebivalstvo.
Je pa ta etnografska znamnitost seveda močno ogrožena, ker mladi se pač ne bavimo več s temi coprnijami.

Na splošno sem pa o Kabali negativnega mnenja: pretežno gre za dogmatičen novoplatonizem pomešan z judovskim mističnim izročilom.

Še ena blazno pametna stran: http://religiousmove.../nrms/kabb.html
  • 0

#6 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 01 February 2006 - 12:06 PM

Še en opij ljudstva...
  • 0
user posted image

#7 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 01 February 2006 - 11:09 PM

QUOTE(Metuljcica)
Še en opij ljudstva...

Poznam človeka ki se je spomnil izraz ''opij za ljudstvo'', pa je žal njegova religija komunizma propadla v plamenih in krvi. Torej ne preveč kredibilen človek za ponavljanje njegovih citatov, mar ne? wink.gif wink.gif wink.gif

Sicer pa je Kabala samo modna muha enodnevnica v svetu zvezdnikov...dvomim da ima kdorkoli od njih toliko časa, energije in predvsem volje, da bi se spravil spoznavat globje to zadevo. Skratka, jaz jih ne jemljem resno.

G

ps. Princeska...nekako imam občutek da to kar si povedala...da je naučeno na pamet in ti je nekdo vcepil v glavo. Se motim? wink.gif
  • 0

#8 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 02 February 2006 - 12:30 AM

Pomoje je princeska sam pejstala iz interneta razlago kabale.
ni njen slog pisanja..preveč velikih začetnic, pik, vejic,... biggrin.gif
  • 0

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 February 2006 - 02:22 PM

Jst sm že brala nekaj knjig o kabali, je tko člouk bi skor reku, filozofija, ki pa ma svoje korenine v psihologiji, antropologiji. Ok, mogoče bi lah rekl da spada pod misticizm, da nam komplicirala wink.gif
Knjige so napisane v stilu kšnga Nietzcheja, izarzi seveda iz židovske "mitologije/religije". Mislm fajn je če kombiniraš kabalo z psihologijo, mitologijo, etnologijo. Ne rabš pa nucat rdečih vrvic (modna muha v Ameriki).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 pičkica

pičkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 29 April 2006 - 09:29 PM

Zadnjič ko sem bila na seansi kabale v Londonu sem srečala Madonno. Res je fejst baba. Na seansah je res dobro. Lahko doživiš orgazem brez partnerja.
  • 0

#11 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 30 April 2006 - 07:36 AM

In kako je Maddoni prišlo brez partnerja? twisted.gif

sorči...mal sem žleht dan oops.gif biggrin.gif [/code]
  • 0

#12 pičkica

pičkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 30 April 2006 - 04:05 PM

ja tako preko seans.
punči, nimaš izkušenj. bo že boljše ko boš spolno zrela.

8) 8) 8)
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 April 2006 - 05:36 PM

Brez žalitev in omaloževanja, prosim.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 April 2006 - 05:50 PM

QUOTE(pičkica)
Lahko doživiš orgazem brez partnerja.


OT: za to ne rabim partnerja ne kabale, poslinjen desni kazalec je popolnoma dovolj. resda tak orgazem ni poduhovljen, je pa ravno tako silovit. biggrin.gif mogoče bom pa še kaj kabalističnega odkrila, kdo ve?! biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 pičkica

pičkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 30 April 2006 - 06:58 PM

prosim, da spodnji link natančno preberete in ga seveda razumete. Potem pa ne bo neumnih vprašanj.

http://www.kabala.org/
  • 0

#16 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 30 April 2006 - 07:31 PM

[quote=Špela][quote=pičkica]Lahko doživiš orgazem brez partnerja.[/quote]

OT: za to ne rabim partnerja ne kabale, poslinjen desni kazalec je popolnoma dovolj. resda tak orgazem ni poduhovljen, je pa ravno tako silovit. biggrin.gif mogoče bom pa še kaj kabalističnega odkrila, kdo ve?! biggrin.gif

:wav: biggrin.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#17 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 01 May 2006 - 09:56 AM

Drage punce...

Že brez kabale, je možno doživljati orgazem brez partnerja. Ampak - kolikor je lahko zanimivo, toliko je nevarno 8)

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#18 pičkica

pičkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 03 May 2006 - 08:41 PM

kje so pol klobase???
  • 0

#19 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 03 May 2006 - 09:34 PM

Kakšne klobase????

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#20 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 May 2006 - 09:37 PM

IPB Image

TASH je namesto kabala prebrala klobasa biggrin.gif

QUOTE(TASH)
Matr...kdo me bo nagnau spat, ker sploh nč več ne vidm...sm klobasa prebrala biggrin.gif

  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users