Jump to content


Photo

Ščetke za obraz


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2015 - 12:33 PM

Te ščetke so zdaj že nakaj časa zelo, zelo popularne. Najbolj znana je Clarisonic MIA (pa tudi najdražja - okoli 150€). Tako kot pri zodnih ščetkah nekatere oscilirajo, druge pa krožijo.

 

mia_all13colors_660x386_11112011.png

 

Postopek je tak, da na moker obraz naneseš gel in nato minuto do dve masiraš s ščetko obraz.

 

 

Jaz imam Braunovo SE810, stane 60€. Pred kratkim je bila sicer malo znižana, v Avstriji pa jo dobite za 50. Tako kot MIA tudi ta oscilira. Jaz take gladkosti s pilingi in kislinami nisem nikoli dosegla, sčasoma so se pore precej zožale, novi mozolji pa tudi ne nastajajo, ker je koža skoz čista in brez odmrlih celic. Ima pa še mini depilator za obrazne dlake :D

 

Potem so pa še druge (mislim, da več ali manj krožijo in ravno zaradi tega niso tako dobro ocenjene): Rio, Philips VitaPure (ta je tudi precej draga), Olay...


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2015 - 12:40 PM

Ne dolgo nazaj je bil v DM kupon za Braunov aparat -50%  in sem gledala in gledala, šla nekajkrat mimo stelaže in se na koncu odločila, da ne kupim :(


  • 0

#3 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2015 - 12:42 PM

Ok, SOLD :o
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#4 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2015 - 12:44 PM

Pa še to: jaz delam to vsak drugi dan, ker mi je vsak dan vseeno malo preveč in lahko na dolgi rok izsuši, če pretiravaš. Odvisno od kože spet.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#5 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2015 - 12:46 PM

Joj, melaaaaaaa


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#6 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2015 - 12:47 PM

Mene bo mož fental, ker si bom več kot očitno nabavila dva nova aparata- tega in ščetko. :S


  • 0

#7 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 16 April 2015 - 12:49 PM

Jaz sem si jo tudi ogledovala v DM-u. 

 

Ravno sem razmišljala, če ni preveč če bi to uporabljal vsak dan, pa vidim da je Podgana že odgovorila. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#8 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2015 - 12:54 PM

Ananas, vedel je v kaj se spušča :D

 

Drugače to sploh ni tako močno kot piling. Mislim sploh ni nič grobo, samo prijetna masaža. Sem že mislila, da so me nategnili :) Pa te ščetke je treba tako kot pri zobni menjati. Cena je okoli 15€ za 2 novi glavi (še tu te potem oderejo :D).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#9 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2015 - 12:57 PM

Kako pogosto pa se priporoča, da menjaš glavo?


  • 0

#10 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2015 - 12:57 PM

Na 3 mesece, ampak če ne uporabljaš vsak dan, lahko malo podaljšaš.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#11 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2015 - 01:01 PM

Ok. Hvala! Si jo bom verjetno kupila. :w00t2:


  • 0

#12 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2015 - 03:42 PM

Kaj pa bakterije in to, no saj se da verjetno enostavno to pucat in razkuževat?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#13 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2015 - 04:26 PM

Itak jo vsakič uporabljaš s čistilnim gelom. Krtačo se da tudi preprosto dol dati in jo razkužiti z alkoholom (čeprav se mi to vseeno zdi malo pretirano, saj ščetk za zobe tudi ne razkužujem pa čopičev za MU tudi ne). Sicer jo pa menjaš na tri mesece. 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#14 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2015 - 08:50 PM

Kakšna pa je razlika med samimi Braunovimi modeli? Sem na hitro pogledala in videla, da obstajata tudi 830 in 831?

 

Zveni mikavno, ampak mi je predraga. Bi pa vsekakor izkoristila, če bo še kdaj v DM-u kakšen tak kupon za - 50 %.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#15 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2015 - 09:58 PM

830 je ista, samo ima še ogledalo z lučjo. 831 pa tudi, mogoče ima še kakšne dodatke. 830 je 10€ dražja.

 

Ima pa FTSE VisaPure se mi zdi. Mogoče jo kaj zanese sem :)

 

Olay je zelo ugodna (imajo v Mullerju), nisem pa podrobno brala ocen. 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#16 gejba

gejba

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts
  • Gender:Female
  • Location:LJ

Posted 17 April 2015 - 08:21 AM

Za občutljivce vprašanje, če ni primerna samo Clarisonic z LUXE Cashmere krtačko ... če govorimo o vsakodnevnem čiščenju. Meni je še vedno najbolj všeč Clarisonic krtačka za občutljivo kožo 2x tedensko za krasen piling. Ampak cene so auč.

 

Mene mika še Foreo Luna, ampak čakam na več ocen.


  • 0

#17 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2015 - 09:17 AM

Ja, to pa zagotovo. Za zelo občutljivo, tanko kožo ali kakšna stanja (rosacea, dermatitis...) to ni najbolj primerno.

 

Preden katera kupi malo poglejte ocene in mnenja za različne modele! 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#18 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2015 - 11:42 AM

Ampak Braunova je preverjeno dobra? Kakšne cenejše pa so potem že malo slabše?

 

Dajte sporočit, če bo slučajno kje kakšna akcija ali DM kupon. 

Sem se spomnila, da če ne bom prej naletela na kašno znižanje, bi si jo lahko zaželela za rojstni dan čez nekaj mesecev. :) To ali pa Sonicare ščetko, za katero že dolgo govorim, da jo nekoč hočem imeti. :D


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#19 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2015 - 12:09 PM

Jaz je z ničemer ne morem primerjati, je pa kar nekaj ocen, kjer jo primerjajo z MIO. Olay stane 28€, ocena 4,4 na Makeupalley, kar je a lot - tu je več 100 ocen za to in MIO, malo poglejte :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#20 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2015 - 07:12 PM

Olay ščetka se vrti, ne oscilira. A je boljše, če oscilira ali v bistvu nima pomena? Čeprav tisti mini epilator, ki ga ima Braun poleg, tudi ne bi bil napačen. Ne bi rabila več vosek trakov. :)


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users