Jump to content


The Handmaid's Tale


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#41 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 03 June 2018 - 10:31 AM

Posebna ... Težko ubesedim... Pri njej ne vem, kaj je igra in kaj je res. Želi rešiti hčer in priti do Kanade do moža, hkrati pa ne vem, ali Nicka samo izkorišča "for greater good", ali res goji prava čustva do njega.
  • 0

#42 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15071 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 03 June 2018 - 12:27 PM

Jaz mislim da je v Nicka res zaljubljena.
  • 0
 

#43 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82474 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 June 2018 - 11:27 AM

Se mi pa zdi na nek nacin manjsi psihopat kot Serena.

 

V zadnjem delu se je izkazalo ravno nasprotno. Jaz sem ga že od začetka imela za takega, samo dobro je "skrival". Je bil pa nor del.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#44 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 08 June 2018 - 01:16 PM

Meni je sicer žal ker je ta druga sezona (razen prvih dveh delov) malenkost bolj razvlečena, ampak še vedno fantastična, zadnjič bi se zjokala kot dež če ne bi bil fant zraven, čisto solzna sem bila in grizla ustnico. Tudi jaz ne vem kako naj si razlagam odnos June-Nick, se mi zdi da je v zadnjem delu res pokazala da so čustva resnična, mislim da ji je ta njen mož že preveč oddaljen, glede na to, kdaj ga je nazadnje videla, tudi on je deloval, da ni več tako zagret za njeno iskanje.

 

Fred je pa itak psihopat, sploh ta njegov pogled ki je nekaj med pogledom blazneža in prosim pomagaj mi, odlično igra, kot tudi ostali

 

Meni daleč najljubša serija do sedaj


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#45 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2018 - 11:13 AM

 
V zadnjem delu se je izkazalo ravno nasprotno. Jaz sem ga že od začetka imela za takega, samo dobro je "skrival". Je bil pa nor del.


Res je.
Mislite, da Serena kaj obzaluje vse skupaj oziroma se bo obrnila proti mozu?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#46 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2018 - 11:27 AM

Meni malo vlečejo.Upam, da ne mislijo tega statusa quo vlečti zdaj še ne vem koliko sezon, en dan njega prikazovati kot hudiča, nato Sereno, pa potem Sereno kot le ne takega hudiča.... in potem na hitro zaključiti, ko bo padla gledanost. In upam, da ne bo happy end, nekako ne paše v koncept.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#47 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 June 2018 - 11:41 AM

Jaz sem vas dohitela in moram rečt, da imam veliko vprašanj. Veliko stvari v tej seriji mi ne drži vode. Ja, imajo ta faktor šokiranja, ampak osebno sem še v dvomih. Me ne šokira in ne dotakne se me ekstremno, ker mi je enostavno preveč nerealno. Kot da bi gledala jurski park. Bom enkrat, ko bom imela malo več časa, napisala več.

 

Me pa zanima več o tistem delu države, kjer je bila June ko je pobegnila (ko jo je tisti tip pripeljal k svoji družini in se je skrila pod posteljo in je potem šla ven iz stanovanja do letala). Kaj je to, kdo so ti ljudje, zakaj so tam, kakšna pravila tam veljajo?


  • 0
Viens, reste ici!

#48 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2018 - 11:58 AM

Econopeople. Nisem pa brala knjige, zato tudi jaz ne vem tocno. Jaz nekako tako razumem, da je vloga v Gileadu odvisna od prejsnjega nacina zivljenja.

http://the-handmaids.../wiki/Econowife
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#49 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 June 2018 - 10:02 AM

Hvala, si moram prebrat to + še tono drugih stvari.

 

Meni je recimo popolnoma nerazumljivo (kar gledam v seriji, nisem še googlala), od kod ima ta sekta (jih bom poimenovala tako) toliko denarja.
 

Da ti izvedeš coup d'état v tako ogromni državi kot so ZDA, oborožiš in podrediš toliko ljudi, imaš vpliv na banke, skratka VSE je tvoje ... trenutno mi to ne pije vode.


  • 0
Viens, reste ici!

#50 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 June 2018 - 10:09 AM


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#51 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 June 2018 - 10:23 AM

To je meni jasno.

 

Ampak to ne spremeni dejstva, da so oni izvedli državni udar, umorili predsednika in si podredili celotno državo.

 

Torej po tej logiki, je pred/med/po državnem udaru tej sekti pripadala večina "višjega sloja"? Hkrati recimo ženske, ki so bile prej na visokih položajih, so se zdaj podredile možem in so wives? A kar tako? Potem so tukaj še stražerji, ki so izurjeni in kruti - kdo so ti ljudje in kako nek "navadni fant" postane tak stroj? Da so to izvedli so potrebovali ogromno denarja in denar za takšna urjenja ponavadi pride od države (vojne), ne pa iz nekih zasebnih virov, kot je tukaj prikazano. Ker državni denar so lahko pohopsali šele po udaru, največ stane pa sama priprava na udar.

 

Še vedno mi ne pije vode, da bi se to v realnosti lahko zgodilo.


  • 0
Viens, reste ici!

#52 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 June 2018 - 10:28 AM

Anouk - :shock:  :shock: :shock:  :shock:  

Meni pa ni bilo jasno. Vsaj ne v taki meri


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#53 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 June 2018 - 10:32 AM

 kako nek "navadni fant" postane tak stroj? .

 

mene je to šokiralo med gledanjem vojne na Balkanu … žal zelo zelo hitro. Malo prave spodbude, malo opranih možganov in wala!

 

In meni na žalost zelo pije vodo. Je bilo že toliko takih in drugačnih državnih udarov po svetu … v pozitivno ali negativno smer, da sploh ne rabim bujne domišljije. Samo zgodovino pogledam, pa se mi kar stemni pred očmi. Primer Irana pa pokaže kako se lahko čez noč spremenijo pravice.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#54 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 June 2018 - 10:41 AM

Ja ampak čakaj malo, to kar je Gilead dosegel je nekaj čisto drugega - oni so zaprta država, imajo svojo valuto, svoje zakone, svojo vero, zasužnjene ljudi in hkrati ogromno bogastva? Zgradili/še gradijo so vse na novo, ustvarili novo družbo in izbrisali obstoj prejšnje.

 

Je pa glede ZDA in njihove samozadostnosti veliko polemik, ampak Gilead pa je self-sufficient? Ali imajo trgovino še z Mehiko recimo?


  • 0
Viens, reste ici!

#55 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 June 2018 - 10:43 AM

 

Malo prave spodbude, malo opranih možganov in wala!

 

 

 

To je meni izjemno posplošeno. Malo tega in malo onega, pa smo vsi psihopati? I don't think so.

Že mentaliteta in status ljudi je drugačen, težko primerjaš Balkan in ZDA.


  • 0
Viens, reste ici!

#56 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 June 2018 - 10:45 AM

Kami, se strinjam. Pa ne samo zgodovino, ce ze mislimo, da smo se iz nje nekaj naucili, razni psiholoski in socioloski eksperimenti veliko povedo. Pa nasploh izkusnje z ljudmi, ki nimajo nic razen strahu in frustracij - kako hitro jih lahko prepricas, da jim je bliznji najvecja groznja, in da se morajo obrnit proti njemu. Boj za obstanek v ekstremnih razmerah, cenzura, fake news, uporaba sile, sprevrzene ideje, ki nekako sovpadajo s tradicionalnimi (religija) ...

 

Z Mehiko imajo nekaj "trgovine", handmaids je njihov izvozni proizvod, kolikor sem uspela ujet. Nisem pa pogledala vsega, tako da nisem cisto na tekocem. 

 

Preteklost ZDA tudi ni nekrvava, samo ce ze pogledas nativna ljudstva in kako so si jih podredili, pa suznjelastnistvo (koliko ljudi je bilo dejansko premoznih in koliko ljudi je bilo bitko proti enakopravnosti ras) in se in se. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#57 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 June 2018 - 10:49 AM

Ana, saj ni treba, da so vsi psihopati. Dovolj je kakšen procent "pravih" ljudi, ki jim daš orožje in moč. Film Eksperiment lepo pokaže "kaj" smo ljudje v resnici in kako hitro se prilagajamo novim vlogam.

In tu mentaliteta in status verjetno zelo malo vplivata (nekaj že, ne pa toliko, kot bi želeli).


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#58 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 June 2018 - 10:49 AM

Ampak vedno govorimo o manjšem obsegu.

Tukaj se pogovarjamo o 3 največji državi na svetu in o 300mio ljudeh.

 

Edit: Native Americans in sužnjelastniška družba je zame nekaj čisto drugega. Dejansko je bila Evropa v tistem času veliko "naprednejša" kar se tiče tehnik bojevanja, pa orožja, denarja, moči in zato so ta ljudstva lažje podredili. 

 

Tukaj pa se pogovarjamo o ZDA, državi, ki je v svetovnem merilu izjemno močna in ima tudi, če ne druga, zaveznice po svetu. Če bi Gilead nastal iz trenutne oblasti (torej da bi bila vlada nek "povod"), bi še mogoče približno razumela. Zdaj pa mi je precej nelogično.


  • 0
Viens, reste ici!

#59 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82474 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2018 - 10:58 AM

Hkrati recimo ženske, ki so bile prej na visokih položajih, so se zdaj podredile možem in so wives? A kar tako?


Saj one se strinjajo s tem sistemom in se jim zdi pravicen. Se vedno so podrejene samo svojim mozem (commanders), ostale ljudi pa so si tudi one podredile in jim ustreza, da imajo moc nad njimi in da so njihova last. Ce mozem oporekajo, se ti nad njimi fizicno znesejo, tako da se to skoraj v nobenem primeru ne splaca.
Poleg tega je glavni namen take ureditve reprodukcija, ker so iz visjih slojev vse zenske neplodne, otrok jim je najvecja zelja in je vse usmerjeno proti izumrtju druzbe.

Ne vem pa, zakaj si belis glavo s tem, da se to v realnosti ne bi moglo zgoditi, saj gre vendar za sci-fi.
Sem dobila obcutek, da serija zate iz tega razloga sploh nima cara.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#60 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 June 2018 - 11:04 AM

Mi je vse kar si napisala kristalno jasno. :)

 

Ampak prebrala sem vse vaše komentarje in veliko vas je reklo, da vas je serija izjemno pretresla, ker vidite veliko realnosti v njej, jaz pa je ne vidim. 

Saj načeloma je ta tema namenjena komentiranju serije in ne vidim razloga zakaj ne bi podala še svojega mnenja. 

 

Si pa prav ugotovila, meni serija nima takega čara, ker imam milijon vprašanj, odgovorov pa ne. Vse skupaj mi je v bistvu dokaj za lase privlečeno.

Mogoče sem naivna, ne izključujem te opcije. 

 

Bo pa zanimivo videti, če se bo Serena obrnila proti možu, ker trenutno kaže na to, da ji je vsega malo dovolj.


  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users