Jump to content


Photo

Komentarji / naše recenzije FILMOV


  • Please log in to reply
3888 replies to this topic

#3881 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2020 - 03:02 PM

A simple favor je meni bil super za popestritev, ja. Se tudi jaz bolj ali manj strinjam z opisom od Coco*. Je pa ta vloggerka res noro zoprna.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#3882 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 02 January 2021 - 07:18 PM

Te dni sem se vrgla v mehiško kinematografijo in nazadnje pogledala I Dream in Another Language (Sueño en otro idioma, 2017). K r a s e n. 

 

Kopiram povzetek z imdb-ja:

A linguist arrives in a small jungle settlement hoping to record a conversation between two elderly men, the last two remaining speakers of the Zikril language. Unfortunately for him, the men are feuding and haven't spoken to each other in 50 years.

 

Zgodba se začne z namero mladega raziskovalca, da zabeleži izumirajoč jezik avtohtonih prebivalcev (grozljiva realnost Mehike, kjer pri nekaterih ljudstvih le še peščica starejših govori jezik), začne pa odstirati kopico starih ran in zamer. Film o izgubljenem jeziku, izgubljeni ljubezni, tišini, koreninah, upanju. Čudovita krajina, zvočna spremljava, igra, čisti magični realizem. Toplo priporočam.

 

9/10


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3883 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2022 - 04:59 AM

Na letalu sem pogledala House of Gucci me je razocaral. Najprej wrf je z italijanskimi naglasi. Ful mi je butasto, ko imajo stranski igralci, kot je Jeremy Irons v nekaterih prizorih naglas, v drugih pa ne. Ce hocejo pristnost, bi raje posneli film v italijanscini z italijanskimi igralci.
Drugace pa tud igralci me niso prepricali. Jared Leto je grotesken. Ne vem kak je bil njegov lik v resnici, ampak deluje kot karikatura. Lady Gaga je dobra v svoji vlogi, Adam Driver pa se je v drugih filmih ze bolje izkazal.
Kostumografija je dobra, pricara 80ta in 90ta.
Sama zgodba pa je meeeh. Sem pricakovala vec.
  • 0

#3884 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 13 June 2022 - 06:00 AM

Meni je bil Leto fenomenalen, tudi Gucci je baje prikazan tocno tak kot je bil. Pa Lady Gaga je res dobra, me pa tudi mene zgodba ni pritegnila, nekam razvlecena se mi je zdela.
  • 0

#3885 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 June 2022 - 07:14 PM

Na letalu sem pogledala Cyrano
https://www.imdb.com/title/tt12889404/
Sama zgodba je znana. Cyrano je zaljubljen v Roxanne, ampak se ji zaradi svojega izgleda boji izpovedat ljubezen. Ko se Roxanne zagleda v mladega cednega Christiana, se mu Cyrano odloci pomagati in v njegovem imenu pise Roxanne ljubezenska pisma.
Sam film me ni kaj posebej impresioniral. Malce me je presenetila zvrst - mix mjuzikla in drame, saj si Petra Dinklaga si nekako nisem predstavljala v mjuziklu. Glasbeni prizori mu ne lezijo, v njih deluje nenaravno, medtem ko pa film preklopi na dramo, prav blesti. Je res odlicen in mi je ful skoda, da se v Hollywoodu ne najde vec boljsih vlog zanj. Ostala igralska zasedba je solidna, ne izstopa.
Vsec sta mi bili scenografija in kostumografija. Mogoce nista cisto zgodovinsko tocni, ampak vseeno lepo pricarata duh casa.
Glasba in koreografija sta slabi. Pozabljivi. Bi bilo imo boljse, ce bi vse glasbene tocke izpustili in vse skupaj predelali v dramo.
  • 0

#3886 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2023 - 02:47 PM

Zadnjič sem gledala Knives Out o kateri sem slišala precej pohvalnih besed. Daniel Craig, kot neke vrste moderni Hercule Poirot z južnjaškim naglasom, raziskuje okoliščine smrti bogatega pisatelja in ima pri tem opravka z njegovo disfunkcionalno družino. Sama zasnova zgodbe je dobra, liki so relativno zanimivi, ampak ne odkriva nove vode in moram priznat, da me je film pustil kar malce hladno. Bom pogledala še njegovo nadaljevanje, ker toliko me je film vseeno pritegnil, ampak bom znižala pričakovanja. 


  • 0

#3887 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2023 - 03:41 PM

Ja, le daj 🙈
  • 0

#3888 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 May 2023 - 03:46 PM

Eh, men sta bla oba kar nekaj.
  • 0

#3889 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2023 - 04:19 PM

Meni je bil že prvi kr neki, se zdrugim ne bom ukvarjala.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users