Jump to content


Photo

Toniki


  • Please log in to reply
647 replies to this topic

#1 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 25 July 2004 - 08:40 AM

Kaj imate raje cistilni tonik in mleko ali gel za ciscenje obraza?
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 July 2004 - 06:05 PM

Hej,

gel in tonik za obraz. Moram pa povedat , da imam mešan tip kože, poleti celo masten sad.gif

LP N
  • 0

#3 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 26 July 2004 - 05:15 AM

Meni za obraz najbolj ustreza gel.A ves da sem jaz tudi opazila da imam cez poletje bolj mastno kozo na obrazu.
  • 0

#4 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 July 2004 - 06:25 AM

Mastna koža je zaradi vročine, lojnice pospešeno delujejo ermm.gif Če uporabljaš gel ti svetujem, da čez uporabiš tudi tonik, kajti gel pore odpre, tonik jih zapre. Zato vedno uporabimo tonik.

LP N
  • 0

#5 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 26 July 2004 - 04:49 PM

O,hvala Nadi bom upostevala tvoj nasvet.A si videla novo kolekcijo za mastno kozo od Estee Lauder?
  • 0

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 July 2004 - 06:27 AM

Ne, moram mal na teren, obvezno smile.gif ...sam so bile zdaj razprodaje... pa že tko ni časa.

Kja pa ti uporabljaš?


LP N
  • 0

#7 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 27 July 2004 - 06:47 PM

Jaz sem imela sedaj predvsem za suho kozo tako da morem it mal v akcijo to pogledat od Lauder.Kam pa hodis Nadi v Ljubljani nakupovat?
  • 0

#8 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 July 2004 - 06:59 PM

Bejbika,

če sem iskrena nimam stalnega punkta...pač ko grem, vidim in kupim...
Čeprav največkrat kupujem v Kompas Shopu na Pražakovi...prodajalke so v redu, ni gužve, na voljo imaš masovno kozmetiko in kozmetiko višjega cenovnega razreda. Če potrebujem počmoč mi jo nudijo, če ne me pustijo na miru...ni gruče promotork, ki te bombardira z vseh strani...
Dobro se počutim v trgovini smile.gif

Kje pa ti kupuješ?

LP N
  • 0

#9 addict

addict

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 28 July 2004 - 06:14 AM

laugh.gif jaz uporabljam čistilni gel, tonik in kremo...Probala sem že več izdelkov, ampak zdaj sem kar zadovoljna z lineo od Pure Zone-L oreal!
  • 0

#10 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 30 July 2004 - 05:43 PM

Obvezno je potrebo uporabljat tako čistilni gel kot mleko in tonikc......Pri tem čistilni gel očisti odmrle delce, pa tudi še kar je ostanka ličil(če imaš še ličila gor, jih je potrebno z odstranjevalcem ličil odstranit) nato dodaš mleko, ki ti odpre pore in jih lepo ščisti, na koncu pa še tonik, ki pore tonificira in zapre.

Na tržišču je kar precej dobrih izdelkov ( sama uporabljam od Oriflema za mešano kožo), globoko pa odsvetujem izdelke od Niveje, pa tudi Loreal ni ne vem kaj, predvsem reklama in prevečkrat nabite cene....

lep sončen pozdrav
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#11 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 31 July 2004 - 06:30 AM

Nadi!Kupujem predvsem v Italiji drugace pa tud v Lj.Seveda kjer je ceneje laugh.gif

Helena!Lepo si napisala vcasih jih se sama reklama. wink.gif
  • 0

#12 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 August 2004 - 10:13 AM

samam imam cistilni gel, tonik in mleko.
kaj najraje uporabljam je pa gel.
  • 0

#13 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 11 August 2004 - 10:17 PM

Jaz npr. 2x na mesec uporabim mleko, saj imam zelo mastno kozo, gela ne uporabljam in bi rada izvedela kaksne so sploh njegove kvalitete. Tonik pa uporabim vsak vecer pred spanjem saj mi kozo res pomiri, sprosti ter osvezi. Jaz imam takega s kamilico.
  • 0
*mucka*

#14 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 August 2004 - 04:45 PM

Mucka

načeloma je za masten tip kože bolje uporabljati gel, ker kože ne masti. Mleko vsebuje veliko več maščob. Gel pri umivanju odstrani vso umazanijo, kožo osveži in odpre pore. S tonikom pa jih zapreš.

Poskusi...

Lp N
  • 0

#15 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 August 2004 - 05:39 PM

Kaj pa je najbolje uporabljati za mesano kozo? oops.gif
  • 0

#16 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 13 August 2004 - 05:45 PM

ja za mešano kožo, pa je najbolje uporabljati prav proizvode za mešano kožo, ki ti suhi del lepo navlažijo, t - mastni predel pa matirajo.........

če želiš mi piši na osebno sporočilce ali pa na moj mail, kjer ti lahko točno povem na katere stvari mislim... Gre za proizvode od Oriflame, ki jih tudi sama uporabljam in resnično po par dnevih uporabe stabilizira delovanje lojnic in izsušene predele lepo neguje.....če želiš, lahko te stvari pri meni dobiš...Lp
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#17 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 13 August 2004 - 05:51 PM

QUOTE(mucka)
Jaz npr. 2x na mesec uporabim mleko, saj imam zelo mastno kozo, gela ne uporabljam in bi rada izvedela kaksne so sploh njegove kvalitete. Tonik pa uporabim vsak vecer pred spanjem saj mi kozo res pomiri, sprosti ter osvezi. Jaz imam takega s kamilico.


Draga mucka....če tonik uporabljaš brez da bi pred tem nanesla čistilno mleko, ne narediš koži popolnoma nič sad.gif , saj tonik ti pore tonifica in zapre, če ti predhodno ne naneseč čistilnega mleka, ki te pore odpre in OČISTI nisi naredila prav nič. sad.gif sad.gif ,..na zaprte, umazane pore naneseš tonik, ki ti res da prijeten občutek, ampak to je samo filing ki ga čustiš tisti trenutek ko ga naneseš na kožo, ne more pa nič delovat. ermm.gif
Čistilni gel pa ti kožo še dodatno očisti po odstranjevalcu ličil, pobere odmrle delce kože in pripravi kožo na globinsko čiščenje....gel ti samo povrhnjico spuca.....
Svetujem ti uporabo vseh sestavin, koža na obrazu ti bo hvaležna, zdrava nega pa se ti obrestuje v starih letih:-))))) wink.gif
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#18 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 21 August 2004 - 08:39 PM

Thanks vsem za nasvete, jest sm se bl laik v teh kozmeticnih zadevah, sele spoznavam svet kozmetike rolleyes.gif
Helenca, saj bi uporabljala mleko, sam mam tolk mastno kozo, da jo mam pol se bol. In to ni good!
Nadi, kje se pa dobi gel. K zadnjic sm sla mal gledat po trgovincah pa nism nc pametnga ugledala cry.gif
  • 0
*mucka*

#19 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 21 August 2004 - 09:02 PM

Po mojem mnenju so zelo dobri toniki in ostali produkti od Scheller-ja. (dm, Muller, Leclerc....)
  • 0
LP, Finatina

#20 Kumarca

Kumarca

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:marsikaj...

Posted 24 August 2004 - 10:34 AM

Hey punce...

Sm si še tukejle mjčkn ogledala vaše odgovore pa bi mogoče nardila sm mau popraukou (ki pa nimajo veze z vašo nego, katera morm rečt je zelo pohvalna): res je da ti tonik zapre pore ampak njegova glavna naloga je, da po čiščenju (s čistilnim mlekom, gelom, čistilno peno,...) koži pomaga spet vzpostaviti praviln pH in ustvariti zaščitni kislo-mastni "plašč" (tko se mu reče). Kar pomeni, da ko ve čistite kožo s čistilnim mlekom ali gelom ubistvu začasno uničite ta plašč, ki je za kožo obrambni sistem proti bakterijam, kemikalijam,... , še posebej če čiščenje zaključite še s pljuskom trde vode (kar ne pravim, da je slabo; res je da mehka voda bolj prizanese koži ampak to finančno enostauno ni sprejemljivo). No, in tonik ta začasno uničen plašč spet vzpostavi tko kot je biu pred čiščenjem. To zdj ne pomeni d se bomo nehale umivat z vodo ampak pomeni da bomo tonik vsakič, ko bomo kožo na obrazu (ob čiščenju) zmočile z vodo, uporabile biggrin.gif

Če pa kateri ni kej jasno, mi pa lahko napiše kšn zasebn sporočiu (sm vidla d je to tut možno) al pa me prek msnja dobi al pa prek mejla biggrin.gif

Lepo se imejte in ostanite lepe (predvsem od znotraj) wink.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users