Jump to content


Photo

POHODI V GORE


  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#41 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 June 2014 - 08:12 AM

Evo, to sem imela v mislih: Vibram podplat. :)

 

Jaz bom počakala na razprodaje, ki so (kdaj??), in si nabavila ene za cca 60 evrov. Kaj več trenutno ne rabim, bi pa res rada imela nekaj, kar mi bolj oprime gleženj.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#42 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2014 - 08:19 AM

Jaz imam tudi Salomon in sem ful zadovoljna. Preživele so Rusijo, par pohodov v hribe...

Tudi jaz priporočam Vibram podplat!

 

Sicer ne vem, če boš lahko za 60€ dobila kvalitetno obutev (Salomon, Vibram, Wolfskin... + Vibram)  :hmm:


  • 0

#43 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 June 2014 - 08:21 AM

Ne rabim nekaj profi, samo nekaj, da grem lahko v bolj položen hrib z njimi (Krnsko jezero in podobno); ne vleče me (še) v skalo.

 

Pa saj pridejo znižani na razprodajah, mogoče bom še malo dodala, no. 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#44 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2014 - 08:27 AM

Jaz sem zadnjič slučajno v Sport direct kupila nizke salamon (malo bolj konkretne superge, ki so za mojo uporabo idealne, ker ne ljubim hribov) za 15€. Ko sem nekaj drugega kupovala, sem zagledala osamljeno škatlo, super akcija, zadnji par, in je bila moja številka. Pa še lepi so, sivi in temno rdeči. Najboljši nakupi zadnjih let.


  • 0

#45 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 June 2014 - 08:28 AM

Kinky, jaz tud nisem glih huda hribolazka, meni so te moji gojzarji super za na Krim al pa Kamniški vrh, mal trave, mal kamnov, so fajn zaradi opore pa vem da je gleženj na varnem... Se pa spravljam na Viševnik in bojo pomoje za tja tudi čist primerne.


  • 0

#46 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2014 - 08:28 AM

Aha! Potem pa res kaj več od visokih pohodnih superg tipa Salomon ne rabiš. :) Jaz sem jih takrat dobila za 80€.

 

Imam nekaj podobnega temu:

Salomon-exit-peak-mid-2-gtx-12fw-salomon


  • 0

#47 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2014 - 08:50 AM

Koliko visoke so te?

Jaz tudi rabim nove. Do zdaj sem si sposodila sestrine Alpina in so fantastični, ampak so stari že kakih 15 let, počasi pa bi rabila čisto svoje. :D

Potrebovala bi pa tudi za malo zahtevnejše ture, torej tudi skalovnat teren (malo višji, "gležnjarji"). 

 

Na kaj moram gledat poleg vibram podplata, nepremočljivosti in da so "stabilni", je še kaj? (no, poleg cene :D)

 

Je katera imela izkušnje z Alpina ali Kilimanjaro pohodnimi čevlji? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#48 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2014 - 08:59 AM

Do gležnjev so. Po moje so primerni za pohode ala Šmarna Gora, Gorjanci, Knin, Velika Planina... 

 

Jaz bi za skalovnat teren raje izbrala gojzarje, ker fiksirajo tudi gležnje. Na opremi nikoli ne šparam samo zaradi vidika varnosti (tudi npr. pri motoristični opremi). Res, da na začetku več stane, ampak če se ti pa kaj zgodi, je tistih nekaj € več tisto, kar te lahko reši pred hujšo poškodbo.


  • 1

#49 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 June 2014 - 10:25 AM

Ančka, ti tvoji so mi full lepi. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#50 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2014 - 10:32 AM

pa FUL sem zadovoljna z njimi. Imam jih že tretjo sezono pa so še vedno kot novi. Pozimi so to moja standardna obutev (razen za v službo). 

Edino ne bi bili zate, ker je zraven tudi usnje...(klik)


  • 0

#51 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 June 2014 - 11:26 AM

Dober čevelj je res nuja. Jaz sem sedaj med vikendom šla na en malenkost bolj zahteven pohod v športnih copatih in sem res vidla kako pomembna je dobra obutev. Medtem ko je gor še nekak šlo, sem na poti dol videla kako nujno bi potrebovala primerno obutev. 

 

V svojo obrambo neprimerne obutve naj povem, da nikoli nisem bila hribolazec in se mi je zdelo brezveze investirat v pohodniške čevlje, če ne hodim v hribe oz. grem 1x na "sprehod" v hribe po poti težavnosti vzpona na mariborsko Piramido. Letos pa naju je oba s fantom zajela hribolazniška mrzlica in bo res potrebno investirat v kvalitetno obutev. 


  • 0

#52 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 June 2014 - 11:27 AM

pa FUL sem zadovoljna z njimi. Imam jih že tretjo sezono pa so še vedno kot novi. Pozimi so to moja standardna obutev (razen za v službo). 

Edino ne bi bili zate, ker je zraven tudi usnje...(klik)

 

Hvala ti. Bom pač našla alternativo. ;)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#53 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 23 June 2014 - 11:58 AM

Kinky, daj vprasaj na FB v ustrezni skupini, vem, da jih je tam par takih, ki redno v hribe hodijo in ti bodo znali kaj povedat (npr. Slađana Đ. pa Tina P.). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#54 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 23 June 2014 - 12:05 PM

Jaz bom naslednje kupila Planika ali Alpina. Zdaj imam Kilimanjaro, ki so sicer ok pa malo cenejši, ampak so ti zagotovo bolj vzdržljivi in kvalitetni.

Definitivno morajo biti čez gleženj in ne pretežki.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#55 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 June 2014 - 02:53 PM

Treba je gledat tudi na to, da se gojzar za v hribe lahko upogne pri prstih, tko kot vsak čevelj. Ne sme biti tak kot pancar.


  • 0

#56 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 25 June 2014 - 02:10 PM

Ja, tocno to. Jaz sem si lani alpinine gojzarje kupila in so precej trdi. Res pa je, da bi se verjetno ob vecji uporabi zmescale.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#57 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 08 August 2014 - 04:54 PM

Midva s fantom greva pa v nedeljo na Triglavska jezera. Sem bila le enkrat mlajša in se ne spomnim več dobro, kako je, le to, da mi je bilo lepo :).


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#58 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 August 2014 - 08:00 PM

A greta s Planine Blato? Mi2 greva v cetrtek do nedelje v Bohinj in mam tud to v planu med drugim.
  • 0

#59 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 09 August 2014 - 06:35 AM

Ne, bova sla cez komarco in cez komno ;). Imava pa enkrat namen it do planine jezero posebej ;). Pa bosta imela ok vreme takrat?


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#60 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 August 2014 - 08:21 PM

Ne vem, upam. Mam ze od marca rezervirano. 15.8. imava obletnico, takrat vsako leto greva nekam za par dni, zadnja 3 leta v gore.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users