Jump to content


Photo

življenje po smrti


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#41 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 27 April 2006 - 09:22 PM

a pozna kdo kak link na netu kjer bi se dalo zvedeti kaj si bil v prejšnjem življenju???
  • 0

#42 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 27 April 2006 - 10:09 PM

Muca copatarica.Pa saj ne najdes tega na internetu jizs.
  • 0

#43 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 27 April 2006 - 11:58 PM

na kakšen način in pri komu lahko potem izveš, kaj si bil v prejšnjih življenjih, če je regresija tis "raj ne, če ni nujno"?

Vilma je omenila karte... pri komu recimo? pa drugi načini?

  • 0
Posted Image

#44 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 28 April 2006 - 12:14 AM

tole je slisat blazno zanimivo...sam ni glih jasno, zaka je to tak bav-bav..
  • 0
it's not pms, it's you..

#45 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 28 April 2006 - 12:59 AM

QUOTE(*mala*)
tole je slisat blazno zanimivo...sam ni glih jasno, zaka je to tak bav-bav..

ne da je bav-bav, samo ni ravno 100% varna zadeva... tko kot tud razne ostale hipnoze niso. Neki rizika je vedno zraven, pa se pol to res uporablja boj v primerih, ko je treba kaj pozdravit in ne tko "za zabavo"

aja drugač pa jst verjamem v življenje po smrti, pa ne na način, kot ga razlaga katoliška cerkev, ampak prej res v tem smislu reinkarnacije in razvoja duše skozi različna življenja, da se uči, dokler ni zrela za "nekaj več"

če tisto o 777 življenih/ciklih velja (da bolj ko si proti koncu, več sreče imaš), pol sem jst že ziher že čez 500-600 biggrin.gif

  • 0
Posted Image

#46 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 18 May 2006 - 07:49 AM

Vsi ki se ne morete odločit ali verjamete ali ne verjamete v posmrtno življenje: priporočam knjigo dr. Moodya - Življenje po življenju. Zanimivo branje.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#47 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 27 May 2006 - 07:07 PM

Na podlagi ene same knjige se lahko človek odloči a bo verjel al ne? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Mora pa bet zelo prepričljiva knjiga...

Jaz pa sem mnenja da so za takšno odločitev ki se zgodi globoko v človekovi intimi odločilni predvsem vzgoja, izkušnje, lastno doživljanje/sprejemanje/čustvovanje lepega, malo manj lepega, grdega...notranjih načel in čutenj skozi odnose in doživetja. Vsekakor pa se strinjam da široka načitanost takšnih in drugačnih knjig zelo pripomore k zavedanju kompleksnosti življenja v vsej svoji širini. Ampak ena knjiga je plunek v morje smile.gif
  • 0

#48 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 06 June 2006 - 08:55 AM

Hm, jaz sem prebrala knjigo Potovanje duš in še eno, katerega imena se ne spomnim in verjamem v življenje po življenju.
  • 0

#49 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 06 June 2006 - 09:37 AM

Full dobra knjiga 8)
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#50 prihodnost

prihodnost

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 June 2006 - 10:08 PM

QUOTE(dora)
Hm, jaz sem prebrala knjigo Potovanje duš in še eno, katerega imena se ne spomnim in verjamem v življenje po življenju.

Usoda duš je nadaljevanje istega avtorja.
  • 0

#51 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 21 June 2006 - 08:06 PM

[quote=_srchika_]Jst dobesedno verjamem v te zadeve,kr sm tud velik knjig o tej temi prebrala in mi je to področje res noro za razumet.Poznam enega človeka,ki se je vbistvu že sreču s smrtjo v bolnici ampak so ga pol rešil.Opisu mi je prov tisto začetno pot duše v stanju lebdenja in sreče.Se pravi...klinično si mrtu,duša se odcepi od tebe,poletiš nad svojim telesom,odvrti se ti film lastnega življenja-menda samo srečni trenutki,preideš v nek prostor,kjer je na drugi strani svetloba ali nekakšen prehod v drugo dimenzijo življenja itd. Drugače pa je 777 reinkarnacij enega osebka in bolj kot si bližje teh 777 reinkarnacij,lepše življenje maš in manj problemov.Bi se ful dal razglabljat o tej temi,ampak vsak ma svoje mišljenje in vsak si po svoje te stvari razlaga. Vse skupaj je pa en velik začaran krog :cyclopsani: ermm.gif

[b]have a nice day...

js ubistv tut vrjamm ja
  • 0

#52 shtrukeljchek

shtrukeljchek

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts
  • Location:ljubljana

Posted 28 June 2006 - 06:34 PM

QUOTE(JAGODA)
zanima me če vrjamete da po smrti že spet zaživiš?
jst vrjamm in za napake v življenju boš zmeri plaču bodisi v tem ali nasledjem življenju. puznam ugromn ljudi k sm bla z njimi v prejšnih življenjih z eno ki sm jo prek moje bolezni spoznala sve bile skupaj 12 let. in če kolikor toliko živiš pravično življenje si dober z ljudmi potem postaneš svečenik in se ne rodiš ponovno ampak greš v nebesa.
no ajd mal napište mnenja


a lahk ta odebeljen del mal razložiš? KOk pa veš da se poznata? Jst sicer verjamem v te zadeve, sam pomoje mene čaka še kr neki življenj da bom lahk svečenik biggrin.gif
  • 0

#53 IceLady89

IceLady89

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts
  • Location:okolica mb
  • Interests:marsikaj:)

Posted 01 November 2006 - 10:46 AM

QUOTE(_srchika_ @ 1. 11. 2004 - 15:45) View Post

Jst dobesedno verjamem v te zadeve,kr sm tud velik knjig o tej temi prebrala in mi je to področje res noro za razumet.Poznam enega človeka,ki se je vbistvu že sreču s smrtjo v bolnici ampak so ga pol rešil.Opisu mi je prov tisto začetno pot duše v stanju lebdenja in sreče.Se pravi...klinično si mrtu,duša se odcepi od tebe,poletiš nad svojim telesom,odvrti se ti film lastnega življenja-menda samo srečni trenutki,preideš v nek prostor,kjer je na drugi strani svetloba ali nekakšen prehod v drugo dimenzijo življenja itd. Drugače pa je 777 reinkarnacij enega osebka in bolj kot si bližje teh 777 reinkarnacij,lepše življenje maš in manj problemov.Bi se ful dal razglabljat o tej temi,ampak vsak ma svoje mišljenje in vsak si po svoje te stvari razlaga. Vse skupaj je pa en velik začaran krog :cyclopsani: ermm.gif
[b]have a nice day... :flower:


joj....ko bi res bilo tak oops.gif
upam da bo,,,ker že sama misel na smrt, brez družine, prijateljev...da ne obstajaš več...==> kriza sad.gif

QUOTE(exotica @ 27. 4. 2006 - 21:22) View Post

a pozna kdo kak link na netu kjer bi se dalo zvedeti kaj si bil v prejšnjem življenju???


ekhm....to je nekaj:

prejšnje življenje

pa še "kao" čas tvoje smrti:

ura smrti

p.s.: pa ne za res vzeti...ker po moje je to samo..tak za hec,,, huh.gif
  • 0
If I do something bad and there's no one there to catch me, does that make me good?

#54 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 08 January 2012 - 04:09 PM

Obujam tole prastaro temo, ker iščem dober citat misel o reinkarnaciji, potovanju duše, ipd. Sem prečesala internet podolgem in počez, pa mi noben ni tak, da bi rekla 'TO je ta!', zato me zanima, če ima mogoče katera od vas kaj podobnega zapisanega v svoji beležki, zvezčiču, itd.?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#55 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 May 2012 - 09:09 PM

"As we live through thousands of dreams in our present life, so is our present life only one of many thousands of such lives which we enter from the other more real life and then return after death. Our life is but one of the dreams of that more real life, and so it is endlessly, until the very last one, the very real the life of God." —Count Leo Tolstoy


"The soul comes from without into the human body, as into a temporary abode, and it goes out of it anew it passes into other habitations, for the soul is immortal." "It is the secret of the world that all things subsist and do not die, but only retire a little from sight and afterwards return again. Nothing is dead; men feign themselves dead, and endure mock funerals… and there they stand looking out of the window, sound and well, in some strange new disguise." —Ralph Waldo Emerson


Reinkarnacija daje spoznanje, da »sovražnik« morda ni sovražnik iz tega življe­nja, kajti vzroki za njegovo sovraštvo so lahko globlji, nanašajo se na »prej­šnja življenja«; morda je šele v tej inkarnaciji dobil prilož­nost, da bi se očistil in razbremenil. Dobro naj storimo tistemu, ki nas sovraži, kajti novo sovraštvo in nov greh pomeni le našo do­datno karmi­čno obremenitev, ki bi zopet zahtevala poravnavo. Prisluhni.si
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#56 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 23 December 2020 - 01:46 PM

No nadaljujem z druge teme. Meni se po smrti dveh mladih ljudi, ki pa ju nisem dobro poznala, dogaja da ju "prepoznavam" v drugih. Eden je ta sodelavec, ki je poleti suicid naredil ena je pa od bivsega sestra, ki je umrla v nesreci z vlakom pred leti (15 let je ze).

Sem s pa s smrtjo kot tako sprijaznila ze nekaj let nazaj...zdaj jo jemljem bolj kot del zivljenja.
  • 0

#57 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 23 December 2020 - 02:05 PM

Jaz se s smrtjo otroka ne bi nikoli in pri tem mi ne bi pomagal noben mumbo jumbo (niti Bog) in ne verjamem, da je to lahko v katerem koli trenutku za kaj dobro.

Opazam pa, da se vecina izredno krscanskih oseb zelo tezko spopada s smrtjo. Vera pa taka.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#58 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 December 2020 - 03:12 PM

Jaz se s smrtjo otroka ne bi nikoli in pri tem mi ne bi pomagal noben mumbo jumbo (niti Bog) in ne verjamem, da je to lahko v katerem koli trenutku za kaj dobro.

 

Enako. Sem se spomnila na ta intervju, ki sem ga brala pred kratkim. Starše občudujem in se hkrati čudim, ker sem sama tako "občutljiva", da bi bil zame že SS konec sveta ...

https://siol.net/tre...VYiUB2J_M5aQVgI


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#59 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 December 2020 - 03:31 PM

Jaz ne verjamem v duše, rabim dokaz, da nekaj obstaja, teh stvari se pa ne da dokazat. Mislim, da gre naša energija naprej v obliki mineralov in hranil, iz katerih smo narejeni in v katere se spremenimo. To, da imamo zavest, si pa lahko razlagamo tudi s tem, da je to naredil bog. In kaj je bilo krivo, da je miljarde let nazaj iz nežive narave preskočila iskrica in je neka stvar oživela, tega še niso dokazali in se tudi lahko reče, da je bil bog. 

Se je tudi meni že zgodilo par freaky stvari, ampak temu ne povečam pozornosti, da bi me bilo strah. Edino ena stvar se je zgodila, za katero pa nimam razlage in se včasih sprašujem kaj je to bilo. Mislim tudi, da smo ljudje precej omejeni in zmožni veliko več, da premalo poslušamo sebe in se v možganih dogaja veliko več, kot se zavedamo.


  • 0

#60 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 28 December 2020 - 06:47 PM

Verjamem podobno kot Fiona in sicer, da energija ne nastane iz nič in ne izgine v nič. In ne verjamem v naključja.

Zanimiva knjiga, na katero sem naletela pred časom - Ples v krogu:
https://www.bukla.si...es-v-krogu.html
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users