Jump to content


Photo

POHODI V GORE


  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#21 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 04 April 2014 - 09:08 AM

Priprave na 11. Jablaniški pohod v polnem teku

 

 soboto 5. aprila 2014 Jablaniška dolina pričakuje pohodnike od blizu in daleč. Organizatorji  Društvo za razvoj podeželja LAZ in številni domačini pripravljajo vse potrebno, da bodo pohodniki varni, siti in zadovoljni. 

Na pot se pohodniki odpravijo od 7.- 10.30 ure iz Zgornje Jablanice.  Sprejem je pri gasilskem domu ob vznožju cerkeve Sv. Ane. Članice društva in jablanške gospodinje pripravijo pogostitev s hišnimi dobrotami, kavo, čajem. Za na pot pa vam ponudijo jabolko ali dva.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#22 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 June 2014 - 04:32 PM

Fant je prišel na idejo, da bi poleti rad na Triglav. Če je že katera bila, a mi lahko prosim malce opiše pot in zahtevnost vzpona. 


  • 0

#23 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 June 2014 - 04:44 PM

Poti je več. Najboljše da prebereš kaj na hribi.net.

Jaz sem na Triglavu bila kot otrok, ti ne znam nič uporabnega povedati.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#24 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 18 June 2014 - 07:48 PM

Jaz tudi se nisem bila na Triglavu. Pomoje mi letos se ne bo uspelo.
Nameravava pa s fantom julija malo po Posocju hodit (Krn, Matajur...)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#25 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 June 2014 - 08:39 PM

Jaz sem bila na Krnu že 3 krat, me ne mika več hoditi po sami skali in soncu. Imam veliko raje hojo po senci in tam, kjer je voda. 

 

Je pa kul Krn, no, se ga kar da osvojiti, če imaš malo forme. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 June 2014 - 08:42 PM

Hvala Kinky. Sem pobrskala za potmi in glede na mojo telesno pripravljenost me (vsaj letos) Triglav ne bo videl.


  • 0

#27 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 June 2014 - 08:46 PM

Hja, ni ravno mala malica. :) 

 

Ampak obstaja ogromno drugih vrhov in poti, če bi želela v hribe. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 June 2014 - 08:54 PM

Res je. Tam do 2 uri hoje v hribih še mi ni problema, kaj več pa mi že predstavlja muko, tako da bo fant svojo željo moral izpolniti s kom drugim ali pa bo moral počakat, da bom v boljši kondiciji. 

 

Gor in pohodniških poti imam tukaj okoli več kot dovolj. :D Tudi takih, ki te na Triglavovo višino pripeljejo z gondolo. :oops: 


  • 0

#29 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 19 June 2014 - 12:15 AM

Jaz bi se tudi Triglava lotila sele po nekaj dvatisocakih. Sem pa lansko leto brez vecjih tezav prilezla na Ojstrico, no saj sem pisala o tem. 11 ur hoje skupno (gor in dol), brez posebne kondicije in po parih letih taksen vzpon. Sem bila kar ponosna nase, nogi sta mi pa tudi skoraj odpadli :D
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#30 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 June 2014 - 06:51 AM

Mi2 pa letos planirava Peco. Upam, da uspe, ker vreme je za vikende nonstop neprimerno. Še prej greva pa čez Pohorje, Od Belvija do nas domov. Avgusta pa v Bohinj in okoliške gore. :) Triglav zaenkrat ne.


  • 0

#31 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 June 2014 - 08:08 AM

Midva sva tudi ze razmisljala o Triglavu, ampak tukaj nimava kje trenirat, razen ce bi po stopnicah gor in dol tekala. Nekoc smo se sicer pogovarjali o tem, da bi s celo druzino sli gor, ampak oce ni vec za take hece, ker ga rada zacnejo kolena bolet, tako da ta scenarij verjetno odpade. Verjetno bi J.K. nahecala za vodica (Kinky, ti ga poznas), on ima Triglav v malem prstu. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#32 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2014 - 10:21 AM

Mislim, da ste se tukaj pogovarjale o športni obutvi za pohode. Kaj pa sandali? S fantom jih kupujeva in me zanima katero firmo priporočate. Pred leti so bili najboljši Tevini, so še? Bi pa imela takšne, ki so brez usnja, da grem z njimi lahko tudi v vodo.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#33 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 June 2014 - 10:27 AM

J.K. nahecala za vodica (Kinky, ti ga poznas)

Ne vem če. :D


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#34 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 June 2014 - 11:51 AM

A res ne? :o

 

Zdaj sele vidim, da nista na FB povezana. Iz Ljubljane je, star druzinski kolega, smo na morje skupaj hodili. Rahlo odvisen od sporta/adrenalina (je dal skozi obdobje teka, kolesarjenja, plavanja, zdaj pa vecinoma pleza). Pa kitaro igra in je nasploh kul. Nazadnje sem ga videla na poroki od enega skupnega kolega (njegovega bratranca), je bilo ful zabavno, ker je on zdaj tudi ze nekaj let vegan in ima dva otroka, pa je potem babica ju instruirala, da morata atiju pa Kraseve ledene kocke in bajadero nosit, haha). S tamalim sta sla nekaj casa nazaj skupaj na triglav, sta prenocila vmes v eni koci. Anyway, sem malo zasla - tole je njegov blog  :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#35 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 20 June 2014 - 01:25 PM

Mislim, da ste se tukaj pogovarjale o športni obutvi za pohode. Kaj pa sandali? S fantom jih kupujeva in me zanima katero firmo priporočate. Pred leti so bili najboljši Tevini, so še? Bi pa imela takšne, ki so brez usnja, da grem z njimi lahko tudi v vodo.

 

jaz sem se vedno kregala, da 70€ pa ne dam za Tevine sandale (kao podplat pa 3 paske). Ampak sem jih letos le kupila (ne čisto športno različico), ampak so kljub temu nekaj najbolj udobnega, kar se kdaj koli obula (pa da nimam gor nogavic). Neverjetne so!

 

Jaz bi za kaj bolj resno hojo edino spredaj zaprte, da imaš prste zaščiteme. Nikoli ne veš v kaj brcneš in po čem lezeš.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#36 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2014 - 07:59 PM

Ja, zaprte že imam. Nimam pa nobenih športnih odprtih. Hvala ti za odgovor, sva jih danes že izbrala. So pa grdi :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#37 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5048 posts
  • Gender:Female

Posted 21 June 2014 - 10:20 AM

Kami, za Triglav jaz priporočam, da prespite na Kredarici. Majo luštno urejeno, pa za en dan gor in dol se meni vseeno zdi kar velik zalogaj. Sicer je odvisno po kateri poti greš, ampak vseeno, better safe than sorry.


  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#38 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 June 2014 - 06:52 AM

Hvala Anouk, sva se povezala na FB. :)

 

Jaz sem tudi v fazi nakupa pohodnih čevljev, in bi bila vesela vsakega nasveta (oziroma bom najprej mamo vprašala, na kaj je potrebno paziti). 

 

Ta vikend sem preživela na planini Vogar, dodam slike kasneje. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#39 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 June 2014 - 07:58 AM

Jaz imam nizke pohodne čevlje Salomon in so mi super. Pozorna sem bila, da so res nepremočljivi (če slučajno skačeš čez kakšen potok in malo namočiš nogo not, da ni takoj vse mokro).

Prej sem imela Merrell in so mi tudi bili super.

Lowa mi niso odgovarjali, pa niti ne vem zakaj. Enostavno mi niso bili udobni, pa so jih full hvalili.

 

Imam nekje v omari tudi visoke, ampak jih nisem obula že cca 10 let (in jih verjetno tudi ne bom več, ker se mi je številka noge spremenila).


za enkrat nimam potrebe po visokih.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#40 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 June 2014 - 08:03 AM

Jaz imam tudi pohodne Salomon, take konkretne superge.

Gojzarje imam pa La sportiva in so ful fajn in zračni, ko hodim, nimam občutka, da imam na vsaki nogi 10kg. Pa dobro je imet Vibram podplat. Kupila sem jih v Igluju pred petimi leti za 140€.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users