Jump to content


Photo

ZEBE,ves čas ZEBE...


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 17 September 2008 - 10:03 AM

Meni tole pošteno najeda živce. Zebe 365 dni na leto. Mislim,razen če ni res 30 stopinj.
Zato moram rečt za sploh v jeseni (še posebej zdaj,ko se še ne kuri) in pa pozimi res trpim. Imam mrzle noge,polija me kurja polt,skratka..zebe me za znoret. Trenutno sem lih izpod tuša (ja,prakticiram tuš,več kot enrkat na dan,da se vsaj začasno ogrejem) gor imam spodnjo majico,dolga rokava,pulover,trenirka spodnji del iz flisa,žabe zimske debele in zokne.Debele seveda.
Vsi ostali v moji familiji so še kr normalno oblečeni.
a ma še kera take probleme in kako jih rešuje? Mislim res,jesen je tko lepa ampak mi gre na živce,ker sem jaz cela zmrznjena ves čas...
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 17 September 2008 - 10:14 AM

Taki problemi se med drugim dajo rešit tudi, s telesno maščobo ki greje telo, a tovrstna rešitev ti najbrž ni pogodu.
Podhranjene ljudi vedno zebe. Si po možnosti še slabokrvna?
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#3 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25737 posts
  • Gender:Female

Posted 17 September 2008 - 10:24 AM

Ena možnost je ukvarjanje s športom...ampak ja, vem - ne moreš nonstop športat.
Moja teta je isti zmrzek kot ti. Edino zimo, ko je ni zeblo je bila noseča (vendar dvomim, da bi šla ti samo zato zanosit wink.gif )

Dejansko je tako, kot je rekla Adriane - povečanje maščobe in pa večja prekrvavitev. Mogoče bi probala Bilobil - poveča prekrvavitev po telesu... (morda zna pa pomagat)... Ali pa kakšne kreme s toplotnim učinkom (samo učinek je spet kratkotrajen...)
  • 0

#4 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 17 September 2008 - 10:47 AM

Kot sta rekli predhodnici - zebe te, ker si podhranjena. Imeti par kil več ni noben zločin ... te pa razumem, ker sem bila nekoč na istem kot ti. Shujšana do kosti, zeblo me je non stop (tvoje zdravstvene težave kretenov, ki vodijo modne agencije, seveda ne zanimajo). Raje bi izbrala šus v glavo kot pol kile špeha, tako oprane možgane sem imela (vem, da pri tebi ni tako ekstremno, ampak vseeno). Ne vem no. Pri meni je dolgo trajalo, da sm si za silo uredila v glavi in prišla do spoznanja, da je čist ok, če imam več kot 50 kil (175 cm).


  • 0

#5 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 September 2008 - 11:42 AM

Joj, ampak mene tudi skos zebe zdele v tem času, doma sem oblečena kot medved pa se še tresem non stop. In nisem nikakor podhranjena, imam celo par kil preveč, tudi slabokrvna nisem, nasplošno sem zdrava, sem bila par dni nazaj na zdravniškem pregledu. Tko da, to pomojem nima veze, nekateri smo pač bolj zmrzljive sorte ( jaz še poleti zvečer nosim dolge rokave, razen če res ni ful ful soparno).Pozimi še nekako gre, ker je toplo v stanovanju, zdele v tem času pa tudi jaz prav trpim, ker še ne ogrevamo . Sally ne vem, ni drugega kot , da se fajn oblečeš...ali pa če si kupiš uno malo peč, ki piha topel zrak ven, pa čaje pit. confused.gif
  • 0

#6 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 17 September 2008 - 01:40 PM

Mene tudi rado zebe, samo ponavadi le v roke in noge. Sem navajena da se fino oblečem, čebulca stil smile.gif
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#7 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 17 September 2008 - 07:28 PM

mene tut skos zebe, pa tut nism podhranjena. nasplošno me zebe skos razn polet pa pozno spomlad. zj pa že 3 dni zmrzujem pa sploh se ne morm ogret. res je da delam zunej, sam grem na vsake tok cajta tut notr, pa tut poj zalaufam gretje pa se ne morm ogret. roke mam non stop ledene. poj ko pridem dam mi pa ful zahajca, res prov kuri me, kukr da bi mela vročino. zj si vsak večer ko pridem domov neki toplega skuham, pa če je to ob 10ih zvečer (glih kuham). čez dan nimam cajta toplo jest. tko da me že zj ful skrbi kaj bo pozimi. FUL upam da ne bo snega (vsaj tko kukr lani bi blo super)
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#8 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 17 September 2008 - 07:42 PM

Jaz sem pomojem največjo zmrzljivec pod soncem. laugh.gif Spim v najdebelejši pižami (če je kriza s šalom), termaforjem, koutrom (pa to sploh ni beseda laugh.gif) in dvema dekama. huh.gif Oblačim se kot medved, letos končno dobim Uggse, ker je to edino v čem mam noge res tople in me ne zebe! Iščem si še ene copate za doma iz ovčke.

Pozim je na fitnesu katastrofa, rabim kar precej časa, da se ogrejem. unsure.gif
  • 0

#9 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 17 September 2008 - 08:43 PM

Kaj pa kakšna savna? men pomaga, ker me pregreje.

Sicer pa odkar živim v hiši, me bolj zebe pozimi, v bloku je topleje cry.gif
  • 0

#10 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 September 2008 - 09:31 PM

Pri meni je tako, da mi centralna v sobi ne dela, hkrati pa v slabem zraku ne morem spat in imam vedno odprta okna. Pozimi me zato nenormalno zebe v sobi in sem čimmanj tam. Zrak se seveda shladi na nulo, ker sobe nič ne greje, pa še na podstrešju je in bolj na udaru temperaturam zunaj.

Hkrati sem med zmrzljivimi, poleti recimo silno ne maram klime doma, če že, zgolj minimalno hladneje. Zdaj dokler ne začnejo kurit je tudi hudo. Sem že od ponedeljka prehlajena, ne ful, ampak tko da se držim samo tople hrane in pijače, pa že hodim okoli v zimskih škornjih, s šalom.
Podhranjena pa nisem.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#11 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16200 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 17 September 2008 - 09:38 PM

Mene konstantno zebe v noge in roke. Kakor hitro imam mrzle noge ne morem zaspat in zato večkrat spim z zokni. smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#12 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 September 2008 - 10:28 PM

Ja sej je čisto navadno spat s štumfi. Jaz jih edino poleti nimam gor, sicer pa iz preventive vedno.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 September 2008 - 10:53 PM

Jz si pa piham v roke pa drgnem si noge skp stoapala mislm, pa roke, al pa pač dam pod toplo vodo.
Sam mene to že od malga spremla, skoz sm mrzla, tud polet znam bit, k mam roke ledene.
Zdravnica mi je rekla nej velik migam, pa noge v luft pa predvsem nej si prekrvavim z drgnjenjem.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 September 2008 - 06:31 AM

Tudi sama se zmrzljiva. Se pač oblačim v kakšnih 6 slojev. smile.gif Zadnja 2 dni me je totalno treslo pri 22 stopinjah, fant si je pa mislil svoje, ko je skakal okrog v kratkih rokavih.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25737 posts
  • Gender:Female

Posted 18 September 2008 - 06:34 AM

Po vsem prebranem vidim, da sem še kar "normalna". Imam samo en pulover na sebi pa šal okoli vratu, če grem ven.

Mene drugače ful pogrejejo kakšni čajčki, juhice in podobno. Spim v štumfih. Pa roke si prekrvaviš tako, da jih vrtiš (pač z roko krožiš - iz ramenskega obroča). Centrifugalna sila potem "pošlje" kri v prste. Slišala sem še eno foro za prste na nogah. Vsi jih neki krčimo, ko nas zebe. V resnici naj bi bilo treba prste čim bolj razširiti, ker tako dovolimo krvi, da pride do tja.
  • 0

#16 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 21 September 2008 - 01:37 PM

Ni fora samo v podhranjenosti ampak tudi v prekrvavljenosti. Ma sem enkrat nekje brla o enem sindromu, povezano z žilami in tiste ljudi konstantno zebe.
  • 0
IPB Image

#17 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16200 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 September 2008 - 02:42 PM

Fajn pogreje tudi kuhan vinček. biggrin.gif

Moj fotr skoz jamra, da mam tako slabo cirkulacijo, kr non stop čepim za računalnikom in nič ne migam.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#18

  • Guests

Posted 21 September 2008 - 03:15 PM

QUOTE(tašika @ 21. 9. 2008 - 15:42) View Post

Fajn pogreje tudi kuhan vinček. biggrin.gif

Temu jaz pravim dober predlog! biggrin.gif
  • 0

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 September 2008 - 03:16 PM

Kera mi ga skuha? laugh.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 21 September 2008 - 08:16 PM

QUOTE(Anja88 @ 21. 9. 2008 - 14:37) View Post

Ni fora samo v podhranjenosti ampak tudi v prekrvavljenosti. Ma sem enkrat nekje brla o enem sindromu, povezano z žilami in tiste ljudi konstantno zebe.


Ja, ni nujno samo podhranjenost kriva, imaš prav. Jaz sem pri svojem odgovoru imela v mislih Sally konkretno. Že lep čas berem ta in še kak forum, na katerem sodeluje tudi ona in v tem času sem ugotovila, da pri njej JE vzrok podhranjenost. Zelo dobro razumem njen način razmišljanja in strah pred dodatnimi kilami (sem že zgoraj pisala, kakšna je moja izkušnja s tem). Tu je njem glavni problem, ki ga bo treba rešiti.

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users