Jump to content


Photo

Piki žuželk


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 July 2006 - 11:18 PM

Mislim, da taka tema še ne obstaja, če pa slučajno že obstaja se opravičujem.


Ali obstaja kakšna krema, ki bi ublažila, da mesto pika ne bi več srbelo? Oziroma me zanima če obstaja kakšna krema, ki res prepreči, da bi te ti mali nadležni stvori popikali?
  • 0

#2 Rory

Rory

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 947 posts
  • Gender:Female

Posted 28 July 2006 - 11:31 PM

poznam sam Kamagel, to je da te ne srbi. Pa pomaga wink.gif
  • 0

#3 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 29 July 2006 - 07:46 AM

Jaz sem za pike komarjev ponavadi uporabila kar fenistil. Tako lepo mi je pohladil kožo biggrin.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#4 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 29 July 2006 - 10:52 AM

kaj pa pomaga če te piči osa?
pred 2 urama me je! boli kot sam hudič ! evil.gif evil.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#5

  • Guests

Posted 29 July 2006 - 11:14 AM

Za pike žuželk je zelo fajn, če si mesto vboda namažeš z aloe vero (gel ali košček sveže rastline).
  • 0

#6 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 29 July 2006 - 11:39 AM

uf jaz sem ful alergična na pike žuželk, če me piči komar dobim vedno 1 cm kolobar okoli pika, ki "spreminja barve" od rdeče, modre, vijolične, zelene, rumene. poskušam se čimbolj zaščitit proti pikom z autanom, zvečer ne prižigam dost luči v sobi, da ne pride mrcina skoz okno, pospricam z raidom, vtaknem v elektriko mašinco za odganjanje komarjev. mogla bi si omislit kakšno mrežico čez okno ali baldahin wink.gif če me pikne kakšna žuželka, se poskušam čimmanj praskat, ker je takrat še huje, namažem s kamagelom ali fenistilom (al nekaj takega), dajem obhladke na mesto pika, ker mi večinoma tudi zateče. domača preizkušena metoda je tud, da si mesto pika namažeš s šnopsom in neha srbet. slišala sem tudi za kis, ampak ne vem če deluje wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#7 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 29 July 2006 - 11:44 AM

Mene so lansko leto ful napadl komarji na morju in sm bla čist popikana po nogah in sm si v mullerju kupla en sprejček k pomaga da te neha srbet pa da hitrej zgine flek od pika, in je ful pomagal, sam se na žalost ne spomnm imena...taka mejhna zeleno-bela flaška-sprejček..
  • 0
Posted Image

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 July 2006 - 11:54 AM

kis pa sok limone pomagata, ampak kis strahotno smrdi, oboje pa krepko izsuši kožo. js sm tut na svakojake pike alergična, oteklino uplahne led, potem pa se z bepanthenom ali kamagelom mažem. repelentov pa ne uporabljam. po mojem zna bit aloe vera tut fajn, ker hladi.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 29 July 2006 - 03:59 PM

Za ose ne vem, ker me ni (še) nobena pičila... Kadar pa me kak komar napade in začne prav svinjsko srbet, si tisto rdečo piko mažem z ledom, ko jo led "pomrzne" neha srbeti in že naslednji dan počasi splahni. Ne uporabljam nobenih mazil (ponavadi so me vedno takrat piknili, ko nisem mela na razpolago nobene kreme ermm.gif ), le to z ledom prakticiram. Do zdaj mi je vedno pomagalo.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#10 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 July 2006 - 04:00 PM

Preventiva= Autan, kurativa= Fenistil.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 July 2006 - 06:29 PM

Autan, tisti v obliki kreme za otroke ne pomaga. Sem se z njim mazala med terenskimi, pa so me komarji vseeno napol požrli. In tudi jaz imam tiste velike rdeče natekline, srbi pa ko hudič.
Edinu produkt s katerim imam dobre ozkušnje so Raidove ploščice ihn aparatek, ki ga vtakneš v vtičnico, dejansko jih odžene stran (je pa res da je vonj tudi ljudem neprijeten).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 30 July 2006 - 10:46 AM

Jaz sem na morju mela tega Autana ko je še kao krema za po sončenju poleg. Rezultat: no ja rolleyes.gif
  • 0
Memento mori.

#13 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 30 July 2006 - 09:47 PM

Mi doma že vrsto let proti komarjem uporabljamo tisto mašinco v katero ploščice in pol v elektriko. Ponavadi se niti ne namažem, če me komar piči. Če pa se, uporabim fenistil al pa 100% gel aloe vera, pa recimo da pomaga, da ne srbi tolk, kaj pa vem, ker me itak vedno premami, da se spet začnem praskat smile.gif
Pred leti, sem mesta, ker so me komarji popikali, namazala s krpico, namočeno v kis in sem vsa smrdela potem. smile.gif Ko me je osa pičila, pa sem samo dala mesto pika pod mrzlo vodo.
  • 0

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 July 2006 - 10:52 PM

QUOTE(crna)
Autan, tisti v obliki kreme za otroke ne pomaga.
Meni tudi ne. rolleyes.gif Me barabe komarske še vedno pikajo. Enkrat sem kljub temu, da sem se pred odhodom v gozd namazala s tem klopa staknila. rolleyes.gif

Včeraj je mojega fanta pičila osa in babica je od nekod privlekla kremo Bepanthen plus. Goba, ki jo je dobil je v roku pol ure popolnoma izginila, pa tudi peklo ga ni več nič. Po poročanju babice pa ona to kremo uporablja tudi za pike komarjev. Meni pa je pik tistega žužka že minil, tako da na svoji koži nisem mogla preizkusit.
  • 0

#15 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2006 - 12:37 PM

Mene komarji ne pikajo toook, ko pa me pičijo, si ne mažem z ničemer... če pa me začne srbet, si ne praskam, ampak samo "božam" in pritisk "božanja", oz. kroženja na predelu pika, sproti manjšam, da me na koncu ne srbi več...
To ne pomeni, da se 5 min samo s tem ubadam, ampak to traja manj kot minutko, oz. dokler te ne neha srbet...
ta metoda je zelo učinkovita, ko nimaš pri roki nobenega sredstva za ublažitev srbenja!
To je moja pogruntavščina in na meni seveda deluje ;) :laughing6:

Pri bratcu pa je drugače.. njega napadajo kot muhe, zato smo lani kupili en hladilni gel, prav za komarje (bela aluminijasta embalaža, z modrim pokrovčkom) in deluje!
  • 0

#16 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 August 2006 - 12:13 PM

Jst mam doma eno razkužilo na katerem piše da je uporaben tudi za pike komarjev. Sicer ne vem kako delujeIPB Image, ampak enkrat bom probala pa potem povemIPB Image
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#17 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 03 August 2008 - 09:59 PM

malo osvežujem to temo...

mene pa zanima, kako kaj vpliva autan na kožo. jaz se vsak dan mažem z autanom v stiku (family care z aloe vero in glicerinom), ker me grozno pikajo komarji, včasih se tudi večkrat. piše, da vsebuje 10g icaridina na 100g. je v redu, da se tolko mažem al je bulš da se manj, pa da me večkrat popikajo?
  • 0

#18 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2008 - 10:02 PM

Tea tree ali sivkino eterično olje (Primavera), če me hudič že piči. worship.gif Men nič drugega ne pomaga. Kamagel mi edino lepo diši. laugh.gif

Pred tem pa našpricam sobo (in sebe) z mešanico citrusov (eterična olja)-home made. Poleg tega da ful lepo diši, še odganja tiste groze stran.
  • 0

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2008 - 10:03 PM

Kaj pa kaj za v vtičnico ne bi kupila? Jaz sem ugotovila, da so te zadeve boljši repelenti, kot raznorazni spreji in sticki. Pa baje na Autan žužki ne palijo sploh.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2008 - 10:12 PM

Kakor sem jaz spremljala te odganjalce komarjev, imajo nekateri neke rakotvorne snovi v sebi, vsaj tisti, ki sem jih iskala za na potovanje...
Za ponoči bi si na tvojem mestu omislila kakšno mrežo proti komarjem. Jaz sem si jo kupila za potovanje, zdej jo imam pa razpeto nad posteljo, ker je ful velika in je fajn, ker nočem vdihavat celo noč raida vklopljenega v elektriko...

Neki podobnega temu imam, samo da je večja
http://www.kibuba.co...roducts_id=1210
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users