Jump to content


Photo

Majhe žilice


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 gita

gita

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 23 March 2006 - 03:38 PM

zadnje case opazam,da imam na nogah take majhne,kratke,vijolicne zilice,ki se mi zdi ,da so vedno bolj opazne,oziroma jih je vedno vec..Kaj je to?A se da to kako odstranit?
no,ce ima katera kak nasvet..
  • 0

#2 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 23 March 2006 - 03:41 PM

pomoje krcne zile ...

odstrani se jih kirursko (operacija) oz. z enimi inekcijami baje (al je to samo, ko so ze zelo obsezne?)

ne vem tocno, so se pa meni tud zacele delati, ja.
  • 0

#3 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 March 2006 - 03:56 PM

jao,jz jih mam tud,full me skrbi,ker,če jih mam že zdaj pa sem stara 22,bojo zelo hitro po ostali površini nog se pojavle in taka noga zgleda 3krat starejša,fak,operacija me čaka,oz laser,oz karkoli in vse biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#4 gita

gita

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 23 March 2006 - 04:12 PM

jaz pa 20....:(uf,se ti bom pridruzila verjetno... biggrin.gif
  • 0

#5 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 March 2006 - 04:25 PM

Gita, to kar ti opisuješ so popokane kapilare. Krčne žile pa so večje in gledajo ven iz kože. Ja to je sranje.

Jst sem tud opazila ene par teh mejhnih kapilarc. evil.gif Pa mam tud 21 let.

Ma pa pri nas babi to, mami pa krčne žile... tko da mam lepe šanse. ermm.gif

Razširjene kapilare
Kapilare so najtanjše krvne žilice, umeščene med arterijski in venski sistem, v katerih poteka izmenjava snovi med krvjo in tkivom. Vsaka tretja ženska, starejša od 30 let, ima razširjene kapilare. Ker kazijo lepoto nog, že od nekdaj veljajo za estetsko pomanjkljivost. Že od davnih časov so jih ženske poskušale odstraniti z najrazličnejšimi metodami in tudi danes si na vse načine prizadevajo, da bi rešile to neprijetno težavo. Vendar pa je težko izbrati najboljši način za njihovo odpravljanje.


Vzrok nastanka razširjenih kapilar do danes ni pojasnjen. Teorija o dedni oslabljenosti tkiva, iz katerega so zgrajene kapilare, velja tudi danes. Vendar pa ne pove veliko, zlasti pa ne pomaga pri izbiri načina zdravljenja.



Vzrok neznan

Za razširjene kapilare še dandanes velja pravilo da ni pravila! Pojavljajo se v vsakem življenjskem obdobju, tudi v mlajšem, čeprav so pogostejše pri starejših osebah. Opaziti jih je pri obeh spolih, vendar pa so pri ženskah pogostejše zaradi dveh pomembnih dejavnikov tveganja: nosečnosti in hormonskih kontracepcijskih tablet. Tako eno kot drugo zmanjšuje tonus stene kapilare, zaradi česar nastajajo razširjene kapilare. Lahko se pojavijo na katerem koli delu noge, najpogostejše pa so na zunanjem delu stegen in v podkolenju na golenih. Kar zadeva obliko, so lahko posamične, zlite ali v skupinah.

Žal velja pravilo, ki ni preveč tolažilno - ko se razširjene kapilare enkrat pojavijo, se nenehno širijo in povečujejo! Zato jih je vsekakor treba poskušati odpraviti, zlasti ker močno razširjenih kapilar, ki niso bile pravočasno zdravljene, ni mogoče uspešno odpraviti z nobeno danes znano metodo!



Kako se jih odpravi?

Ker ni znan točen vzrok nastanka, se tudi ne da vplivati na vzrok oziroma izločiti člen, ki je nujen za nastanek motnje.
Danes se zdravi razširjene kapilare s sklerozacijo in fototermolizo ter kombinirano metodo - sklerozacijo in mikroflebektomijo. Vsaka izmed njih ima svoje dobre in slabe strani in z nobeno se ne doseže tako dobrih rezultatov, da bi se usmerilo izključno nanjo.



Kako se odpravi kapilare?

Kombinirana metoda ima danes posebno mesto pri zdravljenju razširjenih kapilar. Temelji na dejstvu, da se razširjene kapilare dobesedno "hranijo" s krvjo iz retikularnih ven, ki vedno spremljajo razširjene kapilare, vidijo pa se kot temnomodre proge. Zato se poleg sklerozacije razširjenih kapilar odstranijo tudi spremljajoče vene.

Po pregledu se naredi sklerozacijo razširjenih kapilar, da bi se ugotovilo, kako bolnik reagira na sredstvo za sklerozacijo. Če reagira pozitivno, se naslednjič ob lokalni anesteziji neboleče odstrani spremljajoče vene, ki hranijo razširjene kapilare. S posebno tehniko se jih potegne skozi vbodne odprtine velikosti 1 do 2 mm, brazgotine pa po določenem času izginejo.

Zdravljenje razširjenih kapilar s to metodo daje vsekakor najboljše rezultate, ker se z odstranitvijo spremljajočih ven odstrani tudi mehanizem širjenja razširjenih kapilar. Rezultati, ki se jih tako doseže so izredni, estetski učinek pa je odličen. Vedeti pa je potrebno, da odpravljanje razširjenih kapilar še ne pomeni, da se ne bodo v prihodnosti pojavile nove.

Vseeno se lahko priporoča čimprejšnje odpravljanje razširjenih kapilar, kajti ko se enkrat pojavijo, se nenehno širijo. Rezultati zdravljenja so veliko slabši, če jih ne začne zdraviti pravočasno.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#6 asja_

asja_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 23 March 2006 - 05:41 PM

jst sm prebrala da se te kapilarce lahko pojavijo zarad pogostih prehodov iz mrzlega na toplo in obratno. zato je priporočljiv da si pozim ko gremo iz toplega na mrzlo in obraz obraz poklrijemo z dlanmi in si pol obraz počas odkrivamo. men so se kapilarce pojavle na nogah in pa na ramah, se pa rade pojavlajo tud na obrazu.
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 March 2006 - 05:55 PM

Hja, samo njej so se pojavile na nogah in ne na obrazu.
Na obrazu vem, da se jih odstranjuje z laserjem. Kako je pa učinkovit, pa ne vem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 March 2006 - 06:07 PM

QUOTE(asja_)
se pa rade pojavlajo tud na obrazu.

Shit, mislim, da mam nekaj takega na nosu - ene par čiiisto tankih rdečih žilic. Dobr je vedet, da bom čez nekaj let izgledala kot alkoholik biggrin.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 March 2006 - 07:51 PM

spomnila sem se,da čim manj križaj noge in jih drži v luft,(ob steno jih prisloni,ko boš ležala na postli),čim manj nogavic,ki tiščijo in preprečujejo prekrvavitev
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#10 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 08:05 PM

Tudi jaz imam te popokane kapilare po nogah, ni ravno lepo za gledat, ampak ni nič strašnega.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#11 sanaya

sanaya

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 15 April 2006 - 02:46 PM

oh ja
men so iz neznanih razlogov popokale že pri 15h letih
sam sem se sprijaznla
  • 0
just kiss and say goodbye

#12 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 15 April 2006 - 08:51 PM

QUOTE(crna)
QUOTE(asja_)
se pa rade pojavlajo tud na obrazu.

Shit, mislim, da mam nekaj takega na nosu - ene par čiiisto tankih rdečih žilic. Dobr je vedet, da bom čez nekaj let izgledala kot alkoholik biggrin.gif .


Mater, pa jaz tak. evil.gif Jako privlačno, hehe biggrin.gif
  • 0

#13 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2006 - 11:50 PM

sm prebrala, da je naslov teme 'majhne zizike' biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#14 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 April 2006 - 12:14 AM

QUOTE(URŠKA)
sm prebrala, da je naslov teme 'majhne zizike' biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif


biggrin.gif biggrin.gif Mogoče pa imaš v podzavesti to. :bootyshake: (hehe,kdo se oglaša :clown: oops.gif )
  • 0

#15 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 16 April 2006 - 08:49 AM

QUOTE(crna)
QUOTE(asja_)
se pa rade pojavlajo tud na obrazu.

Shit, mislim, da mam nekaj takega na nosu - ene par čiiisto tankih rdečih žilic. Dobr je vedet, da bom čez nekaj let izgledala kot alkoholik biggrin.gif .


Crna, še dobr, da obstajajo pudri.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#16 nisha20

nisha20

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 119 posts

Posted 22 October 2006 - 08:48 AM

Tudi jaz imam pri 21-ih letih po nogah vedno več žil. Sprva niso bile tako opazne, vendar postajajo vedno bolj izrazite in vedno bolj temnejše barve sad.gif . Ne upam več obleči krila poleti. Sem prebrala v hrvaškem Cosmopolitanu, da obstaja neka krema za ta problem - VENOTREX. Ampak ne vem, če se da tudi pri nas dobit. Pozna mogoče katera? Lp smile.gif
  • 0

#17 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 15 February 2012 - 12:23 AM

Je že bila katera na laserskem odstranjevanju kapilar?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#18 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16080 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 July 2013 - 06:52 AM

Opazila sem da so se mi pojavile te popokane žilice pod levo joško, za prst nižje od kosti modrca. A se to spolh da kaj naredit? Moti me predvsem, ker imam zelo svetlo polt in je tako vse skupaj še bolj opazno. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#19 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 05 July 2013 - 08:21 AM

Skin doctors ma eno tako kremo, pa še ena je, menda kostanjeva pomaga, drugače pa laser zihr.

 

http://www.lekarnar....s-krema-za-telo

http://www.veinerase...CFU2R3god0kAAkw

 

Pa kolikor sem še včasih za laser  gledala, ni tako zelo drago pri takih področjih, ki niso noga in je tega veliko. Obisk je recimo okoli 30-50, pa rabiš npr. 2.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#20 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16080 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 July 2013 - 11:50 AM

Glede laserja sem malo skeptična, te kreme pa so vse ful drage.

Ma ni mi jasno kako so mi lahko pod joško popokale žilice no. Ampak sem zgleda precej nagnjena k temu, imam še na ustnicah to. Sem se spomnila, da je mami rekla, da je njej pomagala Eucerin krema z ureo za okoli oči, da so se ji te popokane žilica na obrazu zamnjšale. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users