Jump to content


Photo

zobna krema in ščetka


  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#1 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 21 July 2005 - 12:10 PM

Zanima me katere zobne kreme so vam vsec in krtačke prav tako?
Jaz ne najdem nobene normalne zobne paste...

LP,Pika
  • 0

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 July 2005 - 12:36 PM

ščetko mam doma električno, oral b, za potovanja in podobno mam takisto oral b (velikost 35) navadno ščetko z indikatorjem, da se ve, kdaj jo je dobro zamenjat, zobno pasto mam pa vademecum (natural, še raje pa eucalyptus). ne maram zobnih past v obliki gela.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 July 2005 - 01:46 PM

Zobna ščetka je Signal (whitening). Super je.
Zobno pasto imam pa Sensodyne zaradi skelečih zob. In pa DMjevo za občutljive zobe.

Baje je pa zelo dobra zobna ščetka Philips Sonicare. Stane 30 tisočakov in čisto s pomočjo zvočnih (??) valov.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 21 July 2005 - 01:59 PM

QUOTE(sonchika)

Baje je pa zelo dobra zobna ščetka Philips Sonicare. Stane 30 tisočakov in čisto s pomočjo zvočnih (??) valov.


Ja je zelo vibrirajoča smile.gif Moj fant jo je uporabljal ampak je šel raje nazaj na običajno električno krtačko, ker ga je Sonicare zelo motla in mu bila neprijetna.
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 July 2005 - 02:57 PM

Kako je pa očistila? Baje spuca še zobni kamen... ?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 21 July 2005 - 04:15 PM

Jaz uporabljam Sensodyne whitening, ker imam precej občutljive zobe, stane eno očke z glave (več kot jurja), zobno ščeko pa Oral B, čimbolj mehko - zdaj imam sicer dve, mislim da ta druga je Signal. Zobno nitko imam tudi Oral B.
  • 0

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 July 2005 - 04:27 PM

Jaz imam zobno ščetko Dr. Best, zobno pasto/ustno vodo Denta-med 'ice fresh', zobno nitko Jordan EasySlide – Whitening.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 21 July 2005 - 05:54 PM

QUOTE(sonchika)
Kako je pa očistila? Baje spuca še zobni kamen... ?


To misliš za sonicare? Ja naj bi, vendar je baje oče od mojga fanta po tej uporabi dobil rumenkaste zobe tako da je cela družina opustila to ščetko. Oni so ta komplet kupili že več kot eno leto nazaj, ker so pač starši bili v zobozdravstvu in so dobili to z nekim popustom za okoli 40 000 - kako se cene hitro gibljejo navzdol smile.gif


Zdaj ali se bo vam tudi to naredilo ne vem...verjetno je od vsakega posameznika odvisno kako na njegove zobe vplivalo.
  • 0

#9 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 21 July 2005 - 05:58 PM

Jst mam neko navadno zobno ščetko, pa od signala neko zobno pasto: nikol pretirano ne zbiram kaj bom kupila: tisto kar se mi pač na videz najbolj dopade, men je važn sam da je pekoča pasta, da odprav slab zadah iz ust.. Tko da mam vseen, čeprav nimam nekih bajnih pripomočkov za čiščenje zob, čist lepe bele zobke wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#10 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 21 July 2005 - 06:13 PM

[quote=Špela]ščetko mam doma električno, oral b, za potovanja in podobno mam takisto oral b (velikost 35) navadno ščetko z indikatorjem, da se ve, kdaj jo je dobro zamenjat

Hmm prvič slišim navadno zobno ščetko z indikatorjem oops.gif Jaz bi to tudi mela smile.gif Ker nikoli ne vem kdaj zamenjat...Kak to zgleda na ščetki?
  • 0

#11 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 21 July 2005 - 07:46 PM

Ščetko imam električno od Oral B (se mi zdi da ful vredu očisti zobe), zobnih past mam pa več - Denta med (uno z ustno vodo), potem mam Ajono (koncentrirana zobna pasta), pa še une družinsko pakirane v tubi, potem pa uporabljam enkrat eno drugič drugo. biggrin.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#12 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 July 2005 - 10:51 PM

QUOTE(bellini)

Hmm prvič slišim navadno zobno ščetko z indikatorjem oops.gif Jaz bi to tudi mela smile.gif Ker nikoli ne vem kdaj zamenjat...Kak to zgleda na ščetki?


indikator je na sredi ščetin in je videti kot modro pobarvane ščetine. ob uporabi se nivo modre barve 'znižuje' in bledi, tm nek, ko je na sredini ščetin je priporočljivo menjat ščetko. definitivno pa takrat, ko se ga več ne vidi.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 July 2005 - 09:41 AM

Zobna pasta Denta-Med Perfect White + Shine, ki mi ma ful fajn okus pa v priročni embalaži je, poleg tega ima polish efekt in pusti zobe tak fajn gladke.

Zobno ščetko mam pa vsakič drugo, glavno da je trda in da mi fajn izgleda ... menjam jo pa kr pogosto, pomoje na ene 3 tedne.
  • 0

#14 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 27 July 2005 - 08:43 AM

meni so prej skoz dlesni krvavele, tako da sem do predkratkim uporabljala Dr. Best krtacko (sensitive). Zdaj sem pa kupila tisto krtacko iz reklame (se zdaj ne morem verjet, da sem nasedla :cussing: ), ki se kao jezik cisti. Pa ko sem probala sem skoraj bruhala!
Tako da bom sla nazaj na navadne kartacke!

Zobno pasto pa imam neko proti krvavljenju dlesni - iz lekarne. Malo drazja ampak ucinkovita!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#15 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 28 July 2005 - 08:57 PM

Zobno kremo Colgate sensitive za občutljive zobe, istoimensko ščetko in tudi ustno vodico. Zjutraj rada uporabim gel 2 v 1 prav tako od Colgeta. Sicer pa uporabljam zobno nitko in spray za osvežitev ust od Amwaya - Glister. Zadovoljna z omenjenemi izdelki.

lpj
  • 0

#16 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 29 July 2005 - 12:39 PM

Najboljsi so Oral B izdelki. Tako pravijo moji zobozdravniski viri. Vsaj za zobno krtacko, ki stane tm okrog 1000. Za zobno pasto pa se mi zdi, da ni ful pomembna znamka. Vazno je to, da ti fajn osvezi usta. V zobno krtacko pa se le splaca malo vec investirati. Aja pa uporaba zobne nitke je zakon (spet moji zobozdravniski viri) wink.gif
  • 0

#17 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 03 August 2005 - 10:12 PM

Tudi moj zobar mi je priporočil Oral - in od tedaj uporabljam vse Oralove izdelke: zobno krtačko, pasto, nitko ...
  • 0

#18 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 04 August 2005 - 06:45 AM

Zobno ščetko oral-b zobno pasto pa katera jue, samo, da je mentol. Trenutno uporabljam Sparovo. Ker imam pa fiksni aparat uporabljam pa še ravno tako Oral-B ščetko za ta namen.
  • 0

#19 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 04 February 2006 - 02:27 PM

QUOTE(sonchika)
Kako je pa očistila? Baje spuca še zobni kamen... ?


Pa je možno, da si s kako krtačko, zobno pasto...sam doma odpraviš zobni kamen? Ne da bi ti blo treba it k zobarju?

Na splošno pa, katera zobna pasta se vam zdi najboljša alternativa za vse nadloge- preprečevanje zobnega kamna, kariesa, oblog in za osvežilen dah?

Si ve ob umivanju zob očistite tudi jezik? Jaz se trudim, ampak mi gre vedn na bruhanje, ful neprijeten občutek se tam drgnit.
  • 0

#20 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2006 - 03:08 PM

jest mam tako, pa mi je 1A

IPB Image
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users