Jump to content


Photo

hujšaj z mano:)


  • Please log in to reply
2378 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 13 March 2005 - 12:22 PM

Hey punce!
Bližajo se topli dnevi, pa čas, k se obleče v kake kratke majčke..
Pa se v tem času razkrije mal več kože: s tem tudi mal več zaobljenosti, pa teh zadev..
Pa sm se odločila, da mal shujšam, par kil bi rada dol spravla.. In sem pomisla, da je zihr še katera se odločila za hujšanje, pa se mi zdi, da bi nam bilo lažje, če "hujšamo skupaj"..
S tem mislim, da bi si pač sproti na forumu mal pisale, kako napredujemo, kaj počnemo-zdi se mi, da bi se bilo lažje odreči sladkarijam, pa maščobni hrani, če vem, da nisem edina, da lahko samo pogledam na fourm in vidim mnogo "nickov", ki se tudi ubadajo s tem...
No, upam pač, da vas bo čimveč za-da bomo spodbujale druga drugo..

Kaj pravte? biggrin.gif tongue.gif
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 March 2005 - 12:34 PM

Jaz sem ena tisti, ki se je odločila za nekoliko drugačno prehrano in mal več gibanja.... hodim na fitnes laugh.gif drugače pa skušam selekcionirat hrano. Jem sicer vse, ampak gledam nato, da so to manjši obroki, da jih je res 5 na dan, da ne grickam kr naprej neki, pa zbiram vse z manj maščobami itd. Recimo, če imam na voljo jogurt 3,2 % maščob ali pa 0,0% (Vitalinea) vzamem od Vitalinene.


Sem pa za tvoj predlog...včasih je full težko, ker ne vem kaj kuhat, včasih bi komu pojokala kako me mika cela Milka laugh.gif

LP N
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 March 2005 - 12:36 PM

Probaj še z manj ogljikovimi hidrati. Garantirano shujšaš. Brez kruha, testenin, sladkorja, sadja in določene zelenjave. Ješ lahko pomili volji solate, sira, skute, vsega mesa (tudi mastnega). Rezultat ne bo izostal.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 March 2005 - 12:43 PM

Ampak a ni to samo kratkotrajna dieta. Vsemu se odrekaš, vsem ogljikovim hidratom, sicer shujšaš, ampak potem ti pa enkrat zavore popustijo in se spet prenajedaš.

Full je enih diet, pa verjetno je tudi odvisno kakšen učinek želiš...

Kaj pa delitvene diete, a je katera že poskusila? En dan ješ samo sadje, drug dan samo zelenjavo, tretji dan ogljikove hidrate...

LP N
  • 0

#5 mircek14

mircek14

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 13 March 2005 - 12:57 PM

jaz sem se tudi odločila da pokurim nekaj kg in da si malo utrdim telo. Konec marca bom začela tečt, aerobiko pa že delam doma s polno paro. Ob mlaju in ščipu sem pa samo na vodi in čaju.
  • 0

#6 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 13 March 2005 - 02:10 PM

Uh, najprej hvala vsem, da ste se odzvale na to temo-sm kr presenečena tongue.gif

Jst sm že probala tist način, da se odpoveš kruhu, testeninam..Vendar sem potli spet nazaj dobila kile..
Delitvena dieta: supr se sliš, pa zihr je ful učinkovito, samo jst zihr da ne bi zdržala ob tem sad.gif

Držim pa se hujšanja z luno: kadar je kak krajec, polna luna, mlaj.. tisti dan pijem samo vodo, ali nesladkan čaj...

Sicr sm pa pred enim tednom začela mal čuden način hujšanja, pa bi vas vprašala kako se vam zdi: preden grem jest, grem za 10 minut teči na orbitrek, pa ko pojem spet 10 minut teka, pa 50 trebušnih, 50 počepov, potli neke vaje za roke...
A se vam zdi, da je to dober način? En dan sem se pregrešila in nisem telovadila, zato sem drug dan toliko več... Sedaj se samo bojim, da ne bom prehitro obupala nad tem načinom: ker se mi zdi dokaj uredu-tudi ne prezahteven..
Zame je zahtevno le to, k babica vsak teden kaj dobrega speče, pa se moram temu upirat-komi zdržim, pa upam da bom zdržala še naprej rolleyes.gif

Na kakšne načine ste že vse hujšale, pa kater način vam je najbolj ustrezal..?
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 March 2005 - 03:37 PM

Simoncy

fajn način je...samo meni ne pride v poštev, ker sem skor cele dneve v službi in mi telovadba pred in po obroku ne pride v poštev. Drugače pa super način, pohvalno :thumright:

Kaj pa ješ?
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 March 2005 - 04:22 PM

Ne, to ni kratkotrajna dieta. Pač se moraš zavzeti, da tako vedno ješ. Enako je pri zdravi prehrani, katero moraš prav tako celo življenje izvajati.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 metulj

metulj

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 13 March 2005 - 05:25 PM

Pozdrav še z moje strani!

Ja, hujšanje, večni ženski problem. Tudi moj sad.gif

Par let nazaj mi je uspelo shujšati 15kg, res ne vem, kako sem imela toliko moči, da mi je uspelo. Takrat sem pazila, da po 18.uri nisem nič več jedla in da sem se vsak dan 30 min rolala. In uspelo mi je v pičlih 4 mesecih.
Letos sem se zopet pripravila, da bi se vzela v roke in ponovila uspeh tistih let. Od takrat sem dobila nazaj ene 5 kg in rada bi jih zopet uničila. Moram reči, da sem po enem mesecu pazljivosti glede prehrane in redne vadbe na steperju, smučanje, že uspela izgubiti 3 kg. Kar me zelo dobro motivira za naprej.
Je pa res, da se moraš najprej sam odločiti v glavi, da ti bo uspelo, kajti potem so možnosti uspeha veliko večje.
Sama se že zelo dolgo obremenjujem s samopodobo in moram priznati, da se sedaj, ko vidim, da mi uspeva izgubljati kg, počutim veliko boljše, veliko bolj samozavestno. Zadovoljna s sabo seveda še nisem, a upam, da nekoč bom.
Zato, se mi zdi ideja, da bi se skupaj trudili izgubiti kg zelo dobra. Dober način motivacije se mi zdi.
Tko da, bravo za idejo in veselo na delo smile.gif
  • 0

#10 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 13 March 2005 - 06:06 PM

Hvala za vse pohvale!!
Moram reči, da sem danes že skoraj da malce popustila, a sem se spomnla na vas, pa res pomaga!! Sem si rekla, da ne smem popustit, sm se spomnla, da mam kle punce, k držijo z mano... Res pomaga, sm ful navdušena tongue.gif

Nadi, jem kot sem vedno.. no ja, namesto da bi jedla bel kruh, jem črnega: hitreje se ga najem, pa še ni tolko redilen baje.Seveda se izogibam sladkim stvarem, pa ne pijem sokov, ampak samo vodo... To bi blo vse..
Sicer pazim le še, da ne jem pretirano velikih obrokov, pa nobenega obroka po šesti ure.. Uh, še to sem pozabila: pred vsakih obrokom spijem 2 dl vode, se hitreje najem.. pa tudi sicer, pijem zelo veliko vode.. thumbup.gif
  • 0

#11 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 13 March 2005 - 06:14 PM

mene pa tko čist nedolžno zanima...kaj je narobe z mano??...
am....sm bivša športnica,ki je morala zaradi zdravstvenih težav nehati.....
pa me zanima, kaj je narobe z mano glede na to, da nepaničarim neglede nato,da sem se zredila za 25 kilogramov rolleyes.gif

biggrin.gif kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#12 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 13 March 2005 - 06:19 PM

Metulj! Vsaka ti čast, da ti je ratal 15 kil zbit!
Tko da, če ti je takrat ratal, ti bo tut zdej, zihr! Sam spomn se na nas, k se tut mučmo s temi kilami, pa na to, kako dobr filing je, k stopš na tehtnico pa kaže manj kil, kt prejšnjič..

Če se slučajn zgodi, da boš popustila al pa hotla nehat, da se ti ne bo dal več, ne obupat! Rajš sem gor napiš, da omaguješ, pa te bomo spet spravle u formo!! tongue.gif

Kim.. BLAGOR TEB!
Bod vesela, da se ne obremenjuješ s kilami in si zadovolna sama s sabo! Takih je čedalje manj.. tud jst nism več med njimi, zato hočm shujšat, da spet pridobim samozavest, k jo res pogrešam rolleyes.gif
Tko da, res te spoštujem, da si zadovolna sama s sabo..!!Le tko naprej! smile.gif
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 March 2005 - 06:46 PM

Kim, imaš morda kakšne težave s ščitnico, ali jemlješ hormone? To zna biti vzrok. Pa seveda, prej si se veliko več gibala, zdaj manj. Morda tudi to vpliva.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 13 March 2005 - 07:01 PM

Jaz bi rada tudi zgubila kakšen kg, zato sem vesela, da bi se skupaj spodbujale.

Jaz sem začela spet z orbitrekom, pa tibetanske vaje delam in seveda pazim na hrano...

Tan
  • 0

#15 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 13 March 2005 - 07:16 PM

Jeiii, še ena spodbuda več tongue.gif Čedalje več nas je smile.gif

Tibetanske vaje? Kakšne pa so to?
A tut ti maš Orbitrek? Meni se zdi, da sploh ni tko težko teči na orbitreku, pa se ne utrudiš tolko.. Sam vseen sem po 10 minut naenkrat gor, več ne.. K se je trak okoli kolesa malce strgal, tko da res ful ropota če tečem-in ker mi gre to ropotanje na živce, se raje toliko bolj posvetim drugim vajam..
  • 0

#16 metulj

metulj

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 13 March 2005 - 07:28 PM

Vidim, da nas je vedno več, ki smo nezadovoljne s svojo težo.
Ampak jaz sem prepričana za vse nas, da nam bo uspelo! Mislimo in glejmo pozitivno pa bomo zagotovo zmagale v boju proti kilogramom. Saj veste kako pravijo - s skupnimi močmi nam bo uspelo.
Zato glavo gor, nasmešek na usta in v boj smile.gif

Pozdravček
  • 0

#17 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 13 March 2005 - 07:44 PM

Se čisto strinjam s tabo!! tongue.gif
  • 0

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 March 2005 - 07:48 PM

Tudi sama delam tibetasnke vaje. in so super. Drugače sem pa že bila pridna na Orbitreku, ampak kaj, ko zdaj tako pozno prihajam domov. Pridem domov ob sedmih zvečer, pol se mi pa niti ne da na Orbitrek. Prepozno je. Moram spet začeti. Pa trudim se ne mešati OH in beljakovin.

Tu imaš nekaj o tibetanskih vajah:
http://www.lunin.net...etanskevaje.php

So res "čudežne". Prve dneve mi je telo kar klicalo po vodi in se očiščevalo. Cel dan sem bila žejna.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 13 March 2005 - 07:54 PM

Jaz bi rada šla zjutraj na orbitrek, pa mi nikakor ne rata vstat malo prej smile.gif . Mene pa orbitrek zelo izmuči, pa tudi noge ne zelo bolijo. Več kot 15 minut ne zdržim... Mojega pa se čisto nič ne sliši.

Kaj čutiš kakšne učinke tibetanskih vaj? Pri kateri ponovitvi si?

Tan
  • 0

#20 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 13 March 2005 - 09:36 PM

QUOTE(sonchika)
Kim, imaš morda kakšne težave s ščitnico, ali jemlješ hormone? To zna biti vzrok. Pa seveda, prej si se veliko več gibala, zdaj manj. Morda tudi to vpliva.



nope...nč od zgoraj naštetega smile.gif ....nč bat vzrok poznam jst in mnogi...mogoče ga boš kdaj tudi ti...hja je tko...posvoje sm lahko srečna ja, da se s tem neobremenjujem laugh.gif
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users