Jump to content


Photo

KORISTNI NASVETI in OPAZKE ZA NAŠE ZDRAVO ŽIVLJENJE


  • Please log in to reply
1082 replies to this topic

#1021 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 28 September 2021 - 08:11 PM

No, ampak to s testiranjem je pa res, kot bi nas na suho nategovali :).
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1022 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2021 - 08:39 PM

Ne, pogoj PC si je izmislila vlada.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1023 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 19 October 2021 - 07:42 PM

https://www.rtvslo.s...isljanje/597368

Priporocam branje,zelo na kratko in ob enem izcrpno opise kaj ke cilj vedenjsko kognitivne terapije in na kaj je potrebno biti pozoren.

Med branjem si nisem mogla kaj,da se ne bi veckrat na naso Fiono spomnila 😐
  • 0

#1024 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 October 2021 - 10:14 PM

Fajn članek, sem prebrala zjutraj. 


  • 0

#1025 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 October 2021 - 05:01 AM

O, moja sošolka :)
  • 0

#1026 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 December 2021 - 10:20 AM

Pregledat sem si šla kri in vitamine, imam vse fajn rezultate, edino slab holesterol imam mal povišan, ne štekam zakaj. Bo že. 


  • 0

#1027 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 24 December 2021 - 11:58 AM

To imam tudi jaz. 4,5 let nazaj so ugotovili. Sem imela ze 6.3 med nosecnostjo pa se je znizal na 5.6. Pri nas je delno dedno. Vsiii ga imamo.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1028 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 24 December 2021 - 12:04 PM

Ravno hotela sem napisat, 1.pomembno je kaksne so te povisane vrednosti, 2.genetika. pri nas ima vecina v druzini povisanega,jaz pa lovim spodnje meje, cez 5let se mi mogoce obrne. S ima skos povisanega,pa zdravil ne prenasa.
  • 0

#1029 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 24 December 2021 - 12:08 PM

Pri mozu imajo obraten "problem". Vsi prenizkega pa kar nekaj pretezkih. V nasi druzini pa same trlice (res, mene je vidno najvec skupaj v skupini 20+ ljudi pa se nimam za debelo) pa sam holesterol, sladkorne...
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1030 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 24 December 2021 - 12:10 PM

Ja te stvari so ful dedne. Jaz sem morala prenehat pit sok grenivke,ker sem imela tako nizke vrednosti in sem ga potem tasci predlagala, ker ima visokega in ji je padel tako da ne rabi zdravil 😁
  • 0

#1031 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 December 2021 - 12:10 PM

Moj je bil 3,51. Mogoce ker sem jedla veliko sira, sploh staranih smrdljivih... Moja mami ima tudi, ampak ona je predebela in strastna mesojedka in nezdravojedka.
  • 0

#1032 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 24 December 2021 - 12:15 PM

A res, ora? :o Tega pa nisem vedela. Moram probat.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1033 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 24 December 2021 - 12:18 PM

Joj Frida, to ni nic, sploh se ne sekiraj.
Ja res probaj, jaz ene 2 meseca menstre nisem mela zarad tega 😁 ampak saj pravim,imam z tako nizko. Lahko dam kri ob 11h pa jem ogrsko z majonezo in jajcem za zajtrk, pa ni serum nic masten, sladkor in mascobe pa nizki, verjetno tudi zato precej hitro kolabiram ce ne jem.
  • 0

#1034 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 December 2021 - 12:24 PM

Ja vem ora, da ni panike, edina stvar je bila povisana pa sem se mal zacudila, da to glih holesterol...
Hvala za info o grejpfrutu, nisem vedela da niza.
  • 0

#1035 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 24 December 2021 - 12:34 PM

Jaz mam vedno brez izjeme majhne eritrocite, ze leta.
  • 0

#1036 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 December 2021 - 01:43 PM

Jaz zdaj dobivam toliko nasprotujocih informacij glede rednega uzivanja pekoce hrane, da ne vem vec, kaj naj si mislim. Dokler se mi nazaj ne vzpostavi normalno delovanje crevesne flore, itak ne bom jedla cilija, ampak jaz sem ga drugace jedla cisto vsak dan ze leta in se mi nikoli niti najmanj ni zdelo, da mi skodi … Kvecjemu obratno. Poleg tega mi je cisto nepekoca hrana vecinoma precej brezvezna. Fotr ima sicer svoje argumente, da v Aziji skoraj ne poznajo crevesnega raka zaradi rednega uzivanja pekoce hrane. Kaj je za nekoga prevec pekoce, je pa cisto relativno. Jaz kar veliko prenesem, cez mejo pa vseeno ne grem.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1037 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2022 - 09:01 AM

Je katera kdaj probala vadbo od Alenke Košir? Je res fajn ali je vse samo pr?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1038 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 17 January 2022 - 09:13 AM

Pred leti ko je imela testne vadbe sem vadila tudi po njenem programu. Vecina teh slovenskih je kar dobrih, pomojem je vazno kaj ti ustreza in pri kaksni vadbi upas vztrajat. Meni recimo od Petre ne ustreza,ker delam doma v bloku in je prevec poskokov 😁, imela je tudi Malinca, pa se nisem zmogla pripravit k vadbi, rabim vec vodenja. Imajo pa verjetno vse vsaj nek vpogled,da si malo lazje predstavljas kako vadba zgleda?
  • 0

#1039 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2022 - 09:31 AM

Nisemnašla videov na njeni strani, niti na IG, zato sem vprašala.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1040 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 17 January 2022 - 09:38 AM

Pa ce ji pises?

https://vformizalenk...ba-viit-online/tule odgovori na kar nekaj vprasanj.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users