Jump to content


Photo

Kandida


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#21 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 30 October 2007 - 12:47 PM

Mimogrede punce - meni so več kot 1 leto zdravili vnetja nožnice za kandido s Canestenom in podobnimi neumnosti, zdaj pa se je izkazalo, da teh težav sploh ni povzročala kandida! Tako da, takoj ko se začnejo težave ponavljat, zahtevajte test za vrsto kandide. Pri dermatologu vzamejo bris in ga pregledajo.

Sicer pa je super za reševanje takih težav Multigyn prha in pa vaginalne tablete z mlečnokislinskimi bakterijami.
  • 0

#22 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 30 October 2007 - 01:02 PM

Eh. Kaj si ti recimo jedla za zajtrk? smile.gif
js že dlje časa se skušam spravit da bi jedla drugače, zdej pa sploh, ker se večkrat počutim zelo slabo in mi nagaja spomin.
  • 0

#23 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 30 October 2007 - 01:14 PM

V bistvu domač polnozrnat kruh z vinskim kamnom namesto kvasa in pa solato. Pa malo masla na kruh.
  • 0

#24 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2007 - 03:58 PM

V sanolaborju sem vidla eno knjigo o kandidi. Not so tud recepti.
  • 0

#25 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 30 October 2007 - 04:16 PM

Ja, Resnice in zmote o kandidi od Sanje Lončar. Žal recepti niso logični, ker vsebujejo fruktozo, ki je med samo dieto ne smeš. To kar tam piše, se da tudi na internetu poiskat.
  • 0

#26 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 31 October 2007 - 08:50 AM

Sem brala na netu, da tale poskus s slino ni 100%, ker nanj vplivajo tudi drugi dejavniki. Sama imam te simptome, slabo počutje for no reason itd., sam ni šans da si zdele privoščim tole dieto, ker bi se morala kvečjemu zredit, ne pa shujšat.
  • 0

#27 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 31 October 2007 - 01:13 PM

hm.. sam če poješ 50% OH verjetno ne shujšaš? vsaj tako sem razumela jaz Shapo. Ker js si tudi ne smem privoscit hujsanja. Js tudi če nimam te Kandide bi jedla tako, ker vseeno bi vplivalo bolše na moje počutje in tudi verjetno na prebavo in še marsikaj.
  • 0

#28 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 31 October 2007 - 02:40 PM

Ja enako, mi je dalo tole malo za mislit, zadnje čase same svinjarije jem in se nič ne gibljem. Ma jaz se bom potrudila, pojedla več zelenjave (ker zdaj je sploh ne jem ermm.gif ), manj sladkarij ipd., pa menda bo kaj učinka. smile.gif
  • 0

#29 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 31 October 2007 - 06:11 PM

Prej sem pojedla cel tofu. V bistvu je zlo dober. tongue.gif Sem ga pocvrla na maslu.
Sem gledala za kokosovo olje, vendar mi je nekam drago ermm.gif 16eur za takšno količino, priblizno kot kozarec nutelle. Se ga vsaj porabi zelo malo? Oz to mi ni jasno... Kakšna je razlika če bi rabila kokosovo olje ali navadno olje ali maslo?
  • 0

#30 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2007 - 06:48 PM

Lahko vzameš kokosovo maslo, mislim da ni tako drago.
  • 0

#31 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 31 October 2007 - 06:54 PM

Ja jaz si s 54 kilami tudi nisem mogla privoščit izgube teže. Ampak še manj pa sem si lahko privoščila zastrupitev celega telesa (kar povzroča kandida, ki naj bi bila prikriti vzrok večine sodobnih bolezni). Vsekakor pa takoj ukinit cuker in vso moko razen polnozrnate.

Test s slino seveda ni 100% zanesljiv, je pa najzanesljivejši - testi uradne medicine so npr. veliko manj zanesljivi.

Kokosova maščoba ni vedno tako draga. V Celju je dva evra. Tudi na spletu je podobna cena: klik


  • 0

#32 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 31 October 2007 - 07:12 PM

Pa ne obstaja nobenih zdravil za to?
  • 0

#33 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 31 October 2007 - 08:18 PM

samo 2 eur blink.gif kolk je ta stvar velika? ker jaz si po količini ne znam predstavlat. Ni mi jasno kako je lahko kokosovo olje 16 eur ermm.gif

dns se mi zdi kot da nism nič jedla, ker zelenjave nism mela možnost jest in sploh nič. Uni jogurti od merkatorja zdravo življenje so ok? ker sem tiste jedla dns.
Kej koruza je v redu? Al vsebuje kak škrob? js tko nč ne vem oops.gif
Tofuja lahko pojem dosti? Ker dans sem ga kar celga. Pa lačna sem že ves dan cry.gif
In riževo mleko bom verjetno nabavla.
In sojine polpete so tudi ok?

Hm... zdravila.. js zdravilom itak ne verjamem.
  • 0

#34 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 31 October 2007 - 09:33 PM

Obstajajo zdravila oz tablete ki zdravijo glivice od znotraj-to je velikokrat potrebno ker to pride iz črevesja,beli tok je samo en pokazatelj.Lahko imaš še druge simptome ali pa ne.Izogibati se je treba kvasa(pazi kruh kupljen ima kvas),sladkorju,belemu kruhu..no saj veste pač zdrava hrana.Zdravila se pri tem pogosto ne predpisujejo ker raje zdravijo z kremami ki samo lajšajo zadeve ne odpravljajo pa vzroka,torej je boljše na hrvaškem kupit in se tega znebit za vedno.
  • 0

#35 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 31 October 2007 - 10:19 PM

Glede zdravil je tako - konkretno za kandido dejansko ni zdravila. So tablete, ki uničujejo glivice - antimikotiki, ki pa so zelo težke za jetra in na splošno celo telo. To je na primer diflucan. Te tablete pa ne dajejo dolgoročne rešitve, ker glivic ne odpravijo za vedno. Tudi zdravila se jemlje ob vsaj en mesec dolgi dieti. Brez tega so brez pomena.

Količina olja za 16 evrov je 250ml mislim da, tega pa 200ml pa stane 2 evra smile.gif obe sta biološki, hladno stiskani.

Normalno za dieto je, da si vedno lačen. Ker to lakoto v bistvu vzpodbujajo glivice v tebi, ki hočejo še. Zato smo tudi odvisni od OH.

Sojini polpeti imajo pšenično moko, večina koruze iz konzerve pa je sladkane - našla sem samo dve vrsti, ki nista sladkani. Tudi sicer je koruza med jedmi, ki jih je treba omejiti.

Riževo mleko ima veliko lastnega sladkorja, zato med strogo dieto ne pride v poštev. Ti Mercatorjevi jogurti so sicer ok, ampak spet gre za mlečni izdelek...

Tofu je vredu, pa še bogat je s kalcijem.

Glede kvasa so deljena mnenja - nekateri ga celo priporočajo, ker ima pozitiven učinek na črevesno floro. Zato priporočam ukinitev samo prvi mesec, ko boste na najstrožji dieti.

Kupiš si lahko še bazične minerale - prah, ki se da v vodo in tako pije, da razkisaš telo. Edini kvaliteten se dobi v Sanolaborju in preko spleta. Zadeva je skoraj brez okusa, malo mogoče po limoni.




  • 0

#36 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 01 November 2007 - 12:46 PM

uf.. ermm.gif zdej res ne vem več kej nej jem poleg zelenjave in tofuja. Je kako mleko sploh ok?
In kaj spada med te 30% OH poleg domačega kruha? Mislim kaj si ti jedla?

Koliko stanejo tej bazični minerali?

Bi mi lahko povedala priblizno kako je potekal tvoj en dan hranjena, da si bom lazje predstavljala? smile.gif
  • 0

#37 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 01 November 2007 - 02:24 PM

QUOTE(Shapa @ 29. 10. 2007 - 8:47) View Post


- nič kisa (nadomestiš z limono)


Kaj pa zelje? huh.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#38 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 01 November 2007 - 03:43 PM

kej pa ribe? smile.gif
  • 0

#39 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 01 November 2007 - 04:07 PM

Kislo zelje vpliva pozitivno - v njem ni kisa wink.gif

Ja zraven si skuhaš polnozrnate testenine (najcenejše so v Mulleru) ali pa proseno kašo, ki jo tudi najbolj priporočajo.

Jaz sem jedla (in še vedno jem):
Zajtrk: solata, malo kruha z maslom, zdaj pijem čisti kakav (ne instant) z riževim mlekom, prej sem nesladkan zeleni čaj z različnimi aromami. Kupila sem tuševo piščančjo klobaso, ki ne vsebuje svinjine in je poceni, pa popekla malo tofuja.

Kosilo:
- paprika in paradižnik s proseno kašo, lahko malo popečenega mesa ali sejtan ali pohane bučke, solata
- kremne juhe iz pora in brokolija/cvetače
- špinača, krompir, solata
- krompirček popečen v pečici na kokosovem olju in malo vode, kuhan brokoli, pohano meso (polnozrnate drobtine), tofu, solata
- gobova omaka s sojino smetano (trenutno v akciji v tušu za 30 centov), priloga po želji, solata
- eno tako mineštro: fižol, paprika, paradižnik, koruza, malo kislega zelja, pelati za okus - najprej popražiš, potem malo popečeš v pečici. Zraven solato, po želji kos kruha
- ajdove žgance z raznimi prilogami
- jajčka z gobicami, lahko zelenjavo ali tudi solato, malo kruha
- paprikaš (paprika, koščki piščanca), polnozrnate testenine, solata
- popečena postrv, krompir, solata
- ajdova kaša z grahom, pohane bučke, solata
...

Večerja:
nekaj podobnega zajtrku, čeprav zvečer naj ne bi jedli sveže zelenjave, ker ta zavre v črevesju čez noč

Malice:
- kivi
- majhno jabolko
- riževi napihnjenci namazani z nesladkanim evrokremom (trgovine z zdravo prehrano)
- palačinke iz polnozrnate moke, spet s tem evrokremom (lahko tudi za večerjo)
- nesladkan kompot iz jabolk (jabolka samo 5 min kuhaš v malo vode, dodaš cimet in klinčke)
- zdaj bom naredila puding z riževim mlekom (kupi nesladkan puding npr. v Lidlu), upam, da bo uspel

Tudi sicer, ko se nehaš izogibati kvasu je super lidlov polnozrnati toast. Solatam dodaj feta sir, lanena semena, sezamova semena, omako iz avokada, laneno olje v malo večjih količinah (je zelo zdravo), čičeriko...taka solata je veliko bolj izdatna.

Minerali so 20 evrov za 67 dni (če jih uživaš redno po liter in pol na dan - jaz sem malo lena oops.gif )

Vodi za izboljšanje okusa dodaj par kapljic limone. Kupi si aromatizirane zelene čaje ala vanilija, božični čaj, ki dajejo vtis sladkega.


  • 0

#40 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 01 November 2007 - 04:20 PM

najlepša hvala thumbup.gif


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users