Jump to content


Photo

Sestavine


  • This topic is locked This topic is locked
1671 replies to this topic

#21 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 June 2005 - 06:30 PM

Najlepša hvala za Tvoje mnenje, Sonchika! wink.gif

Moram pa rečt, da sem izredno razočarana, saj sem bila prepričana, da sem opravila dober nakup. Moram reči, da tudi sama nad kremo nisem navdušena (no ja, imam jo šele tretji dan) ker se mi zdi, da mi ne naredi fajn kože ... imam občutek, da imam po drugih kremah kožo mehkejšo in bolj voljno.

Me pa zanima kako je možno, da je izdelek komedogen, če pa na embalaži še posebaj piše, da ne povzroča ogrcev?
  • 0

#22 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 June 2005 - 06:48 PM

Vidiš, to pa res ne vem, zakaj piše na embalaži, da ne povzorča ogrcev. Krema namreč vsebuje CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ki pa je komedogena sestavina.
Verjetno ti pa daje fajn občutek na koži silikon (kot sem že prej napisala, je fajn stvar v kremah, ker da svilnat občutek).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#23 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 June 2005 - 06:54 PM

Hvala za pojasnilo! wink.gif
  • 0

#24 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2005 - 09:40 PM

DiLema - o SuperDefense od Clinique si že kaj razmišljala? IPB Image Je antioksidantna, s SPFjem 25 (ali 15), ni komedogena, je izredno lepo mazljiva. Edino malo draga je.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 June 2005 - 07:28 AM

Vsi samo govorijo o SD, a ima katera sestavine?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 June 2005 - 07:53 AM

QUOTE(Jenna)
DiLema - o SuperDefense od Clinique si že kaj razmišljala?


Jenna verjamem, da je krema super, vendar pa sem sama dijakinja in nimam nobenih dohodkov, tastarim pa nočem težit, naj mi dajo 11.000 (ali koliko že pač stane) za kremo. Sicer bi si jo lahko kupila z žepnino, ampak pol neb tolk ostalo za druge stvari. wink.gif

Pa je krema res toliko v redu?
  • 0

#27 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 06 June 2005 - 12:33 PM

QUOTE(DiLeMa)
Zdej imam pa še jaz eno vprašanje ... zanima me, kakšno je Vaše mnenje (glede na sestavine seveda) o kremi L'Oreal HAPPYDERM.

Mene je premamila reklama, saj bi naj omenjena krema (oz. jaz jo imam v obliki fluida) zagotavljala 24 urni učinek vlaženja in dobro zaščito, pa še na embalaži posebaj piše, da ne povzroča ogrcev.

Kremi oz. fluida obstajata v dveh različicah, ena je za suho in občutljivo kožo, druga pa za normalno in mešano. Jaz imam slednjo.

Sestavine pa so naslednje:

AQUA/WATER, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT, CYCLOHEXASILOXANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, SILICA, PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, THEOBROMA CACAO/CACAO EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONOL, DIVINYLDIMETHICONE/DIMETHICONE COPOLYMER, MICA, SODIUM METHYLESCULETIN ACETATE, TOCOPHERYL ACETATE, BENZOPHENONE-4, CI 77891/TITANIUM DIOXIDE,C12-13 PARETH-3, METHYLPARABEN, CHLORPHENESIN, DIAZOLIDINYL UREA, TETRASODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, CI 14700/RED 4, CI 47005/YELLOW 10, PARFUM/FRAGRANCE, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, GERANIOL.

Upam, da sem vse prav prepisala. wink.gif


kremica ima uv zaščito benzophenone-4, vitamin e je v acetatni obliki, sam kaj k tist triglicerid in alkohol vse poserjeta. se strinjam s sonchiko da kremca ni vredna svojga dnarja.
  • 0
lp, Martina

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 June 2005 - 01:52 PM

Ima samo UVB zaščito... Sploh ne vem, zakaj pol pacajo vse te sestavino not, če pa ne morejo narediti ene zgledne UV zaščitne kreme.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 06 June 2005 - 09:31 PM

hm....kupim-ne kupim, kupim-ne kupim,.... biggrin.gif rolleyes.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#30 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 June 2005 - 09:21 AM

Jaz imam še nekaj vprašanj, pa me je kar malo sram, ko pa toliko težim.

Imam značilno mesano kožo, torej T predel ima masten lesk, na njem pa se pojavljajo tudi občasni izbruhi mozoljev. Lica pa so značilno nekoliko bolj suha, vendar pa imam na njih zelo lepo kožo, gladko in brez nepravilnosti.

Dobesedno že leta iščem primerno kremo zame, pa je nikakor ne najdem. Po tej L'Orealovi HAPPYDERM sem dobila takšen izbruh mozoljev na čelu in bradi, da me je skoraj kap zadela ... cela sem v mozoljih. sad.gif

In zdej res ne vem več kaj naj dam nase ... bi kupila tisto od Clinique SuperDefense, ampak mi je res predraga.

Sem pa gledala od Avona eno kremco in sicer Beautifully Protected Daily UV Moisturizer SPF 30.

Sestavine pa so naslednje:

Active Ingredients :

homosalate
octinoxate
octisalate
oxybenzone
avobenzone

Other Ingredients :

water
dimethicone
butylene glycol
glycerin
peg-8
ethylhexyl isononanoate
hydrogenated lecithin
panax ginseng root extract
cananga odorata flower extract
hedychium coronarium root extract
vitis vinifera (grape) seed extract
cetyl alcohol
glyceryl stearate
trimethylsiloxysilicate
carbomer
acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer
polyglyceryl-3 diisostearate
dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer
silica
triethanolamine
propylparaben
kaempferia galanga root extract
benzyl alcohol
methylparaben
disodium edta
fragrance

Pa me zanima, če bi bilo tole primerno za mojo kožo ...

Aja pa še tale krema me zanima, ki jo uporabljam za ponoči ... Avonova
Relaxing Night krema. Mi naredi sicer ful mehko kožo, vendar sama nekak ne znam ocenit, če mi jo preveč zmasti ali ne. oops.gif

Active Ingredients :

octinoxate
oxybenzone
octisalate

Other Ingredients :

water
glycerin
helianthus annuus (sunflower) seed oil
cyclopentasiloxane
butylene glycol
dimethicone
lavandula stoechas extract
hordeum distichon (barley) extract
phellodendron amurense bark extract
santalum album (sandalwood) extract
niacinamide polypeptide
pantothenic acid polypeptide
riboflavin polypeptide
biotin polypeptide
pyridoxine polypeptide
thiamine polypeptide
cyanocobalamin polypeptide
folic acid polypeptide
panthenol
lecithin
glycine soja (soybean) oil
ethoxydiglycol
hydrogenated polydecene
dimethicone crosspolymer
trimethylsiloxysilicate
peg-40 stearate
steareth-2
pvm/ma copolymer
sodium polyacrylate
phosphoric acid
acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer
sodium carbomer
xanthan gum
disodium edta
bht
imidazolidinyl urea
methylparaben
propylparaben
fragrance
mica
titanium dioxide
red 4

Če ima katera tle podobne težave s kožo kot jaz in je našla fajn kremo zase, naj mi proooosim pove. wink.gif Pa za kremo ne bi dala več kot kakšne 4 tisočake. oops.gif
  • 0

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 June 2005 - 10:05 AM

Tkole je - govorim iz izkušenj, ker sem probala.
Avonova za sončenje je super, ker ni mastna in bi bila primerna tudi za tvojo kožo.
Tista druga, Relaxing, pa mislim, da si napisala napačne sestavine, ker te sestavine nakazujejo na dnevno kremo, ker je omenjena UV zaščita. Pa če si te sestavine potegnila z interneta, te moram opozoriti, da niso identične tistim na embalaži (ker niso v praven vrstnem redu).
Glede te relaxing kreme - če so sestavine res take, kot si jih napisala, je ta krema premastna zate.
Probaj kakšno vlažilno - od Avona je super M24, potem Clinians jabolko, Garnier Fresh. Te kreme so lahke (namenjene normalni in mešani koži) in niso komedogene - ne boš dobila izbruha mozoljev. Kjer imaš matno kožo, se s kremo ne maži, uporabi samo tonik.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 June 2005 - 11:04 AM

Sonchika še enkrat ful hvala, da si si vzela čas in vse tole malo pregledala, res si mi v veliko pomoč! wink.gif

Bom poskusila z eno od tistih krem, ki si jih ti predlagala ... tale Cliniansova jabolko me malo mika. wink.gif
  • 0

#33 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 June 2005 - 12:25 PM

sonchika... sem se namreč zaradi tebe potrudila napisat sestavine za SD, k si vprašala... sem mislila, da boš kaj pokomentirala... IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#34 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 June 2005 - 12:28 PM

Tale SD se tudi meni zdi odlična.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#35 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 June 2005 - 12:35 PM

Ok, tnx za mnenje. wink.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#36 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 08 June 2005 - 05:06 PM

Kaj pa ta nova krema od Nivee, po testerju sodeč je kar kul (za normalno do mešano kožo z UV zaščito) z mat učinkom:

Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butxlene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexil Metoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceril Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondisia Chinesis, Hydrogented Coco-glycerides, Tocopolyaril Acetate, Hyrdogenated lecithin, Panthenol, Cetylalcohol, Dimethicone, oduum PCA, Paraffinum liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glicyne Soya, Inositol, Fructose, urea, Titanum Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrilate, Bht, Phenoxyethanol, (konservansi...itd), Limonene, Linalool, Citronenoll, Hydroxiisohexyle, 3-Cyclohexene Carboxaldehide, Alpha-Isomethyl ionone, Geraniol, Benzyl Salicilate, Hexyl Cinnamal.

Kolikor vem, so komedogene sestavine lanolin, parafin in kakavovo maslo in stearinska kislina (stearic acid). (piše v knjigi od Lili Carsten). Sam pol mi ni jasno, ful krem vsebuje Parafinum Liquidum (potem je še komedogen ali ne??) Kaj pa je z alkoholi (predvidevam da so to tiste sestavine ki imajo končnico -ol), so škodljivi ali ne? Help!
  • 0

#37 Elise

Elise

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 08 June 2005 - 05:40 PM

Btw, sestavine si lahko preverite same, če znate angleško seveda, na http://www.cosmetics...y.asp?TYPE=MAIN.

Pa če ste že tam, si lahko preberete še kakšen članek na tisti strani
http://www.cosmetics...p?PAGETYPE=SKIN

biggrin.gif
  • 0

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 June 2005 - 07:07 AM

Niveina krema je nekaj srednjega. Ima nekaj antioksidantov, ima UVB zaščito (sestavina UVA zaščite je preveč na koncu seznama, da bi bila učinkovita), mislim, da ni komedogena.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 June 2005 - 02:19 PM

krema garnier essentials za obraz za normalno kožo ima na tretjem in četrtem mestu naslednji sestavini: stearyl alcohol in še en alkohol, ki se začne z a, pa sm pozabla, ker nisem mela kulija s seboj, da bi zapisala. ermm.gif: ermm.gif: ermm.gif: zdej, kolikor sem se naučila o sestavinah, to naj ne bi blo dobro, če so alkoholi navedeni na začetnih mestih ....
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#40 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 June 2005 - 02:28 PM

Slabi alkoholi so sledeči:
alcohol
alcohol denat.
alcohol SD
benzyl alcohol
ethanol
ethyl alcohol
isopropyl alcohol
methanol

Torej, nič bat. Ostali delujejo kot vlažilci.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users