Jump to content


Photo

Clinique kozmetika


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#1 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 27 March 2005 - 11:17 AM

A katera uporablja to kozmetiko- Clinique? Pa katere preparate? Sama imam zelo občutljivo kožo, in so mi priporočili to kozmetiko, ker je hipoalergensko testirana. Kaj pa njihova dekorativa?

Hvala za odgovore...
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2005 - 11:22 AM

Hej

poznam Clinique, ampak veliko cenejša zadeva in hipolaregenska neodišavjena in dermatološko testirana je tud IsaDora. Res v redu, poznam kar nekaj uporabnic, ki so iz Cliniqua prešle na IsaDoro. Kaj pa iščeš?

LP N
  • 0

#3 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 27 March 2005 - 04:55 PM

Isadora ima tudi negovalno kozmetiko? Drugače iščem nekaj za obraz (za čiščenje in pa kremo). Od Cliniqua konkretno pa sem gledala eno kremico v tubi, gor piše "repair", odpravljala naj bi rdeče lise na koži kot posledica mozoljev. Moja kolegica pa uporablja njihovo milo za obraz in pravi, da je zadovoljna, ker ga ima za ful časa (cca 5 mesecev).

Sama imam problematično kožo, tanko in občutljivo, na kateri se takoj poznajo rdeče lise. Po drugi strani je mešana, po čelu se včasih svetim, zato ne smem uporabljat sredstev za suho in občutljivo kožo, ki mi kožo čist zapacajo in se začnejo pojavljat mozolji. Po drugi strani, če uporabljam preveč agresivna sredstva, se dobesedno lupim. Čez zimo sem uporabljala Eucerin z rdečim pokrovčkom, vendar zadnje čase opažam, da mi je "preveč", rabim nekaj lažjega. Skratka, nikakor ne najdem izdelkov, ki bi mi 100%no ustrezali, zato največkrat kombiniram več znamk naenkrat.

Od Isadore pa sem imela samo puder, pa mi je bil kul.
  • 0

#4 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2005 - 05:56 PM

Eni

mislila sem na dekorativno kozmetiko IsaDora, včasih je imela tudi negovalno kozmetiko, ampak je ni več.

Če pa imaš občutljivo kožo pa bo Cliique kar prava zadeva.

LP N
  • 0

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 March 2005 - 09:39 AM

za občutljivo kožo bi mogoče lahko probala od l'occitane kolekcijo z medom. vem, da ima ena moja prijateljica izredno občutljivo kožo, še po vseh kremah, ki jih je probala, so se ji spustili mozoljčki, ma tut probleme s pordelo kožo na obrazu. no, zdej ma kremo in masko od omenjene linije in pravi, da je ta edina, ki ji res ustreza. vem, da medena emulzija za obraz (mleko in tonik v enem) stane malo manj kot 5 tisoč, krema je pa verjetno tut tam nekje, kar se mi niti ne zdi tako zelo drago.
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 March 2005 - 09:55 AM

Če je izbereš locittane, prosi prej za tester. So predrage kreme, da bi jih kupovala, potem pa ugotovila, da ne ustrezajo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 28 March 2005 - 10:19 AM

Jaz uporabljam celo kolekcijo Nivea Young in sem zelo zadovoljna. Je zelo nezna in za mojo tanko in obcutljivo kozo idealna. Pa se draga ni...

Lp,Pika
  • 0

#8 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 29 March 2005 - 11:02 AM

Saj res, na l´occitane še pomislila nisem! bomo sprobal.
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 08 December 2005 - 09:28 PM

Obnavljam staro temo ... zadnjič sem bila v drogeriji Beautique, sem iskala če imajo en parfum in sem se vmes malo naokoli razgledovala, nakar opazim linijo Clinique za lasno kozmetiko (kaj pa druga biggrin.gif) in se mi zdi prav vabljiva. Prodajalka mi je rekla, da so te zadeve baje res super in da so kupci zelo zadovoljni in se vračajo nazaj po novo, ko jim zmanjka. Cen na žalost nisem pogledala, če jih katera ve, bom pa hvaležna. Še bolj vesela bom, če je katera že preizkusila te izdelke in lahko poda mnenje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 December 2005 - 09:42 PM

.

Jaz uporabljam kremo SuperDefense in je odlična (sestavine).
Pa tester od Simply Body Butter imam in je tudi odličen (sestavine).
Imam tester od kreme All About Eyes in je krema najbrž okej, jaz ne vem..... jo uporabljam bolj za afnanje, ampak je baje okej (sestavine).
Imam tester od Dramatically Different Moisturizing Gel in je dober (sestavine..... namenjen bolj mešani do mastni koži) - ni masten (valda), koža je ful mehka po uporabi. Meni, ki imam sicer suho kožo, paše.
Kupila sem si tudi nek energijski gel za tuširanje in je bil porazen (izsušil, ni se penil, glede na sestavine obupen).
Imam tudi parfum Simply in prekrasno diši. biggrin.gif

Baje da je njihova maska Hair Repair za lase dobra. Pa glossi Colour Surge Impossibly Glossy. Za drugo pa ne vem.


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 08 December 2005 - 09:45 PM

QUOTE(Jenna)
Imam tester od Dramatically Different Moisturizing Gel in je dober (sestavine..... namenjen bolj mešani do mastni koži) - ni masten (valda), koža je ful mehka po uporabi. Meni, ki imam sicer suho kožo, paše.


A si mogoče prilepla sestavine v pripadajočo temo? Ker iščem nekaj dobrega za vlaženje mastne kože, seveda nekaj kar je nekomedogeno in antioksidantno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 December 2005 - 09:55 PM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(Jenna)
Imam tester od Dramatically Different Moisturizing Gel in je dober (sestavine..... namenjen bolj mešani do mastni koži) - ni masten (valda), koža je ful mehka po uporabi. Meni, ki imam sicer suho kožo, paše.
A si mogoče prilepla sestavine v pripadajočo temo? Ker iščem nekaj dobrega za vlaženje mastne kože, seveda nekaj kar je nekomedogeno in antioksidantno.

Ne, ker jih nimam. Sem pa na enem drugem forumu čist btw zasledila, da so sestavine pohvalili. Ampak je pa tudi draga ta zadeva..... ziher spet tam okoli 5k, če ne več.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 December 2005 - 08:47 AM

Neka fora je pri tem Dramaticaly something. Sta dve kremi z podobnim imenom (mislim, da je en gel in ena krema) in eden od njiju je popolnoma zanič, drugi pa odličen. Ampak ne vem, kateri je kateri. smile.gif Sem pa veliko pomagala. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 December 2005 - 09:07 AM

Sprašujem zato, ker me je mami včeraj napadla da mam ful suha lička (jih imam res in to zelo, kr take rdeče žilice tanke se vidijo) in da mi gre po kremo Clinique SuperDefense ker je brala da je tak fajn (neee ... a res? biggrin.gif ) da se bom z njo po ličkih mazala ... samo jst bi pa mela neki, s čimer se lahko mažem po celem obrazu ker mi bo SuperDefense za T predel pomoje premastna in sem mislila, da bi vzela pol to Dramatically Different.

Aja pa kar se Super Defense tiče ... če jo kupim, naj vzamem SPF 15 ali 25? Sicer sem najprej študirala da bi kar 25 (zihr je zihr) sam pol sm pa študirala da je zdej zima pa da bi bil verjetno dost SPF 15 in ni potrebe da kupim SPF 25 ki ma notr nametanih še več teh 'kemikalij' ker baje te zadeve tud niso čist nedolžne. Zdej pa ne vem ...

Evo, tole so sestavine od Dramatically Different gela ... ta je tisti dober ali slab?

water,dimethicone, isododecane, butylene glycol, bis-peg-18 methyl etherdimethyl silane, glycerin, laminaria saccharina extract, lactobacillusferment, polygonum cuspidatum root extract, saccharomyces lysateextract, cucumber fruit extract, barley extract, sunflower seedcake,caffeine, trehalose, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, chamomillarecutita, polysilicone-11, silica, propylene glycol dicaprate,oleth-10, laureth-23, laureth-4, ammonium acryloyldimethyltaurate/vpcopolymer, carbomer, tromethamine, disodium edta, phenoxyethanol,methylparaben, yellow 5, red 4, yellow 6
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 December 2005 - 09:44 AM

Lahko kupiš faktor 15, če nisi pretirano veliko zunaj.
Za mastno kožo je SD odličen in ti ne bo škodil tudi po T predelu.
Tiste žilice, ki se vidijo, so kapilare, bolezen se imenuje kuperoza - gre za pokanje žilic, ko se prehaja iz mrzlega na vroče. In tudi v savni. Da se to rešiti z lasersko terapijo, ampak te verjetno ne moti tako zelo. smile.gif
Pa puder naj bi tudi malo pomaga pri tem, da ne pokajo še bolj.

Gel ima na prvih mestih sicer malo čudne sestavine, ampak kasneje se pa prelevi v odličnega. Priporočam, ker vsebuje AOK, ni masten, tudi vlažilen ni pretirano, ampak je prav za mastno kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 December 2005 - 09:48 AM

Te žilice so pri meni ful malo vidne, skoraj nič ... ampak jaz jih opazim. No, potem bom pa SuperDefense vzela ... kar SPF 15.

Aja pa je kul če mam pol čez to kremo še puder, ki ima takisto SPF 15 al je to kej preveč?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 December 2005 - 09:57 AM

Nikoli ni preveč.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 09 December 2005 - 11:11 AM

sam neki,sonchika...a si ti že skoz moderator?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 December 2005 - 11:12 AM

Ne, od včeraj. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 December 2005 - 11:23 AM

.

Čestitke. IPB Image



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users