Jump to content


Photo

izredno suha in tanka koža


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 jeja

jeja

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 25 October 2006 - 10:15 AM

[i]Stara sem 54 let. Že od nekdaj imam suho,tanko kožo. V teh letih se je stanje še poslabšalo - ko podgnem po nogi,roki - se od povrhnjice kar "praši". Poskusila sem že z vsemi mogočimi lotioni za kopanje in nego telesa, stanje se ne izboljša. Enako se mi dogaja z obrazom; vlažne kreme mi ne odgovarjajo, verjetno bi morala izbrati kremo ,ki je kombinacija vlage in maščobe. Ima katera od vas takšne težave? Ali mi lahko kaj priporočate ?
Hvala vnaprej in lep pozdrav.
jeja
  • 0

#2 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 October 2006 - 10:35 AM

za obraz priporocam kremo Jojoba znamke Alverde, dobi se jo v dmu. za telo pa kaksno mastno maslo ( Balea - aloe vera ali kokos, se tudi dobi v dmu), ali pa garnier total repair mleko v rdeci embalazi smile.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#3 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 25 October 2006 - 10:50 AM

QUOTE(*pikica* @ 25. 10. 2006 - 11:35)  

za obraz priporocam kremo Jojoba znamke Alverde, dobi se jo v dmu.


al pa tud od apotheker scheller krema za staro kožo z ginsengom in belim čajem/al pa krema zeleni čaj,alge-kera bi bla bol za gospo,dilema,sonchika
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 October 2006 - 11:11 AM

QUOTE(rea @ 25. 10. 2006 - 11:50)  

al pa tud od apotheker scheller krema za staro kožo z ginsengom in belim čajem/al pa krema zeleni čaj,alge-kera bi bla bol za gospo,dilema,sonchika

Zrelo kožo pa res.

Mislim, da je beli čaj ginseng bolj primerna za suho kožo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 25 October 2006 - 11:47 AM

Joj,sm se zmotla,ja. Hvala,crna!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#6 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 November 2006 - 11:34 AM

Tudi jaz imam izredno suho kožo (še posebej na spodnjem delu nog), da včasih kar vse leti od mene ...
Zdaj sem začela uporabljati Niveino olje za tuširanje (da mi malo manj razdraži kožo že med samim tuširanjem). Zanima me, kateri pripomoček bi bil zame najboljši, da se čim hitreje upije ...

Hvala in lp

Kami
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2006 - 06:46 PM

Kami, zase lahko trdim, da mi je to olje od Nivee še bolj izsušilo kožo. Omisli si kaj drugega. Fajna krema za mazat je pa Dove nutri-body milk ali pa od Vichy-ja Lipidiose I ali II.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#8 tyaska88

tyaska88

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 19 November 2006 - 08:45 PM

Jaz imam tudi tanko in suho kožo po telesu, pa srbi me ful po tuširanju/kopanju.
prejšnji teden sem bila pri zdravnici in mi je rekla naj se čimmanj umivam (največ 1X na dan), umivam naj se s trdim milom in se nato namažem s kremo Eucerin 3% urea....aja pa nič drgnenja z brisačo.
  • 0

#9 Nany

Nany

    sramežljivec

  • Člani
  • 32 posts

Posted 19 November 2006 - 09:19 PM

Jst mam tud zelo zelo suho kožo. Sem si pa kupila od Bubchen olje. Z njim se namažem enkrat na dan po telesu in rezultati so fenomenalni. Nič več nimam po spodnjem delu nog suhih luskic kože. Pa še embalaža od tega olja je taka, sa se olje nič ne poliva.
  • 0

#10 janja

janja

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 14 January 2007 - 07:19 PM

jaz sem imela probleme z izredno suho kožo 24 let.
Potem sem pa odkrila Eucerin 10% urea lotion....
Problemov ni več.

  • 0

#11 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 January 2007 - 09:02 PM

Meni je tudi najboljši. smile.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#12 Tinkica

Tinkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 15 January 2007 - 10:11 PM

Jst sem moje težave z zelo suho kožo na nogah močno omilila z L'occitanovo Ultra Rich Body Cream with 25 % shea butter.
  • 0

#13

  • Guests

Posted 01 February 2007 - 08:16 PM

V zadnjem tednu so se mi tu in tam po sprednjem delu telesa pojavile take cudne temne lise, ko eni lisaji.. pa sm razmisljala, da bi lahk blo dvoje: al je od presuhe koze, ker se zjutraj stusiram in pol sibam na siht, pa se ne utegnem mazat se z mlekom, alpa mi ne ustreza milo od Lusha..da bi ble not kake take sestavine, ki moji kozi ne pasejo..
A sta ti dve soploh mozni varianti? A pride komu se kaj drugega na pamet kaj bi lahko blo?
(Ne vem ce sem cist v pravi temi, sam nism vedla kam naj dam..)
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 February 2007 - 08:43 AM

Možno, da je koža izsušena. Tuširaj se zvečer in se namaži z mlekom. Pa zjutraj ne, in boš videla, če bo kaj drugače.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 ššiva

ššiva

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 04 February 2007 - 06:20 PM

Po tvojem opisu sodeč gre res za suho kožo.
Sama sm kot najstnica imela izredno izsušeno kožo na spodnjem delu nog, vidnne so bile sekcije povrhnjice ki so se zaradi pomankanja vlage obarvale temnejše. Meni je takrat pomagalo mleko za telo od niveae.

  • 0

#16

  • Guests

Posted 04 February 2007 - 06:24 PM

No, par dni se zdaj po tusiranju pridno namazem z nekim Bebe mlekom za telo, ki je se kr fejst mastno in ne sam da se pozna na kozi celega telesa, kako je hvalezna za tole, tudi tisti temni madezi so zginli. Hvala bogu!
V Romuniji sem par let nazaj staknila neko precej nadlezno kzono stvar in ce bi blo spet kaj podobnega, bi bla precej na tleh smile.gif
  • 0

#17 martinca1

martinca1

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 30 March 2007 - 07:16 AM

Hej! tudi jaz imam fuuuul suho kožo na nogah. koža je vsa nekako luskasta, ko pa si jo namažem s kakšno vlažilno kremo je manj luskasta videt. ampak se pa zelooo grdo vidi, brez kreme.(s kremo pa manj)
kak se naj tega znebim? hmm.gif

  • 0

#18 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 30 March 2007 - 08:48 AM

Tuširaj se z izjemno blagimi geli, raje uporabi kako olje za tuširanje. Namili se na kratko in hitro speri, ter na splošno ne stoj pod tušem 200 let. To bi moralo malo ublažiti problem.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#19 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 30 March 2007 - 09:14 AM

Olje kožo ne more izsušiti,razen če mažeš na odmrlo oz preveč poroženelo kožo.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#20 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 30 March 2007 - 09:46 AM

Pa kaj jaz v madžarščini pišem. Saj sem lepo napisal naj raje namesto gela uporabi olje za tuširanje.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users