Jump to content


Photo

Bela tehnika & gospodinjski aparati


  • Please log in to reply
365 replies to this topic

#201 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 November 2018 - 08:48 AM

V LJ imajo 17 let star pralni stroj Gorenje in 11 let sušilni stroj Bosch.

Oboje dela super, ampak za pralni stroj nama je že parkrat svetoval, naj ga popravljava, dokler bo šlo ker takega ne bova več dobila.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#202 Gold Lion

Gold Lion

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 128 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2019 - 11:26 AM

Ali tudi vam pomivalni stroj uničuje kozarce in ostalo stekleno posodo? Pri nas imajo vsi kozarci bele lise in so prav grdi, kakšnih bolj finih si pa sploh ne upam več dajat v pomivalca.


  • 0

#203 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 11 April 2019 - 11:31 AM

To baje od soli rata, jaz je ne dajem.
  • 0

#204 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 11 April 2019 - 11:32 AM

To se mi zdi, da je klasika pri pomivalcih. Jaz kake fine kozarcce kar na roko operem, za navadne pa se ne sekiram.

Ne vem ali je kriva sol, ali kot da bi se steklo nekako spralo. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#205 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 April 2019 - 11:42 AM

Pri nama se na starejsih kozarcih vsake toliko pozna kak oblak kje, pri novejsih zaenkrat se ne (ceprav jih enako dolgo pereva v pomivalnem stroju). Ne vem, od cesa bi bilo to odvisno - je sicer zoprno, ampak mi odtehta rocno pranje (in lise, ki bi se sicer poznale na njih, ce jih ne bi takoj pobrisala in pospravila). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#206 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 11 April 2019 - 12:08 PM

Jaz z vodo splaknem in pobrišem kozarce, ko so iz pomivalca pa se mi zdi, da je boljše.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#207 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30608 posts
  • Location:Primorska

Posted 11 April 2019 - 12:33 PM

ja, ampak se ne sekiram, nimam kakšnih dragih ali kristalnih, pa še hitro se razbijejo, tako da je to zame potrošna roba.


  • 0

#208 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2019 - 01:03 PM

Samo za info. Ko dodajate sol morate ful paziti, da vse kar gre čez takoj očistite oz. date stroj na izpiranje. Jaz nisem in se nama je naredila mini luknjica in je stroj zamakal.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#209 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 11 April 2019 - 02:50 PM

Ali tudi vam pomivalni stroj uničuje kozarce in ostalo stekleno posodo? Pri nas imajo vsi kozarci bele lise in so prav grdi, kakšnih bolj finih si pa sploh ne upam več dajat v pomivalca.



To je erozija, ki se pojavi, ce kozarce peres na visji temperaturi. Mislim, da je za steklo max 40 stopinj, zato pa imajo svoj program ponavadi. Jaz ga zdaj striktno uporabljam, ker sem tako unicila en set kristalnih kozarcev. To so v bistvu taksne lise, ki jih niti z rocnim pranjem ne mores vec odstranit, ker gre dejansko za poskodbe na steklu. Drugo so lise, ki nastaneko zaradi pare, ki jih brez tezav obrises.
  • 0

#210 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 12 April 2019 - 06:21 AM

Midva zaenkrat nimava težav pa vedno pereva v stroju in na avtomatičnem programu, tudi vinski kozarci so vedno lepo oprani, predvidevam da je malo odvisno od pomivalca ker pri kolegih imata pa čisto motne kozarce pa uporabljata nek drag gel za pranje midva pa ta poceni Blink tablete iz Mullerja
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#211 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30608 posts
  • Location:Primorska

Posted 12 April 2019 - 06:26 AM

Mi v bistvu komaj kakšen kozarec damo v pomivalca... jaz pijem vedno iz enega in ga sproti splakujem pod pipo, moj pije radensko iz flaše, tamala ima pa plastične iz Ikeje. Razen občasno za vino ali ko so obiski, sploh ne uporabljamo steklenih kozarcev.


  • 0

#212 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 April 2019 - 09:25 AM

Bellini - ja.

Jaz imam kozarce "za domačo uporabo", tiste debele gostinske in ti gredo v pomivalca.

Za goste kozarce pa perem na roke, ravno zaradi tega, ker sem jih že nekaj uničila.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#213 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 January 2020 - 12:20 PM

Ima katera susilca s toplotno crpalko (ti menda susijo med 50 in 60C)? Kaj vse susite v susilnem stroju (in katere stvari dajete kar skupaj na isti program) in katere nikoli ne vidijo susilca od znotraj?

 

Pa v cem je finta, da kaksne bombazne majice brez potiska naj ne bi dal v stroj susit? Jih date vseeno (ce ja, na kateri program) ali se drzite etiket na perilu?

 

 

D_1.jpg Tumble dry at high heat (not exceeding 75°C) at normal setting.
D_8.jpg Tumble dry at medium heat (not exceeding 65°C) at normal setting.
D_2.jpg Tumble dry at medium heat (not exceeding 65°C) at permanent press setting.
D_9.jpg Tumble dry at low heat (not exceeding 55°C) at permanent press setting.
D_3.jpg Tumble dry at a low heat (not exceeding 55°C) at delicate cycle.
D_10.jpg Tumble dry any heat.
D_4.jpg Tumble dry no heat/air dry.
D_11.jpg Do not tumble dry.    


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#214 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2020 - 12:28 PM

Jaz se načeloma držim etiket. Stvari s potiskom sušim na zraku. V sušilca gredo predvsem perilo, nogavice, kuhinjske krpe in brisače ter precej otroških stvari (skladno z etiketo)
  • 0

#215 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5048 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2020 - 04:15 PM

Jaz pa nic ne gledam in dajem v susilca vse. Od otrok, s potiski in brez in v bistvu vse najine stvari, tudi kar imam za v sluzbo. Nimam niti ene slabe izkusnje, dajem pa vse skupaj na isti program.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#216 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2020 - 05:32 PM

Nimam sušilca, sem pa včasih tašči pomagala pri zlaganju perila iz sušilca in se mi je zdela navadna bombažna tkanina, ki jo je redno sušila v sušilcu (npr. spodnje perilo), zbita in zmuckana.
Sicer je to bilo že leta nazaj, dopuščam možnost, da so novejši sušilci oblačilom prijaznejši. Svojih stvari v glavnem ne zupam tovrstnemu sušenju, sem še kar občutljiva okrog perila (nekdo drug določenih sprememb morda niti ne bi opazil). : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#217 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82167 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 January 2020 - 05:39 PM

Midva sva vrzeva v susilca, z izjemo pletenih puloverjev, nikoli nobenega problema. Saj za to pa so susilci. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#218 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 January 2020 - 07:52 PM

Mislim, da bom mogoce kaksno staro fantovo majico riskirala za probo, potem se bom pa najbrz hitro opogumila :D Ce res ti s toplotno crpalko standardno susijo nekje v nizjem toplotnem rangu, potem se mi zdi to primerljivo s temi novimi parnimi postajami za likanje, kjer isto ne rabis sploh nic pazit na to, kaj ti pride pod roke. Luksuz. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#219 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 19 May 2020 - 07:14 PM

Tiste, ki imate kuhinjske robote. Imate potem se vseeno tudi navadni mesalnik zraven?

Nama bo vsak cas crknil najin Bosch 2 v 1, palicniin mesalnik in malo razmisljava o robotu, ampak bi verjetno se vseeno morala imeti posebej tudi palicni in mikser.

Pa s katerimi roboti ste zadovoljne? :)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#220 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 19 May 2020 - 07:42 PM

Paličnega imam posebej, bi pa veliko raje imela ročni mešalnik kot robota. Ne priporočam MUMa. 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users