Jump to content


Photo

Avene Clenance K


  • Please log in to reply
324 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 August 2005 - 08:08 PM

Na forumu sem že večkrat zasledila, da ste punce zelo zadovoljne s tole kremico, ki je namenjena problematični (mastni, mozoljavi) koži in bi vam bila ful hvaležna, če jo lahko uporabnice malo bolj pokomentirate.

Sama imam namreč mešano kožo, na ličkih je vse skupaj malo suho ampak brez nepravilnosti, na T predelu pa se mozoljev enostavno ne morem znebit no matter what!! rolleyes.gif Sem dva meseca uporabljala Vichy-jev Normaderm in najprej sem bila res ful navdušena ker kremica lepo matira in da tudi fin, gladek filing, poleg tega je tudi odpravila nekaj nepravilnosti, potem pa se je kar nekje na sredi vse ustavilo in zdej imam spet več mozoljev ... po pravici povedano še več kot pred uporabo Normaderma. Zdi se mi tudi, da mi je krema kožo malce razdražila in se zdaj na T predelu še obilneje masti. In zdej sem že res čisto obupana ... HELP! sad.gif

No uglavnem rada bi prešaltala na eno drugo kremico, pa se mi zdi (glede na vaše izkušnje) tale Clenance K kar pravšnja. Imam pa še nekaj vprašanj ... zanima me, če krema zelo izsuši kožo, če res opazno sčisti in v koliko časa so vidni prvi rezultati in nenazadnje ... koliko ta zadevščina stane. oops.gif Aja pa dejte mi še povedat, kako se ta krema sploh uporablja ... zjutraj in zvečer namesto drugih vlažilnih krem ali pa pod vlažilno kremo?

Če ima katera sestavine, bi tudi prosila za komentiranje le-teh.

Hvala! wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2005 - 09:25 PM

Kar sem jaz vidla, če se prav spomnim, stane tam nekaj čez 3000 sit, nism pa čisto 100% smile.gif Je pa nisem kupila, ker sem se odločila, da zame najbrž ni primerna, ker je v zloženki pisalo, da je za mastno, aknasto kožo, jaz pa nimam teh težav.

Sm si pa kupla tonik iz te kolekcije, za problematično kožo. Notri ima tak bel prašek, ki ti matira kožo, sam meni se je zdel premočen za mojo kožo, pa ponekod so se mi videle sledi tega praška, tako da ga sedaj ne uporabljam več. Tu so sestavine, če te zanima, pa jih daj pokomentirat puncam tu gor smile.gif
Tonik: avene thermal spring water (avene aqua), dipropylene glycol, sd alcohol 39-c (alcohol denat.), magnesium aluminium silicate, zinc gluconate, cetrimonium bromide, cucurbita pepo (pumpkin) seed oil (cucurbita pepo), fragnance (parfum), kaolin, peg-40 hydrogenated castor oil, ppg-26-buteth-26, salicylic acid, water (aqua)

Sam najbrž ni preveč dober, ker ima alkohol in salicilno kislino čisto pri koncu, pa tale magnesium aluminium silicate mi ni všeč, čeprav ne vem kaj je smile.gif

Imam pa tudi gel, ki pa se mi zdi ok, pa tudi Sonchika je rekla, da je v redu smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3 čebelica

čebelica

    sramežljivec

  • Člani
  • 28 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 August 2005 - 07:08 AM

Pozdravljena!
Jaz sem imela to kremo, ampak sem jo uporabljala le dober mesec, mi ni naredila preveč dobro na koži. Tudi moja sestra si jo je istočasno kupila in tudi ni bilo nekih vidnih rezultatov. Midve zdej uporabljava eno kremo iz 70% aloje od Prov firme in imava obe lepšo kožo - predvsem so mazoljčki izginili. Po moje aloja naredi kožo tako lepo. Res pa je, da jaz uporabljam in dnevno in nočno kremo - obe iz čiste aloje. Kupiš pa to kremo preko posrednika. Lahko zrihtam cifro, če katero zanimna?
Želim vam čimlepšo kožo!
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 January 2006 - 11:34 AM

Rea, zdej te bom čist razrajcala s poročilom o kremici. biggrin.gif Sem jo včeraj zvečer prvič uporabila in danes imam fenomenalno kožo! Tako je mehka da se ne da povedat, pa kar sije! Sploh se ne morm nehat zdej dotikat obraza, tale glikolna kislina je res zakon! biggrin.gif Jo bom pa uporabljala vsak tretji dan.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2006 - 11:41 AM

Avene Cleanance K (AHA+BHA)

Ingredients:
Avene Thermal Spring Water, Cyclomethicone, Water, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Glycerin, Polycrylamide, Lactic Acid, Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, C13-14 Isoparaffin, Disodium Phosphate, Bisabolol, Citric Acid, Cucurbita Pepo Seed Oil, Dimethiconol, Disodium Edta, Fragrance, Laureth-7, Salicrylic Acid, Zinc Gluconate
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 January 2006 - 11:52 AM

Sej tole sem že ocenila ... fajn zadeva za nečisto kožo, z AHA in BHA kislinami ... ima veliko vsebnost glikolne kisline, ki deluje proti pigmentnim madežem in ima piling efekt (lušči povrhnjico). Kreva vsebuje tudi 50% Avene termalne vode, ki je baje znana po svojih pomirjevalnih oz. antiiritacijskih učinkih.

Za mozolje bi sama bolj priporočala recimo Differin gel, čeprav tale zadeva ni slaba, ampak po mojem mnenju vsebuje premalo silicilne kisline, ki je ključna pri čiščenju kože ... je šele čisto na koncu seznama.

Je pa meni krema super, ker je koža po uporabi svilnato mehka, poleg tega ob uporabi bledijo flekci, ki so jih za sabo pustili že davno izginuli mozoljčki. Ke pa res, da veliko deklet poroča tudi o tem, da jim je krema izredno sčistila kožo in pomoje se splača poskusit.

Aja pa pri prepusovanju sestavin si se malo zmotila ... ni Salicrylic Acid, ampak Salicylic Acid. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 January 2006 - 11:57 AM

Punce že četrtič vprašam: V kateri lekarni v Mariboru imajo izgelke AVENE? Sem iskala že v kar dosti lakarnah pa niso meli v nobeni še. Pomoč?
  • 0
Viens, reste ici!

#8 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2006 - 11:57 AM

QUOTE(DiLeMa)
Sej tole sem že ocenila ...

aja, ups, sem pa mislila da rabiš sestavine. oops.gif sem pa zdele bolj podrobno prebrala da rabiš komentarje oops.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 January 2006 - 11:58 AM

Nimam pojma ... mislim tudi, da je tle na tem forumu bolj malo Mariborčank, ki bi ti lahko svetovale. Pri nas v Celju dobiš Avene izdelke v vseh lekarnah ... jaz sem Cleanance K včeraj kupila v Tuševi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 January 2006 - 12:00 PM

Jao... morem še it gledat na tabor tam še nisem bila. V Evroparku bi se pričakovalo da imajo pa ne držijo AVENE izdelkov. IPB Image
  • 0
Viens, reste ici!

#11 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2006 - 12:06 PM

Hmmm... jst pa nimam nič mozoljev pa kakšnih ostankov... mam pa po nosu ogrce. A bi lahko pol tud to kremo po nosu uporabljala. Sej vem, da nobena krema ne bo odstranila teh nadlog, sam mogoče bi se pa kej izboljšal. Mah sej nevem... na živce mi grejo te luknice (pore) pa sej nos mam čist gladek, sam nekak se vidjo.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2006 - 12:11 PM

Ogrce iztisni najprej. Avene krema deluje proti vsakršnim nečistočam, tudi ogrcem. Samo vsebuje tudi kisline. Zdaj pa preceni, ali imaš toliko ogrcev, da se ti izplača uporaba ali ne. Mislim, da jih tako veliko nimaš.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2006 - 12:22 PM

Ej te moji ogrci so čudni. Ja jih mam dost, sam so tko mejhni, da nimaš kej stiskat. Sploh se ne vidjo v bistvu, vidjo se sam pore. Ampak jst tega res ne morem stiskat, ker dobim sam rdeč nos pa nič druzga. Nevem al so tok zažrti notr al pa so res tko mejhni.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2006 - 01:29 PM

Očitno so tako majhni. A si bila morda kdaj pri kozmetičarki in ti jih je ona stiskala? Ker mislim, da bi nečistoče morale ven.
Potem probaj z Avene kremo, ampak vsaj tretji dan ponoči. Ne maži se podnevi z njo. Čez dan pa poskrbi za UV zaščito kože.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2006 - 01:58 PM

Ne nisem še bila pri kozmetičarki. Mogoče bom pa res šla, sam da ne bom brez nosa ostala. biggrin.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#16 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2006 - 07:16 PM

Kolk je ta krema močna? A kej izsušuje, zateguje kožo? Se koža kaj lupi? Kozmetičarka mi je svetovala, naj raje ne uporabljam kakih kislin, pa ne vem, al bi probala to kremo al ne... ermm.gif Mozoljev nimam, imam ogrce, pa me mika, da bi probala s to kremo, glede na to, da jo večina tolk hvali.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 January 2006 - 07:29 PM

Marmelada ... krema je precej močna, to ti lahko povem iz prve roke ... že zelo na začetku vsebuje glikolno kislino, tako da je ni malo, pa tudi ko se s kremo namažeš, je rezultat drobno zbadanje, kot bi te nekdo na rahlo pikal s šivankami, ampak se občutek hitro poleže.

Jaz ti samo polagam na srce, da če se odločiš za uporabo dotične kreme, je ne uporabljaj bolj pogosto kot vsak tretji večer, poleg tega namaži čisto na tanko.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2006 - 12:23 AM

Vsak dan je vsekakor ne bi uporabljala. Pa samo na čelu jo bi, pa na nosu in mogoče po licih tik ob nosu.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#19 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 23 January 2006 - 12:27 AM

Dilemca...zakaj me nis opozorila, da ta kremca tut flekce odpravlja, sj veš da se jst blazno zanimam za to.
ccc nč ne mislš name biggrin.gif
  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 January 2006 - 11:02 AM

A nisem omenla? oops.gif Ja, valjda ... ta krema povzroča bledenje flekcev, ker vsebuje veliko glikolne kisline. Lahko nabaviš Lejck, ampak zmerno uporabljaj ... tako nekak vsak tretji dan zvečer. Dobiš jo pa v lekarni, mislim da stane okoli 3k.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users