Jump to content


Photo

Glavobol


  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#41 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 27 June 2006 - 03:26 PM

QUOTE(black_sweety)
Baje pomaga tudi sex. twisted.gif

res je wink.gif biggrin.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#42 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 03 July 2006 - 04:40 PM

moja mamca uboga ma že 25 let kronične migrene.bla je že odvisna od teh tablet proti bolečinam, ker jo včasih tak boli da jih tudi pet na dan vzame.In to ne vzame nalgesine,kot tuki berem,ampak velik bolj močne tabletke.
da ne boste misli da zlorablja zdravila al karkoli,ampak res jo tak fejst boli da ji drugega kot tablete jemat ne preostane.
Celo življenje že poslušam,kak jo glava boli.
Akopunkture(upam da sem prav napisala wink.gif ) ji pomagajo kratkoročno,pa tud dolgo se čaka na njih...če si jih seveda sam ne plačaš.Dala je že vse možno skozi.Zdravniki pa kot zdravniki,oz. hodi sam k svojmu osebnemu,ki ne pomaga skoraj nič,kot pa sam recepte piše za zdravila...
sem obupana ,ker vem da si poleg tega da ne si ne olajša glavobola s tabletami,uničuje tudi želodec.
Če ma kera tukaj podobne iskušnje ali ve za kakšno naravno zdravilo,ki je njej ali komu drugemu že pomagalo. plis pišite.
  • 0

#43 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 July 2006 - 05:12 PM

Naj osebnemu zdravniku zagnjavi naj jo da na kakšne preiskave. Moj fant je mel samo dva tedna močan glavobol in je šel k svoji zdravnici in mu je takoj dala napotnico za preiskave. Na rezultate še čaka. Upam, da ne bo nič hudega.
  • 0

#44 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 03 July 2006 - 07:45 PM

caw
hm je že dala vse preiskave skozi..ima kronično migreno,neki takega no ma diagnozo.to se ne da pozdravit,tak da ni panike da ma kaj hujšega.ampak že to je to much.
zato pa sprašujem za kakšne nasvete,ampak zgleda da ma folk tuki čist bistre glavce wink.gif jih nič ne matra,če pa koga kaj in si na kakšn poseben način pomaga,pa se naj oglasi....
  • 0

#45 tejča

tejča

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 03 July 2006 - 10:15 PM

besweety_inside ka ko bi poskusla še alternatuvno medicino smile.gif ....men je fullll pomagala biggrin.gif sm morš najt dobrega alternativca wink.gif js vem za enga ko je men pomago pa baje tut zdravi migrene........mogoč je vredno poskusit
  • 0

#46 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 July 2006 - 06:22 AM

Nekje sem zasledila, da so migrene v veliko primerih posledica slabih srčnih zaklopk. in potem se mešata čista kri in tista, ki pride iz telesa nazaj v srce. In od tega migrene.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#47 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 09 August 2006 - 12:09 AM

men pomaga v vecini primerov samo spanje, lekadol al pa aspirin le redkokdaj. Zato pa skusam glavobole preprečit že prej. Spijem veliko vode, izogibam se mocnega sonca in gledam da pojem dovolj. Če čutim da se me prijemlje glavobol se uležem in sprostim misli.
  • 0

#48 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 08 November 2006 - 10:46 PM

V ponedeljek sem imela spet migreno pa sem šla potem v tor zdravnici in me je napotila naprej k nevrologu, zaj pa me je strah kak potekajo ti pregledi sad.gif Pa full me je strah, ker poleg slabosti, glavobola in migajočih svetlobnih točk sem bila še full zmedena, neskoncentrirana in kake 3 minute se mi je pr kaki besedi zatikalo:( Se to dogaja tudi kateremu izmed vas?
  • 0

#49 _Sončica_

_Sončica_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 288 posts

Posted 09 November 2006 - 10:03 AM

QUOTE(Barbii @ 8. 11. 2006 - 22:46) View Post

V ponedeljek sem imela spet migreno pa sem šla potem v tor zdravnici in me je napotila naprej k nevrologu, zaj pa me je strah kak potekajo ti pregledi sad.gif Pa full me je strah, ker poleg slabosti, glavobola in migajočih svetlobnih točk sem bila še full zmedena, neskoncentrirana in kake 3 minute se mi je pr kaki besedi zatikalo:( Se to dogaja tudi kateremu izmed vas?


Ne skrbi pregledi pri nevrologu niso noben bav bav...jaz sm jih dala skozi, kjer so mi ovrgli sum na epilepsijo down.gif Vležeš se na tak poseben stol...potem pa uni čarajo okoli tebe....pa mogoče boš šla še na CT glave...nič stašnega...nič bolečega...samo neprijetno wink.gif Kar se tiče migajočih svetlobnik toč, se meni to dogaja kadar mam full nizek pritisk....pogosto, ampak jecljam ne...in tud zmadena nisem po tem...je pa res, da sm tega že navajena....Good luck pri raziskavah...pa poročaj!!!!! teehee.gif
  • 0
Sončen pozdrav od _Sončice_


WARNING: I Have An Attitude And I Know How To Use It!

#50 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 09 November 2006 - 11:16 AM

hvala za odgovor! Bom poročala, upam,d a bov se okej!:)
  • 0

#51 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 12 November 2006 - 01:34 PM

Ko me prime glavobol, ki bolj na migreno spominja, je ni stvari, ki bi mi pomagala, razen kake forte tablete. Najučinkovitejši način spopadanja z glavoboli je, da se izogibam dejavnikom, ki mi ga povzročijo. Enkrat ko me dobi glavobol v roke, je zame že prepozno razmišljat o čajčkih in nekih sprostitvah...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#52 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 12 November 2006 - 01:46 PM

Kaj pa tisti glavobol ko ti nabija v glavo še bolj če greš po stopnicah, orbitrek. Je to tenzijski?
  • 0
IPB Image

#53 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 16 November 2006 - 08:25 AM

QUOTE(inchika @ 12. 11. 2006 - 13:34) View Post

Ko me prime glavobol, ki bolj na migreno spominja, je ni stvari, ki bi mi pomagala, razen kake forte tablete. Najučinkovitejši način spopadanja z glavoboli je, da se izogibam dejavnikom, ki mi ga povzročijo. Enkrat ko me dobi glavobol v roke, je zame že prepozno razmišljat o čajčkih in nekih sprostitvah...

Ja cist verjamem. Razmislat o nekih balzamih za telo in duso medtem, ko ti razbija glavo je itak totalen nesmisel...takrat samo isces najmocnejso drogo, ki te bo resila!
Je pa cist res, da ljudje preveckrat cakamo (brez da bi karkoli naredil) dokler nas ne butne najhuje in sele potem gledamo "Kaj pa zdaj???"! Premal se posvecamo preventivi!
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#54 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 16 November 2006 - 09:00 PM

QUOTE(Anja88 @ 12. 11. 2006 - 13:46) View Post

Kaj pa tisti glavobol ko ti nabija v glavo še bolj če greš po stopnicah, orbitrek. Je to tenzijski?


tenzijski glavobol ponavadi povzročajo napenjanje mišic v vratu, ramenih in glavi vzrokov je pa več (stres, nepravilna drža, pomanjkanje spanja, nepravilna prehrana) . to je enakomerna in zmerno huda bolečina in traja več ur ali nekaj dni.

to sm prepisala iz enga gradiva k smo ga mel v srednji šoli tko da lohka bi blo to to. če pa te še kj več zanima ti pa lahko prepišem wink.gif

sama - hvalabogu nimam problemov z glavobolom in me skor nikol ne boli glava *trkam na les* biggrin.gif
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#55 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2006 - 11:12 AM

Tudi sama imam migrene. Osebna zdravnica me je lani poslala k nevrologu, kateri me je poslal na merjenje možganskih valov. Ko so testi pokazali, da so valovanja čisto Ok, me je napotil domov z receptom za Differin (še danes ga imam v denarnici) in opombo, da naj se izogibam savnanja in zadrževanja na prostem v vročih dneh. Sama sem namreč ugotovila, da dobim migreno če mi sonce buta v glavo (tudi če imam na glavi pokrivalo) ali pa če grem v savno. Tako da mi nevrolog ni nobene tople vode odkril.... Sama sem se to poletje zelo pazila in imela migreno le 4x. Najbolj mi pomaga nalgesin (2 x 275 mg) in pa kisov (vinski kis!) obkladek na čelo. Seveda zraven spadata še tema in tišina.

Pač nekako moraš ugotovit, kateri je tisti dejavnik, ki ti povzroča migreno in se ga skušaš izogibat.

  • 0

#56 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 28 November 2006 - 10:53 PM

Tudi jaz imam težave z neznosnimi glavoboli, bla sm pri zdravnici, ta me je poslala na neke osnovne preiskave(kri, voda, vid, sluh), pa niso nič drastičnega odkril. Sm pa sama ugotovila da odkar spijem veliko vode vsak dan in nikoli ne pustim da bi bla žejna me glava ful manj boli!
  • 0
Posted Image

#57 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2006 - 12:49 PM

QUOTE(*naca* @ 29. 11. 2006 - 0:53) View Post
Tudi jaz imam težave z neznosnimi glavoboli, bla sm pri zdravnici, ta me je poslala na neke osnovne preiskave(kri, voda, vid, sluh), pa niso nič drastičnega odkril. Sm pa sama ugotovila da odkar spijem veliko vode vsak dan in nikoli ne pustim da bi bla žejna me glava ful manj boli!


To je res, dehidracija tudi povzroči glavobol. Zato imamo recimo po prežurani noči (polni alkohola) glavobol z imenom "maček". Pač alkohol dehidrira telo. Da se znebite mačka, je potrebno PREDEN greste spat, popit vsaj 1L vode. Pa bo mucek in ne tiger. Mogoče še mucka ne bo. ;)

  • 0

#58 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2006 - 02:14 PM

Hm, ne bi zdej rada koga prestrašla, ampak en moj kolega ej mel nonstop glavobole in je jecljal in podobno, in potem je bolj po naključju si pri eni znanki zrihtal pregled in so mu odkrili v glavi tumor.

sicer zdej so ga operirali in je ok, samo tko, glavoboli so lahko ekstremno resna zadeva.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#59 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 02 December 2006 - 06:10 PM

Ja ampak tisti glavoboli so bolj močni, lahko povzročijo napade, podobne epileptičnim in to jeclanje..odvisno tudi na katerem predelu je tumur.

pa pozdravi kolega. upam da je že dober. wink.gif

Je tudi tetin mož imel, pa je tako dolgo odlašal z operacijo, da je postal na levi strani hrom.
  • 0
IPB Image

#60 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 December 2006 - 07:42 PM

Mene danes že cel dan boli glava. Od trenutka, ko sem vstala zjutraj. Pa sem pojedla dve tableti, je bilo 1 uro OK, zdaj pa spet boli. Ni pa neke krize, da bi ne vem kako grozno bolelo. Samo malo me pa stalno boli.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users