Jump to content


Photo

Azijska kozmetika


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#21 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 30 September 2015 - 12:31 PM

Ja, gor sem nalepila ene, ki se jih dobi v Mullerju. To je edina azijska stvar, ki sem jo videla pri nas (razen Shiseida). So pa zelo drage, 3€ na kos.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#22 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 September 2015 - 12:56 PM

O super, hvala. Prvič slišim za to.


  • 0

#23 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 30 September 2015 - 07:33 PM

To je edina azijska stvar, ki sem jo videla pri nas (razen Shiseida). So pa zelo drage, 3€ na kos.


A Shiseido je azijski? Sem mela pred casom dve njihovi maski doma, te "robcke" za cez obraz, pa zraven je bila ena nooooora krema, ampak sem dobila to. Sem potem guglala in je bila cena paketa na ebayu 50€. :S

Drugace ma pa Balea tut te robckaste maske in pise, da so delane v Juzni Korei. :D
  • 0

After all this time?

Always.


#24 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2015 - 08:52 AM

Shiseido je japonski. Ampak so ti izdelki prilagojeni za zahodni trg. Imajo tudi na FU pa tam so dostikrat kode.

 

4010355995667-727379_org.png

 

Nisem vedela :o Super info. Pa še niso totalno slabe sestavine.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#25 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2015 - 04:02 PM

Jaz sem si naročila CosRX BHA losjon že več kot 1 mesec nazaj, pa sem morala poslat carini račun, in zdaj čakam, da mi končno dostavijo paket.  

 

Kako je pa s testiranjem na živalih, za zgornjo firmo sem našla, da naj ne bi testirali. Kaj pa ostala korejska/japonska kozmetika, kakšne so regulative? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#26 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82166 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 October 2015 - 04:05 PM

Jaz vem samo, da za kitajski trg vse testirajo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#27 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2015 - 04:13 PM

Ne vem, ce je tole 100%, kar bom rekla, ampak za kitajski trg testirajo tudi tisti, ki sicer ne, ce zelijo tam prodajati. In mogoce ta firma ne testira, ampak glede na to, da prakticno vsi uporabljajo zivalske sestavine, se mi to zdi malo bv, da se tako oglasujejo.
Na carini so pa bedni, no. Zihr je malenkost vecji paket pa takoj panika.

Edit: V bistvu je tocno to rekla Jina:D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#28 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2015 - 04:15 PM

Ne vem, ce je tole 100%, kar bom rekla, ampak za kitajski trg testirajo tudi tisti, ki sicer ne, ce zelijo tam prodajati. 

 

Ja, to vem. CosRX prodaja tudi na Kitajskem? Potem res ne bi smeli oglaševat, da ne testirajo. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#29 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 October 2015 - 06:17 PM

Jao, jaz sem tudi tega CosRX nabavila, upam da nebo težav s carino no. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#30 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2015 - 06:30 PM

Meni do zdaj še nobenega niso odprli. Pomojem je to prej izjema kot pravilo.

 

Matilda, ne vem, če prodajajo niti ne najdem kakšne kredibilne informacije. Načeloma se ji vsi izogibajo. Od tam se tudi ne kupuje.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#31 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2015 - 01:51 PM

Zdaj sem še jaz podlegla azijski kozmetiki in razmišljam o nakupu. :) 

Imela bi tisti Hada Labo losjon, kakšen tonik in eno od krem z uv zaščito. Podgana, kakšen se ti zdi tisti green tea mist, ki si ga pred kratkim kupila? Kaj pa Kracie losjon?

Glede kreme z zaščito, katera se ti zdi boljša, Biore ali tista druga, ki si jo še kupila?

 

Kupila sem si tole zgornjo Balea masko, me zanima, kako bo. Nisem še probala teh mask.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#32 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 October 2015 - 04:34 PM

Nič ti ne morem povedati :D Te japonske stvari sem pred kratkim naročila pa še na carini jih bodo ustavili. Sprej pa tudi ne vem kje je  :glare: Biore ima alkohol, mogoče bi te to odvrnilo. Jaz tudi malo dvomim, če se bo obnesla, ker mi kar masti alkohol.

 

 

Too Cool For School Fresh Gore Sleeping Pack

 

tcfs186light-500x500.jpg

 

Silikonski prozoren rožnat gel. Diši prijetno, vpije se takoj, zdi se mi še malenkost bolj vlažilen kot Sidmool z medom, ki sem ga ocenila na prvi strani. Njihov bolj popularen je sicer tale Pumpkin. Niso ravno nepogrešljivi.

 

1362722288l1.jpg


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#33 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2015 - 05:50 PM

Aja, sem mislila, da si že dobila. :) No saj mudi se mi ne, imam še sedanje izdelke za porabit. Poročaj, ko boš sprobala. Predvsem s sprej me zanima. Hada Labo losjon pa nameravam naročiti ob priliki.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#34 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2015 - 01:45 PM

Jaz sem končno dobila CosRX losjon, uporabila sem ga sicer šele 1x in bom poročala o učinku po daljši uporabi. 

Na prvi vtis je zelo podoben Paulinemu losjonu - zelo tekoč, brezbarven, se dobro razmazuje, čist eno malenkost lepljiv, dokler se ne vpije. Kože mi ni nič dražil zaenkrat. 

Embalaža mi je 1A - na pumpico, iz masivne plastike, ful minimalistična. Cena pa okrog 13 eur na ebayu. 

 

Če bo zadovoljiv učinek, potem je glede na ceno tole zmagovalec pred Paulinim losjonom... le-tega sem sicer uporabljala že več let nazaj, ampak kolikor se spomnim, nekega blaznega učinka ni bilo. 

 

3397_shop1_635134.jpg


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#35 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82166 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2015 - 05:56 PM

Koliko časa pa je trajalo, da si dobila? Jaz sem naročila isti dan, kot kremo na iHerb, ki sem jo dobila že včeraj (po enem tednu).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#36 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 06 October 2015 - 06:21 PM

To imaš verjetno BHA, Matilda?

Jaz iz Koreje vedno čakam en mesec ali več. To mi gre najbolj na živce. Iherb pa max. 10 dni, ampak to je drug svet :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#37 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2015 - 07:15 PM

Ja, BHA, sem šele zdaj videla, da sem nalimala napačno fotko. No, razen napisa izgleda enako. 

 

Več kot 1 mesec je trajalo, ker so paket zasegli cariniki in zahtevali račun, to pa potem nanese dodaten čas. Na srečo se da to uredit na njihovi spletni strani, preko obrazca se pošlje kopijo računa, v .pdf ali narediš printscreen. 

Ne vem, če je bilo vedno tako, se spomnim, da pred leti sem to morala urejati po pošti. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#38 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2015 - 10:08 PM

Ja, s carino tudi jaz vse urejam po mailu, včasih sem po pošti ali faksu.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#39 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 11 October 2015 - 10:38 AM

Kracie Hadabisei emulzija z retinolom oz. retinyl pamitatom in vitaminom C

 

e337425h_l.jpg

Kako se obnese ta emulzija?

Kdaj bi se naj te zadeve z retinolom in vit C začele uporabljat? Že po 25. letu? :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#40 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 11 October 2015 - 10:47 AM

Kadarkoli. Raje prej. Vitamin C sploh. Vase in nase skoz :D To je bilo poslano sele 10 dni nazaj. Se kaksna dva tedna bo trajalo, da dobim :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users