Jump to content


Photo

Differin, Skinoren In Podobno


  • Please log in to reply
1163 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 October 2005 - 04:00 PM

Hej, dečve! wink.gif

Mene pa zanima naslednje ... sej sem že večkrat napisala da imam izrazito mešano kožo, nikoli nisem imela težav z mozolji (tu in tam kakšen bolj majhen na T predelu) vendar me vseeno moja koža ful živcira.

Imam namreč po čelu in ob nosu nekaj malih bunkic kožne barve, ki niso mozolji in se tudi ne vidijo fejst, ampak mene ful motijo (baje so to zamašene lojnice).

In sem na enem drugem forumu zasledila, da te zadeve dobro odstranita Differin in Skinoren ter podobne zadeve, ki pa sta zdravili in se dobita samo na recept.

Zdej je tko ... res bi se rada znebila te nadloge, vendar pa se baje te zadeve priporočajo samo ljudem z večjimi težavami s kožo (akne) ker niso tako 'nedolžne' oz. so dokaj agresivne (baje se med uporabo koža ful lupi in podobno).

Torej ful bom hvaležna vsaki tle gor, ki bi mi znala o teh zdravilih povedat kej več (izkušnje pri uporabi) ker resno razmišljam, da bi šla nabavit kakšen Differin.

Po drugi strani pa še vseeno ohranjam upanje za Avene Cleanance K, ki se dobi brez recepta in je bolj 'nedolžen' vendar baje pri moji težavi ne bi kaj dosti zalegel.

Help!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 October 2005 - 06:06 PM

Sama nisem probala ničesar od tega, ampak če probaj, po moje ne more škoditi. Če ti Avene ne pomaga, si dobi Differin in ga uporabljaj. Če pa je preveč zate, ga pa opusti. (mislim, da je to najbolj enostaven način, da ugotoviš ali ti bo preveč ali ne).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2005 - 07:17 PM

Dilema! Js sm že prej ugotovila- preko tvojih postov, da imave zelo podoben tip kože! Vse- masten t predel, mozoljčki kožnih barv na čelu, oz. na bradi........

Js sm kar nekaj časa uporabljala kremo Skinoren! Res dolgo in sm mogoče tud pretiravala z uporabo... zdej sm se pa dokončno odločila, da bom prenehala uporabljat Skinoren, ker take vrste kremce tanjšajo kožo (potem so mozoljčki še bolj opazni) in ker nimam aknaste kože...

Pred parimi leti sm šla k dermatologu zarad enih izpuščajev in mi je predpisal Skinoren... Ti izpuščaji sploh niso bili aknastega izvora ampak je bila neka alergija (še vedno jo imam), zato sm se fejst načudila,da mi je predpisal to kremo... vseeno sm jo začela REDNO uporabljat (alergija ni izginila!) je pa bilo res,da sm imela kr čisto kožo po določenem obdobju uporabe... kakšen mozoljček se je pojavil...

sam ker sm jo pa kr dolg uporabljala sm dobila občutek, da mi sploh ni več pomagala... kar naenkrat sm dobila kožne mozoljčke na čelu.... in sm mislila, da bojo izginili... ampak niso.... zdej sm prenehala z uporabo in je ZAENKART še vse v redu....

Dilema! Lahko poskusiš, vendar te opozarjam, da je ta krema namenjana res aknasti koži... Stanjša se ti koža in še to NE UPORABLJAJ JE PREDOLGO!

če te še kej zanima kr vpraš... mam kr dost izkušenj ;)
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 October 2005 - 07:50 PM

Ananas, najlepša hvala za izčrpno razlago, ki mi je res pomagala pri odločitvi. wink.gif

Odločila sem se namreč, da grem jutri kupit Avene Cleanance K in če po enomesečni uporabi te bunkice ne bodo izginile, bom poskusila z Differinom, ki pa ga tudi nameravam uporabljat največ kakšen mesec in če niti potem ne bo bolje ... I give up.

Samo tole me še zanima ... kako je tvoja koža reagirala na Differin? Ker kolikor sem brala po forumih, dosti uporabnic dobi bolj občutljivo kožo in se tudi blazno lupijo ... so bili tudi pri tebi prisotni takšni stranski učinki?

Aja pa ko si rekla da si te kreme uporabljala res dolgo ... kako dolgo približno?

Hvala! wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2005 - 08:11 PM

QUOTE(DiLeMa)
Ananas, najlepša hvala za izčrpno razlago, ki mi je res pomagala pri odločitvi. wink.gif

Odločila sem se namreč, da grem jutri kupit Avene Cleanance K in če po enomesečni uporabi te bunkice ne bodo izginile, bom poskusila z Differinom, ki pa ga tudi nameravam uporabljat največ kakšen mesec in če niti potem ne bo bolje ... I give up.

Samo tole me še zanima ... kako je tvoja koža reagirala na Differin? Ker kolikor sem brala po forumih, dosti uporabnic dobi bolj občutljivo kožo in se tudi blazno lupijo ... so bili tudi pri tebi prisotni takšni stranski učinki?

Aja pa ko si rekla da si te kreme uporabljala res dolgo ... kako dolgo približno?

Hvala! wink.gif


Res doolgo... me je kr sram povedat oops.gif 5 let... vem da sm pretiravala....!!! ne me kregat!
Lupila se sploh nisem! Ker ne izsušuje spet tok kože!
stranski učinki? uf... sj jih niti ni! mogoče, da te, ko prvič naneseš kremo mal skeli, oz. peče... ni nič hudega, sam vseen...
aja stranski učinek je tud ta (kokr sm že prej napisla), da se ti stanjša koža!
  • 0

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 October 2005 - 08:14 PM

Pet let? Dečva, pa ti si ja čist nora!! biggrin.gif biggrin.gif

Še enkrat hvala za odgovore! wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 October 2005 - 08:24 PM

ananas,pa si ja nisi ti s skinorenom mazala celega obraza????
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#8 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2005 - 08:25 PM

QUOTE(DiLeMa)
Pet let? Dečva, pa ti si ja čist nora!! biggrin.gif biggrin.gif

Še enkrat hvala za odgovore! wink.gif


biggrin.gif biggrin.gif To pa je to če si vztrajen... biggrin.gif biggrin.gif

sj ne bom več cry.gif

wink.gif tongue.gif
  • 0

#9 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2005 - 08:26 PM

QUOTE(rea)
ananas,pa si ja nisi ti s skinorenom mazala celega obraza????


ah ke!!! čelo pa brado!!!

pa ne me kregat... sj se zavedam, da sm delala napako


wink.gif
  • 0

#10 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2005 - 08:28 PM

off topic: dilema ZS sm ti napisala o off topic stvari... sj boš vidla ;) biggrin.gif
  • 0

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 October 2005 - 03:12 PM

Evo, moram poročat kako sem zadovoljna z Differinom. Uporabila sem ga štirikrat in sem NAVDUŠENA!!!

Najprej naj povem, da meni zadeva niti najmanj ne izsuši kože (pa nimam ravno mastne) in popolnoma nič se ne lupim ... sploh nobenih stranskih učinkov, ki drugače baje pestijo veliko število uporabnikov.

V samo štirih dneh mi je krema odstranila že skoraj vse zamašene lojnice (tiste bunkice kožne barve) in glede na to, da nimam mozoljev, bo moja koža očitno čez kakšen teden, ko se znebim še zadnjih bunkic, naravnost popolna! biggrin.gif

Moram posebaj poudarjat, da sem FUL vesela?? :laughing6:

Imam pa samo še eno vprašanje ... zdravljenje s to zadevo naj bi trajalo vsega skupaj tri mesece in me zanima, če moram Differin potem tudi sama uporabljat tako dolgo, kljub temu da bom končni rezultat dosegla že v npr. 14ih dneh?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 October 2005 - 03:17 PM

Če piše, da so rezultati uspešni s 3 mesečno kuro potem uporabljaj 3 mesece. Če pa piše, da lahko uporabljaš max 3 mesece, pa naredi malo premora..boš videla kako se koža obnaša med pauzo.

Pa super za poročanje, sam da ti pomaga!!! :thumleft:
  • 0

#13 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 16 October 2005 - 05:08 PM

To je na recept?
  • 0
Viens, reste ici!

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 October 2005 - 05:13 PM

Ja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 16 October 2005 - 05:14 PM

Hvala.
  • 0
Viens, reste ici!

#16 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 October 2005 - 07:28 PM

Punce rabim pomoč! :help:

Torej.. imam mešano kožo z nekaj mozoljčki. Nikoli nimam več kot dveh treh mozoljčkov. Ampak me motijo. Od julija ko sem bila pri zdravnici se mažem vsako večer z skinorenom. Klimicina ne uporabljam, ker nimam gnojnih mozoljev. Pred kakim tednom, mi je skinorena zmanjkalo doma imam še eno tubo.

Sprašujem vas : Naj še naprej uporabljam skinoren ali naj kupim kaj drugega? Res sem v dilemi.. IPB Image
  • 0
Viens, reste ici!

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 October 2005 - 07:24 AM

Pa ti je sploh kaj pomagal? Če ti je, potem nadaljuj, če ne, pa raje pusti pri miru.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 October 2005 - 12:23 PM

Hm.. morem ti rečt da nevem če mi je kaj pomagal..malo mogoče že ampak kaj ekstra pa ne!

Sem se odločla, da bom prenehala z uporabo, ker ko si ga nanesem me koža ful skeli in tak pa je grozni občutek. Sonchika kaj mi svetuješ proti mozoljem , da si namažem zvečer preden grem spat ? Ker Skinorena nebom več uporabljala..
  • 0
Viens, reste ici!

#19 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 October 2005 - 06:10 PM

Skinoren sem imela, pa ni poamgal...Diferin imam zdaj, pa mi tudi ne pomaga, samo poslabšalo se mi je. Pri obeh pa grozno peče oz skeli, pa počasi se posuši. Grozno.
  • 0

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 October 2005 - 06:55 AM

Če ti Skinoren ne pomaga, ti mogoče bo Differin. Vsaka koža je različna. Probaj zamenjati. Kakšne druge pametne rešitve ne vidim - razen če uporabljaš kremo s salicilno kislino - Avene Clenance K, ki bo hitreje sušila mozolje. Ampak to je samo pomoč pri zdravljenju mozoljev, ni pa to zdravilo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users