Jump to content


Photo

Barva oči, las ter barva make upa, ki ga uporabljate


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 26 January 2006 - 02:15 PM

Kakše barve lase in oči imate? Kakšne barven tone make upa uporabljate glede na barvo las in oči?

Jaz imam blond lase, zeleno-rjave oči in svetlo polt; ustnice imam najraje barvo breskve, marelice - malo temneje kakšen glos (npr: Avon - Sheer apricot ali pa od Essence - fresh orange), sence za oči v rjavih, zelenkastih ali lila tonih kadar se namažem. Pa puder najbolj primeren barvi polti.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 January 2006 - 02:17 PM

- modre oči
- svetli lasje
- kar svetla polt

Uporabljam vse možne kombinacije barv. In vse so v redu. Od rjavih tonov, roza, rumene, zelene, rdeče, zlate, turkizne. Vse.
Šminke so pa bolj nevtralne, ali brezbarvni glosi ali pa kakšne rozaste barve. Nič močnega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 January 2006 - 02:43 PM

- svetla polt
- zelo temno rjave oči
- platinasto blond lasje

Puder uporabljam pač tak, ki se najbolje zlije s poltjo, ne uporabljam ničesar drugega kar se podlage tiče, nobenih blusherjev, ker so mi všeč bledolične gospodične. Kar se tiče oči, jih najraje za zvečer ko grem ven poudarim s temno sivo ali črno senčko, za vsak dan dam pa najraje gor biserno belo, ki še bolj poudari temne očke. Ustnic po navadi ne poudarjam preveč, ker so rahlo nesorazmerne ... spodnja je večja od zgornje, kar se pri kakšnih močnih šminkah opazi ... sicer mi pa močne barve na žnablih itak nikol niso bile všeč, tko da uporabljam večinoma kožnate (nude) oz. peščene odtenke, ali pa rahlo rožnate.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 January 2006 - 02:57 PM

- temno rjavi lasje
- temnejša polt
- zelene oči

Ja jst tud vedno oči bolj povdarim od ustnic. Od senčk uporabljam največ biserno belo, roza, srebrno smokey, zlato,...
Ful so mi všeč bolj kremaste senčke, ker ful lepo povdarijo učke (sam ne smejo se gubat).

Za ustnice pa lip glos: prozoren, v svetlo roza odtenkih, z bleščicami oz. shimmrom,... in pa eno šminkico, ki mi je pa najhuša, od Essence - Madness. Res ful lepo pride na ustnicah. Taka nežna pa lesketajoča.

Puder pa prilagojen tenu kože (tekoč) in pa bronzer oz. blusher.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#5 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 26 January 2006 - 04:46 PM

+ zelo svetla polt
+ temno- rjave oči
+ svetlo rjavi lasje

Ne maram dosti šminkarije (nasloph sem pa pravo budalo, kar se kozmetike tiče), zato mam ponavadi samo maskaro, črtalo, za ustnice pa labelo. Za večerno mazanje pa zlato ali srebrno senčilo, črtalo, maskaro, puder pa lip glos.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#6 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 26 January 2006 - 08:55 PM

-rjave oči
-rdeči lasje
-svetla polt

največ uporabljam senčila v rjavih odtenkih, kdaj pa tudi modro za nasprotni efekt wink.gif , šminke pa zelo redko, ponavadi kakšen brezbarven glos, če pa že šminko, je ta nevpadljiva, bolj kožnate ali rahlo rjavkaste barve.
  • 0

#7 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3130 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 26 January 2006 - 09:51 PM

-rjavi lasje
-temnejša polt
-rjave učke

uporabljam jst swašta... biggrin.gif Če mam roza majčko mam roza senčko, če mam plawo pa plawo pa sploh ni panike, na ustnice pa dam brezbarven glosek tongue.gif
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#8 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2006 - 10:46 PM

- zelo svetla polt
- rjavo-rdeči laski
- sivo-modro-zelene očke


Hja, uporabljam tak puder da se odtenek ujema z barvo kože, za lička včasih uporabim ali bronzer ali blusher. Premišljujem o nakupu korektorja za pod očmi.

Uporabljam navadno črno maskaro, želim si tudi rjavo za vsakdan. Senčke so večino nevtralne barve (kožne) z dodanimi mini bleščicami za zvečer. Najdejo se tudi barve lešnika z različnimi odtenki(svetlo-temno), siva ali bela ( za tik pod obrvmi).

Šmink kratko malo ne uporabljam, s seboj nosim glose, ki so nežno roza obarvani, z izjemo Labello, ki je temno rjava, tako da je videz na ustnicah češnjevo-rjave barve. In pa vazeline.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#9 Juliet

Juliet

    odvisnik

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 3705 posts
  • Location:New Village, Celje
  • Interests:kr dost stvari...

Posted 26 January 2006 - 11:31 PM

- rjave oči
- temno rjavi lasje
- temnejša polt

Jah, pr men je pa tko... da pudra ne uporablam, kr se mi zdi ta stvar kr neki, skratka mam lepo kožo, tak da ga ne rabim; drgač pa za vsak dan črno maskaro; pa mogoče tu pa tam kako senčilo v svetlih barvah, ampak to se zgodi zlo poredko. biggrin.gif
  • 0

#10 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 27 January 2006 - 09:05 AM

blond lasje
zelene oči
za odtenek temnejša polt

za čez dan si obrobim oči s črnim eyelinerjem,namažen trepalnice, se napudram,ustnice obrobim in namažem z roza šminko
za zvečer uporabljam temnejša senčila: rjavo, sivo...
  • 0

#11 Nasty

Nasty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 371 posts
  • Interests:Ples,fotografija,design...

Posted 27 January 2006 - 09:25 AM

Temno rjavi lasje, rjave oči, svetla polt.
Pudra ne uporabljam, največkrat si namažem samo učke, pa mejčkn poudarim ustnice.Drgač pa lip gloss.Učke si najrajš namažem z modrim senčilom pa črno maskaro. biggrin.gif
  • 0
T-bag: "The picture makes me look like a sociopath"...:)

#12 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 January 2006 - 01:58 PM

- sivo-modre -zelene oči
-zelo svetla polt
-trenutno svetlo rjava

Za mejk up ponavad uporablam zlato, sivo ali črno senčilo, pa rjavo modro vijolično barvico pa črno maskaro
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#13 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3455 posts
  • Gender:Male

Posted 27 January 2006 - 02:17 PM

-svetlo rjavi lasje
-modre oči
-svetlejša polt

Za dnevni make up uporablam nežne, rjave tone. Za nočni make up pa temnejše senčke (predvsem različni odtenki vijolične in sivo-črne). Ustnice mi niso ušeč zato jih tudi ne poudarjam ampak samo kakšen brezbarven glos ali vazelin.
  • 0

#14 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2006 - 05:25 PM

-modre učke
-blond laski
-zelo svetla polt

Senčke: najraje imam take v svetlo roza barvi, bele s shimmerji in srebrne. uporabljam pa seveda tudi druge odtenke.

Puder: MF Colour adapt v natural barvi in Manhatan kompaktni puder v vanilla barvi

Rdečilo: v svetlo pink barvi

Ustnice: glossi večinoma v baby roza barvi ali pa prozorni z bleščicami
šminka pa pušča bolj malo barve, taka frozen pink

Maskara: črna

Barvica: za na veko bela in roza, za pod veko črna
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#15 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30766 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 January 2006 - 05:44 PM

Spadam med najsvetlejše tipe pomoje:

sivomodre oči
blond lasje
zelo svetla polt

Masakra je pri meni vedno črna, izjemoma modra,
oči si senčim največkrat z vijolično, srebrno, rjavo ali grafitno sivo barvo senčk ali barvico, redko z modro,
pudra skorajda ne uporabljam, če že, je to Vichyjev najsvetlejši odtenek 12,
ustnice samo labello ali roza šminka
  • 0

#16 Sanies

Sanies

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1113 posts

Posted 27 January 2006 - 06:30 PM

-rjavo-zelene oke
-mehagonjasto rjave lase
-poleti temnejsa polt biggrin.gif


Čez dan mam gor tonirano kremo + puder. Maskaro mam res poredko gor, ker mi je smotan filing...drgac mam pa vsak dan sivo, redkeje rjavo ali crno barvico...veke mam pa ponavadi v rjavih odtenkih alpa tmno zelena + svetlo-krem zelena(pol-pol)....najveckrat pa si na zgornji strani veke nardim crto z flesh zeleno barvico + modra barvica;obroba uča.
Lipgloss mam redko gor, najveckrat mam labello-poleti razlicne okuse, pozimi pa labello clasic, zej pa ze kr neki cajta blistex...
  • 0

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 January 2006 - 06:45 PM

.
svetla polt
oči: rjave
lasje: črni

Puder uporabljam svetel, ne uporabljam nobenih blusherjev (izredno redko bronzer). Tudi meni je všeč svetla polt.

Oči imam ponavadi kar precej poudarjene - črna senčka, črna (ali turkizna) maskara. Včasih spodaj še rdeča črta - izgled zadetega človečnjaka (no ja, včasih mi sploh ni treba tega delat, phaha).

Na ustnice dam obvezno Shellerjev vazelin z ognjičem, čez pa odvisno - ali nežno roza ali pa s srebrnim šajnom gloss ali pa kakšna nežno pink šminka. Močnejših odtenkov ne uporabljam - tudi zato ne, ker si že oči precej napleskam.

.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 27 January 2006 - 06:58 PM

oči:sivo-modre
lasje:rjavi
polt:normalna (bolj temna kot svetla)

Pudra ne uporabljam, samo maskaro, pa kadar se mi da ( poredko) še kakšna rjava senčka-to največkrat, sam uporabljam skor use barve (rada mam divje)

Ustnice mam samo z brezbarvnim lipglossom.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 January 2006 - 08:17 PM

+ oči ful svetlo modre
+ lasje temno rjavi
+ zelo svetla polt

Čez dan večinoma brez pudra (razen malce pozimi, da zavarujem kožo), na okah kšna črna maskara, včasih samo rjavkasta senčka z bleščicami, zvečer črn ali rjav eyeliner, včasih senčka (črna, vijolična) in experimentiranje z rdečim eyelinerjem, na ustnicah mareličn, rozikast glos, včasih močnejše barve.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 cool_girl

cool_girl

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 108 posts
  • Location:tu pa tam;P
  • Interests:vse po malem=)

Posted 27 January 2006 - 11:29 PM

ammm rjawo-bŁond Łase
rjawe oĆi
swetŁejša poŁt

uporabŁjam use kar je laugh.gif sam ne skoz, tko za na weke najwečkrat roza, modra, rjawa tko zasenčen aŁpa beŁa wse možne barwe. maskara je pr men skoz črna in dost sŁoja da mi fajn odpre učke wink.gif pudra ne uporabŁam Łih, sam tko če se mi kšn mozoŁ nardi pa je treba prekrit hehe..uporabŁam pa MF hyper smooth. na usta pa gŁoss aŁpa ŁabeŁo Łip baŁm..
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users