Jump to content


Photo

vprašanja (zanima me, ...)


  • Please log in to reply
35500 replies to this topic

#33461 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 September 2019 - 01:33 PM

Vedno Slovenija.
  • 0

#33462 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25854 posts
  • Gender:Female

Posted 02 September 2019 - 04:56 PM

Ma ne, kaka Yugoslavia. Jaz se niti spomnila ne bi, bi sigurno Slovenija napisala.


  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#33463 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25274 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 September 2019 - 04:57 PM

Hvala! :*


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#33464 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16935 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2019 - 09:53 AM

A kje prodajajo kakšne take nalepke za živila (Mömax, JYSK, Merkur ipd.)

http://tutajna.com/p...e_pa_barva=crna

Te so mi ful lepe, ampak mi je mal brezveze kupit za 1€/kos pa še poštnino plačevat.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#33465 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 September 2019 - 10:21 AM

Še nisem videla. 

Stenko npr. ima etikete za marmelade, to je pa tudi to. (: 

 

Jaz si to pišem s krednim markerjem na doze. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#33466 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25274 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 September 2019 - 10:22 AM

Na ta nacin jih lahko menda sama naredis (natisnes na beli papir, potem cez prelepis prozorno nalepko/lepilni trak, potopis v vodo in si ze skoraj tam). Nisem pa se sama testirala ;) klik

 

Jaz imam nalepke samo na zeliscih in zacimbah, da ni dileme, katero je paprika in katero cili :D Ostale stvari so dovolj ocitne, da ne rabijo oznak (testenine, riz, leca, orescki, kosmici ipd.). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#33467 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16935 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2019 - 10:44 AM

Vem, da bi lahko sama naredila, ampak potem pač ne bi spraševala, kje jih lahko kupim.. :D Ampak hvala za idejo, mogoče se pa kdaj res lotim, čeprav bi na koncu za material verjetno porabila več + čas.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#33468 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25274 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 September 2019 - 10:48 AM

Sorry, sem mislila, da sem ti kaj novega povedala :D Sicer imam tudi jaz alergijo na "to lahko cisto enostavno naredis doma v 83 preprostih korakih - McGuyver style". 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#33469 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25854 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2019 - 03:12 PM

v 83 preprostih korakih - McGuyver style". 


:lol:

Posamezne črke - nalepke se dobijo v papirnicah.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#33470 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22367 posts
  • Gender:Female

Posted 04 September 2019 - 06:39 AM

Še nisem videla. 
Stenko npr. ima etikete za marmelade, to je pa tudi to. (: 
 
Jaz si to pišem s krednim markerjem na doze.

Kje se pa kredne markerje dobi? A to še zbriše, če prijemaš?
Sem tudi jaz iskala kaj ličnega za na posode za sol, kavo in sladkor. Na koncu sem sama napisala na listek in prilepila s selotejpom na pokrov, ker nalepka ni lepo prijela.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#33471 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 04 September 2019 - 06:54 AM

Mladinska knjiga, kak tedi.. morda je rešitev kredni marker + folja preko. Kredni se zbriše, ja, če z mokrimi rokami prijemaš, sicer so kar obstojni. 

 

Če je želja velika, Matilda, lahko v takem (ali po izbiri) fontu pripravim po želji, kar želiš imet napisano, ker imam tiskarja, ki dela take napise na transfer foljo, nekaj malega ti bo zaračunal, ampak ne vem, koliko. Boš imela pa custom made ;) 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#33472 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25274 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 September 2019 - 02:38 PM

Iz Abanke so se mi odzvali, da za zaprtje osebnega bancnega racuna potrebujem notarsko overjeno pooblastilo, ki se glasi na banko, napisano v latinscini in prevedeno v slovenscino. Kako naj bi to izgledalo in kje to dobim?  :butl:

 

Medtem ko sem racun pri NLB komot zaprla preko telekonference, sestra je pa potem uredila vse v zvezi s trgovalnim racunom in nakazilom dividend na lepe oci. Bizarno. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#33473 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23506 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 September 2019 - 02:54 PM

latinščini ali latinici?

 

A ni latinščina mrtev jezik?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#33474 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2019 - 02:57 PM

Kaj to je hec ali kaj. V latinščini :lol:
  • 0

#33475 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25274 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 September 2019 - 03:10 PM

V latinscini, no joke :D Sem sla 3x prebrat, pa mi se vedno ni bilo jasno, haha. Sem odpisala nazaj na centralo, kako to izgleda, ce mi lahko posljejo predlogo oz. me napotijo nekam, kjer bi to lahko uredila ... pa se cakam odgovor. So pa ocitno tacas moj email se maticni izpostavi posredovali (sem si rekla, klinc, bom poklicala direkt v MB, mogoce bodo manj zapeti tam). Zdaj pa cakam povratni klic, ker imajo ravno stranke v poslovalnici  :whistling:


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#33476 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11525 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2019 - 03:57 PM

A se hecaš. :lol: Jaz sem lahko pri Nlb zaprla od tu, sem jih samo poklicala in so mi povedali katere dokumente jim moram poslat in še enega sem morala samo podpisat in poskenirat ter je zadostovalo. Nisem sploh potrebovala it v Slovenijo zaradi tega.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#33477 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25274 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 September 2019 - 04:04 PM

Ja, z NLB sem tudi jaz relativno hitro uredila, imajo neko funkcijo spletnega klica, kjer se identificiras z osebnim dokumentom in to pac posnamejo in je kul. 

S to poslovodjo iz Abanke sva se potem tudi zmenila, da mi je poslal en obrazec za natisnit, podpisat in skenirat, in bo menda jutri urejeno.

 

Spletna potrdila oz. certifikate pa ravno ukinjajo oz. nadomescajo z necem drugim (?), tako da ni prislo v postev, in potem imas opcijo improvizacije ali pa dokumentov v latinscini, ocitno :D


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#33478 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2019 - 05:59 PM

:lol: me res zanima, kdo si je to izmislil, no. To je prav uno, da ja zakomplicirajo, da te morda pa odvrne od tega dejanja (zaprtja računa).Dobro,da si rešila :)

Malo me je spomnilo na Rossa oz. Chandlerja pri Friendsih, ko kar nista mogla zapret racuna, ko so jima vse sorte podtikali :lol:
  • 0

#33479 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17777 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 06 September 2019 - 07:49 AM

latinščini ali latinici?

 

A ni latinščina mrtev jezik?

Je in ni. Vatikan izdaja uradne dokumente (tudi) v latinščini. Tam deluje tudi posebna komisija, ki se ukvarja s posodabljanjem latinščine. Recimo, reaktivno letalo se latinsko reče aeronavis retroversus impulsa. Edit: pravzaprav je to Pontificia Academia latinitatis. 


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#33480 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16173 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 September 2019 - 11:30 AM

Obstaja kakšna zakonska podlaga/pravilnik, do kdaj morajo otroci uporabljati jahača v avtu?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users